Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Projeye Kriptolanmış şifre Nasıl Koyulur?

PColik
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Ben AMS de yaptığım bir programa şifre koymak istiyorum. Örneğin 123456

Program açılır açılmaz şifre sorsun, 123456 yazınca girsin. Ve bu programa ayarları dışa/içe aktar diye bi özellik ekledim ben. INI dosyaları ile çalışıyorum. Şifreyi de INI dosyasına kaydetmesini istiyorum.
Yani şifre 123456 olursa, programın kurulu olduğu yerdeki INI dosyası açılarak bu öğrenilebilinir.

Benim istediğim şu. Mesela 123456 değerinin MD5 ile kriptolanmış hali şöyle: e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

Ben istiyorum ki, INI dosyasına bu kriptolanmış hali yazılsın, program açılınca yazdığımız şifre bu kriptolanmış değer ile eşleştirilsin. Eğer birbiriyle uyumlu olursa, program açılsın.

Böyle bir şey belki de mümkün değildir ama şansımı denemek istedim, belki oluyordur :)

Düzenleme:

pairs in söylediği yöntemle küçük bir şey yaptım arkadaşlar. Bi inceleyin isterseniz. Eğer hata varsa, veya yeni özellikler ekleyen olursa nedeniyle birlikte burada paylaşsın, herkesin işini görsün.

https://yadi.sk/d/H_fyvWeZ36b3w6

Edited by PColik
Hazırladığım örneği ekledim
  • Like 1

• Editor

AMS yok ama şöyle yapabilirsin.Ams ile md5 oluştur şifreyi ini ye yaz. daha sonra karşılaştırmak için.
Kullanıcının textbox a girdiği değeride md5 ile şifreler ini deki ile karşılaştırırsın. doğruysa açarsın.