Jump to content

C Media Player V.2.1.0 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

cmediaplayer
 Share

Recommended Posts

kilicmuhsin, 14 dakika önce yazdı:

Çok güzel gelişmeler var.Sizden ricam oynatma hızını birdenbire değilde tedricen artırıp düşürmeniz.0.5,0.10 gibi.Bu benim için en önemli beklentilerden biri.İlginiz için teşekkürler.

Merhaba @kilicmuhsin, yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkürler :) . Aslında oynatım hızını dediğiniz gibi yapma planımız vardı ve üzerinde çalıştık (0.25 ile 4.0 arasında istediğiniz değeri ayarlama). Ancak kullandığımız kütüphanenin kısıtlamasından dolayı böyle bir yola gittik. Şuan için oynatım hızları 0.25x, 0.5x, 1.0x, 2.0x ve 4.0x dir. Eğer bununla ilgili bir gelişme olursa sizi bilgilendireceğimizden şüpheniz olmasın. Ayrıca ilerleyen versiyonlarda 3D desteği (otomatik algılama) üzerinde çalışmayı düşünüyoruz. Bu arada turkcealtyazi.org altyazı arama ve indirme özelliğini test edebildiniz mi?

İlginiz için tekrar teşekkürler!

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

• Like 1

ratapan, 1 saat önce yazdı:

@cmediaplayer Youtube oynatma listesi oynatabilme özelliğini kullanmak için rastgele bi kaç oynatma listesi seçtim fakat videoların çoğun oynatmadan geçiyor maalesef. Örnek oynatma listesi linki:

Please register to see this content.

Merhaba @ratapan, yorumunuz ve ilginiz için teşekkürler. Öncelikle şunu belirtmemiz gerek, YouTube'nin çok fazla katı kuralları var. Ayrıca her programlama dili için şuan için API desteği yok. YouTube API V3 ile altyapıyı neredeyse komple değiştirdiler. Bunun en büyük sorunu V3 ile kota sınırlaması getirilmesi. Yani herkes dilediği kadar YouTube servislerini maalesef kullanamıyor. Bunun çözümü ücret ödemek. Ancak bildiğiniz üzere C Media Player tamamen ücretsiz bir uygulama ve bu ücreti karşılayacak şuan için gelirimiz yok. Bunları neden yazıyoruz çünkü YouTube gerçekten bu işi abartmış. (Bu katı kurallardan sadece biri.).  Diğer bir olası durum kanal sahibi yayıncı kuruluş veya şahıs YouTube videolarının dışarıya yönelik paylaşılmasını engellemiş olabilir bu yüzden bu tür videoları oynatamazsınız. (Telif hakkı, reklam gelirleri vs.). Hal böyle olunca bizde API V3 kullanmadık. Kendi imkanlarımızla YouTube servislerinden yararlanmaya çalışıyoruz. Ancak verdiğiniz linki inceledik ve böyle bir soruna rastlamadık. Yani evet haklısınız videoları oynatmıyor. Sanırım ayrıştırma da problem olabilir. Tekrar inceleyip size geri dönüş yapacağız. 

İlginiz için çok teşekkürler!

[email protected]

• Like 3

Türkçe yazılımın geliştirilmesi adına güzel bir çalışma olmuş, tebrik ediyorum.

Yazılım, biraz zevkli birazda zahmetli bir iş ama...  Benim sorum şu... Neden player?  :)   ve başka projeler var mı?

Teşekkürler, kolay gelsin. 

• Like 2

Cyph3r, 6 dakika önce yazdı:

Türkçe yazılımın geliştirilmesi adına güzel bir çalışma olmuş, tebrik ediyorum.

Yazılım, biraz zevkli birazda zahmetli bir iş ama...  Benim sorum şu... Neden player?  :)   ve başka projeler var mı?

Teşekkürler, kolay gelsin. 

Merhaba @Cyph3r, yorumunuz ve ilginiz için teşekkürler :). Evet yazılım zevkli ama gerçekten çok zahmetli :) yani küçük projelerde fazla zahmet çekmeyebilirsiniz ama büyük projeler bazen insanı çıldırtabiliyor :) Neden player? çok güzel bir soru sordunuz. Öncelikle C Media Player, ilk geliştirilmeye başlandığı zamanlar, şifreli ortam dosyalarını (kendi geliştirdiğimiz şifre algoritmalarıyla) oynatmak için tasarlandı. Şuan bu proje elimizde hali hazırda mevcut ama ekibimiz çok küçük. Bunu pazarlayacak, ilgilenecek, vs. kişi sayımız yok. Haliyle bizde neden normal bir ortam oynatıcısı yapmayalım diye düşündük? Ülkemizin diğer ülkelerden neyi eksik? Yıllarca VLC, BS Player, Gom vb. ortam oynatıcıları kullandık. Ama inanır mısınız hiç biri kendi yaptığınız iş kadar zevk vermiyor :) Eksiklerimiz veya hatalarımız olabilir. Biz her geçen gün daha iyiyi hedefliyor ve siz değerli kullanıcılarımızın geri bildirimlerini ve yorumlarını dikkate alıyoruz. Biz yaptığımız işi herhangi bir beklenti olmadan ve kesinlikle severek yapıyoruz. İlk yayınladığımız versiyondan bu güne çok yol kat ettik ve sizlere gerçekten çok teşekkür ediyoruz.

Şuan için daha önce de bahsettiğimiz üzere (C Media Player Consumer Edition) projesinden başka projemiz yok. Ancak bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Sizlerin yardımlarıyla ve ilgisiyle başka güzel projelere de imza atabiliriz :)

[email protected]

• Like 2
  • Thanks 2

cmediaplayer, 15 saat önce yazdı:

Merhaba @kilicmuhsin, yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkürler :) . Aslında oynatım hızını dediğiniz gibi yapma planımız vardı ve üzerinde çalıştık (0.25 ile 4.0 arasında istediğiniz değeri ayarlama). Ancak kullandığımız kütüphanenin kısıtlamasından dolayı böyle bir yola gittik. Şuan için oynatım hızları 0.25x, 0.5x, 1.0x, 2.0x ve 4.0x dir. Eğer bununla ilgili bir gelişme olursa sizi bilgilendireceğimizden şüpheniz olmasın. Ayrıca ilerleyen versiyonlarda 3D desteği (otomatik algılama) üzerinde çalışmayı düşünüyoruz. Bu arada turkcealtyazi.org altyazı arama ve indirme özelliğini test edebildiniz mi?

İlginiz için tekrar teşekkürler!

[email protected]

Altyazı arama özelliği harika olmuş.Benim aradığım oynatma hızı artırma-yavaşlatma özelliği 1.0x dan sonra önemli.İnşallah onuda halledersiniz. İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.Alyazı arama özelliğini sakın bozmayın.

• Like 2

kilicmuhsin, 15 dakika önce yazdı:

Altyazı arama özelliği harika olmuş.Benim aradığım oynatma hızı artırma-yavaşlatma özelliği 1.0x dan sonra önemli.İnşallah onuda halledersiniz. İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.Alyazı arama özelliğini sakın bozmayın.

Merhaba @kilicmuhsin, yorumunuz için çok teşekkürler. Altyazı arama özelliği üzerinde yoğun çalıştık ve bozma gibi bir niyetimiz yok :) Oynatım hızı ile ilgili bugün çalışmalar yaptık. Kullandığımız kütüphanede 0.5 ile 2.0 arasında bir değer zorunluluğu var. Ancak şöyle bir şey yaparsak size uyar mı; 0.5 ile 2.0 arasında 0.1 artış veya azalmalar ile oynatım hızını ayarlama ve ekstra olarak 0.25 ile 4.0 değerlerini verebilme. Örneğin, 0.80, 1.20, 1,80 gibi değerler verebilme. Ancak 0.5 ile 2.0 değerler dışında yalnızca 0.25 ve 4.0 hızını ayarlayabilme. Geri cevap yazarsanız seviniriz.

[email protected]

• Like 1

cmediaplayer, 53 dakika önce yazdı:

Merhaba @kilicmuhsin, yorumunuz için çok teşekkürler. Altyazı arama özelliği üzerinde yoğun çalıştık ve bozma gibi bir niyetimiz yok :) Oynatım hızı ile ilgili bugün çalışmalar yaptık. Kullandığımız kütüphanede 0.5 ile 2.0 arasında bir değer zorunluluğu var. Ancak şöyle bir şey yaparsak size uyar mı; 0.5 ile 2.0 arasında 0.1 artış veya azalmalar ile oynatım hızını ayarlama ve ekstra olarak 0.25 ile 4.0 değerlerini verebilme. Örneğin, 0.80, 1.20, 1,80 gibi değerler verebilme. Ancak 0.5 ile 2.0 değerler dışında yalnızca 0.25 ve 4.0 hızını ayarlayabilme. Geri cevap yazarsanız seviniriz.

[email protected]

Evet benim talebim de artış ve eksilme 0.5 veya 0.10 luk periyodlarla olsun.Benim için 2.0 dan fazla hıza gerek yok,ama öyle bir talebi olan varsa bilemem.Benim playerim 1.0'dan sonra 1.05-1.10-1.15-1.20-1.25' lik periyodlarla artsın ve azalsın istiyorum

• Like 2

kilicmuhsin, 4 dakika önce yazdı:

Evet benim talebim de artış ve eksilme 0.5 veya 0.10 luk periyodlarla olsun.Benim için 2.0 dan fazla hıza gerek yok,ama öyle bir talebi olan varsa bilemem.Benim playerim 1.0'dan sonra 1.05-1.10-1.15-1.20-1.25' lik periyodlarla artsın ve azalsın istiyorum

Merhaba @kilicmuhsin, cevabınız için çok teşekkürler. Küçük bir güncelleme ile bahsettiğiniz olayı ekleyeceğiz :) Beklemede kalın ;)

[email protected]

• Like 1

ratapan, 9 saat önce yazdı:

@cmediaplayer Youtube oynatma listesi oynatabilme özelliğini kullanmak için rastgele bi kaç oynatma listesi seçtim fakat videoların çoğun oynatmadan geçiyor maalesef. Örnek oynatma listesi linki:

Tekrar merhaba @ratapan, bahsetmiş olduğunuz durumu inceledik ve C Media Player tarafında herhangi bir problem yok.  Yani C Media Player, YouTube sunucusundan gerekli tüm bilgileri alıp güzelce ayrıştırıyor. Sorun YouTube'un telif hakkı içeren video akışlarını şifrelemesi ile ilgili. Bununla ilgili bazı araştırmalar yaptık ve bu şifreyi çözümlediğimizde çalışması gerek. Bu durumla ilgili sonraki güncelleme üzerinde çalışacağız. Geri bildiriminiz için çok teşekkürler.

[email protected]

• Like 2

cmediaplayer, 19 saat önce yazdı:

Merhaba @kilicmuhsin, bahsettiğiniz şekilde oynatım hızlarını güncelledik. Sizce 0.05 artış veya azalış hızı yeterli mi? Yoksa 0.01 mi yapalım? Sormamızın nedeni verdiğiniz örnekte 0.05 artış veya azalış hızı var.

[email protected]

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkürler.Benim dediğim oynatım hızı 1.0 değerinden sonra 1.05-1.10-1.15-1.20-1.25 periyotlarla artıp eksilmesi.Ben şu anda baktım güncelleme yok diyor

• Like 2

kilicmuhsin, 23 dakika önce yazdı:

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkürler.Benim dediğim oynatım hızı 1.0 değerinden sonra 1.05-1.10-1.15-1.20-1.25 periyotlarla artıp eksilmesi.Ben şu anda baktım güncelleme yok diyor

Merhaba @kilicmuhsin, öncelikle cevabınız için teşekkürler. Güncelleme henüz yayınlanmadı. Şuan için sadece istediğiniz özelliği ekledik ama başka konular üzerinde de çalışıyoruz. En kısa sürede tamamlanır tamamlanmaz kullanıma sunulacak. 

İlginiz için teşekkürler

[email protected]

• Like 1

C media player;  Üstad projenizi yeni gördüm ve çok sevindim gurur duydum..Emeğinize yüreğinize sağlık

vlc den kurtulduk diye sevindim .İçerik olarak çok sade ve anlaşılır, ancak VLC deki gibi yakalama aygıtı

tv kartı vs araçları kullanarak yayın çıkma aktarma ünitesi göremedim..

bu konuda vlc çok derin detaylara sahip belki bu sade programlara amatörce uğraşım demiştim

saygılar..

Edited by atlasgold
  • Like 2

atlasgold, 30 dakika önce yazdı:

C media player;  Üstad projenizi yeni gördüm ve çok sevindim gurur duydum..Emeğinize yüreğinize sağlık

vlc den kurtulduk diye sevindim .İçerik olarak çok sade ve anlaşılır, ancak VLC deki gibi yakalama aygıtı

tv kartı vs araçları kullanarak yayın çıkma aktarma ünitesi göremedim..

bu konuda vlc çok derin detaylara sahip belki bu sade programlara amatörce uğraşım demiştim

saygılar..

Merhaba @atlasgold, öncelikle güzel yorumunuz için çok teşekkürler. Eksiklerimiz için üzgünüz ve bunların farkındayız. Ama ilk sürümden bu yana çok fazla yol kat ettik ve halen titiz bir şekilde çalışıyoruz. Şuan için aygıt yakalama özelliği çok fazla seçenek sunmuyor ama ileri de buna yönelik çalışmalarımız olacak. Bunların dışında C Media Player, hemen hemen tüm ortam dosyalarını oynatabilme, YouTube desteği, ağ akışları oynatabilme, çevrimiçi altyazı arama ve indirme, donanım tabanlı çözümleme, son derece hızlı ve herhangi bir gereksinim istemiyor. Kısacası şuan için diğer ortam oynatıcılarına göre artılarımız ve eksilerimiz var. Merak etmeyin, her güncelleme de daha fazla özellik eklemeye çalışıyoruz. Ayrıca C Media Player bu yazdıklarımızdan daha fazla özelliklere sahip, ancak bunları sizlere aktaracak vakit bulamıyoruz. (Komut satırı desteği, gelişmiş oynatma listesi özellikleri, Opensubtitles.org kullanıcı giriş ve karşıya altyazı yükleme vs...). Sizde katkıda bulunmak isterseniz kapımız herkese açık :) Beraberce daha güzel işlere imza atabiliriz.

Ayrıca C Media Player'ı tanıdıklarınıza önererek, daha geniş kitlelere ulaştırabiliriz.

[email protected]

Edited by cmediaplayer
  • Like 1

cmediaplayer, 16 saat önce yazdı:

Merhaba @atlasgold, öncelikle güzel yorumunuz için çok teşekkürler. Eksiklerimiz için üzgünüz ve bunların farkındayız. Ama ilk sürümden bu yana çok fazla yol kat ettik ve halen titiz bir şekilde çalışıyoruz. Şuan için aygıt yakalama özelliği çok fazla seçenek sunmuyor ama ileri de buna yönelik çalışmalarımız olacak. Bunların dışında C Media Player, hemen hemen tüm ortam dosyalarını oynatabilme, YouTube desteği, ağ akışları oynatabilme, çevrimiçi altyazı arama ve indirme, donanım tabanlı çözümleme, son derece hızlı ve herhangi bir gereksinim istemiyor. Kısacası şuan için diğer ortam oynatıcılarına göre artılarımız ve eksilerimiz var. Merak etmeyin, her güncelleme de daha fazla özellik eklemeye çalışıyoruz. Ayrıca C Media Player bu yazdıklarımızdan daha fazla özelliklere sahip, ancak bunları sizlere aktaracak vakit bulamıyoruz. (Komut satırı desteği, gelişmiş oynatma listesi özellikleri, Opensubtitles.org kullanıcı giriş ve karşıya altyazı yükleme vs...). Sizde katkıda bulunmak isterseniz kapımız herkese açık :) Beraberce daha güzel işlere imza atabiliriz.

Ayrıca C Media Player'ı tanıdıklarınıza önererek, daha geniş kitlelere ulaştırabiliriz.

[email protected]

Sevgili Üstad;   vlc stream konusunda çok karmaşık çözmek için adeta uzman olmak 

gerek bu yüzden konuyu vurguladım..elbette zamanla destekle olacak bu gelişmeler..

fakat ne olursa olsun gerçekten media konusunda vlc ile boy ölçüşecek durumda olması 

bana çok gurur verdi ..tekrar kutluyorum ..emeğinize yüreğinize sağlık,eksikler konusunda 

son kullanıcı  katogorisinde size destek olabilirim.ne yazıkki yazılım konusunda çok heves ettiğim

halde mümkün değil (bilgim sıfır) olsa cani gönülden çorbada tuzum olsun isterim..

bundan sonra ilk yapacağım iş her format attığım pc ye vlc yerine  c media kurmak olacak..

saygılar

Edited by atlasgold
  • Like 3

atlasgold, 9 dakika önce yazdı:

Sevgili Üstad;   vlc stream konusunda çok karmaşık çözmek için adeta uzman olmak 

gerek bu yüzden konuyu vurguladım..elbette zamanla destekle olacak bu gelişmeler..

fakat ne olursa olsun gerçekten media konusunda vlc ile boy ölçüşecek durumda olması 

bana çok gurur verdi ..tekrar kutluyorum ..emeğinize yüreğinize sağlık,eksikler konusunda 

son kullanıcı  katogorisinde size destek olabilirim.ne yazıkki yazılım konusunda çok heves ettiğim

halde mümkün değil (bilgim sıfır) olsa cani gönülden çorbada tuzum olsun isterim..

bundan sonra ilk yapacağım iş her format attığım pc ye vlc yerine  c media kurmak olacak..

saygılar

Merhaba @atlasgold, güzel yorumlarınız ve desteğiniz için minnettarız! Destek olmak için mutlaka yazılım bilginizin olması şart değil. Her türlü desteğe açığız. İster yazılım konusunda, ister kullanım konusunda, ister öneri konusunda, ister test etme konusunda. Bazen bir kişinin vereceği öneri bile uygulamayı çok daha iyi hale getirebilir. Bunu unutmayın... Son olarak VLC, 2000 li yılların başından beri bu sektörün içinde ve arkalarında dünyaca ünlü kuruluşlar var ve ekip olarak çok fazla kişi görev yapıyor. Haliyle bu tür özelliklerinin olması doğaldır. Biz zaten her türlü kuruluşa saygı duyuyoruz.

Zaman ayırıp güzel düşüncelerinizi belirttiğiniz için çok teşekkürler :)

kilicmuhsin, 19 saat önce yazdı:

Merhaba @kilicmuhsin, öncelikle önerin için çok teşekkürler. Sizi daha fazla bekletmemek adına sonraki güncelleme v.1.7.1.0 şimdi kullanıma hazır! Son sürüme uygulama içerisinden güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz. Belirttiğiniz oynatım hızlarını kullanabilmek için klavye kısayol tuşlarını ("+" ve "-") kullanabilirsiniz ya da dilerseniz bu kısayollarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca sürüm notları kısmında isminizi belirttik. Umarız bunun bir sakıncası yoktur.

İndirme bağlantıları:

Dropbox:
x86 :
x64 :

Google Drive:
x86 :
x64 :

Box.com:
x86 :
x64 :

sha256 (x86): 1A1D44CF4ABB1661AAECB944739B3CC0B95FCF43419F804109695BF4DCC4C883
sha256 (x64): A03187A1207F0421314EA4F3D41A83AB1F2FF7C1A7834930C1165BA448682288

Web sitemiz: www.cmediaplayer.com

Sürüm notları: 

[email protected]

• Like 2
  • Thanks 2

cmediaplayer, 3 saat önce yazdı:

Merhaba @atlasgold, güzel yorumlarınız ve desteğiniz için minnettarız! Destek olmak için mutlaka yazılım bilginizin olması şart değil. Her türlü desteğe açığız. İster yazılım konusunda, ister kullanım konusunda, ister öneri konusunda, ister test etme konusunda. Bazen bir kişinin vereceği öneri bile uygulamayı çok daha iyi hale getirebilir. Bunu unutmayın... Son olarak VLC, 2000 li yılların başından beri bu sektörün içinde ve arkalarında dünyaca ünlü kuruluşlar var ve ekip olarak çok fazla kişi görev yapıyor. Haliyle bu tür özelliklerinin olması doğaldır. Biz zaten her türlü kuruluşa saygı duyuyoruz.

Zaman ayırıp güzel düşüncelerinizi belirttiğiniz için çok teşekkürler :)

Merhaba @kilicmuhsin, öncelikle önerin için çok teşekkürler. Sizi daha fazla bekletmemek adına sonraki güncelleme v.1.7.1.0 şimdi kullanıma hazır! Son sürüme uygulama içerisinden güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz. Belirttiğiniz oynatım hızlarını kullanabilmek için klavye kısayol tuşlarını ("+" ve "-") kullanabilirsiniz ya da dilerseniz bu kısayollarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca sürüm notları kısmında isminizi belirttik. Umarız bunun bir sakıncası yoktur.

İndirme bağlantıları:

Dropbox:
x86 :
x64 :

Google Drive:
x86 :
x64 :

Box.com:
x86 :
x64 :

sha256 (x86): 1A1D44CF4ABB1661AAECB944739B3CC0B95FCF43419F804109695BF4DCC4C883
sha256 (x64): A03187A1207F0421314EA4F3D41A83AB1F2FF7C1A7834930C1165BA448682288

Web sitemiz: www.cmediaplayer.com

Sürüm notları: 

[email protected]

Harikasınız tek kelimeyle.Teşekkürler güzel dostum

• Like 2

@C mediaplayer; Üstad ufak bir hatırlatma..

çok da önemli değil aslında bilgi amaçlı..

normal m3u dosyasını sorunsuz oynatıyor..

ENİGMA 2 dm800 hd den inen m3u dosyasını

üzerine tıkladığında oynatmıyor..

içinden URL adresini alıp menü açıp

yapıştırdığımda oynatıyor..

(mecburen vlc yi emsal alıyoruz ve oynatıyor)

saygılar..

• Like 2

atlasgold, 15 dakika önce yazdı:

@C mediaplayer; Üstad ufak bir hatırlatma..

çok da önemli değil aslında bilgi amaçlı..

normal m3u dosyasını sorunsuz oynatıyor..

ENİGMA 2 dm800 hd den inen m3u dosyasını

üzerine tıkladığında oynatmıyor..

içinden URL adresini alıp menü açıp

yapıştırdığımda oynatıyor..

(mecburen vlc yi emsal alıyoruz ve oynatıyor)

saygılar..

Merhaba @atlasgold, rica etsek m3u dosyasını bizimle paylaşabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler

[email protected]

• Like 1

cmediaplayer, 8 saat önce yazdı:

Merhaba @atlasgold, rica etsek m3u dosyasını bizimle paylaşabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler

[email protected]

Ustam;

içeriği aynen alttaki gibi buyrun:

#EXTM3U
#EXTVLCOPT--http-reconnect=true
http://192.168.2.171:8001/1:0:1:35C4:1388:13E:820000:0:0:0:

saygılar..

• Like 2

atlasgold, 31 dakika önce yazdı:

Ustam;

içeriği aynen alttaki gibi buyrun:

#EXTM3U
#EXTVLCOPT--http-reconnect=true
http://192.168.2.171:8001/1:0:1:35C4:1388:13E:820000:0:0:0:

saygılar..

Merhaba @atlasgold, bizimle oynatmak isteyipte oynatamadığınız m3u dosyasının kendisini paylaşırsanız daha uygun olur. Eğer buradan paylaşmak istemiyorsanız bize özelden yazabilirsiniz. Ya da e-posta aracılığıyla ([email protected]) gönderebilirsiniz.

Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler

[email protected]

• Like 1

• TornadoEffect changed the title to C Media Player v.1.9.15 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı