Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

C Media Player V.2.1.0 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

cmediaplayer
 Share

Recommended Posts

İlginiz ve yorumunuz için teşekkürler. İlk versiyon için elimizden geldiğince özellikler eklemeye çalıştık ve eklemeye devam edeceğiz. Herhangi bir ortam dosyasını ortam menüsü altındaki ortam dosyası açma seçenekleri veya CTRL+O kısayol tuşunu kullanarak oynatabilirsiniz. Dilerseniz bahsedilen kısayol tuşunu özelleştirebilirsiniz. Ya da C Media Player'ı ortam dosyalarıyla ilişkilendirerek ortam dosyalarının üzerine çift tıklayarak veya sağ tuş ile aç diyerek açabilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlar penceresinden dosya türlerini ilişkilendirmeniz yeterli. Daha fazla bilgiye web sitemizden veya YouTube kanalımızdan nasıl yapılır tarzı videoları izleyerek elde edebilirsiniz. Yine uygulamamızı paylaşarak bize katkıda bulunabilirsiniz.

İlginiz için tekrar teşekkürler.

Herhangi bir sorunuz veya görüşünüz olursa bize yazmaktan çekinmeyin.

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

• Like 2

5 saat önce, cmediaplayer yazdı:

Sevgili Hocam,  cevabınıza teşekkür ederim.Bu yazdıklarınızı bende biliyor ve kullanıyorum. Fakat "dosya aç" butonunun daha bir kolaylık olacağını düşünüyorum. ve gerekliliğine inanıyorum. (KMPlayer da bu buton var; MPC- Home da buton yok ,bence büyük eksiklik).Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

26 dakika önce, oktay2023 yazdı:

Sevgili Hocam,  cevabınıza teşekkür ederim.Bu yazdıklarınızı bende biliyor ve kullanıyorum. Fakat "dosya aç" butonunun daha bir kolaylık olacağını düşünüyorum. ve gerekliliğine inanıyorum. (KMPlayer da bu buton var; MPC- Home da buton yok ,bence büyük eksiklik).Çalışmalarınızda başarılar dilerim. 

Yorumunuz için teşekkürler. Belirttiğiniz özelliği ilerleyen versiyonda eklemeye çalışacağız :) . Bu ve buna benzer özellikleri bize e-posta aracılığıyla ([email protected]) iletirseniz daha hızlı yardımcı olmaya çalışırız.

[email protected]

• Like 2

9 dakika önce, ratapan yazdı:

Keşke linux desteği de olsaydı :(.Alt yazı desteği var mı?

Yorumunuz için teşekkürler. Web sitemizde bahsettiğimiz gibi ilk aşamada sadece Windows Vista, 7, 8, 8.1 ve 10 için desteklenmektedir. x86(32-bit) ve x64(64-bit) sürümleri mevcuttur. Daha sonraki aşamalarda diğer platformlar için (Android, IOS, Windows Phone, vb.) geliştirme planlarımız var. Şuan için Linux ve Mac için bir şey söylemek zor ama neden olmasın? Sizlerin ilgisi bizi daha çok memnun edecek ve böylece daha iyi bir çalışma ortaya çıkacaktır. Desteğiniz için teşekkürler.

Diğer sorunuza gelirsek C Media Player, gömülü ve dıştan altyazı dosyalarını(ssa, ass, srt, sub, idx, vb.) desteklemektedir. Eğer dıştan altyazı dosyası kullanmak isterseniz bunu altyazı menüsünden ekleyebilirsiniz. Ya da altyazı dosyanızın videonuz ile aynı konumda bulunması veya subs adında bir klasör içinde bulunması yeterli. C Media Player otomatik olarak altyazı dosyalarınızı açacaktır. Bunlarla ilgili daha fazla ayarları ilerleyen versiyonlarda planlıyoruz. Hatta çevrimiçi altyazı dosya bulma desteği planımız da var.

[email protected]

• Like 1

21 saat önce, oktay2023 yazdı:

Merhaba oktay2023, belirttiğiniz özellik versiyon 1.3.6.10 ile eklenmiştir. C Media Player'ı güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemiz üzerinde güncelleyebilirsiniz.

C Media Player v1.3.6.10 içinde neler yeni? (06.01.2017)

• Eklendi: Çoklu dosyalar açabileceğiniz yeni bir buton eklendi.
  • Eklendi: YouTube ve Vimeo simgeleri durum çubuğu üzerine eklendi.
  • Değiştirildi: Oynat/duraklat butonunun davranışı daha önce dosya açılmamış ise çoklu dosya açabileceğiniz şekilde değiştirildi. 

İlginiz için teşekkürler

[email protected]

• Like 2

13 dakika önce, ayhankorkmaz yazdı:

sitede / özelliklerinde yazdığı gibi URL den dosya açılmıyor , herhangi bir youtube linki açayım dedim açmıyor.

C Media Player, bir çok ağ protokollerini (http, https, rtmp, rtsp, vb.) destekler. Ancak YouTube'un almış olduğu bazı önlemlerden dolayı direkt youtube linkini kullanarak açamazsınız. YouTube bu konuda API (Application Programming Interface) desteği sağlıyor ve bu konuda ilerleyen zamanlarda çalışmalarımız olacak. Hatta daha gelişmiş bir YouTube deneyimi sunmayı amaçlıyoruz.

Dilerseniz bu örnek URL'yi veya buna benzer URL adreslerini test edebilirsiniz:

Please register to see this content.

Yorumunuz için teşekkürler

[email protected]

• Like 1

22 saat önce, ayhankorkmaz yazdı:

sitede / özelliklerinde yazdığı gibi URL den dosya açılmıyor , herhangi bir youtube linki açayım dedim açmıyor.

Merhaba ayhankorkmaz, konuya açıklık getirmek açısından bir video hazırladık. YouTube kanalımıza abone olarak bize destek olabilirsiniz.

İlginiz ve yorumunuz için tekrar teşekkürler.

[email protected]

• Like 1

Programda bir bug buldum.. Oynatma listesine sürükle bırak ile dosya atınca, atılan dosyayı oynatmaya başlıyor. Bu problemi gidermelisiniz bence iyi çalışmalar..

+ Listede sıralama yapılmıyor alta almak üste almak vb.

Edited by best_burak
yeni hata
  • Like 1

Bir saat önce, best_burak yazdı:

Programda bir bug buldum.. Oynatma listesine sürükle bırak ile dosya atınca, atılan dosyayı oynatmaya başlıyor. Bu problemi gidermelisiniz bence iyi çalışmalar..

Merhaba best_burak, ilginiz ve yorumunuz için teşekkürler. Bahsettiğiniz olay bug değil bir özelliktir. Aslında final sürüm yayınlanmadan önce bahsettiğiniz gibi sürüklenip bırakılan dosyalar oynatılmaya başlanmıyordu. Ancak beta testerlar tarafından böyle bir özellik öngörüldü ve bizde bu şekilde değiştirdik. Ancak bahsettiğiniz olaya şöyle bir seçenek ekleyebiliriz. Yani sürüklenip bırakılan dosyalar oynatılmaya başlanmasını kullanıcı belirleyebilir. Bunu listeye ekledik ve sonraki güncellemelerle size sunacağız.

İkinci bahsettiğiniz olay ise, evet oynatma listesinde şuan için eleman taşıma işlemi yapılamıyor ama kolonların üzerlerine tıklayarak istediğiniz gibi sıralama yapabilirsiniz. Ayrıca kolonların yerlerini de değiştirebilirsiniz. Bu konuyu da değerlendireceğiz.

Bir saat önce, ratapan yazdı:

@cmediaplayer youtube gibi online video izleme sitelerinde video kalite seçimide olsa güzel olurdu.

Merhaba ratapan, ilginiz ve yorumunuz için teşekkürler. Şuan için YouTube desteğimiz yok ama daha önceki bir yorumda bahsettiğimiz gibi gelişmiş YouTube deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. Bunu hep birlikte göreceğiz :) beklemede kalın.

Yorumunuz ve ilginiz için tekrar teşekkürler.

[email protected]

• Like 2

13 saat önce, best_burak yazdı:

Ülkece yerli yazılımlara yönelmeliyiz diye düşünüyorum. Teşekkürler çalışmalarınız için..

İlginiz ve yorumunuz için teşekkürler. Bu düşünceniz bizi gerçekten çok mutlu etti :) C Media Player Ekibi olarak, daha iyi işlere imza atabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bizi sosyal medya aracılığıyla takip ederek ve uygulamamızı tanıdıklarınızla paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Bu arada daha önceki yorumunuzda bahsettiğiniz sorun çözüldü ve yeni bir güncelleme ile sunulacak.

10 saat önce, gizemli52 yazdı:

çok  iyi  tşk  başarılar

İlginiz ve yorumunuz için teşekkürler :)

[email protected]

• Like 2

On 10.01.2017 at 21:16, best_burak yazdı:

Merhaba best_burak, bahsettiğiniz sorun v.1.3.6.12 sürümü ile düzeltildi. Diğer bahsettiğiniz oynatma listesi üzerindeki elemanların taşınması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor ve tamamlandığında sunulacaktır. Yeni sürüme güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz.

[email protected]

• Like 1

On 13.01.2017 at 14:45, cmediaplayer yazdı:

Merhaba best_burak, bahsettiğiniz sorun v.1.3.6.12 sürümü ile düzeltildi. Diğer bahsettiğiniz oynatma listesi üzerindeki elemanların taşınması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor ve tamamlandığında sunulacaktır. Yeni sürüme güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz.

[email protected]

Genel olarak güzel bir oynatıcı olmuş, tebrik ederim. Tek dikkatimi çeken varsayılan altyazı ayarları oldu. Varsayılan altyazı ayarlarında çok berbat bir görüntü çıkıyor :)

Ayarları kendime göre düzenleyince hiç bir sorun kalmadı :) Bir kullanıcı daha kazandınız :D

Ayarları yaptıktan sonra böyle

• Like 2

57 dakika önce, MehmetYildiz yazdı:

Genel olarak güzel bir oynatıcı olmuş, tebrik ederim. Tek dikkatimi çeken varsayılan altyazı ayarları oldu. Varsayılan altyazı ayarlarında çok berbat bir görüntü çıkıyor :)

Ayarları kendime göre düzenleyince hiç bir sorun kalmadı :) Bir kullanıcı daha kazandınız :D

Ayarları yaptıktan sonra böyle

Evet varsayılan yazı tipi ayarlarını, yazı tipi ayarları penceresinden istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz :) (Yazı tipi, boyutu, kalınlığı, rengi, kodlama vs.) Bunun yanı sıra C Media Player, altyazı dosyanıza ait kodlama dilini otomatik algılar ve hiç bir ayar yapmadan örneğin çince altyazıyı sorunsuz görüntüleyebilirsiniz. Ya da isterseniz bu ayarı herhangi bir kodlama diline sabitleyebilirsiniz. İlerleyen zamanda daha fazla özellik eklemeye devam edeceğiz :) bekleme kalın

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler :)

[email protected]

• Like 1

İstedim ki benim de bu programa ufacık da olsa katkım olsun. Ama biraz eleştiri ağırlıklı.

1. Programın arayüzü fazlasıyla sade.

2. Bağımsız tema desteği yok. 

3. Oynatıma ait düğmeler programa pek yakışmamış. Allplayer, splashplayer, vlc ve kmplayer ile karşılaştırılnca hayli sönük kalıyor.

4. Üst kısımda sanki resim programı gibi Ortam düzenle, görünüm sekmelerinin olması programa yakışmamış.

5. Tam ekran oynatım seçenekleri sınırlı.(Uzatma özelliği yok mesela)

6. Tam ekran oynatımda oynatıma ait düğmeler alt merkezde görünse güzel olur(vlc nin bir çok temasında bunu görmüşsünüzdür)

7. Temanızı windows medya playerdeki gibi arkaplanı olmayan şeffaf görünüm olursa gayet güzel olur.

8. Oynat/Beklet gibi sık kullanılan butonları daha belirgin olsa güzel olur derim.

Yılların KMPlayer kullanıcısıyım. Size bu program için yaptığım temanın arayüzünü göstereyim. Anlattıklarıma bir fikir verebilir. Saygılarımla

Ld3Zojt.png

• Like 1

• TornadoEffect changed the title to C Media Player v.1.9.15 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı