Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

C Media Player V.2.1.0 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

cmediaplayer
 Share

Recommended Posts

cmediaplayer, 4 saat önce yazdı:

Merhaba @MehmetYildiz, ilginiz için çok teşekkürler :). Şuan için altyazı senkronizasyonu yok ama ilerleyen versiyonlarda ekleme planımız var :). Tam ekran aktifken ve herhangi bir ortam dosyası oynatılmıyorken sanıyoruz ki ufak bir problem var ve bunu sonraki güncelleme de düzeltiriz. Yalnız tam ekrandan çıkmak için mutlaka sağ alttaki küçültme butonunu  kullanmanıza gerek yok. ESC veya "F"  kısayol tuşlarıyla da çıkabilirsiniz ;) 

Yorumunuz için teşekkürler :)

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

Klavyeden yapmak daha zahmetli benim için :D

Çift tıklama çok sorun değilde altyazı senkronizasyonu olmaması çok kötü maalesef.  Bazı dizilerde altyazı kaymaya başlayınca C Media Player'ı kapatıp Kmplayer'ı açıyorum mecburen.

İlginize teşekkürler, iyi günler :)

Edited by MehmetYildiz
imla
  • Like 2

MehmetYildiz, 1 saat önce yazdı:

Klavyeden yapmak daha zahmetli benim için :D

Çift tıklama çok sorun değilde altyazı senkronizasyonu olmaması çok kötü maalesef.  Bazı dizilerde altyazı kaymaya başlayınca C Media Player'ı kapatıp Kmplayer'ı açıyorum mecburen.

İlginize teşekkürler, iyi günler :)

Merhaba @MehmetYildiz, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler :). Merak etmeyin bahsettiğiniz çift tıklama sorununu en kısa sürede düzeltip küçük bir düzeltme güncellemesi yayınlayacağız. Diğer altyazı senkronizasyonu olayına gelirsek; bizde sizler gibi sık sık film izliyoruz. Özellikle dublaj yerine altyazı tercih ediyoruz. Çünkü orjinal diliyle daha çok zevk veriyor. Bu konuda size hak veriyoruz. Ancak şu ana kadar altyazı kayma olayına çok sık rastlamadık. Altyazı indirirken lütfen oynattığınız ortam dosyasının kare hızına dikkat edin. Kare hızını öğrenmek için "Ortam bilgisi" penceresini "CTRL+M" yoluyla kullanabilirsiniz. Yani diyelim ki oynattığınız ortam dosyası 23.976000 gibi bir kare hızına sahip ama siz 24.0000 gibi bir altyazı dosyası kullanıyorsanız haliyle kayma olacaktır. Zaten dikkat ederseniz altyazıların bir çok versiyonunu yayınlıyorlar. C Media Player turkcealtyazi.org dahil bir çok altyazı sağlayıcısından çevrimiçi desteği sağlıyor. Sadece altyazı edinirken belirttiğimiz hususa dikkat ederseniz herhangi bir problem olmadan filmlerinizi seyredebilirsiniz. Dediğimiz gibi kayma çok nadir rastlanan bir olay ama bu desteği eklemeyeceğiz anlamına gelmiyor. Eğer yetiştirebilirsek ona da bu gelecek güncelleme içerisinde bakmaya çalışacağız.

Geri bildiriminiz için teşekkürler :)

[email protected]

• Like 3

cmediaplayer, 4 saat önce yazdı:

Merhaba @MehmetYildiz, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler :). Merak etmeyin bahsettiğiniz çift tıklama sorununu en kısa sürede düzeltip küçük bir düzeltme güncellemesi yayınlayacağız. Diğer altyazı senkronizasyonu olayına gelirsek; bizde sizler gibi sık sık film izliyoruz. Özellikle dublaj yerine altyazı tercih ediyoruz. Çünkü orjinal diliyle daha çok zevk veriyor. Bu konuda size hak veriyoruz. Ancak şu ana kadar altyazı kayma olayına çok sık rastlamadık. Altyazı indirirken lütfen oynattığınız ortam dosyasının kare hızına dikkat edin. Kare hızını öğrenmek için "Ortam bilgisi" penceresini "CTRL+M" yoluyla kullanabilirsiniz. Yani diyelim ki oynattığınız ortam dosyası 23.976000 gibi bir kare hızına sahip ama siz 24.0000 gibi bir altyazı dosyası kullanıyorsanız haliyle kayma olacaktır. Zaten dikkat ederseniz altyazıların bir çok versiyonunu yayınlıyorlar. C Media Player turkcealtyazi.org dahil bir çok altyazı sağlayıcısından çevrimiçi desteği sağlıyor. Sadece altyazı edinirken belirttiğimiz hususa dikkat ederseniz herhangi bir problem olmadan filmlerinizi seyredebilirsiniz. Dediğimiz gibi kayma çok nadir rastlanan bir olay ama bu desteği eklemeyeceğiz anlamına gelmiyor. Eğer yetiştirebilirsek ona da bu gelecek güncelleme içerisinde bakmaya çalışacağız.

Geri bildiriminiz için teşekkürler :)

[email protected]

Merhaba, fps konusunda bilgi sahibiyim. Çok fazla dizi izlediğim için altyazı kayma sorununa daha sık rastlıyorum. Bu sorun farklı fps türünden değil de çeviri veya senkron sırasında meydana geliyor sanırım çünkü dizinin tamamında değil de bir süre izledikten sonra olabiliyor.

Medya oynatıcının altyazıyı direkt indirmesi güzel bir özellik ama yıllardır altyazı dosyasını kendim indirdiğim için alışkanlık olmuş :D

• Like 2

MehmetYildiz, 9 dakika önce yazdı:

Merhaba, fps konusunda bilgi sahibiyim. Çok fazla dizi izlediğim için altyazı kayma sorununa daha sık rastlıyorum. Bu sorun farklı fps türünden değil de çeviri veya senkron sırasında meydana geliyor sanırım çünkü dizinin tamamında değil de bir süre izledikten sonra olabiliyor.

Medya oynatıcının altyazıyı direkt indirmesi güzel bir özellik ama yıllardır altyazı dosyasını kendim indirdiğim için alışkanlık olmuş :D

Merhaba @MehmetYildiz, cevabınız için teşekkürler. Bizde sıkça film izliyoruz ama çok nadir karşılaştık. Olabilir sorun değil zaten belirttiğiniz çift tıklama sorunu düzelttik ve sonraki güncelleme de yerini alacak. Ayrıca altyazı geciktirme veya azaltma özelliği üzerinde de şuan için çalışıyoruz. Eğer yetiştirebilirsek onu da sonraki güncelleme de sunabiliriz :) 

İlginiz için çok teşekkürler!

C Media Player Geliştirici

[email protected]

• Like 1
  • Thanks 1

• TornadoEffect changed the title to C Media Player v.1.7.2.0 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

Merhaba @MehmetYildiz, öncelikle geri bildirimin için teşekkürler :) bahsetmiş olduğunuz çift tıklama sorunu düzeltildi. Yalnız altyazı senkronizasyonu için yeterli zaman olmadığı için şuan için bu özelliği ekleyemedik. Bunun için üzgünüz. Ama üzülmeyin. Bu güncelleme ile artık sürükle bırak ile altyazı dosyaları açabilirsiniz. Altyazı dosyalarının tespiti ayarlarda bulunan altyazı uzantılarına dayanıyor. (Varsayılan altyazı uzantıları srt,ass,ssa,idx,sub, dilerseniz bu ayarları değiştirebilirsiniz.). Ayrıca artık birden fazla oynatma listesi dosyası açmanız mümkün. Bu güncelleme önemli düzeltmeler ve performans iyileştirmeleri içeriyor.

Yeni güncelleme v.1.7.2.5 şimdi indirmeye hazır! Yeni güncellemeye uygulama içerisinden güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemizden üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Web sitemiz: www.cmediaplayer.com

Sürüm notları: 

İndirme bağlantıları: 

Dropbox:
x86 :
x64 :

Google Drive:
x86 :
x64 :

Box.com:
x86 :
x64 :

Please register to see this content.

Checksum değerleri:

sha256 (x86): 97DE9EAC6DFE80425FA1DC836F379714C4BC1268F39BC581841683A8B7C7EBDF
sha256 (x64): 3BBA89F8688E21540D6F993ED89651817BFB76CA765EC921CA7544E164908D11

[email protected]

• Like 3

MehmetYildiz, 2 dakika önce yazdı:

@cmediaplayer ilginiz için çok teşekkürler.  Altyazı senkronizasyon seçeneği de bulunan güncellemeyi dört gözle bekliyorum :)

Merhaba @MehmetYildiz, yorumunuz için çok teşekkürler :) aslında altyazı senkronizasyonu üzerinde çalıştık ama bazı sorunlar var yani biraz daha üzerinde çalışmak gerekli ve geliştiricimiz önümüzdeki hafta aramızdan ayrılıyor :) Nasip olursa askerden sonra ilk işi bu özelliği eklemek olacağını kendisi belirtti. Sizde bu zaman içerisinde uygulamamızı paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Herkese çok teşekkürler sizleri seviyoruz :) 

[email protected]

• Like 2
  • Thanks 1

• TornadoEffect changed the title to C Media Player v.1.7.2.5 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

Öncelikle herkese merhaba :), başta @oktay2023, @Berdush_03, @RaZoRWounD, @ratapan, @YAGMURADAM, @MehmetYildiz  @kilicmuhsin, @denizduac5, @akura, @atlasgold olmak üzere (İsimlerini unuttuğum varsa lütfen kusura bakmayın :)) C Media Player'ı destekleyen herkese çok teşekkürler! Zaman zaman geri bildirimleriniz sayesinde uygulamayı birlikte daha iyi hale getirdik diye düşünüyorum. Eksikler olabilir ama en azından belirli bir hedefe ulaştık. Bildiğiniz üzere önümüzdeki hafta aranızdan askerlik görevi için ayrılıyorum. Nasip olursa askerlikten sonra kaldığımız yerden devam ederiz. Sizlerden tek ricam lütfen uygulamayı paylaşarak daha geniş kitlelere ulaştıralım. Herkese çok teşekkür ediyorum. Herkes hakkını helal etsin :) 

Saygılarımla

Kadir

• Like 7

oktay2023, 9 dakika önce yazdı:

@artı hocam öncelikle hayırlı teskereler dilerim. Hakkım varsa helal olsun. Ayrıca C Media Player'ı bizlere kazandırdığınız için biz teşekkür ederiz. Yeniden buluşmak dileğiyle hoşçakalın.....

Eyvallah Allah razı olsun hocam :), hayırlısı ile gidip gelelim. Allah nasip ederse geldikten sonra tam gaz devam ederiz. Ayrıca ben teşekkür ederim çünkü uygulamaya başından beri gösterdiğin ilgi beni çok mutlu etti. Sizler geri bildirim göndermeye devam edin diğer arkadaş yardımcı olmaya çalışacak. Ama biraz geç cevap verebilir çünkü kendisi çok yoğun.  Bu arada acemi ve usta birliğim Edirne/Uzunköprü, isteyenler ziyaretime gelebilirler :) 

• Like 4

artı, 41 dakika önce yazdı:

Öncelikle herkese merhaba :), başta @oktay2023, @Berdush_03, @RaZoRWounD, @ratapan, @YAGMURADAM, @MehmetYildiz  @kilicmuhsin, @denizduac5, @akura, @atlasgold olmak üzere (İsimlerini unuttuğum varsa lütfen kusura bakmayın :)) C Media Player'ı destekleyen herkese çok teşekkürler! Zaman zaman geri bildirimleriniz sayesinde uygulamayı birlikte daha iyi hale getirdik diye düşünüyorum. Eksikler olabilir ama en azından belirli bir hedefe ulaştık. Bildiğiniz üzere önümüzdeki hafta aranızdan askerlik görevi için ayrılıyorum. Nasip olursa askerlikten sonra kaldığımız yerden devam ederiz. Sizlerden tek ricam lütfen uygulamayı paylaşarak daha geniş kitlelere ulaştıralım. Herkese çok teşekkür ediyorum. Herkes hakkını helal etsin :) 

Saygılarımla

Kadir

@artı Öncelikle böyle bir hizmet için emek verdiğiniz için biz teşekkür ederiz.

-İnşaallah askerlik hizmetinizi de en sağlıklı bir biçimde yerine getirir ve aramıza dönersiniz. 

-Nacizane elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizler de bu önerilerimizi dikkate aldığınız için tekrar teşekkür ederiz.

-Ben resmi bir kurumda çalıştığım için sürekli format atıyorum bilgisayarlara, bu nedenle MediaPlayer olarak CMediaPlayer kuruyorum tümüne. :)

• Like 3

Berdush_03, 3 dakika önce yazdı:

@artı Öncelikle böyle bir hizmet için emek verdiğiniz için biz teşekkür ederiz.

-İnşaallah askerlik hizmetinizi de en sağlıklı bir biçimde yerine getirir ve aramıza dönersiniz. 

-Nacizane elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizler de bu önerilerimizi dikkate aldığınız için tekrar teşekkür ederiz.

-Ben resmi bir kurumda çalıştığım için sürekli format atıyorum bilgisayarlara, bu nedenle MediaPlayer olarak CMediaPlayer kuruyorum tümüne. :)

Ben teşekkür ederim :) Ayrıca göstermiş olduğun ilgi için çok çok teşekkürler :) Bunu duymak çok güzel çünkü en azından güzel dostlar kazanmışız :)

• Like 3

• 2 hafta sonra ...

@cmediaplayer Yazılımınızla ilgili bazı sıkıntılar başgösterdi 1709 win 10 sürümüyle itibariyle yazılımda arkaplanda ram kullanan bazı programlar açık olduğu zaman oyun/tarayıcılar vs videoda anlık kasmalar zaman zamanda uzun süren kasmalar baş gösteriyor ses düz gelsede görüntüde yavaş çekim gibi oluyor zamanla düzeliyor fakat her seferinde olamsı can sıkmaya başladı win 10 kaynaklıdır diye düşündüm vlc kurdum onda hiçbir sorun olmuyor yazılım optimizasyonundamı sıkıntı var yoksa c media player 1709 sürümüne karşı uyumsuzlukmu gösteriyor bide şey var şu ses ayarını vlcdeki gibi %200 yapma şeyi gelmesi mümkün acaba? Sorularımı hızla ve anlayışla cevaplayacağınızı biliyorum.İyi çalışmalar.

• Like 1

Küçük bir sorun da ben bildireyim :)

Videoları işlemci üzerinden değil de ekran kartı üzerinden oynatmak için K-Lite Codec Pack yükleyip ayarları yaptım. Bunun amacı  arkaplanda fazla işlem olursa işlemcinin işlem gücü azaldığından performansı düşmeye başlıyor ve özellikle HD videolarda ileri geri sarımlarda takılmalar vs oluyor. Tabi çok iyi donanımlı bir bilgisayara sahip değilseniz :D

Her neyse ayarları yaptıktan sonra KMPlayer yazılımında Donanım hızlandırma ayarını DXVA2 Native seçince muazzam bir performans artışı oluyor. İleri geri sarmalarda takılma vs olmuyor hiç. Lakin C Media Player'da bu ayarı yapınca değişen bir şey olmuyor :)

Birde K-lite Codec Pack kurulum sırasında sistemdeki yüklü medya oynatıcıları algılıyor ve o listede C Media Player çıkmıyor nedense.

https://www.technopat.net/2017/03/17/ekran-karti-ile-video-izleme-rehberi/

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
RaZoRWounD, 09.11.2017 - 10:31 yazdı:

@cmediaplayer Yazılımınızla ilgili bazı sıkıntılar başgösterdi 1709 win 10 sürümüyle itibariyle yazılımda arkaplanda ram kullanan bazı programlar açık olduğu zaman oyun/tarayıcılar vs videoda anlık kasmalar zaman zamanda uzun süren kasmalar baş gösteriyor ses düz gelsede görüntüde yavaş çekim gibi oluyor zamanla düzeliyor fakat her seferinde olamsı can sıkmaya başladı win 10 kaynaklıdır diye düşündüm vlc kurdum onda hiçbir sorun olmuyor yazılım optimizasyonundamı sıkıntı var yoksa c media player 1709 sürümüne karşı uyumsuzlukmu gösteriyor bide şey var şu ses ayarını vlcdeki gibi %200 yapma şeyi gelmesi mümkün acaba? Sorularımı hızla ve anlayışla cevaplayacağınızı biliyorum.İyi çalışmalar.

Merhaba @RaZoRWounD, öncelikle gecikme için üzgünüz. Geliştirici arkadaşımız şuanda askerlik görevinde. Allah nasip ederse nisan ayı gibi aramıza geri dönecek. Sorunuza gelirsek; öncelikle ses düzeyi ile ilgili bahsettiğiniz seçenek ilerleyen versiyonlarda gelecek. Diğer bahsettiğiniz sorun ekran kartı veya windowsun yeni sürümü ile ilgili olabilir. Çünkü anladığımız kadarıyla daha önce böyle bir sorununuz yok. Ayrıca bahsettiğiniz windows versiyonu ile c media player uyumludur. Bu konuda tam bir net cevap vermek çok zor ancak ekran kartınızın yükseltme işleminden sonra düzgün bir şekilde kurulduğundan emin olun. Ayrıca c media player günlük dosyasından ne tür bir sorun olduğunu da inceleyebilirsiniz. Ilginiz için teşekkürler :)

MehmetYildiz, 09.11.2017 - 22:01 yazdı:

Küçük bir sorun da ben bildireyim :)

Videoları işlemci üzerinden değil de ekran kartı üzerinden oynatmak için K-Lite Codec Pack yükleyip ayarları yaptım. Bunun amacı  arkaplanda fazla işlem olursa işlemcinin işlem gücü azaldığından performansı düşmeye başlıyor ve özellikle HD videolarda ileri geri sarımlarda takılmalar vs oluyor. Tabi çok iyi donanımlı bir bilgisayara sahip değilseniz :D

Her neyse ayarları yaptıktan sonra KMPlayer yazılımında Donanım hızlandırma ayarını DXVA2 Native seçince muazzam bir performans artışı oluyor. İleri geri sarmalarda takılma vs olmuyor hiç. Lakin C Media Player'da bu ayarı yapınca değişen bir şey olmuyor :)

Birde K-lite Codec Pack kurulum sırasında sistemdeki yüklü medya oynatıcıları algılıyor ve o listede C Media Player çıkmıyor nedense.

https://www.technopat.net/2017/03/17/ekran-karti-ile-video-izleme-rehberi/

Merhaba @MehmetYildiz, C Media Player'ın, k lite codec pack veya benzeri yazılımlarla ilgisi yok. C Media Player hic bir yazilim gerektirmeden çalışır. Bahsettiğiniz donanım hizlandirma seçenekleri C Media Player içerisinde zaten var. Ayarlardan görüntü sekmesine giderek donanım hızlandırma ayarlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Örneğin uyumlu nvidia ekran kartına sahipseniz nvidia cuvid, ıntel uyumlu ekran kartına sahipseniz ıntel quicksync, ya da microsoftun teknolojileri olan dxva2 ve daha yenisi olan d3d11va seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu seçenekler sadece belirli dosya formatları için geçerli ve donanımınıza bağlıdır. Farklı ışletim sistemleri veya ortamlarda farklı sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca geliştirdiğimiz askerlik dönüşü  altyazı senkronizasyon ayarı ile ilgili çalışacağını size iletmemizi belirtti. Ilginiz için çok teşekkürler:) 

casper0007, 09.11.2017 - 22:59 yazdı:

swf oyunları oynatma ozellıgı varmı

Merhaba @casper0007 Swf dosya uzantısı ile ilgili daha önce yazmıştık. Html5 in popülerliğinin artması ve diğer nedenlerden dolayı adobe flash player emekliye ayrıldı diyebiliriz. Aslında swf uzantılı dosyalar açabilirsiniz ancak düzgün oynatacağını garanti edemeyiz. Örneğin sesi düzgün oynatırken görüntü düzgün oynatılamayabilir. Bununla ilgili bir çalışma yapmayı düşünmüyoruz. Bu konuda üzgünüz. Ilginiz ve yorumunuz için çok teşekkürler :)

• Like 1
  • Thanks 1

VLC Media playerde bu sorun yok diğer bir kaç oynatıcıdada yok sadece c media playerde oluyor donanım hızlandırma ayarıyla oynayıp microsoftunkine aldım nispeten daha az olmaya bşaladı lakin halen devam etmekte hani bu hata sadece bende değil yaklaşık 10'a yakın pcde oluyor win 10 1709 kullanan sistemlerde özellikle oluyor 1703te hiçbir sıkıntı yoktu lakin 1 program için 1703'e dönmekte aşırı anlamsız olurdu geliştiricinin askere gitmesini normal karşılıyorum insanlık halidir lakin büyük program yapmak istiyorsanız 1 kişi değil 1den fazla kişiyle çalışmanız laızm geliştirme konusunda böyle güncelleme sıklığını azaltırsanız program hızla gelişmezse mevcut kullanıcılarınızıda kaybetmeye başlarsınız benden söylemesi ben şuan bu soruna rağmen kullanmaya devam ediyorum diğer yazılımlardan bir çok artıları olduğu için hızlı açılması/görüntüde netlik problemi olmaması / her videoyu tam ekran açması vs yoksa biraz uzun bekleyip vlc player gibi diğer playerler kullanmasınıda bilirim sıkıntı değil tek çabam yerli üretim bir yazılımın hızla ilerlemesi keşke bu işlerden anlasamda gönüllü olarak geliştiriciniz olmayı isterdim lakin anlamıyorum sadece belirtilen sorunları bahsedip daha sorunsuz daha hızlı bir yazılım olması için çabalıyorum keşke size daha fazla yardımım dokunabilseydi ama elimden gelen budur benim şuan yaptığım yazılımı yaygınlaştırmaya çalışma ve sorunlarından bahsedip hızla çözümlenmesini beklemek :)

• Like 1

RaZoRWounD, 34 dakika önce yazdı:

VLC Media playerde bu sorun yok diğer bir kaç oynatıcıdada yok sadece c media playerde oluyor donanım hızlandırma ayarıyla oynayıp microsoftunkine aldım nispeten daha az olmaya bşaladı lakin halen devam etmekte hani bu hata sadece bende değil yaklaşık 10'a yakın pcde oluyor win 10 1709 kullanan sistemlerde özellikle oluyor 1703te hiçbir sıkıntı yoktu lakin 1 program için 1703'e dönmekte aşırı anlamsız olurdu geliştiricinin askere gitmesini normal karşılıyorum insanlık halidir lakin büyük program yapmak istiyorsanız 1 kişi değil 1den fazla kişiyle çalışmanız laızm geliştirme konusunda böyle güncelleme sıklığını azaltırsanız program hızla gelişmezse mevcut kullanıcılarınızıda kaybetmeye başlarsınız benden söylemesi ben şuan bu soruna rağmen kullanmaya devam ediyorum diğer yazılımlardan bir çok artıları olduğu için hızlı açılması/görüntüde netlik problemi olmaması / her videoyu tam ekran açması vs yoksa biraz uzun bekleyip vlc player gibi diğer playerler kullanmasınıda bilirim sıkıntı değil tek çabam yerli üretim bir yazılımın hızla ilerlemesi keşke bu işlerden anlasamda gönüllü olarak geliştiriciniz olmayı isterdim lakin anlamıyorum sadece belirtilen sorunları bahsedip daha sorunsuz daha hızlı bir yazılım olması için çabalıyorum keşke size daha fazla yardımım dokunabilseydi ama elimden gelen budur benim şuan yaptığım yazılımı yaygınlaştırmaya çalışma ve sorunlarından bahsedip hızla çözümlenmesini beklemek :)

Merhaba @RaZoRWounD, önce şunu belirtelim; sizin de bahsettiğiniz gibi her uygulamanın artısı ve eksisi olabilir. Yani en iyi uygulama şudur ya da budur demek doğru olmaz. Bizde yıllarca diğer ortam oynatıcılarını seve seve kullandık. Ancak şunu da unutmayalım. Bahsettiğiniz kuruluşlar bu işten para kazanıyorlar ve arkalarında dünyaca ünlü sponsorlar ve firmalar var ve büyük bir ekipten bahsediyoruz.  Daha önce de belirttik biz tüm kuruluşlara saygı duyuyoruz.  Bu güne kadar kimseyi veya kimseleri karalamadık. Bunların yanında her uygulama da mutlaka sorunlar olur ve olacaktır çünkü sorunsuz uygulama yok. Ayrıca tam bir ayrıntı vermeden (sadece kullandığınız ışletim sisteminden bahsetmiyoruz.) Size tam olarak nasıl yardımcı olabiliriz? Lütfen yanlış anlamayın çünkü sadece ışletim sisteminden yola çıkarak sadece varsayımlar üzerinden yorum yazmam zorunda kalıyoruz.  Geri bildirim yaparken daha özenli en azından uygulama içerisinde bir günlük dosyası var onu incelersek sorunu daha iyi çözüme kavusturabiliriz. Ayrıca sorunun ışletim sisteminden veya ekran kartı yazılımından da kaynaklı olabilir çünkü yükseltme işlemi sırasında windows bütün sürücüleri kaldırıp tekrar yükleme yapıyor haliyle yükseltme işleminden sonra farklı bir sürücü versiyonu görmeniz muhtemel. Ya da uygulamanın kullandığı bir sistem dosyasında oluşan değişiklik nedeniyle de olabilir. Kısaca söylemek istediğiniz çok fazla ihtimal var. Şu ana kadar biz herhangi bir problemle karşılaşmadık bizde bahsettiğiniz windows sürümünü kullanıyoruz ve donanım hızlandırma özelliğini aktif bir şekilde kullanıyoruz. Yine de belirttiğiniz sorunu diğer arkadaşa ilettik. Ayrıca göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkürler. Şunu unutmayın ki kapımız herkese her şekilde açık. Dikkat ederseniz her kullanıcımızın yorumlarına cevap yazmaya özen gösteriyoruz veya isteklerinizi elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Amacımız burada kimseyi kırmadan güzel bir platform oluşturmak ve ülkemizi hep beraber temsil etmek. 

[email protected]

• Like 1

cmediaplayer, Bir saat önce yazdı:

Merhaba @RaZoRWounD, önce şunu belirtelim; sizin de bahsettiğiniz gibi her uygulamanın artısı ve eksisi olabilir. Yani en iyi uygulama şudur ya da budur demek doğru olmaz. Bizde yıllarca diğer ortam oynatıcılarını seve seve kullandık. Ancak şunu da unutmayalım. Bahsettiğiniz kuruluşlar bu işten para kazanıyorlar ve arkalarında dünyaca ünlü sponsorlar ve firmalar var ve büyük bir ekipten bahsediyoruz.  Daha önce de belirttik biz tüm kuruluşlara saygı duyuyoruz.  Bu güne kadar kimseyi veya kimseleri karalamadık. Bunların yanında her uygulama da mutlaka sorunlar olur ve olacaktır çünkü sorunsuz uygulama yok. Ayrıca tam bir ayrıntı vermeden (sadece kullandığınız ışletim sisteminden bahsetmiyoruz.) Size tam olarak nasıl yardımcı olabiliriz? Lütfen yanlış anlamayın çünkü sadece ışletim sisteminden yola çıkarak sadece varsayımlar üzerinden yorum yazmam zorunda kalıyoruz.  Geri bildirim yaparken daha özenli en azından uygulama içerisinde bir günlük dosyası var onu incelersek sorunu daha iyi çözüme kavusturabiliriz. Ayrıca sorunun ışletim sisteminden veya ekran kartı yazılımından da kaynaklı olabilir çünkü yükseltme işlemi sırasında windows bütün sürücüleri kaldırıp tekrar yükleme yapıyor haliyle yükseltme işleminden sonra farklı bir sürücü versiyonu görmeniz muhtemel. Ya da uygulamanın kullandığı bir sistem dosyasında oluşan değişiklik nedeniyle de olabilir. Kısaca söylemek istediğiniz çok fazla ihtimal var. Şu ana kadar biz herhangi bir problemle karşılaşmadık bizde bahsettiğiniz windows sürümünü kullanıyoruz ve donanım hızlandırma özelliğini aktif bir şekilde kullanıyoruz. Yine de belirttiğiniz sorunu diğer arkadaşa ilettik. Ayrıca göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkürler. Şunu unutmayın ki kapımız herkese her şekilde açık. Dikkat ederseniz her kullanıcımızın yorumlarına cevap yazmaya özen gösteriyoruz veya isteklerinizi elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Amacımız burada kimseyi kırmadan güzel bir platform oluşturmak ve ülkemizi hep beraber temsil etmek. 

[email protected]

Kusura bakmayın biraz açık sözlüyümdür sert çıktım size günlük dosyasını buldum hata kodu 7348 açıklama ne olduğunu bilmiyorum programı 2-3 kez tüm kalıntılarıyla beraber silip tekrar kurdum ekran kartınıda aynı şekilde hatta işletim sistemini yükseltme yoluyla kurmadım zaten sorunlara yol açacağını bildiğim için sıfırlayarak kurdum buna rağmen hata devam ettiği için belirtmek durumunda kaldım hatta son hatayı 16.11.2017 tarihinde vermiş verdiği hata gene 7348 zaten en sonda o zaman açmıştım normal yani o tarihin yazması daha önceki tarihlerdede aynı hatayı vermiş farklı bir hata yok ?

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

RaZoRWounD, 44 dakika önce yazdı:

Kusura bakmayın biraz açık sözlüyümdür sert çıktım size günlük dosyasını buldum hata kodu 7348 açıklama ne olduğunu bilmiyorum programı 2-3 kez tüm kalıntılarıyla beraber silip tekrar kurdum ekran kartınıda aynı şekilde hatta işletim sistemini yükseltme yoluyla kurmadım zaten sorunlara yol açacağını bildiğim için sıfırlayarak kurdum buna rağmen hata devam ettiği için belirtmek durumunda kaldım hatta son hatayı 16.11.2017 tarihinde vermiş verdiği hata gene 7348 zaten en sonda o zaman açmıştım normal yani o tarihin yazması daha önceki tarihlerdede aynı hatayı vermiş farklı bir hata yok ?

Merhaba @RaZoRWounD, bizim için sorun yok yazmakta rahat olun :) sorunun kesinlikle ışletim sisteminden kaynaklı olduğunu söylemiyoruz sadece bir varsayımdan bahsediyoruz. Sadece ayrıntı vermediginiz için bizim de net bir cevap vermemiz haliyle zorlaşıyor. Merak etmeyin sizleri gayet iyi anlıyoruz. Bakın az önce bir olayı netliğe kavuşturdunuz yükseltme olayı yok. Burada sorun yok. Ama her yeni windows sürümünde altyapı da ve sistem dosyalarında değişiklik olduğunu lütfen unutmayın. Hatta yeni sürümleri geçin her yüklediğiniz düzeltme güncellemelerinde bile sistem dosyaları sürekli değişikliklere gidebiliyor. Bunları windows sürüm notlarında ayrıntılı görebilirsiniz. Diğer husus günlük dosyasını bizimle paylaşırsanız (tabi ki sizin için bir sakıncası yoksa) daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebiliriz çünkü yazdığınız hata mesajından bir şey anlayamadık. Bu konuda üzgünüz. Daha önce yazdığımız gibi bunlar sadece bize ilettiginiz hususlar doğrultusunda varsayımlar. Yani hatanın kesinlikle ışletim sisteminden, ekran kartından veya uygulamadan kaynaklandığını iddia etmiyoruz.  Eğer uygulamadan kaynaklanan bir sıkıntı ise şuan için yapabileceğimiz bir şey yok çünkü geliştirdiğimiz şuan için askerde. (Ayrıca sizlere çok selam iletti) 

Geri bildirim yaparken mümkün olduğunca ayrıntı vermeye çalışalım; 

Uygulama sürümü, ışletim sistemi bilgileri(donanım bilgileri dahil), detaylı hata mesajı, mümkünse ekran görüntüsü veya hata ile ilgili bir video, mümkünse günlük dosyasının geliştirici ekip ile paylaşılması ([email protected] e posta aracılığıyla dilediğiniz an gönderin), diğer hususlar...

Güzel yorumunuz ve ılginiz için çok teşekkürler :)

[email protected]

• Thanks 1

Şahsen bu uygulamanın daha da geliştirilebileceğini düşünüyorum. Yeni uygulama olduğu için ister istemez hataları olabiliyor ve beklentiler olabilir. Ben kendi açımdan beklentilerimi sıralayayım.

1. Çalma listesini kaydetme özelliği yok. Klasör halinde bir eklediğim dosyalar program kapatılınca Çalma listesi sıfırlanıyor. Örneğin Daum Potplayer de eklenen dosyalar varsayılan olarak kaydediliyor.

2. Çalma Listesi sekmeli olmalı. Örneğin AIMP ve DaumPotplayer. Video ile ses dosyaları ayrı sekmeler halinde çalma listesinde gösterilebilmeli.

3. Ayarlar içinde çalma listesi için ayrı bir sekme olsun.

4. Bir ses dosyası açıldığında o şarkıya ait albüm resmi görünüyor. Bunu gösterip göstermeme ile ilgili bir seçenek olmalı.(Varsa kusura kalmayın ben bulamadım)

5. Eğer ses dosyasına ait bir albüm resmi varsa Ses > Görselleştirmelerdeki Dalgalar veya RDFT çalışmıyor. Albüm kapağı yoksa normal çalışıyor.

6. Araçlar > Ayarlar sekmesini açtığımda açılan pencere çok büyük olduğu için pencerenin altında yer alan Tamam ve İptal tuşları görev çubuğunun altında kalıyor ve tıklanamıyor.(Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 olan 15.6 inç bir dizüstü bilgisayarım var)

Saygılarımla

• Like 1

YAGMURADAM, 7 saat önce yazdı:

Şahsen bu uygulamanın daha da geliştirilebileceğini düşünüyorum. Yeni uygulama olduğu için ister istemez hataları olabiliyor ve beklentiler olabilir. Ben kendi açımdan beklentilerimi sıralayayım.

1. Çalma listesini kaydetme özelliği yok. Klasör halinde bir eklediğim dosyalar program kapatılınca Çalma listesi sıfırlanıyor. Örneğin Daum Potplayer de eklenen dosyalar varsayılan olarak kaydediliyor.

2. Çalma Listesi sekmeli olmalı. Örneğin AIMP ve DaumPotplayer. Video ile ses dosyaları ayrı sekmeler halinde çalma listesinde gösterilebilmeli.

3. Ayarlar içinde çalma listesi için ayrı bir sekme olsun.

4. Bir ses dosyası açıldığında o şarkıya ait albüm resmi görünüyor. Bunu gösterip göstermeme ile ilgili bir seçenek olmalı.(Varsa kusura kalmayın ben bulamadım)

5. Eğer ses dosyasına ait bir albüm resmi varsa Ses > Görselleştirmelerdeki Dalgalar veya RDFT çalışmıyor. Albüm kapağı yoksa normal çalışıyor.

6. Araçlar > Ayarlar sekmesini açtığımda açılan pencere çok büyük olduğu için pencerenin altında yer alan Tamam ve İptal tuşları görev çubuğunun altında kalıyor ve tıklanamıyor.(Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 olan 15.6 inç bir dizüstü bilgisayarım var)

Saygılarımla

Merhaba @YAGMURADAM, öncelikle samimi paylaşımın için çok teşekkürler. 

1. Bu konu ile ilgili daha önce yazmıştık. Çalma listesini kaydetme özelliği var. Ortam menüsü altında oynatma listesini dosyaya kaydet yolundan bunu gerçekleştirebilirsiniz. Oynatma listesini cmpl, xspf, m3u, m3u8, pls uzantılarıyla kaydedebilirsiniz. Ya da dilerseniz bu işlemi kısayol tuşuyla da gerçekleştirebilirsiniz. Varsayilan kaydetme işleminin gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Eğer öyle olsaydı (sizlere sunmada önce dediginiz şekilde geliştirmiştik) her seferinde uygulama açtığınızda eski liste duracak ve diyelim ki başka oynatma listesi yüklemek istediğinizde silme zorunluluğunuz olacak.  Ya da çok fazla dosya eklediğinizde ( zaman içerisinde bu sayı git gide artabilir, çünkü çoğu kullanıcı silme ile uğraşmak istemez) bu seferde her uygulama açılışında performans kaybı olacak. ( milyonlarca veriyle cmpl uzantısını test ettik. Gayet iyi bir sonuç aldık. ) ancak çok kısa bir süre bile olsa kimse uygulamanın açılmasını beklemek istemez. Durum böyle olunca oynatma listesini varsayılan kaydetme yerine oynatma listelerine düzenli bir şekilde kaydedebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece oynatma listesi dosyasına çift tıklama ya da uygulama üzerine sürükle bırak veya sağ tuş ile tıklayıp c media player ile açmak. 

2. Ilerleyen versiyonlarda bahsettiğiniz sekmeli oynatma listesi yapma planımız var. 

3. Bahsettiğiniz öneriyi not ettik. Çalma listesi ile ilgili ayrı bir sekme ayar penceresi ve seçenekler ekleyebiliriz. 

4. Bunun için henüz bir ayar yok ama ilerleyen versiyonlarda ekleyebiliriz.  Ancak şu yolu izleyerek albüm kapağı yerine uygulama logosunu veya ses görselleştirmelerini görüntüleyebilirsiniz; görüntü menüsü altında görüntü izini kapalı hale getirin.Bu işlemi normal videolar içinde uygulayabilirsiniz.  Yani sadece sesin çalınmasını isterseniz dilediğiniz gibi kapatın veya geri açın.

5. 4. Durumda bahsettiğimiz olay geçerli :)

6. Bahsettiğiniz durumla ilgili ayarlar penceresi ile ilgili bazı küçük değişikler yapabiliriz. 

Merak etmeyin bizlerde sizler kadar heyecanlıyız. Ilerleyen versiyonlarda harika özellikler sizleri bekliyor ancak uygulama geliştiricilerin dönmesini beklemek zorundayız. Işte ilerleyen versiyonlarda geliştirilmesi beklenen özellikler;

1. Özelleştirilebilir tema

2. Özelleştirilebilir ikon paketi 

3. 3D desteği 

4. Geri bildirimleriniz üzerine eklenecekler

5. Ve daha nice özellikler 

Herkese katkılarından dolayı çok teşekkürler :)

[email protected]

• Like 1

• TornadoEffect changed the title to C Media Player v.1.9.15 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı