Jump to content
TNC-TR
cmediaplayer

C Media Player v.1.8.0 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

Recommended Posts

RaZoRWounD, 09.11.2017 - 10:31 yazdı:

@cmediaplayer Yazılımınızla ilgili bazı sıkıntılar başgösterdi 1709 win 10 sürümüyle itibariyle yazılımda arkaplanda ram kullanan bazı programlar açık olduğu zaman oyun/tarayıcılar vs videoda anlık kasmalar zaman zamanda uzun süren kasmalar baş gösteriyor ses düz gelsede görüntüde yavaş çekim gibi oluyor zamanla düzeliyor fakat her seferinde olamsı can sıkmaya başladı win 10 kaynaklıdır diye düşündüm vlc kurdum onda hiçbir sorun olmuyor yazılım optimizasyonundamı sıkıntı var yoksa c media player 1709 sürümüne karşı uyumsuzlukmu gösteriyor bide şey var şu ses ayarını vlcdeki gibi %200 yapma şeyi gelmesi mümkün acaba? Sorularımı hızla ve anlayışla cevaplayacağınızı biliyorum.İyi çalışmalar.

Kendi problemimin ana kaynağını buldum ram yetersiz kalıyormuş bu kanıyada bazı testler yaparak vardım.Microsoft 1709 Sürümüyle beraber RAM kullanımını arttırmış işlem hızını arttırmak / sistemi daha akıcı ve işlevsel hale getirmek , işlemciye binen aşırı yükü azaltıp kasmayı en aza indirmek için böyle bir mekanizma geliştirmiş.Bu mekanizmayıda 1709 sürümüne entegre etmiş fakat bu mekanizma ram yetersiz olduğunda bu sorunlara yol açıyormuş.Bugün benzer testi güncel vlc playerdede yaptım aynısı oldu muhtemelen şuan kullandığım laptopta ram yetersiz kalıyor lakin bütçem olmadığı için rami yükseltemiyorum şuanlık yapılacak en mantıklı şey arkaplanda işlem olmadan video izlemek olacaktır.Rami yükseltene kadar bu şekilde idare edeceğiz.Win 7ye dönün diyenler olacaktır lakin win 7ye şu saatten sonra geri dönme şansım yok tüm yazılımları / driverleri / kısacası herşeyi ona göre ayarladım, yedeklerimde ona odaklı win 7 ye dönmek akıl kâr'ı değil bu saatten sonra. Win 10 bu sıkıntı dışında hatasız kullanabiliyorum oyunlarda ciddi fps artışları görmekteyim her nekadar win7den 2 kat daha fazla işlem çalıştırsada win7den daha hızlı ve stabil geldiği için kullanmaya devam etmek zorundayım.Sevgiler.

• Like 1

Merhaba değerli C Media Player kullanıcıları, C Media Player v.1.7.3.0 bazı düzeltmeler ve performans iyileştirmeleriyle şimdi indirebilir! Son sürüme uygulama içerisinden güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemizi kullanarak güncelleyebilirsiniz.

Web sitemiz: www.cmediaplayer.com

Sürüm notları: Please login or register to see this link.

İndirme bağlantıları:

Dropbox:
x86 : Please login or register to see this link.
x64 : Please login or register to see this link.

Google Drive:

Box.com:

Checksum değerleri:

sha256 (x86): DC4F6222DAA167075B5E184424FA5ED7E64F88AC2B4CAF78624FCEF2FADB52BE
sha256 (x64): 0A95D0BEAFDA163F638EA54969215C3334E781F222F7F1CC0D0ED42AE516C61C

Herhangi bir sorunuz olursa, bize yazmaktan çekinmeyin!

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

• Like 3

Merhaba değerli C Media Player kullanıcıları, C Media Player v.1.8.0 şimdi kullanılabilir. Bu sürümde bir çok özellik, iyileştirme ve düzeltme var. (Hariç tutulanlar listesi, ses floating desteği, oynatımdan sonra yapılacak eylemler, altyazı senkronizasyonu, YouTube gelişmeleri vb.) Yeni sürüme uygulama içerisinden güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemiz üzerinden güncelleyebilirsiniz.

MehmetYildiz, 16.10.2017 - 10:37 yazdı:

Merhaba. Altyazı senkronizasyon için ayar mevcut değil mi yoksa ben mi bulamadım? Mesela altyazıyı 5 saniye geri almak istiyorum ama böyle bir ayar göremedim :)

Diğer bir husus video oynatılırken fare ile çift tık yapınca tam ekran moduna geçiyor ve tekrar çift tık yapınca ekran küçülüyor ama herhangi bir video oynatılmıyorken bu işe yaramıyor. Filmi tam ekranda izlerken film tamamen bitip C Media Player logosu gelince çift tık ile ekranı küçültemiyorum illa sağ alttaki ekranı küçültme butonundan yapıyorum :D

Merhaba @MehmetYildiz, bahsetmiş olduğunuz altyazı senkronizasyonu bu sürümle birlikte yerini aldı. Altyazı senkronizasyonu için klavye kısayol tuşlarını (varsayılan olarak "g" ve "h") kullanabilirsiniz. Ya da dilerseniz bu tuşları değiştirebilirsiniz. Ancak önceki bir sürümden güncelleme yaptıysanız bu tuşları kendiniz yapılandırmanız gerekmekte. İlginiz için çok teşekkürler :)

Web sitemiz: www.cmediaplayer.com

İndirme Bağlantıları:

Dropbox:

Google Drive:

Box.com:

sha256 (x86): 516F9D002E01E07490D61ED64FF65A78FB53605850CE4F4265DB804A608A2EBB
sha256 (x64): 7658A29DC1624A536B7362837EEC92FDFEFCE756C1BC5D339698FD5C185E4D46

Sürüm notları: Please login or register to see this link.

Bir sorunuz veya görüşünüz olursa, bize yazmaktan çekinmeyin!

[email protected]

• Like 4
  • Thanks 1

34ero, 4 saat önce yazdı:

portable varmı?

Merhaba @34ero, şuan için portable sürümü yok ancak bunu ilerleyen versiyonlar için düşünebiliriz. Daha önce de bahsettiğimiz üzere C Media Player kurulum dosyalarını herhangi bir ortama kopyalayarak da çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir kurulum veya bileşene ihtiyacınız yok. İlginiz için çok teşekkürler.

kilicmuhsin, 2 saat önce yazdı:

Işık Parlaklık oranlarını artırma eksiltme ayarları da koyarsanız çok güzel olur

Merhaba @kilicmuhsin, parlaklık ve kontrast gibi ayarları en kısa zamanda v.1.8.x sürümü içerisinde eklemeyi düşünüyoruz. İlginiz için çok teşekkürler.

Ayrıca son olarak bugün bulduğumuz küçük bir sorunu düzelttik ve yeni bir ara güncelleme ile bu sorunu gidermiş olacağız :) Belki yeni gelecek güncelleme ile belirttiğimiz parlaklık ve kontrast ayarlarını da ekleyebiliriz.

[email protected]

• Like 1
  • Thanks 1

Şu benim öncelerde bahsettiğim ram yetersizliğinden düşündüğüm kasılma takılma sorunu bu sürümle çözülmüş şunu anladımki sorun benden değil programdan kaynaklıymış :) Uzun süre sonra dönmenize sevindim.Ses yüksekliğini normalin üstüne çıkarma şansımız varmı vlc playerdeki gibi 200 yapmak gibi :) bazı videoların sesi kısık olduğundan normalin üstüne çıkınca daha rahat dinlenebiliyor bu özellik eklenirse çok iyi olacağını düşünüyorum iyi çalışmalar.

• Like 1

RaZoRWounD, Bir saat önce yazdı:

Şu benim öncelerde bahsettiğim ram yetersizliğinden düşündüğüm kasılma takılma sorunu bu sürümle çözülmüş şunu anladımki sorun benden değil programdan kaynaklıymış :) Uzun süre sonra dönmenize sevindim.Ses yüksekliğini normalin üstüne çıkarma şansımız varmı vlc playerdeki gibi 200 yapmak gibi :) bazı videoların sesi kısık olduğundan normalin üstüne çıkınca daha rahat dinlenebiliyor bu özellik eklenirse çok iyi olacağını düşünüyorum iyi çalışmalar.

Merhaba @RaZoRWounD, yorumunuz için teşekkürler. Evet uygulama geliştiricimiz askerlik dönüşü işe koyuldu ve güncellemeyi yayınlayabildik. Bahsettiğiniz ses düzeyi ile ilgili çalışmalarımız olacak. Beklemede kalın :)

Yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkürler

[email protected]

• Like 1