Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

C Media Player V.2.1.0 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı

cmediaplayer
 Share

Recommended Posts

Şahsen 1.7.1.0 sürümünü beğendim. Çalışmasında bir sıkıntı yok. Ama geliştirilmesini istediğim bir kaç yönü de yok değil. Bunları sıralayayım.

1. Tema desteği olmalı. Ve bu temaları kullanıcı düzenleyebilmeli. Örnek(KMPlayer temaları)

2. Arayüzde üst kısımdaki Ortam. Oynatım gibi sekmeler kaldırılıp bunu bir ayar sekmesi içine alınmalı.(Örnek:AIMP teki gibi)

3. Ses ve video oynatımında arayüz farklı olmalı.(Örnek KMPlayer temaları)

4. Alttaki oynatım çubuğu saydamlığı değiştirilebilmeli.

5. Tam ekran oynatımdayken programdan çıkış, görev çubuğuna küçültme gibi düğmeler sağ üst köşede görünebilmeli(fare etkin olduğunda)

Tema konusunda size destek olabilirim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla

• Like 2

YAGMURADAM, 10 saat önce yazdı:

Şahsen 1.7.1.0 sürümünü beğendim. Çalışmasında bir sıkıntı yok. Ama geliştirilmesini istediğim bir kaç yönü de yok değil. Bunları sıralayayım.

1. Tema desteği olmalı. Ve bu temaları kullanıcı düzenleyebilmeli. Örnek(KMPlayer temaları)

2. Arayüzde üst kısımdaki Ortam. Oynatım gibi sekmeler kaldırılıp bunu bir ayar sekmesi içine alınmalı.(Örnek:AIMP teki gibi)

3. Ses ve video oynatımında arayüz farklı olmalı.(Örnek KMPlayer temaları)

4. Alttaki oynatım çubuğu saydamlığı değiştirilebilmeli.

5. Tam ekran oynatımdayken programdan çıkış, görev çubuğuna küçültme gibi düğmeler sağ üst köşede görünebilmeli(fare etkin olduğunda)

Tema konusunda size destek olabilirim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla

Merhaba @YAGMURADAM, öncelikle yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkürler. Merak etmeyin ilerleyen versiyonlarda özelleştirilebilir tema desteğimiz olacak. (Şuan için sadece tema renklerini ve logo özelleştirme mevcut.). Şu sürüme kadar önemli eksiklerimizi giderdik ve halen titiz bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz. Eksiklerimizi büyük ölçüde giderdik ve ilerleyen versiyonlarda sizinde bahsettiğiniz üzere kullanıcılara yönelik özelleştirilebilir tema desteğimiz olacak. Ayrıca desteğiniz için minnettarız! Tema konusunda sizinle irtibata geçeceğimizden şüpheniz olmasın. Ya da dilerseniz ekibimize katılıp çeşitli konularda yardımcı olabilirsiniz ve C Media Player'ı ülkemiz adına daha iyi bir uygulama haline getirebiliriz. (Yurtdışında da belirli bir kullanıcı kitlemiz var ve zaman zaman geri bildirimler alıyoruz.). Desteklerinizin bizim için ne kadar önemli olduğunu lütfen unutmayın.

İlginiz ve güzel önerileriniz için çok teşekkürler!

C Media Player Geliştirici Ekibi

[email protected]

• Like 2

Size kodlama konusunda yardımcı olamam. Çünkü bu konudaki bilgim sınırlı. Ama tema konusunda size destek olabilirim. Şöyle yaparsanız  yardımcı olma şansım yüksek.

Programın kurulum dizini içine Tema isimli bir alt klasötr oluşturulsun. Bu Tema klasörünün içine  A Teması, B Teması... vb diye alt klasörler oluştursun. Bu A, B tema klasörleri içerisne temanın öğeleri konulsun. Temanın programa uygulanması için A Video.ini ve A Ses.ini Video ve Ses için ayrı ayrı ) gibi dosyaları okunsun. Buna göre tema programa uygulansın. Programın arayüüznde geçerli Play, Pause, Next, Back, Forward, Previous, Stop gibi komutları belirten butonların üzerine gelindiğinde veya tıklandığında bu komutla ilgili işlemin yapıldığı belli olsun. Kısaca düğme simgesi değişsin.(KMPlayer de bu var. Her düğme için tek png içerisinde 4 düğme var. Normal, Hot, Disabled ve Selected şeklinde sıralanıyor)

Saygılarımla

• Like 2

YAGMURADAM, 5 dakika önce yazdı:

Size kodlama konusunda yardımcı olamam. Çünkü bu konudaki bilgim sınırlı. Ama tema konusunda size destek olabilirim. Şöyle yaparsanız  yardımcı olma şansım yüksek.

Programın kurulum dizini içine Tema isimli bir alt klasötr oluşturulsun. Bu Tema klasörünün içine  A Teması, B Teması... vb diye alt klasörler oluştursun. Bu A, B tema klasörleri içerisne temanın öğeleri konulsun. Temanın programa uygulanması için A Video.ini ve A Ses.ini Video ve Ses için ayrı ayrı ) gibi dosyaları okunsun. Buna göre tema programa uygulansın. Programın arayüüznde geçerli Play, Pause, Next, Back, Forward, Previous, Stop gibi komutları belirten butonların üzerine gelindiğinde veya tıklandığında bu komutla ilgili işlemin yapıldığı belli olsun. Kısaca düğme simgesi değişsin.(KMPlayer de bu var. Her düğme için tek png içerisinde 4 düğme var. Normal, Hot, Disabled ve Selected şeklinde sıralanıyor)

Saygılarımla

Merhaba @YAGMURADAM, cevabınız için çok teşekkürler. Yardımcı olmanız için mutlaka kodlama bilmenize gerek yok. Her türlü konuda yardıma açığız :) . Ekip çok küçük haliyle her şeye yetişmek çok zor. Web sitesinden tutun programın geliştirilmesine ve zaman zaman gelen geri bildirim veya öneriler... Şuan için sadece uygulamanın geliştiricisi çalışıyor desek yeridir. (Muhammed arkadaşımız işler nedeniyle çok yoğun.) Ve uygulamanın geliştiricisi askerlik görevi nedeniyle aramızdan bir süreliğine ayrılacak. Allah nasip ederse, geri döndüğünde kaldığı yerden devam edecek. Kısacası yardımlarınıza veya desteklerinize sadece kodlama, yazılım vs. açısından bakmayın. Tema desteğine gelirsek. Belirttiğiniz mantıkta bir sistem olacak. Yani kolayca kendi temalarınızı oluşturabileceksiniz. Zaten bu desteği eklediğimizde belirli örnekler ve döküman hazırlarız.

[email protected]

• Like 1

Unutmadan bir konuda daha destek olabilirim. Diyelimli programı varsayılan uygulama yaptık. Bu durumda video ve ses dosyaları bu uygulamanın belirlediği simgeleri baz alarak video ve ses dosyalarını simge olarak gösterecektir. Programınızı bu konudaincelemedim. Eğer mümkünse bir simge.dll dosyası oluşturulsa bu dll dosyasının içine video ve ses uzantılarına ait simgeler konur. Program varsayılan uygulama olduğunda bu simge.dll dosyasındaki simgelere göre video ve ses dosya türlerini farklı simgelerle gösterir.(Örnek:KMplayer de KIconLib.dll dosyası )

Sadece KMPLayerdan örnek veriyorum. Çünkü bu programın teması ve simgeleri üzerinde çok uğraştım. Saygılarımla

• Like 2

YAGMURADAM, 5 dakika önce yazdı:

Unutmadan bir konuda daha destek olabilirim. Diyelimli programı varsayılan uygulama yaptık. Bu durumda video ve ses dosyaları bu uygulamanın belirlediği simgeleri baz alarak video ve ses dosyalarını simge olarak gösterecektir. Programınızı bu konudaincelemedim. Eğer mümkünse bir simge.dll dosyası oluşturulsa bu dll dosyasının içine video ve ses uzantılarına ait simgeler konur. Program varsayılan uygulama olduğunda bu simge.dll dosyasındaki simgelere göre video ve ses dosya türlerini farklı simgelerle gösterir.(Örnek:KMplayer de KIconLib.dll dosyası )

Sadece KMPLayerdan örnek veriyorum. Çünkü bu programın teması ve simgeleri üzerinde çok uğraştım. Saygılarımla

Merhaba @YAGMURADAM, çok güzel bir konuya değindiniz. Bunun için ayrıca teşekkürler :) aslında v.1.4.0.0 ile böyle bir şey yapmayı düşünüyorduk ama Muhammed arkadaşımızın çok yoğun olmasından dolayı böyle bir şey yapamadık. Ancak sizinde desteğinizle böyle bir özellik ekleyebiliriz. Yalnız epey dosya türü var ve C Media Player bir çok dosya türünü destekliyor. Umarız bu sizin için bir problem olmaz. Bizimle e-posta aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz. Desteğiniz için çok teşekkürler.

[email protected] 

• Like 1

İnan bana e-postadan anlamam. Şu anda 20-25 tane video ve ses dosyasının simgesi zaten hazır.(En fazla kullanılan dosyalar bunlar). Bana lazım dll dosyası ve hangi simgenin hangi dosya türüyle gösterileceğini belirten yönerge. Şunu yapabilirsiniz. Bir simge.dll dosyası hazırlarsınız. İçine simge ve dosya türü ilişkilendirmesini belirten kodlamayı yaparsınız. Simge olarakta içinde rakam yazan png dosyaları olur. Örneğin avi dosyası için içinde 1 rakamı olan png dosyası simge olur. Ben de programı kurup ilişkilendirdiğimde  dosya türlerini ayırt edip teker teker değiştiririm. Ama zaman alır. Saygılarımla

Elimdeki hazır simgelere ait dosya türleri:

3gp
amr
asf
avi
dat
divx
fla
flv
mkw
mov
mp3
mp4
mpg
ogg
qt
ra
sub
swf
TS
wav
wave
webm
wma
wmp
wmv

• Like 2

YAGMURADAM, 11 dakika önce yazdı:

İnan bana e-postadan anlamam. Şu anda 20-25 tane video ve ses dosyasının simgesi zaten hazır.(En fazla kullanılan dosyalar bunlar). Bana lazım dll dosyası ve hangi simgenin hangi dosya türüyle gösterileceğini belirten yönerge. Şunu yapabilirsiniz. Bir simge.dll dosyası hazırlarsınız. İçine simge ve dosya türü ilişkilendirmesini belirten kodlamayı yaparsınız. Simge olarakta içinde rakam yazan png dosyaları olur. Örneğin avi dosyası için içinde 1 rakamı olan png dosyası simge olur. Ben de programı kurup ilişkilendirdiğimde  dosya türlerini ayırt edip teker teker değiştiririm. Ama zaman alır. Saygılarımla

Elimdeki hazır simgelere ait dosya türleri:

3gp
amr
asf
avi
dat
divx
fla
flv
mkw
mov
mp3
mp4
mpg
ogg
qt
ra
sub
swf
TS
wav
wave
webm
wma
wmp
wmv

Merhaba @YAGMURADAM, simgelerin C Media Player'a özgün olması daha uygun olur. Eğer böyle bir şey yapabilirseniz bize ikon paketini göndermeniz yeterli. Biz gerekli altyapıyı atıp ikonları ekleriz.

[email protected]

Edited by cmediaplayer
  • Like 1

YAGMURADAM, 2 saat önce yazdı:

Zaten bu simgeler internette bulduğum simgeler. KMPlayere ait değil. Size örnek resmi göstereyim. Saygılarımla

Please register to see this content.

Merhaba @YAGMURADAM, öncelikle ilginiz için teşekkürler. Biz daha çok C Media Player için tasarlanmış ikon paketi istiyoruz. Bu veya bunlara benzer ikon paketleri bizde de mevcut. Ayrıca her dosya uzantısı için farklı ikon olmasına gerek yok. Tek bir ikon tasarlanıp üzerlerine hangi uzantıya ait oldukları belirtildiğinde (Örneğin MPC'de olduğu gibi) daha uygun olacağını düşünüyoruz.  Yani kısaca demek istediğimiz verdiğiniz ikonların hangi uzantılara ait olduğunu tahmin etmek çok zor. Dediğimiz şekilde bir ikon tasarlanırsa seve seve C Media Player'a eklemekten mutluluk duyacağız.

İlginiz için çok teşekkürler

[email protected]

Edited by cmediaplayer
  • Like 1

Bu simgeler dışında size yardımımdokunmaz ne yazık ki. Ama tavsiyem üzerine MP3, avi gibi yazılar yazan png dosyaları oluşturarak simge elde etmeyin. Çünkü bu simgelerdeki yazılar, videoları veya ses dosyalarını liste halinde gösterdiğinizde okunmaz oluyor. Asıl karışıklık o zaman çıkar. Uzun süre aynı simgeyi kullandığınızda zaman içinde göz aşinalığı olur. Saygılarımla

• Like 2

YAGMURADAM, 10 dakika önce yazdı:

Bu simgeler dışında size yardımımdokunmaz ne yazık ki. Ama tavsiyem üzerine MP3, avi gibi yazılar yazan png dosyaları oluşturarak simge elde etmeyin. Çünkü bu simgelerdeki yazılar, videoları veya ses dosyalarını liste halinde gösterdiğinizde okunmaz oluyor. Asıl karışıklık o zaman çıkar. Uzun süre aynı simgeyi kullandığınızda zaman içinde göz aşinalığı olur. Saygılarımla

Merhaba @YAGMURADAM, bizim demek istediğimiz mutlaka bir ikon üzerine yazı yazılması değil herhangi bir ikon da olabilir. Yani en azından belirli bir standart (özellikle en boy oranları) olması gerekli ve sadece C Media Player'a özgün olması bizim için önemli. Ya da şöyle bir şey yapılabilir. Özelleştirilebilir ikon paketi. Bu sayede kendi ikon paketlerinizi kullanabilirsiniz. Veya oluşturduğunuz ikon paketlerini başka kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Sanıyoruz ki bu daha iyi olacak...

İlginiz için çok teşekkürler!

[email protected]

• Like 1

Bunların en boy standartları zaten bellidir. 256x 256, 128x128, 64x64, 48x48, 32x32, 24x24 veya 16x16. Ben ilaveten 60x60 ve 20x20 boyutlarını da ekliyorum. Çünkü dizüstü bilgisayarım 1920 x1080. Bu da dizüstünde büyültme oranını yüzde 25 yapınca simgelerin bozuk görünmemesi için. Sıfırdan simge yapamam ne yazık ki. Siz programa simge paketini uyguladığınızda ben de kendi simge paketimi paylaşırım. saygılarımla

• Like 2

YAGMURADAM, 12 dakika önce yazdı:

Bunların en boy standartları zaten bellidir. 256x 256, 128x128, 64x64, 48x48, 32x32, 24x24 veya 16x16. Ben ilaveten 60x60 ve 20x20 boyutlarını da ekliyorum. Çünkü dizüstü bilgisayarım 1920 x1080. Bu da dizüstünde büyültme oranını yüzde 25 yapınca simgelerin bozuk görünmemesi için. Sıfırdan simge yapamam ne yazık ki. Siz programa simge paketini uyguladığınızda ben de kendi simge paketimi paylaşırım. saygılarımla

Merhaba @YAGMURADAM, cevabınız için teşekkürler. Bizim bahsettiğimiz ikon en boy oranları değil, ikonun tasarımıyla ilgili. Özelleştirilebilir ikon paketi özelliğini eklediğimizde sizi bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz ve samimi paylaşımınızdan dolayı minnettarız!

Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler!

[email protected]

• Like 1

atlasgold, 7 dakika önce yazdı:

Üstad; 

dosya altta ekledim

saygılar.

Merhaba @atlasgold, cevabınız için çok teşekkürler. Dosyaya göz attığımızda geçerli bir m3u dosya formatı değil. Ancak m3u ayrıştırıcımızı bu formatı destekleyecek şekilde güncelleyeceğiz. Geri bildiriminiz için çok teşekkürler :) Bu arada sürüm notları sayfasında isminizi belirteceğiz ve umarız bunun sakıncası yoktur.

[email protected]

• Like 1
  • Thanks 1

ratapan, 7 dakika önce yazdı:

@cmediaplayer youtube playlist desteğini eklerken acaba sadece ses çalma(youtube'dan videonun sadece sesini çekip çalma) özelliği ekleyebilir misiniz acaba? Ben genelde playlisti oynatıp o sekmeyi bi daha açmıyorum sadece sesini dinliyorum.

Merhaba @ratapan, daha önce geri bildiriminiz üzerine telif hakkı içeren YouTube videoları için destek çalışmamız devam ediyor. Belirttiğiniz özelliği şu şekilde size kısaca özetleyelim; Daha önceki bir yorumumuzda belirttiğimiz üzere YouTube Data API V3 kullanmıyoruz. C Media Player, YouTube sunucu üzerine bir sorgu yapıyor ve dönen sonuçları ayrıştırma yaparak gerekli bilgileri elde ediyor. Bu dönen sonuçlar arasında iki türlü bilgi var, birincisi akış indexleri (Normal videolar), ikincisi adapte olmuş akışlar (ses ve videoların ayrı bulunduğu kısım). Yani sizin istediğiniz adapte olmuş akışları destek olarak ekleyebiliriz. Böylece sadece ses veya videolar oynatılacaktır. Ancak bu desteği eklemeden önce şu telif hakkı olayını çözüme kavuşturmamız gerekiyor aksi halde C Media Player telif hakkı içeren videoları (YouTube sunucuları tarafından belirli algoritmalar ile şifrelendiği için) oynatamamaktadır. Merak etmeyin en kısa zamanda tüm bu sorunları çözüme kavuşturup belirttiğiniz desteği eklemeye çalışacağız. Bu zaman zarfında anlayışınıza ihtiyacımız var. Öneriniz için çok teşekkürler :)

Yorumunuz ve ilginiz için teşekkürler!

[email protected]

• Like 2

Selam @cmediaplayer  1.7.1.0 güncellemenizi player üzerinden güncelleyerek indirip sorunsuz güncelledim.  Gerek altyazı bulma gerekse de player'ın açılış hızında ciddi bir hızlılık fark ettim bunu belirtmek isterim. Cmplayer youtube videolarını oynatırken video çözünürlüğünü otomatik mi seçiyor oynattığım videolarda seçim yapmadığım halde genel olarak (youtube'daki videonun kalitesine göre) 1280x720 oynatıyordu. İlerde Youtube videolarındaki durum çözüme kavuştuğunda izlediğimiz videonun kalitesini belirleyebileceğimiz bir düğme olursa çok güzel olur diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

• Like 2

akura, 16 saat önce yazdı:

Selam @cmediaplayer  1.7.1.0 güncellemenizi player üzerinden güncelleyerek indirip sorunsuz güncelledim.  Gerek altyazı bulma gerekse de player'ın açılış hızında ciddi bir hızlılık fark ettim bunu belirtmek isterim. Cmplayer youtube videolarını oynatırken video çözünürlüğünü otomatik mi seçiyor oynattığım videolarda seçim yapmadığım halde genel olarak (youtube'daki videonun kalitesine göre) 1280x720 oynatıyordu. İlerde Youtube videolarındaki durum çözüme kavuştuğunda izlediğimiz videonun kalitesini belirleyebileceğimiz bir düğme olursa çok güzel olur diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Merhaba @akura, öncelikle yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkürler. C Media Player v.1.7.0.0 güncellemesi ile çok fazla iyileştirme yaptık. Sürüm notları kısmında bunu görebilirsiniz. YouTube kısmına gelirsek, şuan için C Media Player kullanılabilir akışlardan en iyi çözünürlük sunanı oynatıyor. Bununla ilgili bir ayar eklemeyi düşünüyoruz. Şuan için telif hakkı içeren videolar sorununu çözmeye çalışıyoruz. En kısa sürede bu sorunu çözüp sizlere sunmaya çalışacağız.

İlginiz için çok teşekkürler!

[email protected]

• Like 2

ratapan, 5 saat önce yazdı:

@cmediaplayer beklemek sorun değil yeter ki youtube'dan online müzik dinlerken ram kullanımı minimuma insin.

@ratapan, merak etmeyin bahsettiğiniz özelliği eklemeye çalışacağız. Ama yetiştiremezsek uygulama geliştiricimizin askerden dönmesini beklemek zorundayız :) 

Ya da pratik olmasa da (sizin için sadece RAM kullanımının düşmesi ise), şöyle bir yol izleyebilirsiniz; ayarlardan görüntü sekmesine gelerek "Görüntüyü etkinleştir" seçeneğini devredışı bırakıp kaydedin. Böylece C Media Player görüntü akışlarını etkinleştirmeden oynatacaktır. Böylece RAM kullanımının ciddi bir derecede düştüğünü göreceksiniz. Ancak bu ayar tüm videolar için geçerli olduğu için bu ayarı sadece YouTube üzerinden müzik dinlemek için uygulayın.

İlginiz için çok teşekkürler :)

[email protected]

Edited by cmediaplayer
devredışı bırakın yerine etkinleştirin yazmışız :)
  • Like 1

atlasgold, 01.10.2017 - 20:05 yazdı:

Üstad; 

dosya altta ekledim

saygılar.

Merhaba @atlasgold, öncelikle geri bildirimin için çok teşekkürler. v.1.7.1.5 ile m3u(8) ayrıştırıcımızı geliştirdik ve eklediğiniz dosyayı da sorunsuz okuyor. Hatta dilerseniz satır satır sadece ip adreslerini veya dosya isimlerini de yazarsanız sorunsuz okuyacaktır.

Merhaba değerli C Media Player kullanıcıları, C Media Player v.1.7.1.5, m3u(8) ayrıştırıcı iyileştirmeleriyle şimdi indirmeye hazır! Son sürüme uygulama içerisinden güncellemeleri kontrol ederek veya web sitemizden güncelleyebilirsiniz.

Web site: www.cmediaplayer.com

İndirme bağlantıları:

Dropbox:
x86 :
x64 :

Google Drive:
x86 :
x64 :

Box.com:
x86 :
x64 :

Checksum Değerleri:

sha256 (x86): 4B467F44762609A6EFCB16830D1EA7A5B082025C076A613457C72A25B30EAB36
sha256 (x64): DC77EBC9EB8BDB75878F336909A2391890A8245FC4583772B945A66386B3F8F6

Sürüm notları:

Bir görüşünüz veya sorunuz olursa bize yazmaktan çekinmeyin!

[email protected]

• Like 2

• TornadoEffect changed the title to C Media Player v.1.9.15 | Profesyonel Ortam Oynatıcısı