Jump to content

AIO Sistemler Ve Elle Yukseltme Dosyalari

crasadure
 Share

Recommended Posts

AIO Sistem hazırlayan arkadaşlarımdan önemi bir ricam olacaktı!

AIO sistem hazırlayan arkadaşlar x86+x64 sistemleri veya x86 veya x64 sistemleri bir index içinde birleştirdikten sonra birleştirdikleri sisteme ait Elle yükseltme ve güncelleme dosyalarını silmekteler ve sadece sources klasörü içine boot.wim ve install.wim dosyalarını koymaktalar. Bu durum aşağıdaki resimde sol taraftaki ISO içinde görülmekte.

resim.JPG

Sağ taraftaki sistemi hazırlayan arkadaş ise yükseltme dosyalarını silmemiş ve ISO nun içinde dosyaları bırakmış gözüküyor. Resimde sol taraftaki ISO şeklinde hazırlanan modifiye ISO sistemler, Multiboot sistemlere eklenip ISO olarak kurulmak istendiğinde kurulum yapılamamaktadır. Bunun sebebi sistemde olması gereken elle yükseltme dosyalarının ve kök dizinde olması gereken dosyaların olmamasıdır.Olması gereken sistem görüntüsü aşağıda olduğu gibi olması gerekir

resim2.JPG

Böyle olması durumda ISO dan kurulum sorunsuzca gerçekleşebilmektedir

Win7 AIO 13IN1  x86_x64 Normal Tüm Sürümler

Win8.1 Pro VL AIO 2IN1 x86_x64

Win10 AIO 12IN1 x86_x64  

Win7 6IN1 x64 Tum Surumler

Win8.1 AIO x64 Tum Surumler vb...

şeklinde sistem hazırlayanlar arkadaşlarımdan özellikle buna dikkat ederek sistemlerini hazırlamalarını RİCA ediyorum.

Bu bir özel istektir sadece....Bu konuda sistem hazırlayanların duyarlı olacaklarına ve gereken hassasiyeti göstereceklerine canı gönülden inanıyorum..

Sonuçta bu sistemleri yapanlar hiç bir çıkar olmadan sadece istekler doğrultusunda bunu hazırladıklarını ve iyi niyetli kişiler olduğunu biliyorum...

Bu konuda da gerekeni yapacaklarını inanıyorum...SAYGILARIMLA!

Edited by crasadure
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By crasadure
      (Sayın site yöneticisi arkadaşlar,konuyu bu sefer umarım doğru yere açmışımdır.  sk8er_boi üstada sorarak konuyu buraya açtım,umarım yine yanlış olmamıştır)
      AIO Sistem hazırlayan arkadaşlarımdan önemi bir ricam olacaktı!

Ben yukarıda ismini verdiğim multiboot sistemi kullanıyorum ve bu sistemde ISO dan kurulum seçeneği kısmında şu şekilde bir açıklama bulunuyor.
      << ISO'dan XP/VİSTA/7/8/8.1/10 KURULUMU (legacy/uefi) >>
      2. ISO kurulumunda ISO adları türkçe karakter içermemelidir.
      3. ISO içindeki yükseltme dosyalarının silinmemiş olması GEREKİR!!. (Modifiyeli ISO'ları indirirken buna dikkat edin.)
      4. XP kurulumu sırasında Orijinal imaj kullanınız.
      AIO sistem hazırlayan arkadaşlar x86+x64 sistemleri veya x86 veya x64 sistemleri bir index içinde birleştirdikten sonra birleştirdikleri sisteme ait Elle yükseltme ve güncelleme dosyalarını silmekteler ve sadece sources klasörü içine boot.wim ve install.wim dosyalarını koymaktalar. Bu durum aşağıdaki resimde sol taraftaki ISO içinde görülmekte
      .

Sağ taraftaki sistemi hazırlayan arkadaş ise yükseltme dosyalarını silmemiş ve ISO nun içinde dosyaları bırakmış gözüküyor. Resimde sol taraftaki ISO şeklinde hazırlanan modifiye ISO sistemler, Multiboot sistemlere eklenip ISO olarak kurulmak istendiğinde kurulum yapılamamaktadır. Bunun sebebi sistemde olması gereken elle yükseltme dosyalarının ve kök dizinde olması gereken dosyaların olmamasıdır. Olması gereken sistem görüntüsü aşağıda olduğu gibi olması gerekir

Böyle olması durumda ISO dan kurulum sorunsuzca gerçekleşebilmektedir

Win7 AIO 13IN1  x86_x64 Normal Tüm Sürümler

Win8.1 Pro VL AIO 2IN1 x86_x64

Win10 AIO 12IN1 x86_x64  

Win7 6IN1 x64 Tum Surumler

Win8.1 AIO x64 Tum Surumler vb...

şeklinde sistem hazırlayanlar arkadaşlarımdan özellikle buna dikkat ederek sistemlerini hazırlamalarını RİCA ediyorum.

Bu bir özel istektir sadece....Bu konuda sistem hazırlayanların duyarlı olacaklarına ve gereken hassasiyeti göstereceklerine canı gönülden inanıyorum..

Sonuçta bu sistemleri yapanlar hiç bir çıkar olmadan sadece istekler doğrultusunda bunu hazırladıklarını ve iyi niyetli kişiler olduğunu biliyorum...

Bu konuda da gerekeni yapacaklarını inanıyorum...SAYGILARIMLA!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...