Jump to content

Autocad Için Mouse Tavsiyeniz

gozyası
 Share

Recommended Posts

Merhabalar.sürekli olarak Autocad kullandıgım için güzel bir mouse almak istiyorum benim bi kaç düşüncem var altda linklerini paylaşacağım.Şöyleki tekerlek kısmını çok fazla kulladıgımız için hassas olanlardan memnun değilim bazısı hiç tutulmuyor(bana göre) tekerlek kısmını okadar hassas olmasını istemiyorum bastırdıgın zaman parmakla hemen dönmesin tek problemim bu :) 

Türkiye de bulamadım ama 

https://www.amazon.com/Microsoft-Basic-Optical-Mouse-P58-00061/dp/B009SPWCFY

bir diğeri ise

http://www.hepsiburada.com/logitech-m90-kablolu-optik-mouse-910-001793-p-BS3504

Edited by gozyası

Bir saat önce, ayhankorkmaz yazdı:

DPI değerlerinin yüksek olmasına dikkat edin yeter , microsoft marka tavsiyem.

tşk ederim tavsiye için.şunuda ekleyelim ozaman  mousun küçük olmasıda hız kazandırır çizimde 

Bir saat önce, ayhankorkmaz yazdı:

Tam tersi , mouse ne kadar küçük ve hafif olursa bir o kadar kullanışsız olur.

çizime göre konuşursak, büyük olunca biraz ağır olur ve mouse tutmadada elimiz daha çok efor sarfedebilir.küçük daha kullanışlı gibi benim düşünceme göre 

42 dakika önce, gozyası yazdı:

Merhabalar.sürekli olarak Autocad kullandıgım için güzel bir mouse almak istiyorum benim bi kaç düşüncem var altda linklerini paylaşacağım.Şöyleki tekerlek kısmını çok fazla kulladıgımız için hassas olanlardan memnun değilim bazısı hiç tutulmuyor(bana göre) tekerlek kısmını okadar hassas olmasını istemiyorum bastırdıgın zaman parmakla hemen dönmesin tek problemim bu :) 

Please register to see this content.

Kendim kullanıyorum. Pişman olmazsınız Bloody V7MA

• Like 1

Ağırlık konusunu bilmem ama uzun süre kullanacağın için dikey(vertical) fare alırsan çok çok rahat edeceksin.Ben 1 yıldır kullanıyorum dikey fareye geçmeden önce 1 saat sonra elime uyuşmaya başlıyordu dirsekten itibaren.Dikey fare ile bu sorunum ortadan kalktı.Deneyebilirsen aradaki farkı göreceksin.

561697996_037.jpg

BEnim kullandığım farenin linki:

Edited by ratapan
  • Like 1

1 aydır kullandığım mause ilk linkteki var bende. Diğer linktekide aynı özelliklere sahip farkı ergonmik yapısı

3 farklı cihaza bluetooth ile bağlanabiliyorsunuz. Şarjlı olması pilim bitti derdini ortadan kaldırıyor. Üzerinde birçok tuş bulunuyor hepsine farklı farklı görevler atayabiliyorsunuz. Her türlü zeminde sorunsuz kullanım. Cam üzerinde dahi. 

Kaydırma tekerliğini iki şekilde hızını ayarlamak mümkün yavaş ve hızlı.

Ergonomi çok iyi ele çok iyi oturuyor. Fare sadece sağ elle kullanan kişilere kullanım sağlıyor. Yapısından dolayı solak olanların işini gelmez. Diğer linktekini tercih etmeli solak olan.

Algılayıcı teknolojisi: Karanlık Alan Lazer algılayıcısı

• Nominal değer : 1000 dpi
  • En düşük ve en yüksek değer : 400 dpi - 1600 dpi (200 dpi'nin katlarında ayarlanabilir)

Kısaca office işlerini için biçilmiş . Fiyat yüksek gelebilir ama yapığınız işleri kolaylıkla yapacağınızı göz önüne aldığınızda fiyatını hak eden bir ürün.

Edited by _ULTIMATE_
  • Like 1