18 posts in this topic

Çok teşekkürler değerli paylaşım ve çabaların için. Epeydir aradığım sistemlerdi. Ellerin dert görmesin.:clapping:

1 person likes this

elemantry os unutmussunuz hocam ama güzel paylaşım elinize sağlık.

1 person likes this

Eyvallah usta sağolasın.:)

8 saat önce, onuluturk yazdı:

Çok teşekkürler değerli paylaşım ve çabaların için. Epeydir aradığım sistemlerdi. Ellerin dert görmesin.:clapping:

Performans genelleme ortalamaları netlik kazanmış yaygın ve tercih edilen seçme sistemler eklendi.Bunun dışında farklı dağıtımlara girersek eğer konu dışına çıkarız yoksa onlarca daha linux dağıtımları var "Elemantary-OS" görsellik temelli,sistem kaynaklarını [Cpu/Ram] yorduğunu düşündüğüm "Gnome arayüzlü" bir dağıtım o sebepten eklemedim.Yorumunuz için teşekkürler.

6 saat önce, saw58 yazdı:

elemantry os unutmussunuz hocam ama güzel paylaşım elinize sağlık.

1 person likes this

Bu sistemleri kurmadan deneye biliyor muyuz ?

Debian temelli olanlar performans konusunda zaten iddialı olamaz. Arch temelli olanlardan da kral Manjaro'dur.

ortlama 6 ay boyunca manjaro xfc kullandim ve yeni baslayan birisi az biraz zorlanir ama tek cekirdekli bir pc de bile güzel performans veren bir sistem rem 

cok fazla düsük degilse 8 gb üzeriler swap yapmayin rem hdd ve ssd den daha hizli biraz donduruyor egerki 8 yada 4 gb den düsük ise swap vermek gerekiyor 

egerki bir linux kurmak istesem arch linux kullanmayi secerim 

Listeye Pointlinux eklendi güncellendi.:)

Update: 11 Şubat 2017

4 people like this

3 saat önce, forjest yazdı:

Listeye Pointlinux eklendi güncellendi.:)

Update: 11 Şubat 2017

sen hep kal be ara ara girsende hep kal.. :)

1 person likes this

Konudan indirilen herhangi bir sistemin yazdırılması ile alakalı olarak,kolaylık olması açısından,popüler yazdırma aracı,YUMI indirme linki,beraberinde,örnekleyici resimde Please login or register to see this link. bilgilerinize sunulur.:)

1 person likes this

Please login or register to see this link.

Please login or register to see this link.     sitesinde kendi yapmış oldugunuz programları (Yandex linkleri) fırsatınız oldugu nisbetinde güncellerseniz menmun olurum.

On 20.01.2017 at 02:40, firtina_limani yazdı:

ortlama 6 ay boyunca manjaro xfc kullandim ve yeni baslayan birisi az biraz zorlanir ama tek cekirdekli bir pc de bile güzel performans veren bir sistem rem 

cok fazla düsük degilse 8 gb üzeriler swap yapmayin rem hdd ve ssd den daha hizli biraz donduruyor egerki 8 yada 4 gb den düsük ise swap vermek gerekiyor 

egerki bir linux kurmak istesem arch linux kullanmayi secerim 

arch linux  ben bu programı kurdum fakat ınternete bir türlü baglanamadım bu sorunu (modeme baglantı) sorununu çözmenin en kolay yolu nasıl olmalı

Edited by cankusa

1 saat önce, cankusa yazdı:

Please login or register to see this link.     sitesinde kendi yapmış oldugunuz programları (Yandex linkleri) fırsatınız oldugu nisbetinde güncellerseniz menmun olurum.

arch linux  ben bu programı kurdum fakat ınternete bir türlü baglanamadım bu sorunu (modeme baglantı) sorununu çözmenin en kolay yolu nasıl olmalı

Please login or register to see this link.  (Network kısmı) sorununuzu büyük ihtimal çözer kolay gelsin.

1 person likes this

arch linux u kurmak her babayit in harci degil ben bile kuramadim :D:D arckur 2015 diye bir iso vardi burda paylastim diye hatirliyorum onunla dene :)  manjaro xfc ise kendi donanimlarini kendi bulup kurar driverlere dikkat et  ati ise cok fazala bilasma ekran kartini cok secici bir toplumdur genelde cok ati ile sorun yasayan vardir :) sevgiler saygilar  iyi pazarlar :) 

Edited by firtina_limani
1 person likes this

arch kurmak isteyenler için kolay arayüze sahip bir altyapı

burada bulunan dosya usbye boot edildikten sonra arch kurulumu gerçekleştirilebilir kolaylıkla.

yapamayanlar olursa diye anlatım videosunu da paylaşıyorum

3 people like this

bu verdiginiz de güzel bir kaynak daha once deneme yapmistim 

normal şartlarda arch a merak salanlar kullanım için ya meşekkatli yolu öğrenip kurarlar ya da alternatif yollar arayıp arch tabanlılara yönelirler :)

bu ve benzer yöntemler sıkıntıları ortadan kaldırıyor. arch ile ilgili yorumum ise ;

güzel hızlı stabil fakat orasını burasını ayarlamaya vakti olmayanlar için zaman kaybı olacak bir dağıtım .

arch yerine manjaro,antergos,kaos,... rahatlıkla kurulup kullanılabilir