Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 1607 Redstone 1 | 14393.693 | 5 In 1 | Ocak 2017 | Uefi

MOTUN
 Share

Recommended Posts

Bugün sorunsuz bir sekilde kurdum hic bir hata ile karsilasmadim. Sadece sormak istedigim bir husus; güncellestirmeleri kapattim. Bundan dolayi Windows store den hic birsey indiremiyorum. 0x00070422 hatasi aliyorum. Ne yapabilirim?

3 saat önce, akillialtay1881 yazdı:

kardeş windows updateyi kapattığın mağazadaki uygulamaları yükleyemiyorsun windwows updateyi açarsa mağazadaki uygulmaları da yüklersin

Windows KMS ile etkinlestirme yaptim. Almanya da yasadigim icin update yapmaktan cekiniyorum. Illegal isler burada sikintili.

• 3 hafta sonra ...
On 12.01.2017 at 23:48, MOTUN yazdı:

bence RS 2 yi bekleyin. kullananlar var bunu ama ben hala 1511 i kullanmakta kararlıyım. ne diye sorunu olmayan sürümü bırakıp ta macera arayayım :) microsoft a geri bildirim yapan biri değilim sonuçta, siz de değilseniz bekleyin derim RS 2 yi. saygılar.

MOTUN üstadım...

çalışmanı uzaktan takip ediyorum. o kısıtlı ve değerli zamanlarını bizlere harcıyorsun, teşekkürler.

RS2 ne zaman geleceği konusunda bilgi var mı acaba? ve tabiki senin elinden hazırlanmış ekmeği yemek ayrı bir zevk.:) 

• Editor
16 saat önce, metem yazdı:

MOTUN üstadım...

çalışmanı uzaktan takip ediyorum. o kısıtlı ve değerli zamanlarını bizlere harcıyorsun, teşekkürler.

RS2 ne zaman geleceği konusunda bilgi var mı acaba? ve tabiki senin elinden hazırlanmış ekmeği yemek ayrı bir zevk.:) 

ben bıraktım modifiye işini. rs2 ile ilgili konu var zaten forumda, oradan takip ediniz saygılar.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
On 05.04.2017 at 13:05, MOTUN yazdı:

ben bıraktım modifiye işini. rs2 ile ilgili konu var zaten forumda, oradan takip ediniz saygılar.

En son windows 10 th2 sisteminizi indirdim ve hala kullanıyorum. Rs2 yi beklerken bu açıklama bizi üzdü gerçekten. özel bi sebebi yoksa RS2 den sonra bıraksanız olur mu ? :D:D

tam PC nin format zamanı gelmişken son sisteminizi kuralım.

İyi günler.

• Like 1

• Editor
On 17.04.2017 at 09:18, k1nju75u yazdı:

En son windows 10 th2 sisteminizi indirdim ve hala kullanıyorum. Rs2 yi beklerken bu açıklama bizi üzdü gerçekten. özel bi sebebi yoksa RS2 den sonra bıraksanız olur mu ? :D:D

tam PC nin format zamanı gelmişken son sisteminizi kuralım.

İyi günler.

geç bile kaldığımı düşünüyorum bırakmak için. eğer kendime kurmak için win 10 rs2 pro nun 64 bitini hazırlarsam belki yüklerim onun dışında öyle aio falan benden geçti. saygılar.

Edited by MOTUN
  • Sad 1

• 6 ay sonra...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By Reisi
      Merhaba arkadaşlar bilgisayarım uefi class 3 yani düz uefi, csm yok legacy bios yok windows 7 yüklemeyi denediğimde Windows 10 boot dosyasını kullanarak ilk kurulum ekranını rahatlıkla geçiyorum sonra yeniden başlatmak gerektiğinde yeniden başlıyor ve asıl sorunda burada Starting Windows ekranında kalıyor bunu aşmanın yolu var mı? 
    • By artae
      USB Repair 8.0.3.1069

https://www.rizonesoft.com/downloads/usb-repair/

USB Repair, USB cihazı hatalarını veya bir USB sürücüsünün kurulamaması durumunda düzeltmeye çalışan, kullanımı kolay Ücretsiz bir uygulamadır. 
      Bu aynı zamanda diğer birçok Aygıt Yöneticisi hata koduna da olası bir çözümdür. 
      Bu hata kodları Kod 19, Kod 31, Kod 32, Kod 37, Kod 39 ve Kod 41'i içerir.
      USB aygıtı sorunlarıyla karşılaştığınızda normalde Windows'u yeniden yüklemeyi veya Sistem Geri Yükleme'yi kullanarak onu daha önceki işlevsel bir sürüme geri yüklemeyi düşünürsünüz. Ancak bu aracı kullanırken bu gerekli olmayabilir. Umarız USB cihazınızdaki sorunları çözecektir, ancak çalışacağı garanti edilmez. USB aygıtlarınızda, fiziksel donanım hasarı da dahil olmak üzere ters gidebilecek binlerce şey vardır. Bu araç, USB cihazı yapılandırma hatalarını çözmeye çalışır ve daha fazlasını yapmaz.
      USB Onarımını çalıştırmadan önce, bir şeyler ters giderse diye lütfen ilk önce bir Sistem Geri Yükleme noktası oluşturun. Ana program arayüzünde Araçlar menüsü altında Windows Geri Yükleme Noktası Oluştur menü öğesine tıklayarak Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturabilirsiniz .

USB Repair is an easy-to-use application that attempts to fix USB device errors or if an USB drive fails to install.

It is also a likely solution to several other Device Manager error codes. These error codes include Code 19, Code 31, Code 32, Code 37, Code 39, and Code 41.
      When experiencing USB device issues, you normally consider reinstalling Windows or restoring it to a previously functional version using System Restore. However, this might not be necessary when using this tool. Hopefully, it will solve your USB device issues, but it is not guaranteed to work. There are a thousand things that can go wrong with your USB devices, including physical hardware damage. This tool attempts to solve USB device configuration errors and nothing more.

http://nitroflare.com/view/97CD8C536DBECA1/updbt.USB.Repair.8.0.3.1069.Multilingual.rar https://rapidgator.net/file/2f3eeed7928a42a3ce52ec7c68861665/updbt.USB.Repair.8.0.3.1069.Multilingual.rar  
    • By ByOs
      Windows 11 Consumer Edition Tüm Sürümler Temmuz 2023 Güncel  +Act +Tr
      Hali hazırda kendi kullandığım sistemdir. Tüm testleri ve denemeleri yapıştır herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
      Sistemde gereksiz bileşen, bloatware, uygulama, servis ve dil paketleri kaldırıldığı için ciddi oranda az kaynak kullanımı ve performans artışı söz konusudur.

Açıklamalar:
      Kurulumda MS zorunlu hesap açma iptal edildi.
      4+ GB Ram gereksinimleri kaldırıldı.
      7. Nesil+ İşlemci gereksinimleri kaldırıldı.
      TPM gereksinimleri kaldırıldı.
      Kurulumda Lisans anahtarı sormaz.
      25.07.2023 tarihi itibari ile günceldir. (Defender güncellemeleri kurulumdan sonra gelir.)
      Defender ve Güvenlik merkezi tüm bileşenleri ile aktif gelir.
      Gereksiz dil paletleri, bileşenler ve kurulumla gelen bloatware uygulamalar kaldırılmıştır.
      Net framework 3.5 bileşenleri + güncellemeleri aktif ve yüklü gelir.
      Boyuttan kazanmak adına ESD sıkıştırma teknolojisi kullanılmıştır.
      Şirket Hukukuna, IT - BT hukukuna uygundur. Sistem yapısına bileşenlerine el değmemiştir. OEM klasörü ile Otomatik aktivasyon süreci devre dışı bırakarak ($OEM$ dosyası silinerek) kurumlarınızda güvenle kullanabilirsiniz.
      Windows varsayılan fotoğraf görüntüleyicisi aktif gelir. (Bellek Yetersiz Sorununun Çözümü Agfa - Swop Standard aktif olarak gelir)
      Bilgisayarım alanındaki paylaşılan klasörler kaldırılmıştır.
      Kurulum sonunda Kalıcı ve orjinal Online aktivasyon ile otomatik lisanslama yapar. */**/***
      *(İntenet gereklidir. Lisansı olan kurulumdan sonra değiştirebilir ancak gerek yoktur MS lisans doğrulamasından geçer.)
      **("mephistooo2" ye özel teşekkürler. Kendisinin KMS_Suite Online Aktivasyon yöntemi editlenerek kullanılmıştır.)
      ***(Otomatik aktivasyon istemiyorsanız USB yükleme yaptıktan sonra sources klasöründeki $OEM$ klasörünü silmeniz yeterlidir.)
      Aşağıdaki Edisyonları içerir :
      Windows 11 Home
      Windows 11 Home Single Language
      Windows 11 Education
      Windows 11 Pro
      Windows 11 Pro Education
      Windows 11 Pro for Workstations
      Çalışma yapılan dosya bilgileri aşağıdaki gibidir.
      File:    tr-tr_windows_11_consumer_editions_version_22h2_updated_july_2023_x64_dvd_f69501d4.iso
      Family:    Operating Systems
      Version:    Windows 11, version 22H2 (Updated July 2023)
      Language:    Turkish - (TR)
      CRC-32:    cb9c766d
      MD5:    984c4c82c43ae15571f28a2662f9a4af
      SHA-1:    2d059486a7fd3be872f94db7b072c86c858e6757
      SHA-256:    0b02dbd6fac04090bc6f0479f7f19962f152d2df0fc92714d16636e620dfc4fb
      SHA-512:    7766452fc0f47445b08c7cc214e00e6c9c4e0d73b63392f7dc667896a5c9e2f03c97cd494c5dadb7926cca7d7211ba34d2b99b06780be4629f240d2f2ba1c25a
      SHA3-256:    a4c34fb05050e16ac5bde25df6eb50dc7083a7b9fbedbc0a92770a2c8b0040af
      SHA3-512:    d06f426f4575bc41ab7e35a9297a0f7f832600fdb31ea14f9f369618c2162849414633e19493c00403096dd446f25423484656c522695e7b17d6f2d3c3919003
      Size:    5.246 GB (5633118208 bytes)

Dosya Adı: tr-tr_windows_11_consumer_editions_version_22h2_x64_dvd_esd_25072023.iso
      İndirme Bağlantısı: https://www.mediafire.com/folder/uem15rlta18ce/tr-tr_windows_11_consumer_editions_version_22h2_x64_dvd_esd_25072023
      Şifre : 06
      Önemli Not: Sistem hazırlanırken DISM kullanılmıştır, kaldırılan bileşenler Windows Store üzerinden tekrar isteğe bağlı eklenebilir.

Kaldırılan Dil Paketleri:
      langarabic 'Arabic'
      langbasque 'Basque'
      langbulgarian 'Bulgarian'
      langcatalan 'Catalan'
      langchineses 'Basitleştirilmiş Çince'
      langchineset 'Çin Geleneği'
      langcroatian 'Croatian'
      langczech 'Czech'
      langdanish 'Danish'
      langdutch 'Dutch'
      langenglishgb 'English (GB)'
      langenglishus 'English (US)'
      langestonian 'Estonian'
      langfinnish 'Finnish'
      langfrench 'French'
      langfrenchcanadian 'French (Canadian)'
      langgalician 'Galician'
      langgerman 'German'
      langgreek 'Greek'
      langhebrew 'Hebrew'
      langhungarian 'Hungarian'
      langimejp 'Japanese (IME)'
      langimeko 'Korean (IME)'
      langimetc 'Çin Geleneği (IME)'
      langindonesian 'Indonesian'
      langitalian 'Italian'
      langjapanese 'Japanese'
      langkorean 'Korean'
      langlatvian 'Latvian'
      langlithuanian 'Lithuanian'
      langnorwegian 'Norwegian'
      langpolish 'Polish'
      langportuguesebr 'Portuguese (Brazilian)'
      langportuguesept 'Portuguese'
      langromanian 'Romanian'
      langrussian 'Russian'
      langserbian 'Serbian'
      langslovak 'Slovak'
      langslovenian 'Slovenian'
      langspanish 'Spanish'
      langswedish 'Swedish'
      langthai 'Thai'
      langukrainian 'Ukrainian'
      langvietnamese 'Vietnamese'

Kaldırılan Uygulanma, Bileşen ve Servisler:
      clipchamp.clipchamp 'Clipchamp'
      microsoft.549981c3f5f10 'Cortana'
      microsoft.asynctextservice 'AsyncTextService'
      microsoft.bingnews 'Microsoft News'
      microsoft.bingweather 'MSN Weather'
      microsoft.bioenrollment 'Windows Hello Kurulumu'
      microsoft.creddialoghost 'Kimlik Bilgisi İletişim Kutusu'
      microsoft.ecapp 'Gözle Denetim'
      microsoft.gamingapp 'Xbox Uygulaması'
      microsoft.gethelp 'Get Help'
      microsoft.getstarted 'İpuçları (Başlayın)'
      microsoft.heifimageextension 'HEIF Image Extensions'
      microsoft.hevcvideoextension 'Cihaz Üreticisinden HEVC Video Uzantıları'
      microsoft.microsoftedge 'Microsoft Edge (Legacy)'
      microsoft.microsoftedgedevtoolsclient 'Microsoft Edge DevTools İstemcisi'
      microsoft.microsoftofficehub 'Office'
      microsoft.microsoftsolitairecollection 'Microsoft Solitaire Collection'
      microsoft.microsoftstickynotes 'Microsoft Sticky Notes'
      microsoft.people 'Microsoft People'
      microsoft.powerautomatedesktop 'Power Automate'
      microsoft.rawimageextension 'Raw Image Extension'
      microsoft.storepurchaseapp 'Store Experience Host'
      microsoft.todos 'Microsoft To Do'
      microsoft.vp9videoextensions 'VP9 Video Extensions'
      microsoft.webmediaextensions 'Web Media Extensions'
      microsoft.webpimageextension 'Webp Görüntü Uzantıları'
      microsoft.win32webviewhost 'Masaüstü Uygulaması Web Görüntüleyicisi'
      microsoft.windows.callingshellapp 'Ara'
      microsoft.windows.contentdeliverymanager 'Content Delivery Manager'
      microsoft.windows.narratorquickstart 'Ekran Okuyucusu'
      microsoft.windows.oobenetworkcaptiveportal 'Giriş Portalı Akışı'
      microsoft.windows.parentalcontrols 'Microsoft ailesi özellikleri'
      microsoft.windows.peopleexperiencehost 'Windows Kabuk Deneyimi'
      microsoft.windows.photos 'Microsoft Photos'
      microsoft.windows.pinningconfirmationdialog 'PinningConfirmationDialog'
      microsoft.windowsalarms 'Windows Clock'
      microsoft.windowscamera 'Windows Camera'
      microsoft.windowscommunicationsapps 'Mail and Calendar'
      microsoft.windowsfeedbackhub 'Feedback Hub'
      microsoft.windowsmaps 'Windows Maps'
      microsoft.windowssoundrecorder 'Windows Voice Recorder'
      microsoft.windowsterminal 'Windows Terminal'
      microsoft.xbox.tcui 'Xbox TCUI'
      microsoft.xboxgamecallableui 'Xbox Game UI'
      microsoft.xboxgameoverlay 'Xbox Game Bar Plugin'
      microsoft.xboxgamingoverlay 'Xbox Game Bar'
      microsoft.xboxspeechtotextoverlay 'Xbox Game Speech Window'
      microsoft.yourphone 'Your Phone'
      microsoft.zunemusic 'Windows Media Player'
      microsoft.zunevideo 'Movies & TV'
      microsoftcorporationii.microsoftfamily 'Microsoft Family'
      microsoftcorporationii.quickassist 'Hızlı Yardım'
      microsoftwindows.client.webexperience 'Windows Web Experience Pack'
      otherthemes 'Diğer Temalar'
      webcamexperience 'Web Kamerası Deneyimi'
      windows.cbspreview 'Windows Barkod Önizlemesi'
      Faydalı olması dileği ile... 🙋‍♂️
    • By Emre028
      Windows 10 Home Single Language | 22H2 | 19045.3031 | X86 | 13.06.2023
      =================================================================================================================

=================================================================================================================
      ISO'dan Elle Yükseltme, WindowsApps, WinRE.wim ve Microsoft Edge dosyaları silindi.
      Pasif bıraktığım bileşenleri açmak yada kapatmak için ( Defender / Edge ) gerekli araçlar paylaşılmıştır. ( istek üzerine )
      Masaüstüne Google Chrome için gerekli kurulum dosyası eklendi, daima en güncel sürüm kurulur 
      Tablet PC'ler ve 1/2/3 GB RAM'li bilgisayarlara tavsiye ederim.
      SSD'ye sahip değilseniz HDD'nizin 7200 RPM'ye sahip olup olmadığına bakarak kurun.
      22H2 olduğu için Microsoft'un SSD dayatması nedeniyle yavaş çalışacaktır  
      Sistemde Microsoft Store duruyor, kullanmak istediğiniz mağaza uygulamalarını da yine kurabilirsiniz. 
      Saydamlığı ram optimizasyonu sağlamak için kapattım, isterseniz açabilirsiniz  
      UAC, MSRT, Windows Search ve OneDrive devre dışı bırakıldı.
      .NET Framework 3.5 ve Eski Bileşenler aktif edildi.
      BIOS - UEFI kurulum yapabilirsiniz, denenmiştir sorunsuz.. 
      Bunların dışında herhangi bir ekleme çıkarma işlemi yapılmamıştır.

https://www.mediafire.com/file/j9xtpc73t76mhuz/Win10_32-Bit_22H2.iso
      Ad: Win10_32-Bit_22H2.iso
      Boyut: 2219409408 bayt (2116 MiB)
      CRC32: 123A3132
      CRC64: 474C5A96ECF5505D
      SHA256: 81623a0e6ea259bb7188d0e6f433df69c746abfb64f89f4e503e3f06924de13b
      SHA1: 2b0e57b13a41fcde08f2a90afa1afda7f1492f78
      BLAKE2sp: bd6c881ee205322fae3e30b10454eefe184eeb6cfcc0ebfa88f0dd6d33fa992d

DISM.exe /Online /Set-ReservedStorageState /State:Disabled
      Defender Control 2022
      Edge Blocker
    • By awengers44
      Uzun bir aradan sonra yeni bir çalışma ile gelişen ihtiyaçları karşılamak için farklı bir yapı ile multiboot çalışmamızı sizinle paylaşıyoruz.
      Sitede paylaşım halinde olan multiboot sistemlerdekinden temel farklılığı, sistemin üç (3) parçalı yapıdan oluşması ve boot edemediği yaptığımız testlerden sonra güncel donanımların daha az olacağı kanaati tarafımca hasıl olmuştur.
      Sürekli gelişen ve zorlaştırılan sistem yükleme sorunsalı bana göre büyük ölçüde giderilmiş olacaktır.
      Tabi sizlerden gelecek olan geri dönüşlere göre zaman içinde sistem değişiklikler gösterecek ve daha iyi olacaktır inşaAllah.
      Sistem büyük ölçüde açık kaynak ve isteyen istediği gibi değiştirebilir, ancak tnctr,de veya başka birde yerde paylaşım olacaksa desteğini değişikliği yapan yapımcının vermesi gerekir.
      Hala kullanan olabilir düşüncesi ile Windows Xp Sp3 ön hazırlık sistemde yapılmış olup, kullanmak istediğinizde paylaşım klasöründe olan xp ISO dosyasını _ISO klasörüne kopyalamanız yeterlidir.
      Secure Boot sorunu her multiboot sistemde olduğu gibi bunda da olacaktır. Bu sebepten dolayı ön yükleme imza desteğinden geçmediği takdirde BIOS,a girip secure boot kapatın!!
      ----------------------------------------------------------------
      Kurulum oldukça basit olup yapılacak ve dikkat edilecek tek kısım kurmak istediğimiz disk ve verdiğimiz rakam  
      Kurulumdan sonra varsayılan Disk isimlerini ASLA değiştirmeyin..
      WinPE x64 aioboot ile birlikte ağ destekli kurulumlu olup bizzat @crasadure hoca tarafından sistemlerin testleri yapılmış ve bildirimlerine göre sistem en iyi hale getirilmiştir.
      Sistemin tüm testlerinde emeği vardır, üstada çok teşekkür ederim.
      Tayfun hocanın çalışma hakkındaki hazırladığı video anlatımı..
      Sistemden görüntüler..

Vadi MultiBoot v4 indirme grup linki.
      https://app.mediafire.com/fbkl8q3mm4wqy @Emre028 in isteğiyle Vadi v4 Ventoy sistemde birlikte çalışmaya uyarlanmış ve forum kullanıcılarına da hediye edilmiştir.
      Öncelikle betik dosyasının çalışmasını engelleyecek herhangi bir güvenlik uygulamanız varsa geçici olarak devre dışı bırakın.
      1- Üstteki paylaşım klasöründen Ventoy_1.0.91_Vadi_MultiBoot_v4_TR.7z indirin ve dosyayı zip ten olduğu gibi kendi klasörüne çıkarın. Ayrı bir klasör olacaksa da adında boşluk olmasın.!!
      2- Vadi_Ventoy_TR.bat çalıştırın ve kurmak istediğiniz diski seçin.
      3- VADI_EFI disk birimi için en az 1850 mb alan verin.
      4- Dosyaların gerekli bölümlere kopyalanıp kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Hayırlı olsun..
          Ventoy'dan Vadi MultiBoot'a geçiş kısayolu: F6
          Grub2FM'den Ventoy'a geçiş kısayolu: F5 
      Not: Bu sistemde Ventoy'da bulunan grubia32_real.efi ve grubx64_real.efi dosyaları sebebiyle AIO-Boot sistemde çalışan dosyaların haricinde (yapımcı değişikliğe gidinceye kadar) güncellenemiyor. 
      @mephistooo2 Üstad betik dosyasını kullanmama izin verdiği için ayrıca teşekkür ederim.
      AIO-Boot WinPe11  veya *.vhd dosyasından dolayı benim tercihim AIO WinPE10 x64 sistemle tam uyumlu, winpe10x64 için değil ama winpe11x64 için yapımcısı tarafından sürekli geliştirilmektedir. Sisteminize eklemeyi ihmal etmeyin derim  
      Değişiklikler ve yapılan yeni güncellemeler;
      AIO_Boot güncellemelerini kurmak için dosyayı MultiBoot_USB diskine kopyalayıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...