Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefonun Internetini Usb Ile Kullanma Sorunu

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar telefonun internetini masaüstü bilgisayarımda kullanmayı daha önce burda yazmıştım. üç biçimde kullanma var bilirsiniz usb bağlantısı ile, wi fi aparatı ile ve bluetooth ile. en uygunu usb ile bağlanmak tabi şarşın da bitmemesi bir yandan dolması için. ben usb ile bağlanıyorum ama bağlanıncaya kadar sistem hazır olduğu halde bir 10 dk falan sürüyor. niye bu kadar uzun sürüyor? neden hemen bağlanamıyorumbağlantı koşullarını yerine getirdiğim halde? sağolun.

Kasa bilgisayar ise arka girişlere tak! Ön girişler ölmeye başlamıştır. Bilgisayarı kapatıp, anakartın başka usb bağlantısına tak!

Laptop ise başka usb dene! Sistemi güncelle!  Sistem bozukluğu ve donanım sürücüleri yetersizliği veya çakışması olabilir.

Böyle bir donanıma bu işletim sistemini kurduğun için seni ayıplıyorum. :)

2 dakika önce, eletomani yazdı:

Kasa bilgisayar ise arka girişlere tak! Ön girişler ölmeye başlamıştır. Bilgisayarı kapatıp, anakartın başka usb bağlantısına tak!

Laptop ise başka usb dene! Sistemi güncelle!  Sistem bozukluğu ve donanım sürücüleri yetersizliği veya çakışması olabilir.

Böyle bir donanıma bu işletim sistemini kurduğun için seni ayıplıyorum. :)

hangi sistemi kurcaktık cortanayımı o daha çıkmadı :) kasa işte yazdım yukarda. usb çoklayıcıya takıyorum o da kasanın arkasındaki usb 3 girişine bağlı. başka şeylerde sorun yok sadece bu konuda var. yani çoklayıcıya takmam diğer şeylerde sorun çıkarmıyor. ha bir şey dikkatimi çekti usb çoklayıcı usb 2 imiş :)

Bir saat önce, abdulhey_ yazdı:

arkadaşlar şı konudan iyi anlayan biri yokmu? varsa bir el atsa.. neden hemen bağlanmıyor ve ağ ile ilgili sistem dosyalarıda o arada hiç tepki vermiyor? kasam iyi bir kasa asus cm 6870 anakart.

Usb çoklayıcıyı aradan çıkartıp direk anakartın usb girişine wifi adaptörünü takıp denermisin mübarek bir de sana zahmet  :troll:

• Like 1

1 saat önce, abdulhey_ yazdı:

arkadaşlar şı konudan iyi anlayan biri yokmu? varsa bir el atsa.. neden hemen bağlanmıyor ve ağ ile ilgili sistem dosyalarıda o arada hiç tepki vermiyor? kasam iyi bir kasa asus cm 6870 anakart.

Biz anlamadan mı cevap verdik? Lafa bak! Sana yardım eden de kabahat!

11 saat önce, yasak_ask yazdı:

Usb çoklayıcıyı aradan çıkartıp direk anakartın usb girişine wifi adaptörünü takıp denermisin mübarek bir de sana zahmet  :troll:

hızır saol da wi fi adaptörü boşa çıktı. haybeye 60 tl vermiş olduk yani. çünkü usb ile bağlanma bende de varmış. bak yine

aynı konuya geldik; ben wi- fi  ve bluetooth la kullanılabiliyor  sanıyordum benim telefonda. meğerse burda bir arkadaşın

verdiği "ufak bir ayrıntı ile" usb ilede telefonumun internetini desktop bilgisayarımda kullanabileceğimi öğrendim. direkt

şarj dı dosya paylaşmıydı v.s seçenekleri çıkınca bağlanılamıyor sanmıştım. meğerse tethering ve hostspot kısmından usb

inin karşısındaki butonu kaydırıp aktif hale getirince usb ile bağlanılabiliniyormuş. o butonu aktif edince zaten internete

bağlanmak için dokunun diye uyarı çıktı ve olayı ın "ayrıntısını" çözmüş olduk.

neticede ahval böyle olunca en hayırlı bağlantının usb den olduğunu bildiğimden wi fi aparatı ile değül usb den bağlanmayı

tercih etmekteyüm. çünkü bir yandanda telefon şarj olmakta :) neyse deneriz buyuruduklarınızı :) dipnot olarak; o bağlanma

sürecinde sistemin  ağla ilgili hiç bir dosyasıda açılmıyor.

11 saat önce, eletomani yazdı:

Biz anlamadan mı cevap verdik? Lafa bak! Sana yardım eden de kabahat!

beyefendi. ben 25 yıldır amatörce psikiyatri ve psikooloji ile ilgiliyim. yani bizde empati kuramazsak o kadar kitabı

boşuna hatim etmişiz. niye iletimle kendinize  bağ kurup alınganlık gösterip kızıyorsunuz.? böyle yazmış olmam sizin

anlamadığınızımı gösterir. sizin yazdığınız biraz genel geldi bana. o yüzden daha  ayrıntılı bilgi verecek diğer

arkadaşlarında görüşlerini almak istedim sadece. bakın yasak_ask beyefendi direkt cevap vermiş. ne zaman sorunum sorum

olsa hemen o yetişmiştir yıllardır o yüzden ben ona hızır diye hitap ederim. çünkü hem espritüel hem anlayışlı hemde direkt

ve anlaşılır cevap verir. o da bana mübarek diyor niye öyle diyor bilmiyorum ama iyi bir şeydir herhalde o söylemişse. :)

eğer bilirseniz dostluk anlayış hoşgörü işten önce gelir.

ayrıca sizde benim soruma yanıt vermediniz. böyle bir donanıma windowss 1o kurmanızı ayıplıyorum demişsiniz  ama nedenini

sorduğumda onu yanıtlamamışsınnız. birbirimize sert üsluplarla karşılık vermezsek takdir edersiniz daha iyi olur. ( burda

ilk defa birine böyle üslupla yanıt verdim zor oluyo lan :) )

Edited by abdulhey_

1. Sağlıklı bilgisayara ne takarsan tak anında görür. Genel anlatmışım. Tabii! Genel anlatacağım. Bir arızanın birden fazla nedeni var. 29 yıl önce amatörce başladım. Yüzlerce arıza gördüm. Şirket bilgisayarlarını yüklerim ve bakımını yaparım. Bir bilgisayar için yıllık 170 lira alırım. 50 liradan aşağı kişilere format atmam! Bilgisayar işini çok seviyorum. Benim tutkum. Bende Nokia 2630 var ama telefonlara yazılım atarım. Bilgisayar-telefon uyumsuzluklarını bilirim. Sen çoklayıcı usb 2 diyecek ve takmaya devam edeceksin. Direkt bağlanmak aklına gelmeyecek. Tuhaf!!!

2. Bilgisayarının tam donanımını yaz! İşletim sistemini söyle! Bu işden anlayan ve sana gülmeyecek bir Allah'ın kulunu bulamazsın! Ne yükleyeyimmiş. Windows 98 yükle!

3. 25 Yıl amatörce psikıyatrı ve psikoloji ile ilgilenmiş. O nasıl oluyor? Yüksek ihtisas gerektiren konuların amatörcesi olmaz! Türkiye'nin 4 büyük üniversite hastanesinde 27 yıl uzman psikologluk yaptım. Psikanalist ve psikoterapisttim. Tereciye tere mi satıyorsun?

4. Issız ada da görüp de selam vermeyeceğim birisin. Bana cevap da yazma!

13 saat önce, yasak_ask yazdı:

Burda belirtilmiş.bende bu şekilde kullaniyom

arkadaşlar benim bilgisayarım şu ve şu an piyasada yok sanırım. 

Please register to see this content.

@eletomani beyin yazdıklarını yukarıda görüyorsunuz. eleştirmek v.s. için sormuyorum, ben dedimki win 10 enterprise64 bit kurulu. bu beyefendiye gülünç gelmiş. siz olsanız bu donanıma hangi işletim sistemini kurardınız? varsa bilelimde onu kurayım.

@eletomani bey madem o kadar ruhbilimle ilgilisiniz size tek bir sorum var. bakın ben amatörüm siz profesyonelmişsiniz buna göre Bion psikozluyu nasıl tarif eder? ve bu ikimizin şu diyaloğundan hangimize uyuyor :) ayrıca ben 20 yaşımda mistik hezeyan geçirmiş ve esansiyel tremor u olan biriyim. İlim bilim bilmektir, bilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin bu nice okumaktır? bu ne şiddet ne celal kardeş öfkene sahip ol önce. kalbi kırdıktan sonra yemişim senin büyüklüğünü ister obama ol ister trump ol istersen evliya ol.. istediğin şekilde cevap yaz cevap verrmeyeceğimden emin olabilirsin. çünkü ben kişilerle değil onların kaynağı ile ilgilenirim ve kalp kırmam. eğer dediklerin doğru ise akut seyreden bir manik in ve bir paranoyak nasıl davrandığını bilirsin. buna göre konuşman gerekmezmi???

• 1 ay sonra...

konu güncel. genelde usb ile bağlanıyorum.telefonun internetini kullanmak için usb bağlantısı yaptığımda 10 dk civarı bağlanıncaya kadar nerdeyse tıkladığım özellikle sistem dosyalarının hiç biri açılmıyor. driverler güncel, sistemim 64 bit windowws 10 güncel. driver booster ile tüm güncellemeleri yaptım. ama hala niye bu kadar uzun sürüyor bağlanma çözebilmiş değilim. değişik usb girişlerine takıyorum yine aynı.