Jump to content

5000 Tl Masaüstü Sıvı Soğutmalı

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

En son bu sisteme karar verdim artık monitörü de içinde sipariş vereceğim güncel işlemci 2400 mhz kadar destekli anakart ve işlemci o.c yapmayacağım benim için gerekli değil ekran ucuza geldi normalde 800 lira fiyatı toplama pc için alınca indirim yapıyorlar, SSD eklemedim elimde olduğu için. sizce nasıl fikirlerinizi almak istiyorum.

sshot-1.png

Edited by MaDTuRk
anakart güncelleme

Sıvı soğutmaya hevesim varya o yüzden almak istiyorum bide bu seçtiğim anakart sanal çekirdek olayını destekliyormu acaba ?

Bide msı gtx 1060 yerine bu ekran kartını seçtim bunu önerdi herkez ileriye dönük olması için 

3 saat önce, Darkpassage77 yazdı:

Bence sistemden tam performans almak istiyorsan soğutma ve güç tüketimi önemli gx750 watt güç kaynağı tercih etmelisin. Soğutmayıda sıvı tercih etmekle iyi yapmıssın. like:good:

haa bide unutmadan bide ssd almalısın sisteme daha güzel olur. :)

600W bence yeterli gibi birde ssd elimde var o yüzden eklemedim, ve doların azda olsa düşmesini bekleyeceğim yarın trump başa geçiyor belki düşer şuan çok yükseldi 3.83 çıkmış anakartta bi değişiklik yaptım bu arada bozoka güncelledim.

1-EVGA GTX1060 6GB GDDR5 192 bit SuperClocked ACX 2.0 kartı daha fazla performans veriyor,ama 2gb düşük ileride 8gb ekran kartı kullanan oyun çıkar mı bilmem.

2-Amd zen şubat 2017'de dünya geneline çıkacak yazıyor,onu bekle derim,performansı intel ile beraber olursa daha ucuza satılacağını düşünüyorum.amd zen işlemci+gtx 1060

3-Ram: Hyperx savage ddr4 2133 8gb öneririm cl13,cl değeri daha önemli okumuştum.

4-Aerocool DS230 Led Efektli PWM Fan Kontrolcülü, 7 Adet ayarlanabilir Ledli, Ses Yalıtımlı USB 3.0 Oyuncu Kasası aynı fiyatta hangisini beğenirsen.

5-dolar çok yüksek lanet olsun:D

Edited by gangstarap

Hayırlı olsun biraz geç kalmışım ama fikirlerim şu yönde:

K serisi olmayan i serisi işlemcilere stok fan fazlasıyla yeterli oluyor soğutma çok gereksiz olmuş.

MSI anakartların bios arayüzü ve özellikleri ASUS dan kat kat kötü (benim gözümde).

Ekran kartını keşke NVIDIA seçseydiniz.

• Like 1

22 saat önce, Extended yazdı:

Hayırlı olsun biraz geç kalmışım ama fikirlerim şu yönde:

K serisi olmayan i serisi işlemcilere stok fan fazlasıyla yeterli oluyor soğutma çok gereksiz olmuş.

MSI anakartların bios arayüzü ve özellikleri ASUS dan kat kat kötü (benim gözümde).

Ekran kartını keşke NVIDIA seçseydiniz.

Eyvallah. Stok soğutucu sevmiyorum pahalı bir sistem topladığım için ona yakışır birşey istedim şaşalı bir pc de stock soğutma sırıtırdı ve hevesim vardı almak istedim onu o yüzden. K serisi işlemci yada anakart tercih etmedim O.C benim işime yarayacak yada bana gerekli olan bişi değildi. MSI seviyorum iyi işler çıkarıyor bios arayüzü iyi olsa nolur olmasa nolur çoğu pc mavi ekranlı biosta hala MSI'ki o yüzden çağ atlamak gibi bişi bana ve 400 TL aralığında en sağlam düzgün bu anakartı bulabildim asuslar pahalı idi ve malzeme kalitesi bu fiyat aralığında MSI daha iyi idi. NVIDIA seçmedim ve gereğinden fazla pahalı nereye sorsam araştırsam RX480 al daha iyi performanslı daha uzun ömürlü ve ucuz olur dediler ve Aldığım monitörde FreeSync teknolojisi var ekran kartında var destek ve NVIDIA desteklediği freesync'li monitörler çok pahalı o yüzden doğru tercih yaptım diye düşünüyorum. ve dolar eski seyrinde olsa idi bu sistem 4 bindi şuan.

Edited by MaDTuRk

insanlarda donanım merakı vista ile başladı. "İşlemci 8 çekirdek olsun!" Olsun be usta! Yalnız sistem 8 çekirdeği birden açmaz. İstediğiniz kadar önyüklemeden 8 çekirdek gösterin. O, ihtiyaç duydukça açar. "16 GB Ram olsun! " Olsun be usta! 16 GB Ram, hangi işlemcinin hangi çekirdeğine yetişecek? Ne kadarını kullanacak? Olmuşken, 4 GB ekran kartı olsun! " Ne yapacaksın?" "Oyun oynayacağım." Cbox veya Play station al! " Bilgisayarım hızlı olsun" Portakal orda kal! Bilgisayarın stabili için o kadar değişken var ki, bazen donanım yeterli olmaz. Windows, Office, dengeli programlar ve antivirüs diğer yarısıdır.

İki ana bilgisayarım var. Çift çekirdek. Biri 2.9 Ghz. Biri 2.2 Ghz. Ram 4'er GB. Ekran kartları 512 MB 2600 pro HD. Bütün işlerimi iki bilgisayarda kusursuzca yapıyorum. "Ama oyun oynamaz!" Dediğim gibi, bilgisayara oyun gibi yükü bindirmek benim işim olamaz! Bir sürü kapanan oyun salonu var. Oyun oynayacak olsam, oradan cbox veya Play station konsol alırım.

SOĞUTMA : CPU COOLER S90D fan kullanıyorum. En sıcak havada işlemci 34 anakart 30 derece.

Edited by eletomani

• 4 ay sonra...

İ7-7700K ALMANIZI ÖNERMİYORUM KENDİM KULLANIYORUM 

İ7-6700K ALIRSANIZ İSABETLİ OLUR NEDEN 7.NESİL ALMAMAK LAZIM 

7. NESİL İŞLEMCİLER AYNEN LEPTAP İŞLEMCİSİ GİBİ ANLIK ISINMALAR VE 80 VE 90 DERECELERİ GÖRÜYORSUNUZ

BENDEN SÖYLEMESİ İNTEL YENİ GÖNDERDİ BANA 7700K DEGİŞİMDEN GELDİ O İŞLEMCİDE 

AYNI ŞEKİLDE ISINIYOR 7. NESİL PROBLEMLİ SERİ ARKADAŞLAR 

6700K İLE YOLUNUZA DEVAM EDİN BENCE İYİ FORUMLAR