Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Acer Laptobum çok ısınıyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

1. İyi bir bilgisayarcıya gidilecek.

2. Bios mutlaka güncellenecek.

3. Sağlam olsa bile daha yüksek devirli işlemci fanı takılacak. işlemci ile fan ( bakır borusu ) arasına gümüş alaşımlı termal macun sürülecek.

4. Fanın otomatik devri, direkt devir olarak ayarlanacak. ( Biraz sesi artabilir. )

5. Fanlı laptop altlığı alınacak. USB değilde adaptörlü olursa, daha iyi olur.

Edited by eletomani

Benim şırınganın ismini verecektim ama malzemelerin altında kalmış. Çıkarmak iş. Önümde iki formatlık bilgisayar :) Neyse iyi bir gümüş alaşımlı termal macun şırıngası 15 liradan aşağı değil! Gold ( Altın alaşımlı ) alırsan, daha iyi olur. Bütçene göre ayarlarsın!

Bende baktım, göremedim. :) Kafana göre bir tane alırsın. Son iki sene önce değiştirdim. Millette süper laptoplar. En fazla, yıllık bakım olarak 10/40 numara yağ ile yağlıyorum. Temizleyip, Gümüş alaşımlı termal macun sürüyorum.  Formatımı atıp, paramı alıyorum. Alttlık önemli değil! Fanı biraz geniş olsun! Alt havalandırma varsa, oraya altlık fanı denk gelsin yeter!

9 saat önce, lord_figo18 yazdı:

tmm macun değiştirmenin zor olmadığını düşünüyorum :D genel olarak youtubede videolara baktım fanı temizliyor macunu zalman alacam kaliteli en iyi 2 etmen bunları gördüm

ok üstad halledince haber ederim sana  

Termal macun yenileme basit gibi görünsede zor bir işlemdir az sürülmesi olursa daha çok ısınmaya neden olup parçaları yakabilir daha çok sürülürse dışa taşıp anakarta zarar verebilir dengesini iyi tutturmak gerekiyor bunlar bitse bile parçaları doğru tam olarak yerine oturtmanız gerek geçen bakır kabloyu yamuk oturtmanız bile pcnin açılmamasına neden olabilir eğer bilgisayar işinden iyi anlamıyorsanız işi profesyonellere bırakmanız doğru bir seçim olacaktır.

On 21.01.2017 at 20:41, lord_figo18 yazdı:

S.a arkadaşlar i5 işlemci 4 ram 2 gb ekran kartlı bir acer laptobum var ısınma sorunu yüzünden bir hdd yandı ne yapmak gerek yardımcı olur musunuz 

çok kolay ben korsan windows kullandığımda driverları manuel kurulum yapıyorum cool isimli bir program var bu aktif olmuyor HP ler için ama recovery dvd den kurulum yaptıgımda bırak ısınmayı pc roket oluyor amd 10 işlemci ögrüntü kaliteside dahil...

ayrıca bilgisayarcıya götür içini aç temizle falan bunlar şu aşamada gereksiz ve saçma geliyor. benim için ilk 3 yorum bu yönde...

sen ilk önce orjinal windows kalıbı kur sonra recovery driver kurulum yap eğer bu fan sorunu devam diyorsa ozaman temizleme yaptır. belkide fan arızası var. o aşamalar masraf gideren aşamalar biraz ilerde ilk önce tespit gerekiyor. en iyi bilgisayarcı bile senden iyi bilmez. bu donanım işlerini okadar çok büyütmeyin... samsung leptop var evde 3. yedek pc olarak recovery moduna geri gelirken bıos kitlendi 3 bilgisayarcı gezdi bir allagın kulu çözemedi çözüm merkesi telefondan çözüm öneremedi merkeze istedi. ben 3 ayda çözdüm. şuan aktif kullanıyorum. biraz araştırma biraz sabır çözüm kendiliğinden gelir.

Edited by EwreBulut
  • Like 1

EwreBulut'un dediği doğru bilgisayarın orjinal yazılımı varsa onu yükleyin,  orjinalden hariç başka bir windows sürümü yükleyecek olursanız yine aynı sürümü yükleyin örn. Homebasic x64. en önemlisi driverlerin tamamen yüklü ve güncel olduğuna emin olun. bazı bilgisayarlarda x86 kurulumunda drivarlar tam uyum sağlamıyor. hp notebook'umda ilk aldığımda x64 bit home basic win7 yüklü idi tüm diski silip yeniden x86 ultimate kurulumu yaptım tüm driverları yükledim aygıt yöneticisinde vs. sorunlu aygıt gözükmemesine rağmen ram ve işlemci kullanımı çok yoğun idi. x64 home bazic win7 kululumu yapıp tekrar driverları yüklediğimde bilgisayarın ram ve işlemci kullanımı normale döndü. yani bana göre büyük ihtimal yazılımsal bir sorun

lord fıgo aldıgın sogutucu 2 giriş erkek usb se birini sogutucuya takacan digerkini telefon sarj aletine takcan 5 v

kardeş modelin nedir birde senın makınenın termal macun degıstıreceksın eger yıne cok ısınırsa bakır sogutucun bozuk demektır.