Jump to content

Asus Rog Strix Rx 480

MaDTuRk
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;

ASUS ROG Strix RX 480 8 GB ekran kartı var size daha öncede forumda bahsetmiştim 5 binlik bir masaüstü toplamıştım onda bazı sorunlar vardı ama sorunları hallettim donma gibi bazı sorunlar vardı halloldu gibi görünüyor biosu güncellemedim bir kaç bios ayar yaptım LEGACY UEFI kapattım UEFI yaptım sadece sıfırdan format attım filan driverları yeniden kurdum. ama bazen ekran yeşil renkli yada karışık renkte şeyler çıkıyor ekran bi tuhaf oluyor bu neden oluyor driver dan mı oluyor sitesinden güncel sürüm indirdim kurdum ama düzelmedi yanında gelen cd den kurucam bu gidişle bazen o dediğim sorunu yapıyor ekran normale dönüyor bazende hatayı verip bir süre sonra mavi ekran veriyor bu yazılımsal mı donanımsal mı anlamadım açıkcası.

8 dakika önce, PisiLinux yazdı:

Ekran kartı yada ram sorunu olabilir.

Ekran hdi vga girişleri sorunlu olabilir.

Ramleri test etmek kolay ama ekran kartının rami test ediliyormu bilemem.

Ram da sanmam bişi var ayrı slotlara takılı zaten. Ekran kartı nasıl test edilir bende anlamadım farklı hdmı'mı taksam acaba ?

38 dakika önce, SecondLife yazdı:

ekran kartının cd sindeki sürümü kur.

ekran kartının firmware güncelle.

ramlarda xmp destekli ve açıksa mhz ayarını düzelt.

monitör kablosunu değiştir.

CD'deki eski sürüm yanlız ? 
ekran kartının firmwar ne oluyor ? 
ramlarda xmp destekli ve açıksa mhz ayarını düzelt. demişsiniz nasıl yapılıyor bu ?
kablo yeni ama daha.

CD sürümünü kullan yada sürücü yükleme işini Windows Güncellemeleri üzerinden yap.

İntel sisteme AMD ekran kartı almakla hata yaptın. İntel+Nvidia, AMD+AMD dir.

AMD sürücüleri sık sık güncellenmez zaten. CD sürümü Windows 10 destekliyordur kur gitsin hiç sağdan soldan sürücü arama mavi ekrandan masaüstünü göremezsin.

İmkanın varsa bu kartı bir NVİDİA kart ile takas et. Şimdiden baş ağırısı yapmaya başlamış.

Edited by dj sms
  • Like 2

Merhaba,
İmkanınız varsa ekran kartını başka bir pc de deneyip aynı veya başka sorun olup olmadığına ve başka bir ekran kartını da sizin pc ye takıp sistem de (anakart, yazılım v.b.) sorun olup olmadığını test edebilirsiniz.

9 saat önce, dj sms yazdı:

CD sürümünü kullan yada sürücü yükleme işini Windows Güncellemeleri üzerinden yap.

AMD sürücüleri sık sık güncellenmez zaten. CD sürümü Windows 10 destekliyordur kur gitsin hiç sağdan soldan sürücü arama mavi ekrandan masaüstünü göremezsin.

İmkanın varsa bu kartı bir NVİDİA kart ile takas et. Şimdiden baş ağırısı yapmaya başlamış.

Tam bunu yazacaktım arkadaş yazmış sağolsun

• Like 1

12 saat önce, dj sms yazdı:

Hemen fanboyluga gerek yok ne alakası var intel ile amd nin. ilk defa ben mi kullanıyorum kartı sanki nvidia yaşadım ben bu sorunları ve yaşadı çokça insan hiç bir alakası yok hepsinde oluyor böyle şeyler. ya monitör yapıyor ayarlarını tepkime süresini en hızl ıya freesync yi en yükseğe aldım onlardan oluyoyr test edip bakacağım tek tek. sanki nvidia alsam kusursuz olacak gibi söyledin :)

Bir saat önce, MaDTuRk yazdı:

Hemen fanboyluga gerek yok ne alakası var intel ile amd nin. ilk defa ben mi kullanıyorum kartı sanki nvidia yaşadım ben bu sorunları ve yaşadı çokça insan hiç bir alakası yok hepsinde oluyor böyle şeyler. ya monitör yapıyor ayarlarını tepkime süresini en hızl ıya freesync yi en yükseğe aldım onlardan oluyoyr test edip bakacağım tek tek. sanki nvidia alsam kusursuz olacak gibi söyledin :)

Nvidia kart kullanan adam bu sorunu 40 yılda 1 yaşar düşün ben nvidia ekran kartı kullanıyorum 6 sene oldu olcak envai çeşit sistem denedim senin şu yaşadığın sorunu br kere bile yaşamadım AMDnin çıkardığı 10 driverden 9'u sorunlu çıkıyor Nvidianın çıkardığı 10 driverden sadece 1i sorunlu çıkıyor oda şans eseri sana gelme ihtimali bile düşük donanımlar mönitör ayarları etkiler olayı ama burdaki asıl olay yazılımda bitiyor bence sorunsuz yazılım çıkartırsan sorunsuz kullanım sağlarsın AMD-Nvidia arasındaki farkta burda başlıyor kaldıki rx 480 nvidia 1050 ti veya 1060la eş değer kart güç değerlerine bak istersen kaç W kullanıyor karta çok para verirsin ama güç kaynağını düşük tutacağın için kasadan kâr edersin kısacası intel-nvidia olayında çok az sorun yaşarsın intel-amd ben kendimi bildim bileli sorun çıkarır kaç tane pcyi alıp alıp iade etti tanıdıklar bi bilsen.KIsacası en başından hata etmişin yani bugün bu sorunu çözersin yarın başka sorun çıkar bezdirir seni işte o zaman bize hak verirsin kardeşim.Son olarak biz tecrübelerimizi paylaşıyoruz fanboylukla alakası yok bunun kolay gelsin ;)

1 saat önce, SecondLife yazdı:

Kardeşim CD deki versiyonu denedinmi denemedin mi ?

sen cd deki versiyonu kulan çözüleceğine inanıyorum.

buarada modifiye bir wivdowsmu kullanıyorsun.

Denemedim cd yok pc de çünkü başka pc bulmam gerek ingilizce sitesinden indirdim driver şuan sorun yok gibi monitör yapıyor gibime geliyor ben tepkime süresini ve freesync en güçlüye almıştım onlar mı yaptı anlamadım açıkcası deniyorum şuan.

1 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Nvidia kart kullanan adam bu sorunu 40 yılda 1 yaşar düşün ben nvidia ekran kartı kullanıyorum 6 sene oldu olcak envai çeşit sistem denedim senin şu yaşadığın sorunu br kere bile yaşamadım AMDnin çıkardığı 10 driverden 9'u sorunlu çıkıyor Nvidianın çıkardığı 10 driverden sadece 1i sorunlu çıkıyor oda şans eseri sana gelme ihtimali bile düşük donanımlar mönitör ayarları etkiler olayı ama burdaki asıl olay yazılımda bitiyor bence sorunsuz yazılım çıkartırsan sorunsuz kullanım sağlarsın AMD-Nvidia arasındaki farkta burda başlıyor kaldıki rx 480 nvidia 1050 ti veya 1060la eş değer kart güç değerlerine bak istersen kaç W kullanıyor karta çok para verirsin ama güç kaynağını düşük tutacağın için kasadan kâr edersin kısacası intel-nvidia olayında çok az sorun yaşarsın intel-amd ben kendimi bildim bileli sorun çıkarır kaç tane pcyi alıp alıp iade etti tanıdıklar bi bilsen.KIsacası en başından hata etmişin yani bugün bu sorunu çözersin yarın başka sorun çıkar bezdirir seni işte o zaman bize hak verirsin kardeşim.Son olarak biz tecrübelerimizi paylaşıyoruz fanboylukla alakası yok bunun kolay gelsin ;)

RX480 çok başarılı bir kart olarak görüyorum ve bende nvidia alacaktım ama çok araştırdım ve o kadar 1060 para vermenin anlamı olmadığını gördüm 1060 ile aralarında hiç bir farkı yok bi arkadaşımda kullanıyor rx480 o tavsiye etmişti zaten kime sorsam rx480 al dedi hep terchimi o yönde kullandım bu zamana kadar nvidia kullandım hep ama onlarda çok sorun yaşadım sorunsuz birşey yok elektronikte biraz şans işi.

19 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Buradan indirdim ben ama bişi olmaz herhalde 16.12.2 sürümünü.

Please register to see this content.