Jump to content
TNC-TR
Dervisim

Windows 10 Insider Sürümleri

Recommended Posts

efe34, 8 saat önce yazdı:

17755 çıktı

Evet, adguard sitesinde Insider sekmesinde 4 Eylül çıkışlı bu sürüm var.

Ancak, Cumulative Updates sekmesine yukarıda paylaştığım sürüm konmuş, belki en kararlı sürüm diye bunu paylaştım.

30 Ağustosla 6 Eylül arasında 5 sürüm daha çıkmış, bunların son ikisi henüz gizli. Yani en güncele erişmek hem zor, hem de zaman israfı.

Ancak meraklısı şu siteden hangi sürüm gizli, hangisi serbest bırakılmış takip edebilir:

Please login or register to see this link.

Görüldüğü gibi, daha yüksek görünen versiyon, daha eski yayınlanmış. 

Sebebi de, çok koldan ilerleme yapılıyor; sorun çıkan sürümde bir eski sürüme dönülüp yama ve yenilemelerle devam ediliyor.

Edited by alisaygin

alisaygin, 51 dakika önce yazdı:

Evet, adguard sitesinde Insider sekmesinde 4 Eylül çıkışlı bu sürüm var.

Ancak, Cumulative Updates sekmesine yukarıda paylaştığım sürüm konmuş, belki en kararlı sürüm diye bunu paylaştım.

30 Ağustosla 6 Eylül arasında 5 sürüm daha çıkmış, bunların son ikisi henüz gizli. Yani en güncele erişmek hem zor, hem de zaman israfı.

Ancak meraklısı şu siteden hangi sürüm gizli, hangisi serbest bırakılmış takip edebilir:

Görüldüğü gibi, daha yüksek görünen versiyon, daha eski yayınlanmış. 

Sebebi de, çok koldan ilerleme yapılıyor; sorun çıkan sürümde bir eski sürüme dönülüp yama ve yenilemelerle devam ediliyor.

Ben şununla indirip kendim iso yapıyorum her zaman son sürümü ki enson sürümün en stabil olacağını düşünüyorum &temenni ediyorum :)

efe34, 53 dakika önce yazdı:

Ben şununla indirip kendim iso yapıyorum her zaman son sürümü ki enson sürümün en stabil olacağını düşünüyorum &temenni ediyorum :)

En son sürüm, stabilitesi en düşük sürümdür. Zira en az denenmişidir. Release edilmiş finallerde bile böyledir. Hatalar ortaya çıktıkça yamalar peşinden gelir. 

Ancak, sıkıcı güncellemeler eninde sonunda bilgisayarın yakasını bırakmadığı ve işleri aksattığı için hep en güncelin peşinden koşuyoruz.

Senin bu siteden bir şey anlamadım doğrusu. Anasayfada görünen en son dosya bir ay öncesine ait. Nasıl indirdiğini anlatır mısın?

alisaygin, Bir saat önce yazdı:

En son sürüm, stabilitesi en düşük sürümdür. Zira en az denenmişidir. Release edilmiş finallerde bile böyledir. Hatalar ortaya çıktıkça yamalar peşinden gelir. 

Ancak, sıkıcı güncellemeler eninde sonunda bilgisayarın yakasını bırakmadığı ve işleri aksattığı için hep en güncelin peşinden koşuyoruz.

Senin bu siteden bir şey anlamadım doğrusu. Anasayfada görünen en son dosya bir ay öncesine ait. Nasıl indirdiğini anlatır mısın?

programın içinde update kısmı ile program güncelleniyor: bu programla rs4 bile indirilebiliyor ya da rs6 güncel insider preview, indirdiğim dosyaları '' Please login or register to see this link. uup-converter-wimlib_18.7z (Works) '' aracıyla home isoya çeviriyorum(core)

buraya kadar yaptıklarımın anlatımları aşağıdaki linkteki linklerde anlatılıyor takılırsanız yardımcı olurum,

İstediğiniz dilde istediğiniz isoyu yapabiliyorsunuz. Kolaya kaçarsam Wzordan indiriyorum bazen ama

genelde enterprise veya workstation kullandığım için (Core iso lazım oluyor)  onlarıda core isodan başka araçlarla yapıyorum. ( S-M-R-T WIM EDITION SWITCHER v0.01.24 )

onların linkinide bulunca editler eklerim

Buyrun buldum

Yalnız: İP sürüm ilk çıktığında bazen bu araç çalışmayabiliyor, microsoft çözüm bulduğu için. S1ave77 ve arkadaşı hızlı bir şekilde online olurlarsa api dosyasını sıklıkla yenileyebiliyorlar. MDL deki yorumlardan takip ediyorum hazır olunca indiriyorum, , indirip o kadar dosyayı  iso yapamamak can sıkıcı oluyor (RS 4 çıktığından beri artık sıkı takip etmiyorum ama o zamana kadar her insider previevi (enterprise veya workstation )hemen hemen reel makinada denedim. 

Edited by efe34
  • Like 1
  • Thanks 1

Efe34, anlatımın için teşekkür ederim, zamanında baya kafa yormuşun insider sürümler için. 

Buildfieldde görüldüğü gibi, neredeyse her gün yenilenen toplu güncelleme sürümlerini görünce 

insider sürümlerden uzak durmaya karar verdim. Zaten upload sitesi verilerine göre indirme sayısı oldukça düşük.

alisaygin, 51 dakika önce yazdı:

Efe34, anlatımın için teşekkür ederim, zamanında baya kafa yormuşun insider sürümler için. 

Buildfieldde görüldüğü gibi, neredeyse her gün yenilenen toplu güncelleme sürümlerini görünce 

insider sürümlerden uzak durmaya karar verdim. Zaten upload sitesi verilerine göre indirme sayısı oldukça düşük.

Zaten Türkçe insider sürümleri sürekli veren bir arkadaş vardı bu topikte : Bıktı: W10 kullanmayı bıraktı W7 ye döndü 8.1 bile değil. Ben 8.1 yükledim ama 1 saat dayanabildim, w7 benim sisteme yüklenemiyor engellemişler: pazarlama stratejisi. Kör topal da olsa w10 yürüyor bir şekilde:

MDL de yeni bir IP sürüm çıkınca saatler içinde sayfalar dolardı meraklıların kuranların mesajlarıyla : eski heyecan kimsede kalmadı. RS6 yı beklemiyordum w11 gelir diyordum artık ama olmadı. Bir de SSD disklerin kullanım ömrünün olduğunu yeni öğrendim. Bir tane M.2 SSD eskittim artık formatlarla mı yoksa zamanı mı geldi. garantiden ücret iadesi yaptılar garantinin biteceği son gün. Yeni M.2 SSD me kıyamıyorum sanalda (mekanik diskte) deniyorum arasıra insider previewleri.

İyi forumlar

Edited by efe34

akillialtay1995, 39 dakika önce yazdı:

arkadaşlar insider preview süümleri beta sürüm gibi bir şey mi

Betadan daha çok developer/kanary gibi geliştirici sürümleri yani sistemi kullanıyorsunuz normalden daha çok bug oluyor bunları bildirerek gelişmesine yardımcı oluyorsunuz normal sürüm gibi değil mesela sıklıkla mavi ekranla karşılaşmanız olası ihtimaller arasında.Win 10 mantığına göre beta sürümünü bizler kullanıyoruz aslında 1709 Final 1803 beta sürüm oluyor :) 1809 çıktığındada 1803 final 1809 beta sürüm olacak :)

30.08.2018 | Update Katalog | KB4346783 OS Build 17134.254

Windows 10 version 1803 build 171341 RS4 RTM

CPlease login or register to see this link. ume

CPlease login or register to see this link. ail

Please login or register to see this link.  ??

Windows 10 Pro Türkçe 64 bit  07 EYLÜL 2018 Güncel (Redstone 6=19H1) Insider sürüm Orijinal ISO:

CRC32: 25CE9683
MD5: F87055C0D608F26E0870A247D731F171
SHA-1: 97563B6BBD48E3C16495D9FA401B1ECE9F855293

RS6.PNG.e09870ae781fad7e9b310dc05d996432.PNG

insider.thumb.PNG.8d8c7987b705c93f38fdbd27acd4ff0b.PNG

• Like 1
  • Thanks 1

az kaldı 17763.1 in rtm olma olasılığı yüksek

Ben kuracağım birazdan. umarım 17133 gibi olmaz : bug çıkarsa RTM olmaz yeni sürüm çıkar

Edited by efe34
  • Thanks 1

Windows 10 Build 17738 Version 1809 RS5 RTM 

http://fg.ds.b1.download.windowsupdate.com/c/Upgr/2018/09/17763.1.180914-1434.rs5_release_clientbusiness_vol_x64fre_tr-tr_10286b08e83efbe07731dd3aa6ea6086fee3827d.esd

http://fg.ds.b1.download.windowsupdate.com/c/Upgr/2018/09/17763.1.180914-1434.rs5_release_clientbusiness_vol_x86fre_tr-tr_83d1f63a21ab8aadff46d9546c074ed71b82ef60.esd

--

http://fg.ds.b1.download.windowsupdate.com/d/Upgr/2018/09/17763.1.180914-1434.rs5_release_clientconsumer_ret_x64fre_tr-tr_c4509d726b129b5620f3bb84a95b36c47f618a9b.esd

http://fg.ds.b1.download.windowsupdate.com/d/Upgr/2018/09/17763.1.180914-1434.rs5_release_clientconsumer_ret_x86fre_tr-tr_3f272dedddef38e6489f698bb850abc477408705.esd

esd-decrypter-wimlib-37 by abbodi1406:

Site: Please login or register to see this link.  /file/98uo8g6g

Extended, 29 dakika önce yazdı:

Windows 10 Build 17738 Version 1809 RS5 RTM 

--

esd-decrypter-wimlib-37 by abbodi1406:

Site: Please login or register to see this link.  /file/98uo8g6g

17763 varken 17738 ne üstad  anlamadım

edit: 17763 iniyor linklerden

Edited by efe34

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için sunduğu Ekim 2018 güncellemesini geri çekti. Güncelleme yapanların kişisel belge ve dosyalarını kaybettiği ortaya çıkarken, ABD’li şirket yaşanan sorunla ilgili soruşturma başlattı.

m3hm3t1991, 2 saat önce yazdı:

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için sunduğu Ekim 2018 güncellemesini geri çekti. Güncelleme yapanların kişisel belge ve dosyalarını kaybettiği ortaya çıkarken, ABD’li şirket yaşanan sorunla ilgili soruşturma başlattı.

Sorun onedrivede dosya yedekleyenlerde oluşmuş bende yükselterek geçtim bende problem olmadı çünkü onedrive kullanmıyorum ve C'de veri tutmuyorum devamlı diğer disklerde / bulut depolamada bu şekilde sorunsuz kullanım sağlarsınız windows yüzünden veri kaybetmemiş olursnuz sevgiler :)