Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefon Ve şarj

canpolat11
 Share

Recommended Posts

Amperin yüksek olması daha hızlı şarz olmasını sağlar, Bu da bataryada ısınmalara yol açar, bataryanın ÇOK fazla ısınması patlamasına sebep olsa da daha önce çok ısınıp da patlayan batarya duymadım :D Kısa vadede bir sorun olacağını sanmıyorum ama uzun vadede batarya ömrüne etkisi ne olur bilmiyorum...

Zararı olmaz ama kendi adaptörü ile şarj edin.Çünkü telefonun yazılımsal hafızası yani kısaca batarya kalibresi telefonun kendi şarj adaptörüne göre odaklanmıştır 1 kaç kez şarj etmenizden bir zarar olmucaktır lakin uzun vadede telefonun kalibresini bozacaktır zaman sonra kendi adaptörünü taksanız bile hızlı şarj etmemeye başlıcaktır bu yüzden her zaman kendi adaptörü kullanılması taraftarıyım.Daha düşük amperli adaptörler cihaza zarar vermesede pile yani batarya kalibresine zarar vermektedir buda pil ömrünü kısaltır.

• Like 1

Bir saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Zararı olmaz ama kendi adaptörü ile şarj edin.Çünkü telefonun yazılımsal hafızası yani kısaca batarya kalibresi telefonun kendi şarj adaptörüne göre odaklanmıştır 1 kaç kez şarj etmenizden bir zarar olmucaktır lakin uzun vadede telefonun kalibresini bozacaktır zaman sonra kendi adaptörünü taksanız bile hızlı şarj etmemeye başlıcaktır bu yüzden her zaman kendi adaptörü kullanılması taraftarıyım.Daha düşük amperli adaptörler cihaza zarar vermesede pile yani batarya kalibresine zarar vermektedir buda pil ömrünü kısaltır.

çok teşekkür ederim hocam maaşallah konularıma hep siz cevap veriyorsunuz tekrar çok teşekkür ederim

doğrudur öyle yapmaya çalışayım am işte birşey lazım oluyor pc ye takiyoruz o soraad bataryada doluyor ister istemez onun için sıkıntı olurmu diye düşündüm aslında

58 dakika önce, canpolat11 yazdı:

çok teşekkür ederim hocam maaşallah konularıma hep siz cevap veriyorsunuz tekrar çok teşekkür ederim

doğrudur öyle yapmaya çalışayım am işte birşey lazım oluyor pc ye takiyoruz o soraad bataryada doluyor ister istemez onun için sıkıntı olurmu diye düşündüm aslında

valla ben ona çözüm buldum büyük dosyalarda mecburen takıyorum ama müzik atmak gibi küçük çözümler için en iyi çözüm bluetooth kullanmak hocam :) 15-20 tane müzik atıyorum ne kablo derdi ne başka bişi laptopda bleutooth var veri alışverişini çok rahat gerçekleştiriyorum anca böyle çok büyük dosyalar videolar vs durumlarda kablo kullanıyorum

• Like 1

Bir saat önce, canpolat11 yazdı:

doğrudur hocam işte kablo takmak kolay geliyor ve daha yızlı olur diye :D

konuyla alakalı değil ancak bilgisayarınızda wifi alıcı varsa xender programını tavsiye ederim, bir araştırın, 2 Gb lık filmi 5 dakikadan kısa bir sürede telefona atıyorum bu programla.

• Like 1

2 saat önce, TheRifleman yazdı:

En iyisi telefonun kendi adaptörüdür. Telefonun kendi adaptörü dışında kaliteli bir 5V 2A adaptör işinizi görecektir. 

Bahsi geçen adaptör telefonu bozabilir 2 Amper her telefon için geçerli olmaz ben ne telefonlar gördüm 0,85 Amper ile şarj oluyor görünürde telefon çok iyi ama 4,5 saatte şarj oluyor.

11 saat önce, ekycy yazdı:

konuyla alakalı değil ancak bilgisayarınızda wifi alıcı varsa xender programını tavsiye ederim, bir araştırın, 2 Gb lık filmi 5 dakikadan kısa bir sürede telefona atıyorum bu programla.

Bahsi geçen programdan şüphelendim ben açıkcası adını duydum ama rehbere kadar izin istiyor yüklemek akıl kârı gelmedi bana

• Like 1

9 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Bahsi geçen programdan şüphelendim ben açıkcası adını duydum ama rehbere kadar izin istiyor yüklemek akıl kârı gelmedi bana

1 yıldır kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım, yüklerken bende de bir soru işareti olmuştu ama programların çoğu buna benzer izinler istiyor diye pek takılmadım o konuya..

23 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Kesinlikle katılıyorum. Yaşadığım bir örnekle açıklayayım. Lg g3 kullanıcısıyım. orijinal adaptörü 1.8 amper çıkışlı. Ortalama şarj süresi bu adaptörle 2 3 saat aralığında oluyor. Mecbur kaldığım için 0.7 ve 1 amper çıkışlı adaptörlerle şarj ettikten sonra tekrar orijinal adaptörüne döndüm. Fakat şarj süresi uzadı. Üstelik tahmini kalan şarj süresi falan da şarjı yüzde 70 iken 4 saat falan gösterdi. Bir süre sonra normalde döndü ama o süreçte sıkıntılar çıkardı. Gece yatarken orijinal adaptörle şarja takıp sabaha kontrol ettiğimde yüzde 85 olduğunu gördüm. 7 saatte bile şarj olmamıştı yani. Birkaç gün sonrasında düzeldi. Kısacası benim de tavsiyem sürekli adaptör değiştirmeyin. Tabi ki orijinal duruyorsa onunla şarj edin ama bozulmuşsa da sürekli farklı adaptörler kullanmayın.

• Like 1