Jump to content

Win 8.1'i Isosunu özelleştirmek Istiyorum

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

Değerli tnctr üyeleri. Sizin yardımınıza ihtiyacım var. Ben Win 8.1 isosunu özelleştirmek istiyorum. Özelleştirmekten kastım, gereksiz bileşenleri silerek hafif bir sürüm yapmak. Ama bu konudaki bilgim saf suyun deniz seviyesindeki donma derecesine çok yakın. Sizden şunlar için yardım istiyorum.

1. Gereksiz bileşenleri hangi programla silerim ve yeniden iso dosyası olarak paketlerim?

2.Hangi bileşenleri gereksiz olarak kabul edip silmeliyim?

Mümkünse 2-3 ekran resmi ile anlatırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla

Not: Win 8.1 Embedded Industry Pro 32 Bit sürümü özelleştireceğim.

• Like 1

PisiLinux, eğer mümkünse verdiğiniz wccf uzantılı dosyada aşağıdakilerin aktif olacak şekilde düzenleyip yeniden paylaşabilir misiniz?

1. Fonts klasör içeriği silinmesin. Orjinal haliyle kalın.

2. C diskinde gizli olan Recovercy klasörü ve içeriği silinmesin olduğu gibi kalsın.

3. Net Framework 3.5 silinmesin ve aktif hale getirilsin.

Sizin verdiğiniz dosya ile Iso dosyası oluşturdum. Ve 1.3 gb lık bir iso dosyası oluştu. Bununla sorunsuz format attım. Fonts klasör içeriğinde silinme olunca bazı hatalar oluşuyor. Recovery klasörü olmayınca Aomei Backupper yedeği geri yükleyemiyor. Bu klasöre ve içindeki dosyalara ihtiyaç duyuyor. Netfraework benim için zaten gerekli bir bileşen. Yine yardımcı olursanız çok memnun olurum. Saygılarımla

• Like 1

İlgilenen arkadaşlarıma müteşekkirim. Ben sıfırdan deneme yanılma yoluyla yaptım. 2.7 gb lık iso dosyasını 1.9 gb ta düşürdüm. Sürücülerin çoğunu silmedim. Font klasörünü korudum Winsxs klasörünü boşalttım. Ve formatta denedim. Sorunsuz yüklendi. Ve C diskimde yaklaşık 1.3 gb yer kazandım. Güncellemeyi doğru yapar mı bilmem. Ki zzten güncellemiyorum. İyi ki varsınız. Saygılarımla

• Like 2