Jump to content

Bilgisayarım Donuyor Sürekli Reset Atıyor

jomily
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.masaüstü bilgisayarım sürekli donuyor ardından mavi ekran hatası çıkıyor.power tuşuyla kapatmaya çalışıyorum bazen olmuyor.fişini çekıyorum.kasadan bakıyorum tuhaf sesler geliyor.format attım çözüm olmadı.diğer bır sorunumda daha önce indirdiğim videolardan şimdi bakıyorum ses gelmıyor..normal internetten vıdeo ızlerken ses çıkıyor.müzi,k dinleyebılıyorum.ama bu videolardna ses çıkmıyor.başka bılgısayarda denedim sorun yok.bu sorunlarımı nasıl çözebilirim yardımcı olurmusunuz?

onemlı bı veri yoksa sıstemınde c-d hepsını sıfırlayarak format at mavi ekran hatası yazılımsal yada donanımsal olabılır 

o yuzden stabil driver kurmalısın kasa temızlıgını atlama ışlemcı uzerındekı fanı es geçme toz kalmasın termal macun 5 yılı geçtiyse yenile

2 saat önce, casper0007 yazdı:

onemlı bı veri yoksa sıstemınde c-d hepsını sıfırlayarak format at mavi ekran hatası yazılımsal yada donanımsal olabılır 

o yuzden stabil driver kurmalısın kasa temızlıgını atlama ışlemcı uzerındekı fanı es geçme toz kalmasın termal macun 5 yılı geçtiyse yenile

c ve d de önemli bir veri yok.zaten c ye yeni  format attım.kasa temizliğini bazen nemli bez ile yapıyorum.başka imkanım olmuyor.termal macun nedir nasıl kullanılır bilmiyorum ama araştıracağım.bilgisayarı alalı 6 yılı geçti.ben harddiskte sorun olduğunu düşünüyorum.bazen kablolrı çıkarıp takınca düzeliyor ama sonra yne aynı.harddiskin bozuk olup olmadığını kendim anlayabilirmiim ?

2 saat önce, PisiLinux yazdı:

işlemci oturmamış yada ram veya ekran kartı sorunudur.

bilgisayarın parçalarından pek anlamadığım için hangisi işlemci ram ekran kartı bilmiyorum.sadece harddiski biliyorum :)

22 saat önce, PisiLinux yazdı:

Ses uğultu çoksa fan aşırı toz tutmuştur işlemci anakartın ortasındaki fanın altında aşırı ısınma olabilir sorun.

Yotube pc kasa temizle bakım yaz izle ufak bir fırça ile tozlarını al düzelir.

bugün aynen bu şekilde temizledim.şimdilik bir sorun olmadı.sadece bekleme modundan sonra tekrar  ekran gelmedi.power tuşuyla kapatıp açtım.hardiske giden kırmızı kablonun siyah uc kısmı  kırılmış  gibi acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi?diğer sorunumu nasıl çözebilirim.yani farklı bilgisayrımda  laptobumda videolarımı açtığımda ses gelmiyor.vlc ,splash pro gibi oynatıcılarla açıyorum videodan ses gelmiyor.normal youtubeden video izlediğimde ses geliyor, .bunun sebebı ne olabilir.virüs  falan bulaşmış olabilir mi?

9 saat önce, jomily yazdı:

bugün aynen bu şekilde temizledim.şimdilik bir sorun olmadı.sadece bekleme modundan sonra tekrar  ekran gelmedi.power tuşuyla kapatıp açtım.hardiske giden kırmızı kablonun siyah uc kısmı  kırılmış  gibi acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi?diğer sorunumu nasıl çözebilirim.yani farklı bilgisayrımda  laptobumda videolarımı açtığımda ses gelmiyor.vlc ,splash pro gibi oynatıcılarla açıyorum videodan ses gelmiyor.normal youtubeden video izlediğimde ses geliyor, .bunun sebebı ne olabilir.virüs  falan bulaşmış olabilir mi?

Virüs bulaşsa bile bu denli hatalara sebep olmaz olayın donanımla alakası var dediğiniz kablodan olabilir veya daha farklı şeyler araştırılmadan denenmeden bulunamaz

On 02.02.2017 at 16:43, serhatyavz yazdı:

Öncelikle İyi günler kardeşim yazılımsal bir sorunsa ve formatla düzelmedi ise Büyük Bi ihtimal Power Veya Ekran Kartında Bi arıza Vardır Birde bunları değiştirmeyi dene Formatla Düzelmedi İse tabi

iyi geceler kardeşim.ben yukarıda arkadaşlara belirttiğim gibi harddiske takılan kablonun uc kısmının kırık olduğundan böyle bır hatayla karşılaştığımı düşünüyorum.temizlik yaptıktan sonra mavi ekran hatasıyla karşılaşmıyorum.sadece bazen önce kasadan tuhaf boğulma gibi sesler gelıyor sonra bilgisayar donuyor hiçbir işlem yapamıyorum.sanırım kasayı araıra sağa sola çektiğimden bahsettiğim  kablo yerine tam oturmuyor bu yüzden  bu sorunla karşılaşıyorum.sizcede sebebi bu olabilir mi?bu kbalonun ismini bilen varmı.bilgisayarcılardan temin eetmeyi düşünüyorum.bakalım sonuç değişecekm i?

videolardan ses gelmeme konusunu hala çözemedimbunun yazılımla bir alakası olabilir mi.ama daha önce bahsettiğim gibi bu durum hiçbir sorunu olmayan laptobumla alakalı