Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 Format Yardım?

juvanpix
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba sistemim :S551LB NOTEBOOK COREİ7 4500U-8GB-1TB+24-15.6-2GB

format atacağım 1tb hardisk var. format ekranında sildiğimde 22,36 gb oem bölümü kalıyor.(bunu silemiyorum hiç). ikinci olarakta ayrılmamış alan kalıyor. sorum şu;

1.c ve d olarak bölsem bir zararı olur mu. performans olarak zararı olur diye okudum bazı yerlerde. d yi pek kullandığımda söylenemez ama ilerde belli olmaz tabi.

2. oem bölümü hakkında ne yapmalıyım

3. bölersem eğer boyutları tahminen ne kadar olsa iyi olur. 

Kendıne gore ayarlamalısın sade net e baglasan bırıysen c yi 150 yap gerisini d ye ver resım muzık vs yok oyun oynuyorsan d onemlı deılse c yuksek d yi 100 gb bırakabılırsın 

örnek c 400 gerisi d 600 gb gibi 

ama boyutun buyuk oldugunu  varcayarak c yi 200-250 bırakabılırsın

Taş patlasa kurulu bı windows un  program vs kapladıgı boyu 50 gb mesela benımc 150 gb 350 d

Edited by casper0007

27 dakika önce, casper0007 yazdı:

Kendıne gore ayarlamalısın sade net e baglasan bırıysen c yi 150 yap gerisini d ye ver resım muzık vs yok oyun oynuyorsan d onemlı deılse c yuksek d yi 100 gb bırakabılırsın 

örnek c 400 gerisi d 600 gb gibi 

ama boyutun buyuk oldugunu  varcayarak c yi 200-250 bırakabılırsın

Taş patlasa kurulu bı windows un  program vs kapladıgı boyu 50 gb mesela benımc 150 gb 350 d

haklısınızda ben şöyle düşünüyorum şimdi program felan kuruyorsun oyun felan nadiren de olsa bunlar genelde program filese yüklenmiyor mu.?

bu da ilerde yetersiz disk alanını ortaya çıkaracak. sonuçta d niin içinde program files yok kurulum yaparkende programlar ya da driverler hep c ye gidiyor kafam karıştı valla 

komple sil ikiye ayır ama hala garantisi varsa devam ediyorsa oem olan kısma dikkat et servis sıkıntı çıkarır c ye 150 veya 200 ver geri kalan d olsun

her zaman d nin fazla olması gerekir c nin az olur

Edited by Polat_19