Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bilgisayarıma Görüntü Gelmiyor

asoyluca
 Share

Recommended Posts

5 saat önce, mrkan yazdı:

bendede böyle bir dizüstü bilgisayar vardı. Görüntü çok geç geliyordu. 8-9 defa kapatıp açıyordum ki görüntü ancak çok zor geliyordu. Bilgisayarı atma noktasına gelmiştim. Sonunda bu arızanın bios tan olabileceğini düşünüp son çare biosu güncellemeye karar verdim. Eğer yine olmazsa bilgisayarı atacaktım. Sonra internetten bios güncellemesini buldum ve biosunu güncelledim. Simdi düzeldi. Tek açmada görüntü hemen geliyor ve bende tabiki atmaktan vazgetçim ve hala kullanıyorum dizüstü bilgisayarı. Sizde biosu güncellemeyi deneyin düzelebilir.

Bende ekran hiç açılmıyor ve kablolar takılı tam power çalışıyor ama fanı dönmüyor :S dün başka ekran kartı taktım güç kaynağından beyaz bi soket geliyor 4 pin var  onu denedim ekran geldi ama kırmızı yazılı bir görüntü var video card bişiler diyordu sorun nerde hala anlamış değilim valla :S

1 Uzun 1 kısa ses geliyor kasadan arkadaşlar sanırsam anakart gitmiş benim :( 

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bir sorum olacak Gigabyte Anakart GA-M720-US3 modelinde anakartım var arkadaşlar.. sitesinden baktım aldığım işlemci uyumlu görünüyor ama 938 pin benim şuan pc üzerinde 940 pinli işlemci var yeni aldığım işlemci çalışır mı ? Anakartın üzerinde AM2+ ve AM3 yazıyor... Destekliyor görünüyor :S

Aldığım işlemci : AMD PHENOM II X4 965 BLACK EDİTİON 125W

Bende olan işlemci : AMD ATHLON X2 5000+

• Like 1

Bir saat önce, dj sms yazdı:

Anakart kapasitörleri ne durumda?  Şişmişlerse Anakartla vedalaş.

kardeşim anakartta bir problem yok ;) yeni aldığım işlemci yani sorduğum soru sizce çalışır mı ? Anakartın sayfası çalışır diyor başka bir yabancı siteden baktım aldığım işlemciyi de destekliyor ? 

Edited by asoyluca

eline bir firca birazda tiner al sonrada ekran kartini cikar ve bakir bölümlerimi firca ile temizle yada en kolay teknigi silgi dir bakir bölümü silgi ile silirsin sonrada  bez ile statik elektirik yapmayacak bir bez ile temizlersin artiklari

egerki o yaptiklarina ramen düzelmediyse büyük bir sorun var diye düsünüyorum grafik cipset dir muhtemelen

Öncelikle yüksek basınçlı hava ile tozlu devrelerin tamamen temizliğinden emin olduktan sonra,yağsız kontak sprey temizleyici ile can alıcı bölgeleri temizleyerek ufak ufak ilerlemek gerekli bunun yanında bios,anakart pili,bağlantılar,psu,Cpu işlemci termik macunu,işlemcinin soket durumu,tüm parçaların doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olmak vs.gerisi gelir zaten ya çalışır ya çalışmaz iyi bir gözlem sonuca götürür.

Muhtemel olası sorunlar:

- Anakart ve diğer parçalar üzerinde oksitlenme toz ve  çapak metaryaller vb. maddeler kısadevreye yol açıyor olabilir.

- Powersupply ve ekran kartı birbirini desteklemiyor olabilir.Ekran kartının güç gereksinimini karşılamayan bir psu sistemde bir çok karmaşık sorun yaratabilir.

Kolay Gelsin.:)

19 saat önce, asoyluca yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak Gigabyte Anakart GA-M720-US3 modelinde anakartım var arkadaşlar.. sitesinden baktım aldığım işlemci uyumlu görünüyor ama 938 pin benim şuan pc üzerinde 940 pinli işlemci var yeni aldığım işlemci çalışır mı ? Anakartın üzerinde AM2+ ve AM3 yazıyor... Destekliyor görünüyor :S

Aldığım işlemci : AMD PHENOM II X4 965 BLACK EDİTİON 125W

Bende olan işlemci : AMD ATHLON X2 5000+

kardeşim sorunum zaten çözüldü zaten sıkıntıyı sizler ile paylaşayım ram yataklarına pislikler gitmiş tekrar temizledim sorunum çözüldü.. Arkadaşlar benm sorum farklı benim sorum alıntı yaptığım önceki mesajım işlemci cevaplarınızı bekliyorum Teşekkürler..

Bilgisayarım yeni sorunlar yaşatmaya devam ediyor arkadaşlar yeni yüksek işlemci aldım 2. el adam bazıı şeylik yapmış bozuk işlemci yollamış çalışmadı neyse eski işlemciyi taktım bilgisayar önceden 6 gb ramda açılıyordu şmdi 2 gb da açılıyor idi bugün 2gb ramda de açmadı görüntü gelmiyor anlamadım sorun nereden geliyor :S :S deli olacam ya :S