Jump to content

Amd A8-7600 Işlemci Kullanarak Pc Toplamak Istiyorum öneriniz Nelerdr

Share

Recommended Posts

AMD A8-7600 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AMD A8-7600
Ürün Türü İşlemci

Üretici AMD
Firma Amd -K2     (216) 362 46 24
Teknik Detaylar
Çekirdek 10 (4 CPU / 6 GPU)
İşlemci Teknolojisi 28nm
CPU Base Clock 3.1 GHz
CPU Boost Clock 3.8 GHz
GPU Clock 720 MHz
TDB 45W / 65W
Bellek Hızı 2133 MHz
L2 Cache 4 MB

3 nesildir AMD işlemcili bilgisayar topluyorum kendime. Isınıyor diyen ezbere konuşuyor. Stok fanı ile kullanıyorum hep. Yaz aylarında bile şikayetim olmadı. İşlemciye karar verdiyseniz önerecek pek bir şey kalmamış aslında.

Oyun oynayacaksanız GT 730 veya eşdeğer performanslı bir AMD ekran kartı tercih edeceksiniz.. Bütçenize bağlı..

Anakart Asus veya Gigabyte tercih edebilirsiniz. Ben genellikle mATx formatını tercih ediyorum çünkü kasa Küp kasa.. Sizin  isteğinize kalmış.

Ram 2 Adet 4 GB toplamda 8 GB olsun en az.

Sabit disk bu saatten sonra 1TB'dan aşağı olmamalı..

Monitör yine bütçenize bağlı.. HD bir monitör alın uzun süre kullanırsınız. Ama oyun için HD doğal çözünürlüğü kaldırır daha iyi bir ekran kartı tercih etmeniz gerekecek bu durumda.

Aslında tam olarak kriterlerinizi yazmamışsınız bu yüzden nokta atışları yapamıyorum.

İyi günler.

• Like 1

shiftdeletenet

öncelikle sağol bilgilendirdigin için teşekkür ederim aslında ekran kartım  hazır Nvidia Geforce  GTX 1050 Tİ Aldım Anakarta MSİ B150M BAZOOKA DÜŞÜNÜYORUM BÜTÇE AÇISINDAN RAMLERİ İSE DDR4  KİNGSTON KNG HYPERX FURY 16GB 2X8GB 2400MHZ ALMAYI PLANLIYORUM  D SÜRÜCÜM OLUCAK 2 TB HDD MEVCUT SSD OLARAK SAMSUNG 240 GB SEÇTİM İYİ BİR PERFORMANS ALIRMIYIM İŞLEMCİ İLE BİRLİKTE ? TABİ WİNDOWS OLARAKTA 10 KULLANIYORUM 

ISINMA sorunu içinde sıvı sogutma yapmak istiyorum  nasıl bir kasa tipi kullanmalıyım  ?

Isınma işin bahanesi performans olarak sıkıntılı AMD sen i5-6600 ile aladığın performansı A8-7600 işlemciyle alamazsınız kaldıki oyun performansıda çok düşük kaç tane amd a8li pc gördüm ne sorunlar çıkarıyor 2.nesil i5 işlemcili laptobum gta 5i orta ayarlarda 59 fps ile oynatırken benzer özelliklere sahip AMD tabanlı pcde oyunu açmıyor bile bırak oynatmayı çok denedik olmuyor teknik açıdan yetersiz kalıyor kaldıki AMD tabanlı sistem kullanmak demek = daha fazla güç daha fazla elektrik demek intel-nvidia 2lisi olan pcde 450 w psu yeterken AMD-AMD 2li olan pcde 650 w aşağısı kurtarmıyor işlemci-ekran kartlı hesaplı olabilir ama elektriğe daha fazla harcıyorsunuz ve sandığınız kadar iyi bir performans vermiyor.

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

ilk önce amd işlemcilerinin hangi anakarta daha uyumlu olduğunu bulman lazım amd ısınma sorunlarıyla çok uğraştı zamanla intele yetişemez geçemezde ama yeni çkardıgı işlemcileri test etmedim ben oyun için amd derim performans için intel derim intel performası ve oyundada iyidir amd den geri kalmaz oyunda

Edited by Polat_19
  • Like 1

On 06.02.2017 at 03:38, serhatyavz yazdı:

shiftdeletenet

öncelikle sağol bilgilendirdigin için teşekkür ederim aslında ekran kartım  hazır Nvidia Geforce  GTX 1050 Tİ Aldım Anakarta MSİ B150M BAZOOKA DÜŞÜNÜYORUM BÜTÇE AÇISINDAN RAMLERİ İSE DDR4  KİNGSTON KNG HYPERX FURY 16GB 2X8GB 2400MHZ ALMAYI PLANLIYORUM  D SÜRÜCÜM OLUCAK 2 TB HDD MEVCUT SSD OLARAK SAMSUNG 240 GB SEÇTİM İYİ BİR PERFORMANS ALIRMIYIM İŞLEMCİ İLE BİRLİKTE ? TABİ WİNDOWS OLARAKTA 10 KULLANIYORUM 

ISINMA sorunu içinde sıvı sogutma yapmak istiyorum  nasıl bir kasa tipi kullanmalıyım  ?

Yazdığınız bileşenler oldukça iyi. Monitörü yazmamışsınız sadece. Sıvı soğutma için ATX kasa tercih etmeniz çalışmanız için daha rahat olacaktır.

• Like 1

• 3 ay sonra...

AMD NEDEN AMD İŞLEMCİ OYUN İÇİN BAŞARISIZDIR AMA İLLA AMD OLUCAK DİYORSANIZ

FX 8350 ALMANIZ GEREKİR BENİM ÖNERİM SİZE 

İ7-2600KVEYA 3770K VEYA DÜZ SERİLERİ 

İ5-2500K İ5-3570K 

H61 ANAKART TAKTINIZMI ÜSTÜNE DİZ NE İSTERSEN KORKMADAN 

ARKADAŞIMIZIN BİRİSİ YAZMIŞ YUKARDA AMD PİŞMANLIKTIR 

DOGRUSUNU SÖYLEMİŞ İYİ FORUMLAR 

AMD işlemci kullanıyorum hiç intel işlemci pc olmadı ısınır dediler yanar dedıler 7 24 oyun oynuyor çocuklar hiç bir sorun yok AMD işlemciler oyun üzerine tek geçerim...yine yeniden toplasam pc yi AMD işlemci yaparım...teretdüt bile etmem...

On 31.05.2017 at 12:45, OktayArslan yazdı:

AMD NEDEN AMD İŞLEMCİ OYUN İÇİN BAŞARISIZDIR AMA İLLA AMD OLUCAK DİYORSANIZ

FX 8350 ALMANIZ GEREKİR BENİM ÖNERİM SİZE 

İ7-2600KVEYA 3770K VEYA DÜZ SERİLERİ 

İ5-2500K İ5-3570K 

H61 ANAKART TAKTINIZMI ÜSTÜNE DİZ NE İSTERSEN KORKMADAN 

ARKADAŞIMIZIN BİRİSİ YAZMIŞ YUKARDA AMD PİŞMANLIKTIR 

DOGRUSUNU SÖYLEMİŞ İYİ FORUMLAR 

Bu devirde Sandy Bridge, Ivy Bridge işlemci ve bu işlemcilere uygun anakarta para verilir mi? Bu devirde FX serisi işlemci ve bu işlemcilere uygun anakarta para verilir mi? Yapmayın gözünüzü seveyim

Intel tarafında Skylake ve Kaby Lake mimarili işlemciler; AMD tarafında ise Zen mimarili (Ryzen) işlemciler alınmalı. Skylake bile geride kaldı diyebiliriz. AMD tarafında R5 1600 fiyat/performans olarak öne çıkıyor. Yeni bir işlemci alınacaksa bu işlemci düşünülebilir. 6 core 12 thread bir işlemci olup; oyununuza da yeter diğer kullanımlara da yeter. 4 core 4 thread i5'lere para vermeye gerek yok.

Ayrıca AMD ısınıyor diyen de ezbere konuşuyor denmiş; %100 doğru.