Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 Wifi Ağ Bulma Sorunu

Sailors
 Share

Recommended Posts

Alıntı

windows-10-wifi-sorunu-2.jpg

Bilgisayar Kablosuz Ağları (WiFi) Görmüyor

Eğer sizde Windows 10 kurduktan bilgisayarınız sonra kablosuz ağları görmüyorsa bunun için komuta ihtiyacınız var. Öncelikle yönetici olarak Komut İstemine girmeniz gerekiyor.

komut-istemine-giri%C5%9F.jpg

Böylece siyah ekranlı komut istemi sayfası karşınıza çıkacaktır.

windows-10-wifi-sorunu-1.jpg

Buraya yazacağımız komut ile sorununuz çözülecektir. Bu sayfaya “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın. Daha sonra “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve tekrar “Enter” tuşuna basın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman kablosuz ağ (wifi) sorununuz çözülmüş olacaktır.

Komut İsteminde Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz kodlar çok uzun olduğu için kimilerine yazmak zor gelebilir. Diğer yandan komut istemi penceresinde “ctrl+v” çalışmıyor. Ama kopyala-yapıştır özelliği tabi ki var. Bizler Komut İstemi penceresinde nasıl kopyala-yapıştır yapılacağını anlatacağız. Aşağıdaki resimlere bakarak bunun nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

8 dakika önce, casper0007 yazdı:

Alıntı

windows-10-wifi-sorunu-2.jpg

Bilgisayar Kablosuz Ağları (WiFi) Görmüyor

Eğer sizde Windows 10 kurduktan bilgisayarınız sonra kablosuz ağları görmüyorsa bunun için komuta ihtiyacınız var. Öncelikle yönetici olarak Komut İstemine girmeniz gerekiyor.

komut-istemine-giri%C5%9F.jpg

Böylece siyah ekranlı komut istemi sayfası karşınıza çıkacaktır.

windows-10-wifi-sorunu-1.jpg

Buraya yazacağımız komut ile sorununuz çözülecektir. Bu sayfaya “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın. Daha sonra “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve tekrar “Enter” tuşuna basın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman kablosuz ağ (wifi) sorununuz çözülmüş olacaktır.

Komut İsteminde Kopyala-Yapıştır Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz kodlar çok uzun olduğu için kimilerine yazmak zor gelebilir. Diğer yandan komut istemi penceresinde “ctrl+v” çalışmıyor. Ama kopyala-yapıştır özelliği tabi ki var. Bizler Komut İstemi penceresinde nasıl kopyala-yapıştır yapılacağını anlatacağız. Aşağıdaki resimlere bakarak bunun nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

çözüm işe yaramadı ama yinede teşekkür ederim

12 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Bu konuyu ben açtım. Bende de sadece telefonu görüyor. Forjest ustanın önerilerini deneyebilirsin konunun içindeki.

şöyle bi durumda var wifi view diye programdan herşeyi görüyorum windowsun wifi uygulamasında sıkıntı var bence bi güncellemeden sonra gittiherhalde şunu denemek istiyorum windowsun wifi uygulaması yerine kullanabileceğim bir program önerebilirmisiniz

Bir saat önce, Sailors yazdı:

şöyle bi durumda var wifi view diye programdan herşeyi görüyorum windowsun wifi uygulamasında sıkıntı var bence bi güncellemeden sonra gittiherhalde şunu denemek istiyorum windowsun wifi uygulaması yerine kullanabileceğim bir program önerebilirmisiniz

Bilmiyorum. Olsa bile ne kadar güvenli olur.?

34 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

Bu konuyu ben açtım. Bende de sadece telefonu görüyor. Forjest ustanın önerilerini deneyebilirsin konunun içindeki.

Güvenli olup olmaması sorun değilki sadece bilgisayardan evimdeki wifiye bağlanmak derdim pc wifi uygulaması görmüyor o kadar bende bunu 3 parti yazılımla gidermek istiyorum ama hiç program ismi bilmiyorum

İşte bende telefon un internetini desktop  bilgisayarımda kullanıyorum usb wifi aparatı ile bende de sadece telefonu mu görüyor. Telefonda daki gibi diğer wifi ağlarını görmüyor. Oysa aparat oldukça kaliteli. Aynı konuda webde 50 m ötedeki wifi ağlarını gördüğünü yazanlar var. Ben de usb ile bağlanabilme ve telefon la wifi hotspotla bağlanabildiğim için çokta sorun değil. Ama işte Windows 10 da sadece benim telefon un wifi sini görüyor da diğerleri ni niye görmüyor  merak ediyorum. Forjest usta benim açtığım konuda olası nedenlerin hepsini yazmış ona sor istersen. Zira ben ondan daha bilgili değilim.