Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

All In One Platform v4.7.1| Hepsi Bir Arada Platform

celal sezer
 Share

Recommended Posts

konum belirliyerek listelemesi çok iyi olmuş fakat bir konum daha belirlenerek bir listeleme daha yapılabilse burda sadece tıklayarak işlem başlatılabilirse yani toplu olmadan o bölüm de portable yada normal kurulumlu yazılımları da  kullanabilirdik...

Edited by 34ero

celal sezer, 9 dakika önce yazdı:

Kastettiğiniz programs klasörü gibi başka bir sabit dizin mi?

evet  fakat toplu kurulum olmaması için yandaki tıklama kutuları aktif olmamalı (portable yada normal kurulum programları için )

34ero, 25.04.2018 - 12:17 yazdı:

evet  fakat toplu kurulum olmaması için yandaki tıklama kutuları aktif olmamalı (portable yada normal kurulum programları için )

"Katılımsız Kurulumlar"a ilaveten "Portable Programlar", "Normal Kurulumlar" ve "Online Kurulumlar" kategorileri eklenerek versiyon değişikliği yapıldığı için birinci mesajdaki indirme linkinin içeriği yenilenmiştir. Daha önceki sürümlerde kullanılan kayıt dosyası varsa "Katılımsız_Liste" olarak yeniden adlandırıp "Programs" klasörü içindeki " Katılımsız" klasörünün içine atılmalıdır.  Normal kurulumlar ve Online Kurulumlar çift tıklayarak kurulum başlatılabilir ve Portable Programlar da aynı şekilde çift tıklayarak çalıştırılabilir...

Konunun Birinci Mesajı Düzenlenmiştir. Daha Ayrıntılı İnceleyebilirsiniz...

https://www.tnctr.com/topic/350658-silent-setup-platform-v353-katılımsız-kurulum-platformu/

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

• TornadoEffect changed the title to Silent Setup Platform v3.5.9 | Katılımsız Kurulum Platformu
nextadam, 23 saat önce yazdı:

ustad wın 10 bunu virus olarak algılayıp siliyor bun dan önceki sürümde bu sorunu vermıyordu bilginize  53-55 sürümü

Hangi uygulama tarafından silindiğini yazmamışsınız. Benim kullandığım Windows 10'da Defender güncel olmasına rağmen silmiyor.

Spoiler

Please register to see this content.

Edited by celal sezer

bugün kısa bir süre deneme yapabildim gayet güzel artık 3 bölümde de kullanabiliyoruz 

konum ekleme de  ve liste oluşturulduğunda toplu silebiliyormuyuz,  ben yapamadım ...

birde programların üstüne gelince bilgi baloncuğu yapılabilirse bu şekilde açıklama girebiliriz.

not : sistem windows 10 , mcafee +windows defender  var virüs olarak algılamıyor

Edited by 34ero
  • Like 1

34ero, 7 dakika önce yazdı:

bugün kısa bir süre deneme yapabildim gayet güzel artık 3 bölümde de kullanabiliyoruz 

konum ekleme de  ve liste oluşturulduğunda toplu silebiliyormuyuz,  ben yapamadım ...

birde programların üstüne gelince bilgi baloncuğu yapılabilirse bu şekilde açıklama girebiliriz.

not : sisten windows 10 , mcafee +windows defender  var virüs olarak algılamıyor

Toplu silme kısmını anlayamadım. Tam olarak açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım...

Fare listview üzerinde gezindiği sürece bilgi baloncuğu aktif olup görüntü kirliliğine sebep olacağı için düşünmüyorum...

1- konum ekle denilince  seçilen bir klasör içindeki  programlar listeleniyor liste kaydet yapıyorum fakat sonra başka bir konum belirlemek istiyorum fakat eski konum hala aktif içindekiler listeleniyor (yada ben yapamadım :(  )

2-fare üzerine gelince bilgi baloncuğu yerine sabit bit yerde de bilgi gözükebilir yada bu özellik ayarlardan istenince açılır kapatılır  olabilir

3- program ismi farklı olabilir artık her tür programı arşivleyip kurabilecek şekile geldi  :) 

34ero, 2 saat önce yazdı:

1- konum ekle denilince  seçilen bir klasör içindeki  programlar listeleniyor liste kaydet yapıyorum fakat sonra başka bir konum belirlemek istiyorum fakat eski konum hala aktif içindekiler listeleniyor (yada ben yapamadım :(  )

2-fare üzerine gelince bilgi baloncuğu yerine sabit bit yerde de bilgi gözükebilir yada bu özellik ayarlardan istenince açılır kapatılır  olabilir

3- program ismi farklı olabilir artık her tür programı arşivleyip kurabilecek şekile geldi  :) 

1- Sağ tıklayıp "Son Konumu Kaldır" derseniz o konum silinir.

2- İleride belki farklı bir ilave yapılabilir.

3- Aynısı benimde aklıma geldi. Fakat doğduğunda koyulan isimle yaşasın diyerek vazgeçtim.

Bir de sizin silme dediğinizi farklı anlayarak bir şeyin eksik olduğunu fark ettim. Kayıt Dosyası Platform üzerinden silinemiyordu.  Düzenledim ve link içeriğini yeniledim.

Şimdi eğer "Kayıtlı Liste" varsa ve "Listeyi Temizle"yip liste boşken "Listeyi Kaydet" dediğimizde "Kayıtlı Liste silinecektir devam etmek istiyor musunuz?" sorusuna evet dersek Kayıtlı Liste silinecektir...

• Like 1

34ero, 40 dakika önce yazdı:

Silent Setup Platform v3.5.7 problemsiz çalıştı fakat v3.5.9 çalışmadı ama bendenmi kaynaklı bilmiyorum...

Sizden değil benden kaynaklı. Online Kurulumlar'ı eklerken farkında olmadan yanlışlıkla bir satırı silmişim.  Fark edince düzeltip v3.5.9'u indirme linkinde yeniledim. 

Demek ki siz o ara indirmişsiniz. Tekrar indirmelisiniz. Kusura bakmayın...

İndirdikten sonra çalışmazsa "Katılımsız Kurulum Platformu" arka planda önceden çalışır durumda kalmıştır. Görev Yöneticisinden Katılımsız Kurulum Platformu'nu  sonlandırıp çalıştırmalısınız...

Edited by celal sezer
  • Like 2

Son eklenen kategori bölümlerinden sonra tespit edilen ufak tefek aksaklıklar giderilip birinci mesajdaki indirme linki içeriği yenilenmiştir.

Geri dönüşlerden bazıları sürücü harfi değişikliği ekranının geldiğini söylediler. Ben ne yaptıysam o ekranı getiremedim. Nasıl yaptıklarını detaylı adım adım yazarlarsa yardımcı olurum. Belki onlar hatalı bir şey yapıyorlar belki de benim düzeltmem gereken bir hata var.

En son eklenen özellik ise, diyelim ki 20 konumdan 30 konumdan dosya eklediniz ve listeyi kaydettiniz. Sonradan zaman içinde yaptığınız düzenlemelerle bazı konumların listede fonksiyonu kalmadı ama Kayıtlı Liste'de boş boş duruyorlar. Şimdi size listeye etkisi olmayan konum olduğunu bildirerek konumlar "Listeden kaldırılsın mı?" diye soracaktır ve kullanıcı evet derse listede içeriği bulunmayan konumlar temizlenecektir...

https://www.tnctr.com/topic/350658-silent-setup-platform-v359-katılımsız-kurulum-platformu/

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

Güzel bir çalışma ve güzel bir program.

blue life nin benzer programından sonra 3-5 yıl içinde kullandığım, sevdiğim 2. katılımsız kurulum platformu diyebilirim.Sade ve öz...

İkonlar daha canlı olabilirse, ayrıca Ses eklense örneğin kurulum biterken veya ikonlar üzerimden gezerken, kurulum yapılan bilgisayar için sistem bilgiside eklenebilirse iyi olur.

Ayrıca hakkında kısmına versiyon numarası ve tarih eklense iyi olur.

Başarılarınızın devamını dilerim.

• 3 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Bazı düzenlemeler yapılması gerekiyordu. Fakat karşılaştığım düzenlenmesi gereken yerleri nasıl anlatacağımı bilemediğim için yazmamıştım.

İndirme sayfasında dosyaların yenilenme tarihinin bugün olduğunu gördüm ve indirip denediğimde yazamadığım hatalar giderilmişti.

Ellerinize sağlık. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

musadilek, 21.05.2018 - 00:31 yazdı:

Güzel bir çalışma ve güzel bir program.

blue life nin benzer programından sonra 3-5 yıl içinde kullandığım, sevdiğim 2. katılımsız kurulum platformu diyebilirim.Sade ve öz...

İkonlar daha canlı olabilirse, ayrıca Ses eklense örneğin kurulum biterken veya ikonlar üzerimden gezerken, kurulum yapılan bilgisayar için sistem bilgiside eklenebilirse iyi olur.

Ayrıca hakkında kısmına versiyon numarası ve tarih eklense iyi olur.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Teşekkürler. Butonlar ve ikonlar yeniden düzenlendi. Umarım hoşunuza gider. 

HYMN_06, 02.12.2018 - 22:17 yazdı:

Bazı düzenlemeler yapılması gerekiyordu. Fakat karşılaştığım düzenlenmesi gereken yerleri nasıl anlatacağımı bilemediğim için yazmamıştım.

İndirme sayfasında dosyaların yenilenme tarihinin bugün olduğunu gördüm ve indirip denediğimde yazamadığım hatalar giderilmişti.

Ellerinize sağlık. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

Butonlar ve ikonlar yeniden düzenlenip detaylarda da yapılan bazı düzenlemeler sebebiyle bugün linkteki dosyalar tekrar yenilendi. İndirip fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Edited by celal sezer
  • Like 2

celal sezer, 10 saat önce yazdı:

Teşekkürler. Butonlar ve ikonlar yeniden düzenlendi. Umarım hoşunuza gider. 

Butonlar ve ikonlar yeniden düzenlenip detaylarda da yapılan bazı düzenlemeler sebebiyle bugün linkteki dosyalar tekrar yenilendi. İndirip fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Platform Boş Olarak Paylaşılmıştır. İçinde Kurulacak Program Yoktur. Klasörlerin İçine Programları Kendiniz Koymalısınız...

Boyut: 1.62MB

İndirme Linki: 

Please register to see this content.

Not: İndirme Linkine Sadık Kalmak Şartıyla İsteyen Paylaşabilir...

İçeriği Görüntüle

392480720_EkranGrnts(2).png.4e7aaab0b5c99cf6a306007186d93857.png

589079960_EkranGrnts(3).png.c165e1516604945a268242c6ae16a34b.png             

1868649708_EkranGrnts(4).png.84a981b28d66dd75ac0636d627b4946a.png     

269786664_EkranGrnts(5).png.41a0c465d495b197069cc8bf22c36241.png

1-hocam sürükle bırak da sıkıştırılmış dosyaları da algılayabilirse iyi olur. özellikle portable bölümü için  (rar, zip ,7z,iso,paf gibi...)

2-daha önce dediğim gibi  girilen programlara bilgi girilebilirse iyi olur ( büyük bir arşivde örnek 500 program varsa bu çok işe yarıyor)

3-örnek portable klasörde bir program varken sürükle bırak bölümüne fare ile boş tıklama yapınca listedeki kayboluyor yeniden gözükmesi için diğer bölüme geçip geri geliyorum bunun yerine yenile tuşu veya başka bir çözüm olabilir  ( belki de sorun sadece bendedir  :) )

Edited by 34ero

başka bilğisayarlarda usb  den katılımsız yükleme yapmak istediğimizde çalışmanız adres yüklenecek programların adresini bulamayıp yani usb yi bulamayıp hata veriyordu.

o sebebden blue life in yıllar önceki çalışmasını kullanıyordum.

inşaallah sizin çalışmada bu sorun düzelmiştir.

Edited by musadilek

34ero, 07.12.2018 - 09:41 yazdı:

1-hocam sürükle bırak da sıkıştırılmış dosyaları da algılayabilirse iyi olur. özellikle portable bölümü için  (rar, zip ,7z,iso,paf gibi...)

2-daha önce dediğim gibi  girilen programlara bilgi girilebilirse iyi olur ( büyük bir arşivde örnek 500 program varsa bu çok işe yarıyor)

3-örnek portable klasörde bir program varken sürükle bırak bölümüne fare ile boş tıklama yapınca listedeki kayboluyor yeniden gözükmesi için diğer bölüme geçip geri geliyorum bunun yerine yenile tuşu veya başka bir çözüm olabilir  ( belki de sorun sadece bendedir  :) )

1- Çok uğraştırıcı bir iş olur. Yazılımın bir çok yerini yeniden düzenlemek gerekir. Belki ileride olabilir.

2- "Yeniden Adlandırma" yaparak parantez içinde açıklama yazabilirsiniz ki siz hangi programın ne işe yaradığını zaten bilen birisiniz.

3- Sürükle Bırak Bölümü ile kastettiğinizi tam anlayamadım ama eğer kastettiğiniz Sürükle Bırak baloncuğu ise defalarca denedim öyle bir şey olmadı. Sizin pc'den kaynaklanan bir durum galiba...

musadilek, 09.12.2018 - 13:28 yazdı:

başka bilgisayarlarda usb  den katılımsız yükleme yapmak istediğimizde çalışmanız adres yüklenecek programların adresini bulamayıp yani usb yi bulamayıp hata veriyordu.

o sebebden blue life in yıllar önceki çalışmasını kullanıyordum.

inşaallah sizin çalışmada bu sorun düzelmiştir.

Bahsettiğiniz adres bulamama sorunu çok önceden halledilmişti. Ama burada ince bir ayrıntı var ona dikkat etmek lazım.

Şöyle ki; listeyi kaydederken kaydettiğimiz konum " F:\Dosyalar\Depo" diyelim. Usb aygıt sürücü harfimiz listeyi kaydederken "F:\". Usb aygıtı başka bir bilgisayara taktığımızda sürücü harfimiz her ne olursa olsun dosyalar platforma yüklenecektir. Yani bilgisayardaki tüm sürücülerde " SÜRÜCÜ HARFİ:\Dosyalar\Depo" konumunu arayıp bularak konumdaki dosyaları yükleyecektir. Şayet listeyi kaydettikten sonra dosya adreslerinde ve dosya adlarında değişiklik yapılırsa doğal olarak dosyalar bulunamayacaktır...

Edited by celal sezer

1-hocam şöyle bir problem oldu portable klasörüne attığım programlar ssp açtığımda gözüküyor fakat kısa süre içinde kayboluyor

2-programlar için sağtık da program hakkında bilgi girebileceğimiz bir yer olursa iyi olur veya başka bir şekilde bilgi baloncuğu vs... (örnek 500 programlı bir arşivde bazen ne nedir unutuluyor  :)  )

3-rar ,zip, 7z formatı da tanıması çok iyi olurdu tabi bu olay kolay olmaya bilir bazı durumlarda  için çok pratik oluyor

34ero, 10.12.2018 - 08:45 yazdı:

1-hocam şöyle bir problem oldu portable klasörüne attığım programlar ssp açtığımda gözüküyor fakat kısa süre içinde kayboluyor

2-programlar için sağtık da program hakkında bilgi girebileceğimiz bir yer olursa iyi olur veya başka bir şekilde bilgi baloncuğu vs... (örnek 500 programlı bir arşivde bazen ne nedir unutuluyor  :)  )

3-rar ,zip, 7z formatı da tanıması çok iyi olurdu tabi bu olay kolay olmaya bilir bazı durumlarda  için çok pratik oluyor

Sanırım belirttiğiniz sorun telafi edildi. İndirip denedikten sonra bilgi verirseniz sevinirim...

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

• mephistooo2 changed the title to All In One Platform V4.4.5 | Hepsi Bir Arada Platform
  • sk8er_boi changed the title to All In One Platform v4.7.1| Hepsi Bir Arada Platform