Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

All In One Platform v4.7.1| Hepsi Bir Arada Platform

celal sezer
 Share

Recommended Posts

uN1versum, 17 saat önce yazdı:

3.4.9 malefef sorunlu windows 7 ve  windows 10 x64 kurulu pc lerde denedim program donma ve kasma yapıyor flash bellekten kurulum yaptırırken daha fazla kasıyor 3.4.7 de bu sorunlar yoktu bunu indirince onuda sildim 3.4.7 varsa elinde olan yüklerse sevinirim celal sezer bey yeniden bir elden geçirseniz ii olur saygılar toplu program seçmede bile çok donma yapıyor yanıt vermiyor...

Yakında v3.5.1 gelecek. Az kaldı. Bayağı bir bug varmış onları düzenliyorum. Düzenliyorum derken  hatalardan dolayı geri dönüş yapan pek olmayınca sadece kendi gördüklerimi telafi ediyorum. Eğer kullanıcıların gördüğü hatalar varsa ve bildirirlerse onlarıda düzeltmeye çalışırım...

Geri dönüşünüz içinde ayrıca teşekkürler...

celal sezer, 44 dakika önce yazdı:

Yakında v3.5.1 gelecek. Az kaldı. Bayağı bir bug varmış onları düzenliyorum. Düzenliyorum derken  hatalardan dolayı geri dönüş yapan pek olmayınca sadece kendi gördüklerimi telafi ediyorum. Eğer kullanıcıların gördüğü hatalar varsa ve bildirirlerse onlarıda düzeltmeye çalışırım...

Geri dönüşünüz içinde ayrıca teşekkürler...

Silent Setup PlatformıProgram sadece katılımsız kurulum programından çok program arşivleyici olması daha evrensel olur diye düşünüyorum örneğin 3 bölümden oluşsa 1-katılımsız kurulumlar 2- normal kurulumlar 3- portable programlar (bunlarda kendi içinde kategori oluşturabilir) bu sayede daha kullanışlı vede derleyiçi olabilir

1-katılımsız programlar ;burda değişen birşey yok ister tek ister çoklu seçimle kurulum yapılabilmesi sununda kurulum tamamlanmıştır bilgisi

2-normal programlar ;burda seçilen tek program olmalı çoklu seçim olmamalı kur dendiğinde sadece başlatmalı vede bilgi olarak çalıştırıldı demesi yeterli başlatılan program klasik kurulumla tamalanır

3-portable programlar; burda seçilen tek portable program olmalı çoklu seçim olmamalı kur dendiğinde sadece başlatmalı vede bilgi olarak çalıştırıldı demesi yeterli başlatılan portable program çalıştırılmış olur

4-hakkında bölümüne son sürüm olup olmadığı güncelleme sistemi olabilir burda öneriler için bir mail yada benzerei bir sistem olabilir

5-katılımsız atılan programları kategori olarak gösterirken kategori adlarının yanında kaç program olduğu gözükebilir vede karegoriye birden fazla program olunca açılır kapanır olabilir 

6-katılımsız programlar klasörüne içinde katılımsız programların olduğu klasör atılınca otomatik alğılayıp klasörün adı  altında içindekileri gösterirse toplu ekleme imkanıda olmuş olur bu özellik normal programlar vede portable içinde olmalı

sedbond, 20.09.2017 - 16:05 yazdı:

Celal Bey McAfee Endpoint security virüs uyarısı veriyor önceki sürümlerden biri ile sorunsuz çalışıyordum son sürümü kullanmak istediğimde program otomatik olarak virüs algılayıp siliyor.

Autoit ile hazırlanıp, dosyaları yüklemek için de dizinleri tarayınca zararlı yazılım gibi algılanıyor olabilir. Zararlı yazılım uyarısı veren uygulamalar yapılan işlemleri tam olarak derinlemesine tespit edemiyorlar herhalde. Geriye kalan ise sadece Autoit ile hazırlanmış olması. BlueLife üstadın çalışmaları niye zararlı yazılım olarak algılanmıyor diyenler olabilir. Ben yüz metreyi yeni yeni koşmaya başladım. O ise yılların maratoncusu. Bu çalışmayı yaparken hiç bir kimseden yardım almadım. Sadece BlueLife'ın Drive Letter Changer uygulamasını kendisininin izni ile kullandım. Çalışmanın içindeki hangi adımlar zararlı olarak algılanıyor ve ne yapabilirim en ufak bir fikrim yok. Ama herkese şunu rahatlıkla söylüyorum; en ufak bir zararlı kod yok ve gönülleri rahat olarak kullanabilirler.

34ero, 20.09.2017 - 16:36 yazdı:
Silent Setup PlatformıProgram sadece katılımsız kurulum programından çok program arşivleyici olması daha evrensel olur diye düşünüyorum örneğin 3 bölümden oluşsa 1-katılımsız kurulumlar 2- normal kurulumlar 3- portable programlar (bunlarda kendi içinde kategori oluşturabilir) bu sayede daha kullanışlı vede derleyiçi olabilir

1-katılımsız programlar ;burda değişen birşey yok ister tek ister çoklu seçimle kurulum yapılabilmesi sununda kurulum tamamlanmıştır bilgisi

2-normal programlar ;burda seçilen tek program olmalı çoklu seçim olmamalı kur dendiğinde sadece başlatmalı vede bilgi olarak çalıştırıldı demesi yeterli başlatılan program klasik kurulumla tamalanır

3-portable programlar; burda seçilen tek portable program olmalı çoklu seçim olmamalı kur dendiğinde sadece başlatmalı vede bilgi olarak çalıştırıldı demesi yeterli başlatılan portable program çalıştırılmış olur

4-hakkında bölümüne son sürüm olup olmadığı güncelleme sistemi olabilir burda öneriler için bir mail yada benzerei bir sistem olabilir

5-katılımsız atılan programları kategori olarak gösterirken kategori adlarının yanında kaç program olduğu gözükebilir vede karegoriye birden fazla program olunca açılır kapanır olabilir 

6-katılımsız programlar klasörüne içinde katılımsız programların olduğu klasör atılınca otomatik alğılayıp klasörün adı  altında içindekileri gösterirse toplu ekleme imkanıda olmuş olur bu özellik normal programlar vede portable içinde olmalı

Sizin istedikleriniz yapılabilir. Ama binlerce satırı yeniden düzenlemek çok zaman alır. İleride belki...

Edited by celal sezer
  • Like 1
  • Thanks 1

• TornadoEffect changed the title to Silent Setup Platform v3.5.1 | Katılımsız Kurulum Platformu
celal sezer, 24.09.2017 - 17:04 yazdı:

Autoit ile hazırlanıp, dosyaları yüklemek için de dizinleri tarayınca zararlı yazılım gibi algılanıyor olabilir. Zararlı yazılım uyarısı veren uygulamalar yapılan işlemleri tam olarak derinlemesine tespit edemiyorlar herhalde. Geriye kalan ise sadece Autoit ile hazırlanmış olması. BlueLife üstadın çalışmaları niye zararlı yazılım olarak algılanmıyor diyenler olabilir. Ben yüz metreyi yeni yeni koşmaya başladım. O ise yılların maratoncusu. Bu çalışmayı yaparken hiç bir kimseden yardım almadım. Sadece BlueLife'ın Drive Letter Changer uygulamasını kendisininin izni ile kullandım. Çalışmanın içindeki hangi adımlar zararlı olarak algılanıyor ve ne yapabilirim en ufak bir fikrim yok. Ama herkese şunu rahatlıkla söylüyorum; en ufak bir zararlı kod yok ve gönülleri rahat olarak kullanabilirler.

Son yayınladığınız sürümde herhangi bir virüs algılamadı celal bey kullandığım program yine aynı ama ilginçtir bu sefer herşey normal teşekkürler.

celal sezer, 21 saat önce yazdı:

Versiyon değişikliği nedeniyle ilk mesajdaki indirme linki yenilenmiştir...

celal senin pc de virus var.avg Win32:Evo-gen [Susp]

buluyor .Bu virüs bütün exe dosyalarına bulaşmış.bir sistemini gözden geçir.

Edited by redsea

redsea, 2 saat önce yazdı:

celal senin pc de virus var.avg Win32:Evo-gen [Susp]

buluyor .Bu virüs bütün exe dosyalarına bulaşmış.bir sistemini gözden geçir.

Kaspersky'nin eset'in bulamadığı virüsleri, benim bilgisayarımda senin bilgisayarının bulması oldukça garip.

Bazı virüs programlarının zararlı yazılım olarak algıladığını zaten yazmıştım. Zararlı yazılım uyarısı ile ilgili mesaj yazanlar oldu ama uygulamayı kullandıktan sonra bilgisayarıma virüs bulaştı diye yazan hiç kimse olmadı. Bu dahi virüslü olmadığını gösterir. Buna rağmen eğer şüpheniz varsa kullanmayın silin gitsin...

Edited by celal sezer
  • Like 1

celal sezer, 14 saat önce yazdı:

Kaspersky'nin eset'in bulamadığı virüsleri, benim bilgisayarımda senin bilgisayarının bulması oldukça garip.

Bazı virüs programlarının zararlı yazılım olarak algıladığını zaten yazmıştım. Zararlı yazılım uyarısı ile ilgili mesaj yazanlar oldu ama uygulamayı kullandıktan sonra bilgisayarıma virüs bulaştı diye yazan hiç kimse olmadı. Bu dahi virüslü olmadığını gösterir. Buna rağmen eğer şüpheniz varsa kullanmayın silin gitsin...

amacım kötülemek değildi senin dosyalarına zarar gelmesin diye bildirdim.  evo gen basit bir virüs değil.kullandığın virüs programı kötüyse suçlusu ben değilim.buyur sonuçlar.

Please register to see this content.

rJQqaM.png

7ykOpv.png

ÖNEMLİ NOT:  Autoit İle Hazırlandığı İçin Bazı Güvenlik Uygulamaları Zararlı Yazılım Uyarısı Verebilir. Fakat En Ufak Bir Zararlı Kod Yok Herkes Gönlü Rahat Olarak Kullanabilir...

ne kadar dandik virüs programı varsa virüs demiş BitDefender hariç oda false alarm yani  yanlış alarm dır Comodo, ESET-NOD32 ,Kaspersky ,McAfee ,Panda ,SUPERAntiSpyware ,SymantecNORTON ,TrendMicro ,DOSYAYA temiz diyor sanırım siz avg kullanıyorsunuz havada uçana virüs diyen dandik bi anti önce ondan kurtulun saygılar...

• Like 1

redsea, 27.09.2017 - 12:04 yazdı:

amacım kötülemek değildi senin dosyalarına zarar gelmesin diye bildirdim.  evo gen basit bir virüs değil.kullandığın virüs programı kötüyse suçlusu ben değilim.buyur sonuçlar.

Please register to see this content.

Benim tepkimde size değil zaten. Test ettikleri uygulamanın algoritmasını çözemeyip kullanılan bilgisayarlarda herhangi bir değişikliğe sebep olup olmadığını tespit edemiyerek zararlı yazılım uyarısı veren virüs programlarına. Silent Setup Platform işletim sistemi üzerinde nokta kadarda olsa bir değişiklik yapmaz. Yapacağı tek değişiklik Yeniden Adlandırmayı kullanırsanız dosya adı değişikliği. Yıllardan beri Eset veya Kaspersky kullanırım. Dünyada isim yapmıış dev markalar zararlı demiyor kıytırık virüs programları zararlı diyor. Asıl o virüs programlarını kullanmak zararlı.

Zararlı yazılım uyarısı ile ilgili mesaj yazanlar oldu ama uygulamayı kullandıktan sonra bilgisayarıma virüs bulaştı diye yazan hiç kimse olmadı ve bu da Silent Setup Platform'un temiz olup zararlı olmadığını gösterir.

Edited by celal sezer

• 4 hafta sonra ...
  • TornadoEffect changed the title to Silent Setup Platform v3.5.3 | Katılımsız Kurulum Platformu
  • 3 ay sonra...

Kullanıp test edenlerin bildirimleri doğrultusunda ve kendi tespit ettiğim hataların hepsi düzenlenerek birinci mesajdaki indirme linkinin dosya içeriği yenilenmiştir.

Versiyon değişikliği yapılmamıştır.

Daha önce Silent Setup Platform v3.5.3'ü indirip kullananların yenilenen son dosyayı indirmelerini tavsiye ederim.

İndirme linkine sadık kalmak şartıyla isteyen paylaşabilir ve çalışmalarında kullanmak isteyenler kullanabilir.

https://www.tnctr.com/topic/350658-silent-setup-platform-v353-katılımsız-kurulum-platformu/

Edited by celal sezer
  • Like 2

• 2 hafta sonra ...

Birinci mesajdaki indirme linkine Silent Setup Platform v3.5.5 dahil edilmiştir. Silent Setup Platform v3.5.3 ve Silent Setup Platform v3.5.5 her ikiside link içeriğinde mevcuttur. İkisi arasında sadece Listview'in görsellik farkı var. Hangisi hoşunuza giderse onu kullanın.

Silent Setup Platform içinde yer alan Drive Letter Changer uygulaması iki sürümde de yeni versiyon olan Drive Letter Changer v1.3 'e yükseltilmiştir. Drive Letter Changer v1.3 için teşekkürler BlueLife...

https://www.tnctr.com/topic/350658-silent-setup-platform-v353-katılımsız-kurulum-platformu/

Edited by celal sezer

celal sezer, 24.09.2017 - 17:04 yazdı:

Sizin istedikleriniz yapılabilir. Ama binlerce satırı yeniden düzenlemek çok zaman alır. İleride belki...

Hocam hepsi değilsede bazıları zaman içinde eklenebilir belki örneğin kategori yada program hakkında bilgi gibi...

Berdush_03, 16 saat önce yazdı:

Programda herhangi bir güncelleme var mı?

Bayağı bir güncelleme var. Bir tanesini örnek olarak vereyim; daha önceki sürümlerde "Silent Setup Platform™" uygulama adı değiştirilemiyordu bu sürümlerde istediğiniz ad ile kullanabilirsiniz. Ayrıntılarda ise belki çok kullananın fark etmediği bir çok düzenleme yapıldı...

İndirme sayfasında dosya bilgisi kısmından "Düzenlendi" tarihini kontrol edenler dosyaların güncellemesini takip edebilirler...

Birinci mesajda düzenleme yapamayınca link üzerinden güncelliyorum. Bu sebepten sürüm versiyonları da herhalde değişmeyecek...

34ero, 16 saat önce yazdı:

Hocam hepsi değilsede bazıları zaman içinde eklenebilir belki örneğin kategori yada program hakkında bilgi gibi...

Ufak bir başlangıç yaptım. Ama bu çalışma ile uğraşım, başkalarının boş kaldıklarında bilgisayarda oyun oynayıp vakit geçirmeleri tarzında. O yüzden şu zamana hazırlarım falan diyemem. Eğer bir gün birilerinin işine yarayacağına inandığım konuma getirebilirsem onu da paylaşırım...

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

Usb cihaz üzerinden kullanırken açılıştaki sürücü harfi ayarlama zorunluluğu kaldırılmıştır. Sürücü harfi her ne olursa olsun kayıtlı liste sıralı olarak açılışta doğrudan görüntülenecektir. Yapılan düzenleme nedeniyle birinci mesajdaki indirme linkinin içeriği yenilenmiştir...

Edited by celal sezer
  • Like 1
  • Thanks 3

celal sezer, 2 saat önce yazdı:

Usb cihaz üzerinden kullanırken açılıştaki sürücü harfi ayarlama zorunluluğu kaldırılmıştır. Sürücü harfi her ne olursa olsun kayıtlı liste sıralı olarak açılışta doğrudan görüntülenecektir. Yapılan düzenleme nedeniyle birinci mesajdaki indirme linkinin içeriği yenilenmiştir...

ustad ellerine saglık bu sefer mükemmel bir iş cıkarmışsın özelıkle araç lardaki secenek ler cok güzel calışıyor    denemek icin 2 program kattım seri şekilde yükledi   wındows 10 da virus olarak algılamadı   sana zahmet kdv programıda vardı ilk cıkardıgında onu kaybettım elinde varsa ekleme şansın varmı  daha fazla özellık inşallah eklersin aktıvasyon gibi bilgisayar özelıkleri  anakart ekran kartı v.s ellerine saglık

nextadam, 24 dakika önce yazdı:

ustad ellerine saglık bu sefer mükemmel bir iş cıkarmışsın özelıkle araç lardaki secenek ler cok güzel calışıyor    denemek icin 2 program kattım seri şekilde yükledi   wındows 10 da virus olarak algılamadı   sana zahmet kdv programıda vardı ilk cıkardıgında onu kaybettım elinde varsa ekleme şansın varmı  daha fazla özellık inşallah eklersin aktıvasyon gibi bilgisayar özelıkleri  anakart ekran kartı v.s ellerine saglık

Beğendiğinize sevindim. Güle güle kullanın.

KDV Hesapla sitede mevcut. Aşağıdaki linkte buyrun;

• Thanks 1

ustad bugün 1 program programs klasörün icine attım  daha önce 2 katmıştım calıştırdım  önce attıgım 2 program göründü yeni attığım program görünmüyor programs kalsörünü yükle diyorum gözüküyor  prog kapatıp actıgımda  yeni ekledigim program görünmüyor öncekiler gözüküyor programların hepsini secip  kayıtlı konum  ları yükle  tıkladıgım zaman gözüküyor

Edited by nextadam

nextadam, 10 saat önce yazdı:

ustad bugün 1 program programs klasörün icine attım  daha önce 2 katmıştım calıştırdım  önce attıgım 2 program göründü yeni attığım program görünmüyor programs kalsörünü yükle diyorum gözüküyor  prog kapatıp actıgımda  yeni ekledigim program görünmüyor öncekiler gözüküyor programların hepsini secip  kayıtlı konum  ları yükle  tıkladıgım zaman gözüküyor

Listeyi kaydetmişsiniz o yüzden açılışta kayıtlı listeyi görüntülüyor. Kayıtlı dizinleri yükle dedikten sonra tekrar listeyi kaydederseniz açılışta son eklediğiniz programda listede görüntülenir....

İlk açılışta eğer kayıtlı liste varsa o liste görüntülenir. Şayet kayıtlı liste yoksa programs klasöründekilerinin tamamı görüntülenir...

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

• sk8er_boi changed the title to All In One Platform v4.7.1| Hepsi Bir Arada Platform
  • mephistooo2 changed the title to All In One Platform V4.4.5 | Hepsi Bir Arada Platform