Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

konum belirliyerek listelemesi çok iyi olmuş fakat bir konum daha belirlenerek bir listeleme daha yapılabilse burda sadece tıklayarak işlem başlatılabilirse yani toplu olmadan o bölüm de portable yada normal kurulumlu yazılımları da  kullanabilirdik...

Edited by 34ero

celal sezer, 9 dakika önce yazdı:

Kastettiğiniz programs klasörü gibi başka bir sabit dizin mi?

evet  fakat toplu kurulum olmaması için yandaki tıklama kutuları aktif olmamalı (portable yada normal kurulum programları için )

34ero, 25.04.2018 - 12:17 yazdı:

evet  fakat toplu kurulum olmaması için yandaki tıklama kutuları aktif olmamalı (portable yada normal kurulum programları için )

"Katılımsız Kurulumlar"a ilaveten "Portable Programlar", "Normal Kurulumlar" ve "Online Kurulumlar" kategorileri eklenerek versiyon değişikliği yapıldığı için birinci mesajdaki indirme linkinin içeriği yenilenmiştir. Daha önceki sürümlerde kullanılan kayıt dosyası varsa "Katılımsız_Liste" olarak yeniden adlandırıp "Programs" klasörü içindeki " Katılımsız" klasörünün içine atılmalıdır.  Normal kurulumlar ve Online Kurulumlar çift tıklayarak kurulum başlatılabilir ve Portable Programlar da aynı şekilde çift tıklayarak çalıştırılabilir...

Konunun Birinci Mesajı Düzenlenmiştir. Daha Ayrıntılı İnceleyebilirsiniz...

Please login or register to see this link.

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

ustad wın 10 bunu virus olarak algılayıp siliyor bun dan önceki sürümde bu sorunu vermıyordu bilginize  53-55 sürümü

nextadam, 23 saat önce yazdı:

ustad wın 10 bunu virus olarak algılayıp siliyor bun dan önceki sürümde bu sorunu vermıyordu bilginize  53-55 sürümü

Hangi uygulama tarafından silindiğini yazmamışsınız. Benim kullandığım Windows 10'da Defender güncel olmasına rağmen silmiyor.

Spoiler

921578974_EkranGrnts(8).thumb.png.c004668c325c9937115c4c75eac3935e.png

247163205_EkranGrnts(7).thumb.png.e3a035b6e21933d78cb84f39e8a9e200.png

Edited by celal sezer

bugün kısa bir süre deneme yapabildim gayet güzel artık 3 bölümde de kullanabiliyoruz 

konum ekleme de  ve liste oluşturulduğunda toplu silebiliyormuyuz,  ben yapamadım ...

birde programların üstüne gelince bilgi baloncuğu yapılabilirse bu şekilde açıklama girebiliriz.

not : sistem windows 10 , mcafee +windows defender  var virüs olarak algılamıyor

Edited by 34ero
  • Like 1

34ero, 7 dakika önce yazdı:

bugün kısa bir süre deneme yapabildim gayet güzel artık 3 bölümde de kullanabiliyoruz 

konum ekleme de  ve liste oluşturulduğunda toplu silebiliyormuyuz,  ben yapamadım ...

birde programların üstüne gelince bilgi baloncuğu yapılabilirse bu şekilde açıklama girebiliriz.

not : sisten windows 10 , mcafee +windows defender  var virüs olarak algılamıyor

Toplu silme kısmını anlayamadım. Tam olarak açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım...

Fare listview üzerinde gezindiği sürece bilgi baloncuğu aktif olup görüntü kirliliğine sebep olacağı için düşünmüyorum...

1- konum ekle denilince  seçilen bir klasör içindeki  programlar listeleniyor liste kaydet yapıyorum fakat sonra başka bir konum belirlemek istiyorum fakat eski konum hala aktif içindekiler listeleniyor (yada ben yapamadım :(  )

2-fare üzerine gelince bilgi baloncuğu yerine sabit bit yerde de bilgi gözükebilir yada bu özellik ayarlardan istenince açılır kapatılır  olabilir

3- program ismi farklı olabilir artık her tür programı arşivleyip kurabilecek şekile geldi  :) 

34ero, 2 saat önce yazdı:

1- konum ekle denilince  seçilen bir klasör içindeki  programlar listeleniyor liste kaydet yapıyorum fakat sonra başka bir konum belirlemek istiyorum fakat eski konum hala aktif içindekiler listeleniyor (yada ben yapamadım :(  )

2-fare üzerine gelince bilgi baloncuğu yerine sabit bit yerde de bilgi gözükebilir yada bu özellik ayarlardan istenince açılır kapatılır  olabilir

3- program ismi farklı olabilir artık her tür programı arşivleyip kurabilecek şekile geldi  :) 

1- Sağ tıklayıp "Son Konumu Kaldır" derseniz o konum silinir.

2- İleride belki farklı bir ilave yapılabilir.

3- Aynısı benimde aklıma geldi. Fakat doğduğunda koyulan isimle yaşasın diyerek vazgeçtim.

Bir de sizin silme dediğinizi farklı anlayarak bir şeyin eksik olduğunu fark ettim. Kayıt Dosyası Platform üzerinden silinemiyordu.  Düzenledim ve link içeriğini yeniledim.

Şimdi eğer "Kayıtlı Liste" varsa ve "Listeyi Temizle"yip liste boşken "Listeyi Kaydet" dediğimizde "Kayıtlı Liste silinecektir devam etmek istiyor musunuz?" sorusuna evet dersek Kayıtlı Liste silinecektir...

• Like 1

İstek üzerine "Online Kurulumlar" kategorisi eklenerek indirme linkinin içeriği yenilenmiştir...

• Thanks 1

Silent Setup Platform v3.5.7 problemsiz çalıştı fakat v3.5.9 çalışmadı ama bendenmi kaynaklı bilmiyorum...

34ero, 40 dakika önce yazdı:

Silent Setup Platform v3.5.7 problemsiz çalıştı fakat v3.5.9 çalışmadı ama bendenmi kaynaklı bilmiyorum...

Sizden değil benden kaynaklı. Online Kurulumlar'ı eklerken farkında olmadan yanlışlıkla bir satırı silmişim.  Fark edince düzeltip v3.5.9'u indirme linkinde yeniledim. 

Demek ki siz o ara indirmişsiniz. Tekrar indirmelisiniz. Kusura bakmayın...

İndirdikten sonra çalışmazsa "Katılımsız Kurulum Platformu" arka planda önceden çalışır durumda kalmıştır. Görev Yöneticisinden Katılımsız Kurulum Platformu'nu  sonlandırıp çalıştırmalısınız...

Edited by celal sezer
  • Like 2

Son eklenen kategori bölümlerinden sonra tespit edilen ufak tefek aksaklıklar giderilip birinci mesajdaki indirme linki içeriği yenilenmiştir.

Geri dönüşlerden bazıları sürücü harfi değişikliği ekranının geldiğini söylediler. Ben ne yaptıysam o ekranı getiremedim. Nasıl yaptıklarını detaylı adım adım yazarlarsa yardımcı olurum. Belki onlar hatalı bir şey yapıyorlar belki de benim düzeltmem gereken bir hata var.

En son eklenen özellik ise, diyelim ki 20 konumdan 30 konumdan dosya eklediniz ve listeyi kaydettiniz. Sonradan zaman içinde yaptığınız düzenlemelerle bazı konumların listede fonksiyonu kalmadı ama Kayıtlı Liste'de boş boş duruyorlar. Şimdi size listeye etkisi olmayan konum olduğunu bildirerek konumlar "Listeden kaldırılsın mı?" diye soracaktır ve kullanıcı evet derse listede içeriği bulunmayan konumlar temizlenecektir...

Edited by celal sezer
  • Thanks 1

Sürücü harfi ayarlama ekranı ve Drive Letter Changer programı Silent Setup Platform'dan tamamen kaldırılmıştır...

Edited by celal sezer

Güzel bir çalışma ve güzel bir program.

blue life nin benzer programından sonra 3-5 yıl içinde kullandığım, sevdiğim 2. katılımsız kurulum platformu diyebilirim.Sade ve öz...

İkonlar daha canlı olabilirse, ayrıca Ses eklense örneğin kurulum biterken veya ikonlar üzerimden gezerken, kurulum yapılan bilgisayar için sistem bilgiside eklenebilirse iyi olur.

Ayrıca hakkında kısmına versiyon numarası ve tarih eklense iyi olur.

Başarılarınızın devamını dilerim.

gerçekten güzel çalışma. ellerine sağlık. 

incelediğim kadarıyla eğer benzer bir program yapabilseydim olmasını isteyeceğim bütün özellikler var.