Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bu Soruların Cevaplarını Bilen Var Mı ?

yineben
 Share

Recommended Posts

BU SORULARIN CEVAPLARINI BİLEN VAR MI ??? 1f642.png:-))

1- Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz?

Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

2- Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar ?

3- Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta biranda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

4- Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

5- Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

6- Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

7- Televizyona çikan insanlar neden Kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

8- Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

9-Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile Göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

10- Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

11-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa Mesafe "neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

12-Bir bilgisayar programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

13- Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden Hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar Hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

14- Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" Diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir

15- Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

• Like 1

• 1 ay sonra...

1- Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz?

Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir? Genlerimizde olan birşey bence her millete nasip olmaz :)

2- Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar ? Düz sarılma olamazki zaten düz olursa anca öpüşme falan olur niyeti bozmaylaım bence :D

3- Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altinci sinifta biranda "hocam" diye seslenmeye baslarlar? Çünkü öğrencilerin yaş itibariyle 5.ci sınıfta ergenliğe yavaş yavaş adım atmaya başlarlar bu onların büyüdüğü algısı getirir öğretmen kelimesi nazik olduğu için kabalaştırıp hocam demeye başlarlar bu herkeste böyledir en azından benim öngörüm bu yönde

4- Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez? Onu bende çözemedim 3 yanlış 1 doğruyu götürür yada 4 yanlış 1 doğruyu götürür uygulaması varsa 3 Doğru 1 yanlışı götürür yada 4 doğru 1 yanlışı götürür uygulaması olması taraftarıyım en azından doğru orantılı olmalılar ama bu sistemin temel amacı çan eğrisi görmek çan eğrisine göre başarı oranını belirlemek bence niyet bu yani

5- Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir? Yağmur damlalarını göze girmesini engellemek amacıyla bir nevi tırsarak istem dışı yapılan bir harekettir bana göre

6- Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz? Bu eskide kalmış birşey bence ben çok şehir gezdim genelinde cumaya gidiyorum dönecem servisteyim dönücem gibisinden yazılar gördüm

7- Televizyona çikan insanlar neden Kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor... Bu algı 80lerden kalma bir algıdır olayı şudur 80 zamanlarında 1 veya 2 kanal olduğu için ve o dönemde insanlar televizyonda ne olup bittiği kaçırmadan takip ettikleri için tvyi alan herkes izlerdi misal 1 kişi televizyon alırdı tüm apartman onlarda toplanırdı heyecanla merakla izlerlerdi 80 zamanlarında olup ceyarı bilmeyen varmıdır ? trtde ünlüler geçidini yılbaşında özellikle bence yoktur yani bu o zamanlarda kullanılmaya başlanmış nüfus artmasına göre değişiklik göstermiş cümledir bana göre

8- Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür? Alnından öpünce farklı algılanacak yanak dese utanacak el dese zaten kendisi büyük gözlerinden öperim algısı sevmek babında kullanılan bir cümledir genelde zaten küçüklere der büyüklerimiz gözlerinden öperim diye :)

9-Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile Göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir? Bizi oynatan müzik ritmidir içindeki sözler değildir yoksa zamanında ibrahim tatlıses'in memeler baş kaldırmış diye şarkısı vardı oda oynatıyordu hadi erkekler neysede en çok kızlar oynuyordu okuyunca çok terbiyesiz geliyor ama müziğin ritmi oynatıyor yani

10- Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir? Kızların genelinde şaşırma tepkisidir o sevgi belirtisidir.

11-Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa Mesafe "neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur? Vardır ama bazı kelimelerdede o öyle değilmidir aç kapa dersin kapa aç demezsin ters gelir zıttı gibidir buda aynı mantıkla yazılmıştır bence

12-Bir bilgisayar programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra "kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur? Zaten kabul etmeyince yazılımıda kuramıyorsun o seçeneği koymalarıda çok saçma yani mantıklı düşünürsek neden öyle bir seçenek koymuşlar onuda çözemedim kaldıki ordaki sözleşmeleri kimse okumuyor zaten :D

13- Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden Hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar Hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir? Eskiden plastik borular yoktu tamamı demir borulardan oluşuyordu bu borularda birine çarpınca ti sesi çıkartı bu sorunun cevabı bu yüzden ti olarak kalmıştır günümüzde zaten çeşmeler hariç demir borular kullanılmıyor paslanmadan dolayı sağlığı tehlikeye atıyor çünkü

14- Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" Diye yazilir? Hipokrat yemininde "arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir O sadece doktordan değil ki öğretmenden temiz araba avukattan temiz araba vs mesleğin ağırlığını belirtip ona göre fiyat biçme kurnazlığı var o cümle ondan kullanılıyordur bence diye düşünüyorum

15- Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz? Bu duyguyu ben hiç yaşamadım şahsen olayı yaşadım ama ben onlara mülteci gibi değil insan gibi baktım kişiye nasıl baktığın kendine aynada nasıl baktığınla doğru orantılıdır bence bu  ve benzeri olaya şöyle yaklaşılmalıdır.Kötü bir olaydır olabilir / insanlık halidir yaşanabilir.Çünkü yaratılanı sev yaradandan ötürü derim ;)

• Like 4