Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tt 4.5 G Hızı Nasıl?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Şuana kadar gördüğüm en iyi 4.5G hız Turkcell de. 100MB görüyor bulunduğum bölge civarında. Vodafone var bende max 40MB gördüm. Turktelekom da 40 Civarı görüyor.

AVEA - TTNET - TURKTELEKOM hepsi aslında aynı firmaya aitti, Şimdi hepsi bir isim altında toplandı. TürkTelekom olarak.

Eğer kalite istiyorsan Turkcell e geç derim. Bende Haziranı bekliyorum şahsen.

Edited by KenanK
  • Like 1

Ben im Vodafone karlı havalarda çok daha hızlı gerçekten ilginç. Çarşı da 20  30mb indirme 15 mb yükleme. Ben im ev çarşıya. 1 km uzaklıkta 1mb  7mb download 1 mb. Upluad. TT un fiyat lar çok  cazip ama ben im evde web sayfalarını bile zor açar sanırım bilmiyorum gerçi ama. Turkcell i şimdi inceledim gerçek ten uçuk?  sanki bulunmaz Hint kumaşı. Ben im Vodafone 25₺lik tarife Turkcell de 35 ₺ ben en iyisi aynen devam edeyim. TT Vodafone dan da yavaşsa.

Bursa için ben TurkTelekom u önermiyorum.

Turkcell in kaliteli olma sebebi tamamı ile kiraladığı bantlar. MHz bant aralıkları farklı ve en iyisi şuan Turkcell in elinde. Bu yüzden de en iyi hız Turkcell de. Fiyat konusu da adamlar verdiği kalitenin ücretini istiyorlar. Vodafone ve TT ücret konusunda biraz daha cazip tabi ki. 

4.5G için bilinmeyen bir konu var gördüğüm kadarı ile, 3G de sadece Download lar senin paketinden giderken 4.5G de ise hem Download hemde Upload lar internet paketinden gidiyor.

• Like 1

6 dakika önce, casper0007 yazdı:

1 yıldır tt kullanıyorum gayet hızlı ve kullanışlı çekmıyor dıyenler halt etmiş 

tt vodafone kadar olsun yeter bana. ama bölgeden bölgeye deişiklik gösterebilir. belki sizin bölgenizde avea iyi çekiyordur. az önce inceledimde aslında turkcell ve vodaffone arasında pekde fiyat farkı yok. benim tarifeme özel bir indirim var çok eski müşteri olduğum için.

aslında benim amacım internet kullanımımı tamamen mobile çevirmek. gerektiğinde de bilgisayarda telefondan kullanmak. dediğim gibi 4.5 g çarşı ve benim ev arası 1 km en fazla hız olarak çok farkediyor. gerçi sayfaları açacak kadar olsun hız yine yeterli. bazan evimde play store dan indirdiğim hız ölçme testi programı ile test yaptığımda indirme bazan 1mb bazan 4-5 mb upluadda oldukça düşük oluyor 0.50 mb. sistem falan indirmeyeceğime göre bu hızlar bile benim için gayet iyi.

dediğim gibi tt veya avea benim operatör vodafone gibi olacağından emin olsam hemen hiç düşünmeden geçeceğim tt a.  numara taşıma için ne gerekiyor ve maliyeti varmı o konuda da bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. bu arada ben bilecik teyim.

2 yıla yakındır Avea kullanıcısıyım, 3 farklı telefonda 4,5g kullandım. İstanbul 'da bir çok noktada sorunlar yaşıyorum. 6 aydır özellikle daha da geriledi çekim gücü.
4 kere şikayet oluşturdum değişen birşey yok. İnşallah Türk Telekom'dan mart ayı itibari ile dönmemek üzere kurtulacagım. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

4,5 G de 1 çubukla bile turkcell ve vodafone çok daha iyi performans veriyor 1 çubukta genelde 3Gye düşüyorlar TTde öyle bişi yok ben memnunum benim tarifeme geçiş kapandı ama 1000 dk (heryöne)+1000 sms (heryöne)+3 gb internet kullanıyorum 19 TL ödüyorum.Bulunduğum bölge iç anadolu tamamında gezdim hiç çekim sıkıntısı yaşamadım istanbuldaki şebekeler çok  yoğun kullanıldığından çökme,yavaş çekme,bağlantı kopma vs olabilir.

• Like 1

1 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

4,5 G de 1 çubukla bile turkcell ve vodafone çok daha iyi performans veriyor 1 çubukta genelde 3Gye düşüyorlar TTde öyle bişi yok ben memnunum benim tarifeme geçiş kapandı ama 1000 dk (heryöne)+1000 sms (heryöne)+3 gb internet kullanıyorum 19 TL ödüyorum.Bulunduğum bölge iç anadolu tamamında gezdim hiç çekim sıkıntısı yaşamadım istanbuldaki şebekeler çok  yoğun kullanıldığından çökme,yavaş çekme,bağlantı kopma vs olabilir.

benim full çekiyor görünüyor evde de çarşıda da ama malesef ev i zaten geçelimde çarşıda bile 20 mb den fazlasını görmedim. dediğim gibi operatörüm vodafone.

kiminiz iyi diyorsunuz tt u kiminiz kurtulucam inşallah diyorsunuz bende karar veremedim. tt da benim için en cazip paketler var ama çekmedikten sonra neye yarar.

evde web sayfalarını açsın yeter. ama bazan fazla kalın duvarlı yerlerde 3 g ye düşüyor. web sayfaları bile yarım yamalak açılıyor. birde köye gittiğimde kullanacağımı düşünürsek gerçi köyden köye göre bile değişiyor ama ne olur bilmem. açmazsa web sayfalarını hiç bir anlamı kalmayacak.

bu arada lokasyonum marmara bilecik. telefonum lenovo k5 plus.