Jump to content

Kyrie Irving: Dünya Yuvarlak Değil Düz!

Cyph3r
 Share

Recommended Posts

Cleveland Cavaliers'ın yıldız point guardı Kyrie Irving, çok ilginç açıklamalarda bulurdu. Inving, dünyanın yuvarlak değil düz olduğunu ve insanlara yalan söylendiğini belirtti.

ZZNGB3.jpg

NBC Sports'a konuşan Irving, "Dünya yuvarlak değil. Dünya düz. İnsanlara korku sağlayarak böyle şeyleri alıştırıyorlar. Oh dostum, çok sorgulama. Çünkü, ne kadar çok bilgiyi çözersen, bir o kadar bilgi daha çıkıyor. Bu çılgınlık. Dünya düz mü? Yoksa yuvarlak bir şekilde kendi etrafında dönüyor mu? Bence bu konuyu araştırmalısınız. Size söylüyorum, yüzümüze karşı yalan söylüyorlar. Bize yalan söylüyorlar! sözlerini kullandı.

Irving, ''Yıllar boyunca inanmak istediğime inandım. Ben de dünyanın yuvarlak olup döndüğünü sanıyordum. Gerçekten güneş sistemi içinde döndüğümüzü mü düşünüyorsunuz? Gönderdikleri hiçbir şey geri gelmiyor. Geri dönmüyor! Bize verdikleri bilgiler çok tutarsız. Gerçek burada. Sadece bu gerçeği aramalısınız. Ne dediğimi anlıyor musunuz?'' şeklinde konuştu.

Dünyanın düz olduğunu iddia eden Kyrie Irving, bu sezon Cleveland Cavaliers formasıyla 24.4 sayı ve 5.9 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor. (Sporx)

Bu konuda Irving'in takım arkadaşı LeBron James de açıklamalarda bulundu. James, basınının bu konu hakkında kendisine yönelttiği soruya "Kyrie, benim küçük kardeşim gibidir. Eğer o öyle söylüyorsa o zaman tamamdır" dedi.

Muhtemelen ardından viral bir reklam kampanyası çıkacak. Ya da diyecek ki insanların böyle şeyleri ne kadar çok çabuk yaydığını göstermek için dedim falan filan.

Gerçi dünya düzdür olayını savunan tarikatimsi şeyler de yok değil.

Bi de bu var merakı olanlar izlesin...

• Like 1

red hot chili peppers californication şarkısında yıllar önce demişti zaten 

space may be the final frontier (uzay belki son sınır olabilir)

but it's made in a hollywood basement (ama bu da bir hollywood bodrumunda yapıldı)

hobaaa dünya düzdür zaten :D

• Like 1

4 saat önce, Cyph3r yazdı:

Bu dayı söyleyince dalga geçmiştik...  şimdi değeri anlaşıldı :(

Dünyanın ilk yuvarlak olduğunu söyleyen bilim adamı Galileo dur..Bu sırf bunun için idam edildi..

Din adamların dan ilk söyleyen kişi de Erzurumlu ibrahim hakkı Hz leri dir.sanırım marifetnamesinde yaziyor..

Ve dünya tam olarak yuvarlak değil Devekuşu yumurtasi şeklindedir...Bu da âyet yada hadis konularında olması gerek..

Son olarak ceviz kabuğunu doldurmayan bir tartışma :)) arkadaşin dediği gibi bir tane ucak bileti alıp havadan dünyanın şekline baksin 

Edited by bozart