Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kablonet Alımı Konusunda Görüşleriniz

cankusa
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar konu başlıgını yanlış yere açmamak için burdan Kablonet internet kullanıcılar varsa menfi ve müsvet görüşleri benim için önemli olacak çünkü evimde kullanmak için koblonet internet almayı düşünüyorum hız 25gb aylık kullanım 50mb+TV+modem aylık 49.00TL

Genel olarak operatorlerin hizmet,teknik konular,altyapı vb.bulunulan lokasyonlara göre bu değerler farklılık gösterebiliyor en iyisi bölgesel bir araştırma yaparak çevrenizde kullananların memnuniyetlerine göre değerlendirme yapmak daha maktıklı diye düşünüyorum.Aboneliğim yok ancak kişisel görüşüm kolay gelsin.

Sizin seçtiğiniz taahhütlü veya kampanyalı mı bilemeyeceğim ama hız ve akn aynı, daha ucuz olan kampanyalar var mesela aşağıdaki linkten kampanya detaylarından inceleyebilirsin. Epeydir kullanıyorum bence arkadaşın dediği gibi kanallar kalitesiz değil, ben sadece giriş paketini açtırdım o da belgesel kanalları için (bence sinema kanalları yetersiz daha doğrusu gereksiz çünkü 1 ay aynı filmler dönüp duruyor zaten ilk ay ücretsiz sinema paketini verirler denersiniz) tv alıcısı hd olduğu için hd yayını olan kanalları izleyebiliyorsunuz hatta uhd yayınına da başladı cihazın desteği var mı bilmiyorum (tvnizin desteği de olması gerek) İnternet hızı akn yeter mi konusunda ise artık söylemeye gerek var mı bilmem çünkü bu da sizin kullanım amacınıza (download vs) göre değişecektir.

Please register to see this content.

• Like 1

1 saat önce, akura yazdı:

Sizin seçtiğiniz taahhütlü veya kampanyalı mı bilemeyeceğim ama hız ve akn aynı, daha ucuz olan kampanyalar var mesela aşağıdaki linkten kampanya detaylarından inceleyebilirsin. Epeydir kullanıyorum bence arkadaşın dediği gibi kanallar kalitesiz değil, ben sadece giriş paketini açtırdım o da belgesel kanalları için (bence sinema kanalları yetersiz daha doğrusu gereksiz çünkü 1 ay aynı filmler dönüp duruyor zaten ilk ay ücretsiz sinema paketini verirler denersiniz) tv alıcısı hd olduğu için hd yayını olan kanalları izleyebiliyorsunuz hatta uhd yayınına da başladı cihazın desteği var mı bilmiyorum (tvnizin desteği de olması gerek) İnternet hızı akn yeter mi konusunda ise artık söylemeye gerek var mı bilmem çünkü bu da sizin kullanım amacınıza (download vs) göre değişecektir.

arkadaşın linkde verdiği gibi 29 tl var ben şuan kullanıyorum (İzmir -Bornova )stabil hizmet iyi tabi kota olayını kendine göre ayarlayabilirsin 3 ü bir arada telefon ,tv, interneti bu fiyat da bulamazsın mayıs itibari ilede kota olayı düzeliyor bunuda dikkate al...

34ero

1-aynı semtte yaşıyoruz size sormak istedigim tahadüt edilen hız ile gerçek hız test ettiginizde ne çıkıyor.

2-Modem kablosuz olarak baglandıgınızda kesilme,kopmalar oluyormu.

3-Kullanmakta oldugunuz modemin ismi numarası performansı nasıl

Örnek:25 Mbps tahadüt edilen hız şuan hıztesti yaptıgınızda ne çıkyor (alma ve gönderme hızı )

Benim kullanmakta oldugum TV HD ve interenete baglanma özelligi var.

İlgi alakanızdan dolayı herbirinize ayrı ayrı teşekür ediyorum

Edited by cankusa

Modemi onlar vermişti kablo TV uyumlu kablosuz modem ev için de uygun her yerden çekim iyi hız genelde denilen hızda hız testi birkaç ayrı siteden yapmıştım ne varki hepsi ayrı sonuç vermişti :) kota bitince malum 3mb iniyor fakat Mayıs itibariyle değişecek istersen telefon hizmeti var TV kanalları düzgün 

Türksat modemi kendi veriyor

Docsis 3.0 Modem yanılmıyorsam 144 TL ..24 ay 6tl ücreti

Edited by 34ero
  • Like 1

27 dakika önce, 34ero yazdı:

Modemi onlar vermişti kablo TV uyumlu kablosuz modem ev için de uygun her yerden çekim iyi hız genelde denilen hızda hız testi birkaç ayrı siteden yapmıştım ne varki hepsi ayrı sonuç vermişti :) kota bitince malum 3mb iniyor fakat Mayıs itibariyle değişecek istersen telefon hizmeti var TV kanalları düzgün 

Mayıs ayından kota ile ilgili yazdıklarınızı açabilirmisiniz

Kendimce hız 25MB kullanım kotasıda 50 veya 75 olabilir diye düşünmüştüm.

Yeni düzenleme yapıldı Mayıs itibariyle hız 24mb üstü kota dolunca 3mb yerine 16mb olarak 24mb ve altı 8mb devam edecek birde gece belli saatler arası kotadan kullanılmayacak.

Cihaz kampanyası

Edited by 34ero
  • Like 1

11 saat önce, 34ero yazdı:

Modemi her firma ilk geçişte ücretsiz veriyor ve uydunet ücretle satıyor öylemi? bahsi geçen modem 100 tl ve altında satılıyor ayda 6 tlden 144 tlye almayımı düşünüyorsunuz ?

Bence kendiniz alın.

97 TL kargoyla beraber 102,5 tl oluyor.41,5 tl kâr etmiş olursunuz.

• Like 1

1,5 yıldır TURKSAT KABLONET kullanan biri olarak biri olarak soyluyorum hiç düşünmeden geç. Aklına takılan birşey varsa sorabilirsin. Sadece sunu soyleyım ohh beee dıceksın, ben 89 tllık paketı kullanmaktayım.

Lyo9Oz.png

NORMAL TEST

dPqYrX.png

VPN KULLANILARAK IP DEŞTİRİLMİŞTİR TEST

1LnzON.png

İmkanın hemen geç beklemen hata. Ben TTNET'e kızmıs ve 450 kampanyadan cayma parasınıda ödeyerek KABLONET e geçmiş biri olarak soyluyorum pişmanmıyım kesınlıkle hayır internet kullandıgını anlıyorsun. Saygılarımla.

• Like 1

Alphonso_Elric

Sagolasın bende bu testi görmek istiyordum çok teşekür ederim.

-Modemin markası-numarası bunu sormamın sebebi //    Netmaster CBW-383ZN  //  bu modemin performansı sinyali taşıma gücü güzelmiş bazı kullanıcılar  bununla ilgili güzel yorum yapmışlar koblonetin elinde degişik modemler varmış.

-Sizin kulanmakta oldugunuz modemin markası numarası nedir.

-Internete kablosuz olarak baglanmak istiyorum evin içende ve yazın balkonda kullanacagım baglantıda kopmalar oluyormu.

-TV içinde hem yayın hem ınternet baglantısı yaptırmak istiyorum.Telefon için voıs görüşmesi,  haliyle modemin bu özelikleri taşıması gerekecek.

-Çeşitli kampanyaları var  25mbps hız aylık 75GB kota düşünüyorum.Bu hız ve kota normal kullanıcı için yeterlimidir.

Bir saat önce, cankusa yazdı:

Alphonso_Elric

Sagolasın bende bu testi görmek istiyordum çok teşekür ederim.

-Modemin markası-numarası bunu sormamın sebebi //    Netmaster CBW-383ZN  //  bu modemin performansı sinyali taşıma gücü güzelmiş bazı kullanıcılar  bununla ilgili güzel yorum yapmışlar koblonetin elinde degişik modemler varmış.

-Sizin kulanmakta oldugunuz modemin markası numarası nedir.

-Internete kablosuz olarak baglanmak istiyorum evin içende ve yazın balkonda kullanacagım baglantıda kopmalar oluyormu.

-TV içinde hem yayın hem ınternet baglantısı yaptırmak istiyorum.Telefon için voıs görüşmesi,  haliyle modemin bu özelikleri taşıması gerekecek.

-Çeşitli kampanyaları var  25mbps hız aylık 75GB kota düşünüyorum.Bu hız ve kota normal kullanıcı için yeterlimidir. Baglantıyı  zaten tek anten kablosundan alıp çiftliyorlar yanı 1 kablo modeme 1 kablo

Netmaster 225C Hiç sorun yaşamadım. Baglantı kopma durumu bende hiç olmuyor.  Dedigin gibi zaten 1 tv kablosundan çiftliyorlar 1 tanesi tv ye 1 tanesi modeme,vois görüşme olayı konusunda bir bilgim yok kullanmadım ama tahmınım desteler sormalısın. Adil kota olayı ise tamamen senın kullanmanla ılgili bir durum benım 250 gb adil kotam var bana kılı kılna yetiyor. Ben mesela film ve takip ettigim dizileri 1080 p de izliyorum halıyle 40 dk lık bır dizi ortaama 900 mb oluyor. 480 p gibi izlersen 300-400 mb civarı kota kullanır. Dedigim gibi tamamen kendı kullanmınla ilgili birşey gunluk kullanımı neler yaptıgını bir dusun ona gore karar ver derım 75 gb bana gore cok yetersız ama sana gore yeterlı olabılır.

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By qxqx
      ANDROİD TV & TV BOX & UYDU YAZILIM GÜNCELLEMESİ ve Daha Fazlası Var
      AYRINTILAR LİNKİ
      USB to OTT Install
      SİTE LİNKİ
    • By KaYRa
      İşletim Sistemi Türü: Linux Temel: Arch Kökeni: India Mimari: x86_64 Masaüstü: bspwm, Cinnamon, GNOME, i3, KDE Plasma, LXQt, MATE, Recbox, UKUI, Wayfire, Xfce Kategori: Desktop, Live Media Durum: Etkin Kolay kurulum
      Hem hızlı hem de kullanımı kolay olan Calamares yükleyicisini kullanarak kurulum sürecini basitleştiriyoruz.

Güzelliği serbest bırakın
      Özenle seçilmiş masaüstü temaları, çekici kabuk görünümü ve kullanıma hazır güzel bulanıklık efektleriyle Garuda Linux sizi asla yarı yolda bırakmaz.

varsayılan dosya sistemi olarak BTRFS
      BTRFS, Linux için modern, Yazma Üzerine Kopyalama (CoW) dosya sistemidir ve hata toleransı, onarım ve kolay yönetime odaklanırken gelişmiş özellikleri uygulamayı amaçlar. Kutudan çıkan otomatik anlık görüntüleri kullanıyoruz. Saniyeler için sistem yedeği alabilirsiniz.

Snapper ile birlikte çeşitli genel görevler için GUI aracı
      Sürekli yayın yapan bir dağıtım olmakla birlikte amacımız, sisteminizin sorunlu bir güncellemeden sonra başlatılamaz durumda kalmamasını sağlamaktır. Bu nedenle, her güncellemeden önce sistem yapılandırmasını yedekleyen, otomatik bir anlık görüntü özelliği kullanan Snapper ile entegre BTRFS dosya sistemini kullanıyoruz. En son anlık görüntülere doğrudan GRUB'dan erişebilirsiniz*

Linux-zen
      Masaüstü, multimedya ve oyun için optimize edilmiş daha hızlı, daha duyarlı bir Linux çekirdeği.
      Günlük sistemler için mümkün olan en iyi Linux çekirdeğini sağlamak için çekirdek korsanlarının ortak çabalarının sonucu.

Her Zaman Ücretsiz
      Garuda Linux her zaman özgür ve açık kaynak olarak kalacaktır. Kaynak kodumuz şu anda GitLab'da barındırılmaktadır . Herkesin kaynak kodunu kopyalama, derleme, inceleme, değiştirme ve yeniden dağıtma hakkı vardır. Kullanımı kolay ve güzel bir Linux tabanlı işletim sistemine sahip olmak için yaratıyoruz.

Minimum Gereksinimler
      30 GB depolama alanı 4 GB RAM OpenGL 3.3 veya daha iyisine sahip ekran kartı 64 bit sistem  
      İNDİRME LİNKLERİ

Link (KDE) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/dr460nized/latest.iso?fosshost=1
      Link (GNOME) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/gnome/latest.iso?fosshost=1
      Link (Cinnamon) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/cinnamon/latest.iso?fosshost=1
      Link (Xfce) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/xfce/latest.iso?fosshost=1
      Link (Mate) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/mate/latest.iso?fosshost=1
      Link (Lxqt) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/lxqt-kwin/latest.iso?fosshost=1
      Link (Wayfire) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/wayfire/latest.iso?fosshost=1
      Link (Sway) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/sway/latest.iso?fosshost=1
      Link (i3Wm) ==> https://iso.builds.garudalinux.org/iso/latest/garuda/i3/latest.iso?fosshost=1

Ben ilk linkteki KDE sürümü kullanıyorum. Çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim.

• By artae
      x64 | File Size: 166 MB

Description

Autodesk Grading Optimization is an interactive tool that facilitates grading various land areas such as sites, road interchanges, and around structures. It consists of optimization algorithms that work toward surface smoothness while accommodating user imposed constraints. These design constraints include grading and drainage elements. The constraints are entered as global parameters and as individual grading element parameters.
      Once optimization begins, the real-time problem solving can be observed. Using several visualization themes for the surface, or by watching the trends of the convergence plots, you can stop and change designs or let it run until a desired grading solution is found. If a solution is not possible, a best approximation is provided within your constraint requirements.
      Grading Optimization is based on deterministic algorithms that will try to satisfy all of your design constraints on a surface.
      Mass grading requires detailed models, balanced sites, and forward-thinking engineers and contractors. This session will look at a couple of mass grading sites and some best practices in creating, editing, and managing your models. From our model, we'll extract actionable data for projects at the bid and construction stages. We'll also look at best practices for machine control models and discuss some pitfalls to avoid.
      A new extension for Civil 3D 2022 is Grading Optimization for Civil 3D. Grading Optimization uses new Grading objects provided to you in the Civil 3D tool palette.
      -Increasing your productivity with intuitive design tools.
      -Generating your Civil 3D design surfaces, profiles, assemblies, corridors, and pipe profiles with a simple mouse click.
      System Requirements
      CPU:2.52.9 GHz processor
      Memory:16 GB
      GPU:2 GB GPU with 64 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
      Compabiltiy
      CIVIL 3D 2022
      Whats New
      https://help.autodesk.com/view/C3DGO/ENU/?guid=2022.2_Release_Notes

HomePage:
      DOWNLOAD
      (Buy premium account for maximum speed and resuming ability)

https://nitroflare.com/view/6642393564FC8CE/6t3am.Autodesk.Grading.Optimization.2022.2.1.Update.Only.x64.rar

https://rapidgator.net/file/6feef4e9c40a1ba11dc114ab9f74abc3/6t3am.Autodesk.Grading.Optimization.2022.2.1.Update.Only.x64.rar

• By artae
      File Size : 19.8 Mb

The K-Lite Codec Pack is a collection of DirectShow filters, VFW/ACM codecs, and tools.

Codecs and DirectShow filters are needed for encoding and decoding audio and video formats. The K-Lite Codec Pack is designed as a user-friendly solution for playing all your audio and movie files. With the K-Lite Codec Pack you should be able to play all the popular audio and video formats and even several less common formats.
      Some codec packs are far from being friendly with computers, as they tend to slow down Windows, break down muldia files and make the whole movie watching experience a nuisance. This is why an efficient software has to be chosen, one that does exactly what it is supposed to without additional and unnecessary features.
      Easily deployed on the system
      Simply put, this is exactly what K-Lite Codec Pack Full is meant to do. This is one of the most efficient codec packs out there that is not only delivered as a very light package but is also impressively friendly with computer resources.
      Installing it is quite easy, unless one is an expert who really enjoys toying around with the advanced settings. K-Lite has numerous advanced customization options but novices are advised not to spend too much on this section, as they might erroneously modify some options and break the entire process.
      View detailed info on what is installed
      Furthermore, before going through the step-by-step thorough setup process, one gains access to a list that displays content, along with several details regarding each of the codecs, to give users a glimpse of what they are about to deploy.
      If everything goes well and K-Lite Codec Pack Full is successfully installed, users will be able to open any muldia files stored on their computers, without any quality loss. Furthermore, it works like a breeze from the first run, without major changes to its default settings, which is a clear indication that bners and those who want a codec that just works have chosen the right package.
      Adjust settings with a dedicated tool
      Experts have the possibility to configure the audio and video decoders, as well as the DirectVobSub, in an attempt to obtain a top-notch experience when it comes to playing muldia files. This is easily done with the help of an integrated tweaking tool that, if managed properly it can enhance the overall muldia experience.
      To sum it up
      All these considered, K-Lite Codec Pack should be the first on everyone's list when it comes to codec packages. It is light, freeware, easy to use and gets along perfectly even with slower computers. It represents the first brick that needs to be placed in the muldia entertainment wall.
      DOWNLOAD

https://nitroflare.com/view/61CAB886BDFE9FB/mjw2s.KLite.Codec.Pack.Update.16.8.4.rar

https://rapidgator.net/file/2119cd34256da25acb99f4317393d265/mjw2s.KLite.Codec.Pack.Update.16.8.4.rar

• By artae
      OpenRoads ConceptStation CONNECT Edition Update 14 | 4.0 Gb

The Civil Design Software for Roads Networks development team is pleased to announce the availability of OpenRoads ConceptStation CONNECT Edition Update 14.

This software offers roadway and bridge design capabilities to help road and land development eeers create intelligent models in context, explore conceptual design options with real-world data, and perform cost analysis to improve project results.
      Bentley is proud to announce the release of OpenRoads ConceptStation Update 14. Conceptual Road Network Design Software
      - Custom Materials
      - CAD Modeling
      - Transparency for Base Terrain
      - Enhanced Reporting
      - Component Order/Direction
      - Modification for Pier Cap Dimension
      - Hide Unhide Intersection and Roundabout Islands
      - Draping of furniture on Mesh Objects
      - Integration Ribbon for OpenRoads and OpenRail Designer empowers highway eeering professionals to rapidly create conceptual road and bridge designs in a matter of hours not days. You can create intelligent digital models in context to the realworld environment. OpenRoads ConceptStation combines eeering drawing tools and associated costs to facilitate better decision making in the preliminary design phase. Eeers and designers can evaluate more options during the planning and pre-bid stage of the project.
      The benefits include increasing design productivity, identifying potential high-risk items, and minimizing project development costs. Once the optimal design is identified, you can readily upload the model to OpenRoads' detailed design products to streamline highway and bridge design. Differentiate your firm in design/build bids by quickly analyzing innovative concepts with optimized designs, lower costs, and less risk.
      is the global leader dedicated to providing architects, eeers, constructors, and owner-operators with comprehensive architecture and eeering software solutions for sustaining infrastructure. Founded in 1984, Bentley has nearly 3,000 colleagues in more than 45 countries, $500 million in annual revenues, and, since 2001, has invested more than $1 billion in research, development, and acquisitions.
      OpenRoads ConceptStation
      CONNECT Edition Update 14 (10.00.14.042)
      x64 english
      Windows *
      4.0 Gb
      DOWNLOAD

https://nitroflare.com/view/693BADD2D212AD2/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part01.rar
      https://nitroflare.com/view/6159CA742597592/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part02.rar
      https://nitroflare.com/view/BF0EBA39D68D0AE/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part03.rar
      https://nitroflare.com/view/7336D86643F6661/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part04.rar
      https://nitroflare.com/view/C36D22F976CA3C4/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part05.rar
      https://nitroflare.com/view/CD0667E5E35A57F/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part06.rar
      https://nitroflare.com/view/FD046CA064D0A2E/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part07.rar
      https://nitroflare.com/view/1CD09328E0771CA/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part08.rar
      https://nitroflare.com/view/F20E0CC42B7BE24/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part09.rar
      https://nitroflare.com/view/18BE07F9F2DDC35/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part10.rar
      https://nitroflare.com/view/621552FE3B01BBE/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part11.rar
      https://nitroflare.com/view/96C00D42F4F96C1/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part12.rar

https://rapidgator.net/file/a22e6aabbbcc1dbffb545e0072aa2791/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part01.rar
      https://rapidgator.net/file/390b41fc0ad24c2457330b62ca483498/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part02.rar
      https://rapidgator.net/file/b066bb38d9b5d714e3b57590cfc5cc36/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part03.rar
      https://rapidgator.net/file/789dfedd296b9887711564b0fb79936d/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part04.rar
      https://rapidgator.net/file/529cfb206d854a39cc85c7b0c58365a3/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part05.rar
      https://rapidgator.net/file/9ab0d8e8698acb6bccbab3ffa972faf9/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part06.rar
      https://rapidgator.net/file/8b52a2c7e9b53895bb6dd3885700ad0f/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part07.rar
      https://rapidgator.net/file/5874919878ee4e4e45b17dfc51fcbab2/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part08.rar
      https://rapidgator.net/file/9e2f6a2dbf2f2fd8050f05fce5fcabb0/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part09.rar
      https://rapidgator.net/file/83b3cdea5cbd2e35917005b394f183ed/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part10.rar
      https://rapidgator.net/file/3eaa486a6406991cdf5573c14beb53d5/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part11.rar
      https://rapidgator.net/file/ae88afb3518c04f28a296e06ade7b5c8/nad4e.OpenRoads.ConceptStation.CONNECT.Edition.Update.14.part12.rar

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...