Jump to content

Web Sayfasındaki Sesi Yazıya çevirebilmek?

ratapan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar leech vs gibi siteler reklam sitelerine yönlendiriyor.Bu sitelerde captcha(Doğrulama kosu) çözmeden linke erişim izni vermiyor.Captcha penceresinde istenilen resimlerin yerine ses dosyasını dinleyerek de captcha yı geçebiliyoruz.Acaba tarayıcı üzerinde çalışabilen ve captcha daki sesi yazıya çevirip cevap kutusuna otomatik yazabilecek bi eklenti script vs var mı acaba?Bahsettiğim Captcha resmi

https://s17.postimg.org/qtabu48lb/image.jpg
https://s17.postimg.org/gx98uh2tb/image.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By ratapan
      Wine ile kullandığım bi program var.Mint 17 de iken ses ile ilgili bir sorun yoktu.18 e geçtikten sonra wine ile çalıştırdığım uygulamadaki seslerin ilk bölümü çok hızlı bir şeklide hoparlörden çıkıyor.Örneğim uygulamada "merhaba"  sesi çıkması gerekirken "erhaba" ya da "rhaba" şeklinde ses çıkıyor uygulamdan.Acaba nasıl çözebilirim bu sorunu.Wine ile kullandığım program mürşid 3.1.Programın yeni sürümleri de var fakat bu sürümü elimde olmayan sebeplerden dolayı değiştiremiyorum.Sistemim mint 18 cinnamon x64 wine:1.6.2
    • By tenekecezve
      Elimdeki HEVC /H265 mkv videoları bir türlü LG televizyonumda izleyemiyordum. Ufak bir araştırmadan sonra bu videoların AVC/H264 mp4 e dönüştürerek izlenebileceğini tespit ettim ve converter programı aramaya giriştim ancak bir türlü sonunu getiremeden ya kesiliyor ya da hatalı dönüşüyordu. İşte o zaman ffmpeg komutunu daha önce görsem de cmd ekranında video ve ses dosyaları üzerinde işlem yapmanın uygun olmayacağını düşündüğümden hiç kullanmadığım bu komutu biraz araştırdım ve karşıma enteresan şeyler çıktı.
      Aslında bizim kullandığımız editleme ve converter programlarının da bu komutu kullandığını öğrendim ve çok başarılı şekilde işlemimi yaptım.
      Kullandığım komut: c: root dizinine attığım dosya için;
      c:\>ffmpeg -i Deadpool265.mkv -c:a copy -x265-params crf=25 Deadpool264.mp4 Size bu komutun nette bulduğum bir kaç kullanış şeklini sunuyorum. Benim işime çok yaradı, hiç programa bulaşmadan bir çok işlem yapılabiliyor... Artık Programa bulaşmam. Siz de kullanıp olumlu sonuç aldığınız komutları yazarsanız güzel bir arşiv yaparız...
      Tabi komut sizde yüklü olmayabilir. Aşağıdaki linkten size uygun olanını indirip Sabit kalacak bir yere çıkartmak, ve bin klasörünü Path olarak eklemek. Ben C:\ffmpeg\bin olarak çıkarttım ve ekledim.

Resimle tarif ettim ancak yapamazsanız youtube üzerinde videolu anlatımlar da var. 
      ffmpeg indirmek için;
      https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/ Video dosyasının özelliklerini öğrenme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i video.avi

Fotoğrafları video dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -f image2 -i image%d.jpg video.mpgBu komut, geçerli klasördeki tüm resim dosyalarını (image1.jpg, image2.jpg... şeklinde isimlendirilmiş olan resim dosyalarını) video.mpg isimli video dosyasına dönüştürür.

Video dosyasını resim dosyalarına dönüştürme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i video.mpg image%d.jpgBu komut video dosyasından image1.jpg, image2.jpg..... şeklinde kareler oluşturur.
      Jpg dışında PGM, PPM, PAM, PGMYUV, JPEG, GIF, PNG, TIFF ve SGI formatlarını da desteklemektedir.

iPhone/iPod için video dosyası dönüştürme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi input -acodec aac -ab 128kb -vcodec mpeg4 -b 1200kb -mbd 2 -flags +4mv+trell -aic 2 -cmp 2 -subcmp 2 -s 320x180 -title X hedef_video.mp4Açıklama:
      Kaynak : kaynak_video.avi
      Audio codec : aac
      Audio bitrate : 128kb/s
      Video codec : mpeg4
      Video bitrate : 1200kb/s
      Video boyutu : 320px par 180px
      Oluşturulan video : hedef_video.mp4

PSP için video dönüştürme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -b 300 -s 320x240 -vcodec xvid -ab 32 -ar 24000 -acodec aac hedef_video.mp4Açıklama:
      Kaynak : kaynak_video.avi
      Audio codec : aac
      Audio bitrate : 32kb/s
      Video codec : xvid
      Video bitrate : 1200kb/s
      Video boyutu : 320px par 180px
      Oluşturulan video : hedef_video.mp4

Video dosyasından ses ayrıştırma ve mp3 dosyası olarak kaydetme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -vn -ar 44100 -ac 2 -ab 192 -f mp3 hedef_ses.mp3Açıklama:
      Kaynak video : kaynak_video.avi
      Audio bitrate : 192kb/s
      Çıkış formatı : mp3
      Oluşturulan ses : hedef_ses.mp3

Wav dosyasını MP3 dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak.wav -vn -ar 44100 -ac 2 -ab 192 -f mp3 hedef.mp3

avi dosyasını mpg dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi hedef_video.mpg

mpg dosyasını avi dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.mpg hedef_video.avi

avi dosyasını hareketli gif dosyasına çevirme (sıkıştırılmamış)
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi gif_animasyonu.gif

Video dosyasına ses gömme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_ses.wav -i kaynak_video.avi hedef_video.mpg

avi dosyasını flv dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -ab 56 -ar 44100 -b 200 -r 15 -s 320x240 -f flv hedef_video.flv

avi dosyasını dv dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -s pal -r pal -aspect 4:3 -ar 48000 -ac 2 hedef_video.dvveya
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -target pal-dv hedef_video.dv

DVD oynatıcılar için avi dosyasını mpeg dosyasına çevirme
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -target pal-dvd -ps 2000000000 -aspect 16:9 hedef_video.mpegAçıklama:
      target pal-dvd : Çıkış formatı
      ps 2000000000 : Çıkış dosyası için bit değerinde azami boyut, (burada, 2 Gb)
      aspect 16:9 : Geniş Ekran

avi dosyasını dlvx formatına sıkıştırma
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -s 320x240 -vcodec msmpeg4v2 hedef_video.avi

Ogg Theora'yı Mpeg dvd'ye sıkıştırma
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_film.ogm -s 720x576 -vcodec mpeg2video -acodec mp3 hedef_film.mpg

avi dosyasını SVCD mpeg2'ye sıkıştırma
      NTSC:
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -target ntsc-svcd hedef_video.mpgPAL:
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -target pal-svcd hedef_video.mpg

avi dosyasını VCD mpeg2'ye sıkıştırma
      NTSC:
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -target ntsc-vcd hedef_video.mpgPAL:
      Kod: [Seç] ffmpeg -i kaynak_video.avi -target pal-vcd hedef_video.mpg

Multi-pass encoding
      Kod: [Seç] ffmpeg -i girdi_dosyası -pass 2 -passlogfile ffmpeg2pass çıktı_dosyası-2
    • By nakato
      Son bir kaç gündür youtube videolarından ses çıkmıyor. Diğer video sitelerinde (Dailymotion gibi) bir sorun yok. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
    • By mogokce
      Merhabalar arkadaşlar. Android telefonlarda mesaj yazarken sesimizi de metne dönüştürebilen bir google yapay zekası varya, bunu kullanan veya buna benzer sağlam çalışan bir program mevcut mu piyasada? Elimdeki Türkçe ses kaydını import edip metne dönüştürmek istiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Veya bu Android alt yapısını bilgisayar üzerinden kullanmanın bir yolu olur mu acaba?
    • By canavar123
      HP Pavilion g6-2277et Dizüstü Bilgisayarım var yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ama sıkıntı yok 1 ay önce format atıldı ses az geliyordu driveri hp den indirip kurdum ses güçlendi ama 3 gündür ses gelmiyor yeniden başlatınca düzeliyor yeniden gidiyor
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...