Jump to content
crasadure

Multiboot Toolkit V2.3.1(multiboot System-uefi/legacy)

Recommended Posts

2 saat önce, fatalx35 yazdı:

hocam kurulum ve kullanım ile ilgili video yayınlarsan memnun oluruz.saygılar

şu an multiboot'un sahibi kişi ile sistemdeki bazı problemleri konuşuyorum...malum arkadaş yabancı olduğu için ingilizcemiz yettiğince anlatmaya çalışıyorum sıkıntıları...şu an multiboot sistemi flash'a çok güzel bir şekilde entegre ettim sayılır...bu konuda video çekmeye gelince bunun için boş bir flash bellek elime geçerse okulda laboratuvarda sizler için çekeriz...Flash dan bitmiş halini  ön izleme videosu olarak burada video ekleyeceğim

• Like 4

Sistemde;

1-GRUB2 Bootloader

2-SYSLINUX Bootloader

3-Refind Bootloader

4-Clover Bootloader

kullanılmakta!

* Grub2 Theme olarak 24 adet Grub2 theme değiştirilerek kullanılabilmekte

* Grub4DOS theme olarak KM Multiboot'da mevcut gfxmenu'ler ile RANDOM GFX Menuler ekrana gelmekte!(Teşekkürler @karadurak üstadım)

* ISO Mount desteği ekledim!(KM Multiboot'da yer alan bir Modül! @karadurak ve @oguzhan43 e teşekkürler)

* İşletim sistemleri WINSETUP programı ile Multiboot'a eklenmekte ;UEFI ve Legacy sistemde sorunsuzca çalışmaktadır

Edited by crasadure
  • Like 6

Eline sağlık bize yapmış olduğun sistemin işletim sistemleri olmayan ancak diğer program ve winpeler dahil kurulu acronis yedeğini bize verebilirmisiniz.Veremezseniz.Ayrıca Flash belleğe sistemin nasıl entegre yapıldığını sıra ile video ile anlatabilirmisiniz.Ben sistemi oluşturuyorum ancak modülerdeki programların tamamını entegre etmiyor. Sergei strelec i yüklüyorum.ancak diğer isoları yükleyemiyorum.winpeleri yükleyemedim.Birde bu sistemde mesela install108664.wim dosyalarını yükleyebilliyormuyuz.Şimdiden teşekkür ederim.

2 saat önce, erdal1555 yazdı:

Eline sağlık bize yapmış olduğun sistemin işletim sistemleri olmayan ancak diğer program ve winpeler dahil kurulu acronis yedeğini bize verebilirmisiniz.Veremezseniz.Ayrıca Flash belleğe sistemin nasıl entegre yapıldığını sıra ile video ile anlatabilirmisiniz.Ben sistemi oluşturuyorum ancak modülerdeki programların tamamını entegre etmiyor. Sergei strelec i yüklüyorum.ancak diğer isoları yükleyemiyorum.winpeleri yükleyemedim.Birde bu sistemde mesela install108664.wim dosyalarını yükleyebilliyormuyuz.Şimdiden teşekkür ederim.

• Soru1: Acronis yedeğini bize verebilirmisiniz  ? --> Acronics yedeğini veremiyorum,çünkü sistem yapımcısı bu çalışmayı burada yayınladığımdan haberdar ve ona sormadan böyle bir paylaşımı yapmam doğru olmaz. İkincisi işletim sistemlerini silsem bile en az 20gb bir TIB dosyası oluşur! benim 20gb lık bir dosyayı UPLOAD etme şansım yok. Flash belleğim 32gb ve şu an sadece 3.5gb boş yer kalmış :) 
  • Soru2: Ben sistemi oluşturuyorum ancak modüllerdeki programların tamamını entegre etmiyor. Sergei strelec i yüklüyorum.ancak diğer isoları yükleyemiyorum.-->[ 00 ] modules_list.xls dosyasında ISO ların nereye kopyalandığı Excel dosyasında mevcut. Önemli olan ISO ların Modules dizini altına Excel çizelgesindeki ismi ile kaydedilmesi gerekir.

modules1.JPG.92968de396ace21416cad173c4be6c64.JPG

Resim-1: [ 00 ] modules_list.xls dosya içeriği

modules2.JPG.79ba8065492451f7a86932de187762d8.JPG

Resim2: Modules klasörü içeriği

Örneğin;

• Minitool partition wizard ISO dosyasını Modules dizini içine pwh.iso olarak;
  • Paragon ISO dosyasını Modules dizini içine prgdm.iso olarak koymanız gerekir. 

Modules_installer.bat dosyasını çalıştırdığın zaman BAT dosyası ISO'ları kendisi ilgili klasörlerin içine otomatik kopyalacaktır.

• Soru3: winpeleri yükleyemedim.--> Resim2 deki gibi WinPE sistemleri Modules dizine atarsan Modules_installer.bat dosyası çalıştığında WIM leri flash belleğin içine WIM diye bir dizin oluşturacak ve WIM leri buraya kopyalayacaktır.

• Soru4: Birde bu sistemde mesela install108664.wim dosyalarını yükleyebilliyormuyuz.-->Bu multiboot'da WIM den kurulum metodu kullanılmıyor. WINSETUP programı ile sistemler multiboot'a otomatik eklenmektedir.WINSETUP programı NT6 yöntemi ile ISO ları sisteme entegre etmektedir ve bu sistemler hem UEFI hem de LEGACY sistemde kullanılabilmektedir

winsetup1.JPG.800904a2f153c57f70038e1953b3797d.JPGwinsetup2.JPG.13d79ab49f021c32e2ab1986825da259.JPG

• Like 4

3 saat önce, oguzhan43 yazdı:

incelemeye şu sıralar zamanım yok ama çalışmaya wim eklemek zor olmasa gerek  

@oguzhan43 üstadım;
dediğin gibi eklemek sorun olmaz.ben mesela KM MUltiboot da kullandığımız MOUNT ISO ve GRUB4DOS için Random GFX ekleme olaylarını bu sisteme uyguladım ve başarılı oldum..Sistem yabancı bir arkadaş tarafından yapıldığından,bu tür yenilikler eklediğimde sistem yapımcısına mesaj atıyorum ve yenilikleri sisteme ekliyor..şu an üç adet yeniliği sisteme ekledi...Eğer WIM üzerinden kurulum isteniyorsa onuda ekleriz olmazsa!sistem yapımcısı da ona göre ekler

resim1.thumb.JPG.d30829b1b01161a454a003f614bfd6d6.JPG

https://niemtin007.blogspot.com.tr/2015/12/multiboot-usb-grub2-grub4dos-syslinux-refind-xorboot-uefi-legacy-mode.html

Edited by crasadure
  • Like 5

serhat100, 10.03.2017 - 15:15 yazdı:

crasadure  sayın hocam themes klasörünü rica etsem verebilirmisin.

buyrun! theme'ların nasıl değiştiği menu.lst içinde mevcuttur

theme.rar

Edited by crasadure
  • Like 3

evet arkadaşlar ...bugün itibari ile bu multiboot sistemde  WIM yöntemi ile işletim sistemi kurma işlemini başarmış durumdayım...Bu durumdan sistem yapımcısı arkadaşın haberi bile yok! bunu KM Boot Vol I 2017 sisteminde kullanılan WIM dosylarını( bootx64.wim ve bootx86.wim) kullanarak başarmış durumdayım :)

Karadurak üstadımın yapmış olduğu sistemden bu çalışmada çok yararlandım...Kendisine çok çok teşekkür ediyorum...O çalışma olmasa bunu yapamazdım doğrusu!

Eğer okulda imkan bulursam bu konuda Pazartesi günü video çekmeye deneyeceğim...bir arkadaş 16GB flash bellek getirecek...umarım ona her şeyi kurabiliriz.

Videolarımı bekleyiniz!

• Like 5

16 dakika önce, keskinasil yazdı:

Hocam yapımcıdan izin alıp çalışmayı sizin derledipiniz şekilde bizimle paylaşırmısınız rica etsek

şu an sistem yapımcısı 10-15 gün işi varmış internette görüşme şansımız zor olur...ama isteğinizi kendisine iletirim; eğer müsade ederse bendeki halini sizlerle paylaşırım...öncelikle sistemi nasıl kuracağınıza dair videoları çekelim; sonrada benim sistem üzerinde yaptığım değişiklikleri anlatacağım ayrı bir video daha çekeceğim.O video yu izleyerek paylaşacağım dosyalarla sisteminizi bendeki ile aynı olacak şekilde yapabilirsiniz.

Şu an sistem yapımcısı için WIM yöntemi ile sistem kurulumu konusunu anlattım ve beğendi. Ancak kullandığım(Karadurak üstada ait bootx86.wim-bootx64.wim dosyaları) WIM dosyaları Türkçe olduğundan Ingilizce'ye translate etmekle uğraşıyorum...Translate işini başarabilirsem bir sonraki güncelleme de WIM ile kurulum metodu Multiboot sisteme eklenmiş olacak...Yapılacak yeni değişiklikler yabancı sitede mevcut..

https://niemtin007.blogspot.com.tr/2015/12/multiboot-usb-grub2-grub4dos-syslinux-refind-xorboot-uefi-legacy-mode.html

Changelog Multiboot Toolkit 2.0.2:  (work-in-progress)(Üzerinde çalışılan değişiklikler)

• Improve modules script to prevent lost name file while running again
  • Improve multiboot_update script to auto update config for grub2
  • Add boot live ISO Wifislax64 (Grub2 UEFI/Legacy)
  • Fix multiboot_update script to keep the current grub2's theme setting
  • Loopback original config for some Linux distributions (need testing)
  • Fix missing Grub4dos config while installing WinSetupFromUSB (thanks to tayfun akkoyun)
  • Add many useful ISO tool on Grub4dos menu (thanks to tayfun akkoyun)
  • Make Grub4dos more powerful with auto menu (thanks to tayfun akkoyun)
  • Add Wim method as an alternative to WinSetupFromUSB, saving more space (thanks to tayfun akkoyun)
  • Fix and Update the modules link
  • Like 3

crasadure hocam bu multiboot sistemi tam olarak oturduğu zaman karadurak arkadaşımızın yaptığı multiboot sistemle artıları eksileri nelerdir. Düşüncenizi belirtirseniz çok sevinirim.

2 saat önce, akrobat yazdı:

crasadure hocam bu multiboot sistemi tam olarak oturduğu zaman karadurak arkadaşımızın yaptığı multiboot sistemle artıları eksileri nelerdir. Düşüncenizi belirtirseniz çok sevinirim.

@akrobat 

• karadurak arkadaşın yaptığı sistemde UEFI kısmı malesef UEFI li makinelerde çalışmadı bende!
  • bu sistem modüler olarak hazırlanmış, her modül ayrı ayrı kuruluyor
  • sistem yapımcısı devamlı geliştirmeye devam ediyor

Karadurak arkadaş bir işlerini bitirse onunda projesi yarım kaldı...o dönsün onunla o sorunları da halledecez inşallah!

ondan çok şeyler öğrendim ve şu an kullanıyorum...o yüzden onun çalışmasının UEFI kısmı çalışsın hiç düşünmem onu kullanırım :) 

sonuçta yerli bir ürün ve güzel bir emek var ortada!

ama benim şu an kullandığım sistembu...cunku UEFI GPT dıskte bizzat denedim ve mükemmel çalıştı...ayrıca ben buna karadurak arkaşa ait olan WIM den kurulum metodunu ekledim ve video olarak yukarıda anlattım

şu an ISO dan kurulum olayını yine karadurak arkadaşın dosyalarını kullanarak ekleyeceğim!

• Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By crasadure
      AIO BOOT Multiboot Sistem :
      AIO Boot Orjinal Site Linki :https://www.aioboot.com/en/
      AIO Boot Son versiyon Download Linkleri :
      AIO Boot v0.9.8.17(09.10.2018)
      AIO Boot Versiyonlar ve Yenilikler :
      AIO Boot ile Kurulabilen Paket Uygulamalar :https://www.aioboot.com/en/packages/
      AIO Boot sistem yapımcısına ait PE Sistem ve sisteme eklenmesi ile ilgili bilgiler :  https://www.aioboot.com/en/winpe-10/
      AIO Boot'a ait PE sistemleri indirebileceğiniz Link : https://drive.google.com/drive/folders/0B-o-S1Ld1ZTicXNOYkwyanpMWTA 
      AIO BootTANITIM VİDEOLARI
      1- AIO Boot Tanıtımı( AIO Boot' a ait Sitenin Tanıtımı)   * AIO Boot'un özelliklerinin Tanıtımı   * AIO Boot'u indirebileceğiniz Linkler   * AIO Boot'a ait PE Sistem ve indirme adresinin tanıtımı
      2-  AIO Boot Kurulum Paket Ara yüzünün tanıtımı
      3-  AIO Boot'un USB Belleğe Kurulumu
      3.1-AIO Bootun USB ye Elle Kurulumu
      3.2-AIO Bootu Tek Partisyon olarak Flash Belleğe Kurma
      4- AIO Boot'u yeni versiyonları ile güncelleme
      5- AIO Boot menü arayüz seçeneklerinin tanıtımı
      5.2-AIO Boot menü arayüz seçeneklerinin tanıtımı-2
      6-  USB Bellekteki AIOCreator.exe ile AIO Boot'un özelleştirilmesinin anlatımı
      7-  AIO Boot ile Multiboot'a Win7-Win10 Ekleme/Silme
      8-  AIO Boot ile Multiboot'a IDE ve SATA XP Ekleme/Silme
      9-  AIO Boot'a ISO ve WIM den Kurulum Yöntemini Manuel Ekleme
      Video9 Ek Dosyalar: Dosyalar.rar   
       İşletim sistemlerini ISO ve WIM'den kurulum için gereken Module Dosyaları( WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-13.06.2019.7z    || WinSetup.ISO.Module_(ISO.method)_RS6-13.06.2019_English.7z 
      10- AIO Boot ile Multiboot'a WINPE Sistemleri Ekleme
      11- AIO Boot ile Multiboot'a Antivirüs Live CD leri Ekleme
      12- AIO Boot ile Multiboot'a Backup & Recovery Yazılımları Ekleme
      13- AIO Boot ile Multiboot'a Special Pack Ekleme(Sergei Strelec,Hiren Boot CD)(Link)
      14- AIO Boot'a KMPE PE Projesini Manuel Ekleme
      14-2 : KMPE Projesini Grub4DOS a Ekleme
      KMPE İndirme Linki: KMPE PE Sistem  |  KMPE eklemek için Ek Dosyalar:KMPE_Dosyalar.rar
      15- AIO Boot'a DLC Boot u Special Pack olarak Elle Ekleme
      DLC_Dosyalar : DLC_Dosyalar.rar
      16- AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme
      16-2_AIO Boot'a HK Boot 2017 'i Special Pack olarak Elle Ekleme(Ek video)
      HKBoot2017 Dosyalar: HKBoot2017_Dosyalar.rar
      17- AIO Boot ile PXE Server ile Ağ üzerinden İşletim Sistemi Kurulumu
      Sistem yapımcısının bu konu hakkında paylaştıgı video linki :https://youtu.be/nwJJ86jpv6I    |   https://www.aioboot.com/en/network-boot/
      18-Wmware Virtual Box Kurulum ve Ayarları USB Boot Olayı 
      18.1 - Wmware Virtual Box 6.0 ın Virtual Machine USB Boot ile Çalıştırması Anında Oluşan hatanın giderilmesi
      19-AIO Boot'da Tüm Special Pack olan PE Sistemleri tek bir menü altında toplama (Menü-alt menü ekleme)
      Video19-Ek Dosyalar :AIO.rar
      20-AIO Boot'a Easy Recovery Essentional Paketlerini(XP-Win7-Win8-Win10) Ekleme
           Video20-Ek Dosyalar:Easy_Recovery_Essentional_Dosyalar.rar
      21-AIO Boot'da Partisyon Boyutlarını Minitool Partition Wizard ile Ayarlama
      22-AIO Boot'a Koon Boot Programını Ekleme ve Sifre Korumalı Windows Oturum Hesabını Koon Boot ile Acma
            Koon_Boot Dosyalar:Koon_Boot_Dosyalar.rar
      23- AIO Bootun Legacy BIOSa sahip Windows Boot Managera Eklenmesi
      24-AIO Boot'da Grub2 ve Grub4DOS Temalarını değiştirme
             Grub2_Grub4Dos_Dosyalar :grub2_grub4Dos_TemaDegistirme.rar 
      25-AIO BOOT'da PartImageMapper ile FreeBSD ve pfSense Kurulumu
      26-AIO Boot un Harici Disk üzerine Kurulumu(Link)
      27-DLC Boot 2017nin Harici Diske Kurulumu (Link)
            Video27_Gerekli Dosyalar: DLC_Dosyalar1.rar
      28-DLC Boot 2019un Harici Diske Kurulumu(Link)
            Video28_EkDosyalar (⚡Tnc Debrid ile İndir)
      29_AIOBOOT ile Modifiye İsletim Sistemlerinin Kurulumu(Link)
      30-AIBOOT a Clonezilla Programını Entegre Etme (Fatih Projesi Etkileşimli Tahtalar için...)(Link)
      31-AIBOOT a Hiren Boot CD PE x64 v1.0.1 in Entegrasyonu(Link)
      32-DLC Boot 2019 v3.6 Build 190411 AIBOOT Multiboot a Kurulumu ve DLC Boot'un Tanıtımı(Link)
             Video32-Ek Dosyalar : DLC_2019 Dosyalar.rar 
      33-AIOBOOT Multiboot Sisteme bootisox86.wim ve bootisox64.wim dosyalarının Entegrasyonu(Link)
      34-WIM Dosyalarını GImageX ile EDITLEME(Link)
      35-WIMBOOT Metodu ile WIM Dosyalarını Boot etme(Link)
              Video35_WIMBOOT GEREKLI DOSYALAR: video35_wimboot_files.rar 
      36-WintoHDD Programı ile Windows İşletim Sistemi Kurulumu(Link)
      37-WinNtSetup Programı ile Windows Kurulumu(Link)
      38- Dism++ ile Windows Kurulumu(Link)
      39-AIBOOT da Grub2 Versiyon Güncellemesi(Link)
      40-Windows Kurulum Yöntemi Uygulamalarını Güncelleme(WintoHDD Güncelleme) (Link)
              Video40-WintoHDD v3.8.1 e ait güncelleme dosyaları : WinToHDD x86-x64 v3.8.1.rar  (rar şifresi=1234)
      41-Video41-HxD HexEditor Programı ile EFI Dosyası Editleme (Link)
              Video41-EFI_EDITLEME_Dosyalar.rar 
      42-Grub2 Versiyon Güncelleme Programı (Link)
      43-WIMKUR.WIM AIOBOOT a Entegrasyonu ve Tanitimi ( Konu Linki - Wimkur.wim Link    rar  şifre = www.tnctr.com  )
      44-ISO Yöntemi ile Windows Kurulumu (Link)
      45- WIM Yöntemi ile Windows Kurulumu (Link)
      AIO Boot Sistem Yapımcısına  Ait Videolar
      1- Install Grub2 on GPT disks without creating a boot partition  (GPT disk üzerinde Bir Boot partisyonu oluşturmadan Grub2 yi Kurma)
      2-How to install OS through Network boot (step by step)  (Ağ üzerinden İşletim Sistemi kurulumu)
      3-Boot Grub2 with Secure Boot using Shim and MOK Manager   (Shim ve MOK Manager 'ı kullanarak  Secure Boot açık iken Grub2 üzerinden Boot Etme)
      4-How to boot from USB in VMware Workstation in UEFI mode  (UEFI Modda VMware Workstation ile USB den Boot Etme)
      5-Install AIO Boot on multiple FAT32 and NTFS partitions  (NTFS ve FAT32 formatındaki çoklu Partisyonlara AIBoot'un kurulumu)
      6-Boot from GPT hard disk in Legacy BIOS mode    (Legacy Mod'da GPT Harddisk den Boot etme)
      7-Partition Image Mapper – Use partition images as real partitions    (Partition Image Mapper ile Pastisyon görüntülerini gerçek partisyon  gibi kullanma)
      8-How to install AIO Boot and update to its new version?    (AIO Boot nasıl kurulur ve yeni versiyona nasıl güncellenir?)
      9-How to Boot from USB in Wmware workstation in UEFI Mode(UEFI Modda Wmware workstation programında USB den  nasıl Boot edilir?)
      10-Methods to install Windows from WinPE (WinPE üzerinden Windows kurma Metodları) 
      11-Clover Boot Disk – Create macOS High Sierra bootable USB from Windows  
      12-CREATE FREEBSD BOOTABLE USB FROM WINDOWS WITHOUT DATA LOSS 
      13-How to install macOS High Sierra on VMware Workstation   (Wmware Workstation üzerinde macOS High Sierra nasıl kurulur)
      14-How to install Clover Bootloader on USB from Windows and Linux(Clover Bootloader Windows da USB ye nasıl kurulur)
      15-How to boot from USB in VirtualBox
      15-Methods to install Windows from WinPE
      16-Install Grub2 on USB and HDD from Windows(Grub2'yi Windowstan USB ve Harici Disk Üzerine Kurma)

@forjest kullancısı tarafından çekilen tanıtım videoları:
      https://www.youtube.com/watch?v=v7T8P7Db1bM 
      https://www.youtube.com/watch?v=u1OUHy87nmI 
      @awengers44 kullanıcısı tarafından çekilen tanıtım videoları
      https://youtu.be/4McdPBCLS8Y
      https://www.youtube.com/watch?v=4McdPBCLS8Y&t=68s 
      https://www.youtube.com/watch?v=GVmI4DCKrxs 
      https://www.youtube.com/watch?v=AFU0CNwQa44 
      Konu Başlığı Altındaki Sayfalardaki Bazı Onemli Açıklamalar

• By awengers44
      VADI E-SPOR MULTIBOOT ve USB TOOLKIT   ( UEFI&LEGACY )
      Çalışma TNCTR ve ailesi için özel olarak hazırlanmıştır.
      Dünyayı bilmiyorum ama türkiye,de bir ilk  tnctr,ye hayırlı olsun.
      Çok iddialı oldu 😊
      Artık tüm WimPE sistemleri tek BCD içinde kullanmayacaksınız  
      Çalışma andvboot kullanılıp üstünde çook değişiklik yapılıştır. 
      Sistemin içeriği iki dosyadan oluşmaktadır ve multiboot oluşturma programını çalıştırınca usb bellek takılı ise sistemde gördüklerini sıralar şayet isimlerini karıştıracak olursanız hangi usb belleğe boot edilecekse bilgisayara onu takın.
      ( Vadi E-Spor Multiboot.exe dosyası ve MULTIBOOT.ISO)  dosyamızın yanında başka bir klasör veya program olmasın !!! zip,den çıkarttığınız gibi kalsın ve kurulumu öyle yapın.
      Sistem grub2 ile boot alır vaziyette UEFI-USB ve VADIESPOR olarak adlandırılacaktır.
      Boot dosyalarımız UEFI-USB içinde olacak ve kurulum tamamlanınca Fat32 boot alanı gizlenip Ntfs kısmı gösterilecek.
      VADIESPOR usb diskinde ISO klasörü içinde bootice.exe programı olacak onunla isterseniz gizli alanı görülebilir yapabilirsiniz.
      Tüm dosya ve boot kısmı UEFI-USB içinde olacağı için Fat32 boot edilirken en 4 gb olarak sabitledim ve 40 gb,a çıkabilecek kadar alan tanıdım, tavsiyem ise en az 20 gb alan oluşturup
      daha sonra eklemek isteyeceğinizWinPE dosyaları için alan ayırmanız olacaktır.
      UEFI-USB kısmında beni oku txt açıp okuyarak hangi dosyayı nereye atacağınız anlatılmıştır.
      Windows 7/8/10 kurulumları ve windows xp kurulumu NTFS alanı içindeki klasörlere ISO ve WIM dosyanızı koyarak yapabilirsiniz.
      Fat32 UEFI-USB alanı gizli kalsın bu alan ile işiniz olunca açın ve virüs bulaşmasına karşı tedbir olmuş olur.
      Sisteme eklemiş olduğum XP.GZ  windows xp kurulumu için aşağıya eklediğim link,den iso dosyasını indirip NTFS kısmında EGO kalsörüne koyarak xp kurulumlarını yapabilirsiniz.
      Tema  eklenmesi ve düzenlemesi zor değil istediğiniz gibi ayar çekersiniz internette biraz araştırmanız kafi  
      UEFI sistemde SECURE ENABLE iken grub2 ,den boot alıp windows vs işlemleri yapamazsanız Windows kurulum menüsünden en altta olan seçeneği çalıştırın digital imzalı efi dosyası.
      UEFI-USB kısmında ifu.ini adındaki dosyayı açın ve  Simple=0  yapın imaj alırken size SİMPLE sormaz az önce  sistem imajımı geri yüklerken fark ettim.
      NTFS bölümünde ise usb korumayı çalıştırıp  Karumayı Kapat tıklayın.
      Site kabul etmediği için fazla resim ekleyemedim.
      Sistemin yapımında ve kullandığım dosyalarda fikir ve feyz aldığım başta @blue_life olmak üzere @crasadure @mephistooo2 @UZUNLAR @karadurakve @serhat100 üstad ve hoacalara teşekkür ederim.
      Vadi E-Spor Multiboot USB Grub2 Yükleme Uygulaması.
      https://yadi.sk/d/bvlb-s5ZDXWAMg  
      OneDrive Link.
      https://1drv.ms/u/s!AsHQuwy3zwAlgSwH8Kc3YZFG10R_?e=cJpd1W  Dosya: Vadi_E-Spor_Mutiboot.7z
      CRC-32: 21ae9a66
         MD4: fa30b5883adc916274cd59365d8f2f25
         MD5: 45a76020a4e8adbc0eb996883726888c
       SHA-1: 4cdd1b27133846d13f5fcae1c7a9e16a469cae46
      Dosyaların şifresi : www.tnctr.com
      https://yadi.sk/d/ZOHw3LBO9-y6Aw  Dosya: Vadi_E-Spor_Mutiboot_Bos.7z
      CRC-32: fd97d1c2
         MD4: ea68dfdf4180646256ddafdac53a578e
         MD5: 3e264784685ea8e665c7520ad47d6ba5
       SHA-1: 64bd3efd56581a57cd22d4a9a934687bb7aaf435
      https://yadi.sk/d/w5k4IDN_pwJfZw Sistemde ekli olmayan winPE çalışmalara ait linkler.
      AIO Rescue Winpe Admin x64
      Wintohdd Technician Winpe X86 - X64
      O&o Bluecon Technician Winpe X86-x64
      Aomei Backupper Technician Plus
      WinKur PE Çalışması x64  Boş paketi indirenler için  geçerlidir diğer pakette var tekrar indirmenize gerek yok.
      Anhdv-Boot tnctr sayfası
      HKBoot MultiBoot 2017
      Sergei Strelec Ana Sayfa.  Sürekli güncellendiği için siteden ingilizce olan son sürümü indirirsiniz.
      DLC Boot Downloand
      Aralıklarla güncellenecek olan Bootisox64.wim dosyasını önceki ile değiştirmek için bootice.exe çalıştırıp PART MANAGE tıklıyoruz daha sonra UEFI-USB disk birimini seçip SET ACCESSİBLE ile uefi kısmını ulaşılır yapıyoruz. Bootice.exe,yi KAPATMAYIN açık kalsın.
      İndirdiğiniz Bootisox64.ISO dosyası içinden sources,e girip bootisox64.wim dosyasını USB belleğin boot\PE\ içine atıyoruz var olanla değişimi onaylayıp daha sonra pencereyi kapatıyoruz. Açık olan bootice.exe ile yeniden NTFS alana aynı işlemi yapıp boot alanı gizliyoruz.
      https://yadi.sk/d/QKDGcHjhSL80lg İstek olduğu için Bootix86 .wim dosyası eklenmiştir. Olduğu gibi UEFI-USB diskine atın ve değişikliği kabul edin.
      Legacy kısmında bootisox64 otomatik  başlamayıp artık x86 seçeneği ile beraber kurulum ekranına gelecektir varsayılan süre 10 sn.
      https://yadi.sk/d/RtWCCfANhd1baA Boyut:296 MB
       Dosya: Bootisox86.7z
         MD5: 595b2ab3777ecada1eb3e769f850f328
       SHA-1: 61bdc2fc47d56ca7664b15c91cedeab561b224fb
      Küçük bir efi komut dosyası düzenlemesi anhdvboot ile alakalı UEFI-USB içine direk kopyalanacak ve değişiklik kabul edilecek.
      Windows XpSp3 Tr x3 ( EGO ) klasörü oluşturulup içine atılacak ismi değiştirilmeyecek.
      https://yadi.sk/d/H4Ulc4n93PWUbv efi.7z
    • By By_FaRuK
      FG MultiBoot ( Legacy / UEFI )

( Legacy / UEFI Menü Görüntüsü Bu Şekildedir. )

MultiBoot Menü İçeriği Aşağıdaki Gibidir
      *** LEGACY Menü İçeriği ***

*** UEFI Menü İçeriği***

*** Açıklamalar ***
      * Bu çalışma Dünya'da bir ilk değildir. Bunun gibi niceleri bulunmakta. Bu işlerden biraz anlayan herkes bunun üzerine bir şeyler katıp daha da güzellerini yapabilir. Sistem sorunsuz çalışmaktadır.
      * Çalışma ANHDV çalışmasından uyarlanmıştır. İlgili çalışma tarafımca editlenerek tamamen Türkçeleştirilmiş ve gereksiz gördüğüm alanlar çıkarılmıştır.
      * Çalışma USB Flash Bellek ve  Harddiskler için kullanılabilir.
      * USB Flash Belleklere kurulum esnasında Tek Bölüm (Fat32) ya da Çift Bölüm (Fat32/Ntfs) olarak belirleyip Fat32 bölümün boyutunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.
      * HDD kurulum esnasında Çift Bölüm (Fat32/Ntfs) olarak kurulum yapar. Fat32 olan bölümün boyutunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.
      * Çalışma şu haliyle 7 GB civarı boyuta sahiptir. ( Windows kurulum dosyaları yoktur. Windows kurulum dosyası olarak sadece Windows XP iso dosyası vardır.)
      * Grub2 ve Grub4 dos barındırmaktadır. İstediğiniz eklemeyi ve ya çıkarmayı yapabilirsiniz.
      * İçerikteki programlara ait görüntüleri paylaşmıyorum. Zaten bilinen programlar.
      * Windows 7-8-10 Kurulumu yöntemi @crasadure üstadın hazırladığı ve @mephistooo2 üstadın son düzenlediği WinKur.wim dosyasıdır. Detaylar için linkten faydalanabilirsiniz. (Teşekkürler)
      https://www.tnctr.com/topic/424897-aio-boot-multiboot/?do=findComment&comment=1980042
      * Windows Kurulum dosyaları bulunmamaktadır. Kendiniz temin edip ISO klasörüne koyarak Windows kurulumlarınızı yapabilirsiniz.
      * Windows XP Kurulumu ve Mini Windows XP KXPE sistemi @köylü üstadın hazırladığı sistemlerdir. (Teşekkürler)
      * Secure Boot aktif iken boot olmaktadır. En azından kendi kullandığım laptopta boot edebiliyorum. Bir sorunla karşılaşmadım. Ancak Secure Boot aktif iken bazı programlar çalışmayabilir. (Antivirüs gibi)
      * 7zip programı ile sıkıştırma yapılmıştır. 7zip ve ya Winrar programı kullanabilirsiniz.
      * Zip Şifresi : fg2019

Zip İçeriği Aşağıdaki Gibidir

*** Download Link ***
      FG Multiboot Google Drive https://drive.google.com/open?id=1k9YNrY_25p05C4iVH8Of7Bcpw1zjtEro FG MutiBoot Yandex Disk https://yadi.sk/d/O9sNj2928X2hcw USB/HDD Boot Test programı (Easy Boot Helper v1.9) https://yadi.sk/d/G47Mqumn9LHY4g *** Sisteme Sonradan İstekler Doğrultusunda Eklenenler *** 
      Pardus 19.0 XFCE Entegrasyonu https://yadi.sk/d/wlCcodDJ4dzRFw *** Grub2 Versiyon Güncellemesi İçin Aşağıdaki Programı Kullanabilirsiniz *** 
      * Dip Not :
      Bu projeyi kendi işlerimde kullanmak ve ekibimdeki arkadaşlara kolaylık olması adına hazırladım. Mutlaka hatalarım vardır. Kullanan arkadaşlar karşılaştıkları hataları iletirlerse hep birlikte hataları gidermiş oluruz.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...