Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sistemime Uygun Ssd Tavsiyesi

Recommended Posts

OCZ 120GB AMD Radeon R7 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 470MB Yazma)

Samsung 120GB 750 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

Please register to see this content.

OCZ Tavsiye ederim yine de. Kendim de kullanıyorum OZC 120gb + Kingston 120gb OZC çok farklı.

Kingston 480GB SSDNow KC300 Drive SKC300S37A SSD  böyle bir ssd düşünürseniz bende var yeni aldım uygun fiyata verecegim kurumsal seridir almışken bir kere alıyorsunuz bilginize 

Edited by sinop

On 21.03.2017 at 22:58, akillialtay1881 yazdı:

sa arkadaşlar öncelikle aşığadaki uyacak 100-300₺ arası bir SSD tavsiyesi istyorum

İşlemci: Intel Core 2 Duo 2 Çekirdekli 1.80 GHz

Ram: 2 GB DDR2

Ekran Kartı: Ati radon HD 4800

HDD 250 GB

AnaKart: MSI MS-7301

Fazla masrafa gerek yok bence bu donanıma. Bulduğun en ucuz ssd yi al tak. Uyumsuzluk söz konusu olamaz zaten hepsi SATA girişli. En ucuzunuda alsan hız farkını hissedeceksin zaten. Ayrıca önerim ram'i de arttırman yönünde. 2GB pek randımanlı olmuyor gibi 

15 saat önce, yasak_ask yazdı:

Fazla masrafa gerek yok bence bu donanıma. Bulduğun en ucuz ssd yi al tak. Uyumsuzluk söz konusu olamaz zaten hepsi SATA girişli. En ucuzunuda alsan hız farkını hissedeceksin zaten. Ayrıca önerim ram'i de arttırman yönünde. 2GB pek randımanlı olmuyor gibi 

kardeş ddr2 nin 4 gb ı rami yok ki 4 gb yapamam ki yaparbilirsem nasıl yapabilirim

arkadaşlar konu güncel

Hocam anakart hakkında ne yazık ki üretici kaynaklı bilgi bulamadım. Bulduğum bilgide yanlışlık olma ihtimali var. Fakat bu sistemi yükseltmek için harcama yapmanızı tavsiye etmem.

Alıntı

PACKARD BELL CUBA MSI MS-7301 
Socket 775 OEM Motherboard for sale, used

CPU Support 

Intel Celeron D 3xx and 4xx models 

Intel Pentium 4 5xx and 6xx models 

Intel Pentium D 8xx and 9xx models 

Intel Core 2 Duo models with LGA775 

533 / 800 / 1066 MHz FSB 

VIA PT890 Northbridge, VIA VT8237A Southbridge 

DDR2 400 / DDR2 533 (2 banks) Support for up to 2 GB system memory 

1x PCI Express 16X, 1x PCI Express 1X, 2x PCI 

LAN 10/100 (VIA VT6103L)

FireWire (IEEE 1394) Controller 
VIA VT6308 IEEE 1394 controller 
Audio High Definition Audio subsystem using the Realtek ALC 888 audio codec
IDE (HDD, ODD) 
2 x SATA connectors 2 x Ultra ATA-133 connectors

Sistemin ddr2 olabileceğine ihtimal vermemiştim :D Bende arkadaşa katılıyorum, masraf yapmaya gerek yok. DDR2 sistem. Anakart ve ram değiştirmek gerek. İşlemcinin tam modeli ne bilmiyorum ama bir ihtimal ddr3 lga775 bir anakartta kullanılabilir. 

Velhasıl kelam ssd ye verebileceğin para ile ddr3 ikinciel bir sistem alabilirsin. 

Yada elindekiler pes edene kadar devam edebilirsin. SSD alıp takıp kullanabilirsin de. SSD ileriye dönük sonuçta. İleri ki dönemde alacağın bilgisayarlarda da kullanabilirsin.

2 saat önce, yasak_ask yazdı:

Sistemin ddr2 olabileceğine ihtimal vermemiştim :D Bende arkadaşa katılıyorum, masraf yapmaya gerek yok. DDR2 sistem. Anakart ve ram değiştirmek gerek. İşlemcinin tam modeli ne bilmiyorum ama bir ihtimal ddr3 lga775 bir anakartta kullanılabilir. 

Velhasıl kelam ssd ye verebileceğin para ile ddr3 ikinciel bir sistem alabilirsin. 

Yada elindekiler pes edene kadar devam edebilirsin. SSD alıp takıp kullanabilirsin de. SSD ileriye dönük sonuçta. İleri ki dönemde alacağın bilgisayarlarda da kullanabilirsin.

kardeş ssd alırım da kasada yer bulur muyum bilmiyorum ssd için

2 saat önce, akillialtay1881 yazdı:

kardeş ssd alırım da kasada yer bulur muyum bilmiyorum ssd için

Ben 2 adet görmekteyim sanki işaretlediğim yerde takmak için slot. Hacimsel bir alandan bahsediyorsan eğer muhtemelen bulursun çok yer kaplamaz bir HDD gibi değil yani :D 

ms-7301_1.jpg

Edited by yasak_ask

1 saat önce, akillialtay1881 yazdı:

teşekkürler kardeş bir de ram yükseltcem de nasıl yükselteblirim kardeş

kardeş kasamın içi resimdekiyle tıpatıp aynısı kardeş

Anakartın maximum 2gb ram desteklediği için yapabilecek birşey yok hocam ona