Jump to content

Modem Tavsiyesi

PColik
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. Sizlerden modem tavsiyesi rica edicem. Şu an kullandığım internette ya da modemde (hangisiyle alakalı bilmiyorum) YouTube'a yükleme yaparken internet tam anlamıyla kilitleniyor. Google'ın ana sayfası bile en az 10 saniyede açılıyor. Ben YouTube'a video yüklerken bile internette jet hızında olmasa bile rahatsız etmeyecek bi hızda dolaşmak istiyorum. Bunun haricinde aktif olarak LOL oynuyorum, düşük ping olması gerekiyor. Ayrıca modemi evin çatısına koyucam. Biz çatının bi altında oturuyoruz fakat benim odam evin diğer tarafında. Örneğin çatı evin sol tarafındaysa, benim odam bi alt katta, evin sağ tarafında. Burdan iyi bir şekilde çekmesi lazım.

Bu arada Sultanbeyli'de oturuyorum. Benim oturduğum bölgede henüz fiber internet altyapısı yok. Bu yüzden internetim 16 MBit. Son olarakta, internete sadece bilgisayarım ve telefonum bağlı. Evde başka hiçbir cihaz interneti kullanmayacak. Modeme yüklenme olmayacak yani. Genellikle iki, bazı nadir durumlarda en fazla üç cihaz bağlanacak.

Bu kriterlere göre iyi bir modem arıyorum arkadaşlar. Bütçem en fazla 200-220 lira civarı. Yardımlarınız bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Edited by PColik

zyxel alma da ne alıyorsan al. TTnetten internet alırken verdiler, marka tercihi yaptırmadılar. Israrla Airties istedim vermediler , sorunlarla boğuşup duruyoruz şimdi.

Benim tavsiyem Airties markasından şaşmayın

• Like 1

Bir saat önce, morjela yazdı:

zyxel alma da ne alıyorsan al. TTnetten internet alırken verdiler, marka tercihi yaptırmadılar. Israrla Airties istedim vermediler , sorunlarla boğuşup duruyoruz şimdi.

Benim tavsiyem Airties markasından şaşmayın

Ben TP-Link veya Asus düşünüyordum.

1 dakika önce, PColik yazdı:

Ben TP-Link veya Asus düşünüyordum.

TP-Link modem kullanmıştım , o zaman problem yaşamadım ama şimdikiler nasıl bilmiyorum. Asus modem hiç kullanmadım. Forumda kullanan arkadaşlar vardır muhakkak , yorum yaparlar umarım.

Ancak şunu diyebilirim ki ; şimdiye kadar kullandığım en stabil modem Airties

• Like 1

Bir saat önce, morjela yazdı:

TP-Link modem kullanmıştım , o zaman problem yaşamadım ama şimdikiler nasıl bilmiyorum. Asus modem hiç kullanmadım. Forumda kullanan arkadaşlar vardır muhakkak , yorum yaparlar umarım.

Ancak şunu diyebilirim ki ; şimdiye kadar kullandığım en stabil modem Airties

Çok sağol kardeş. Sanırım merak ettiklerimi cevaplandıracak kadar teknik bilgin yok seninde benim gibi :)

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ama siz benim sorunumu tam olarak anlamadınız herhalde :D

Siz hep marka söylüyorsunuz. AirTies al, TP-Link al gibi... Hiç model falan söylemiyorsunuz. Hangi markanın kaliteli ve güvenilir olduğu konusunda benimde bilgim var fakat her markanın her modemi aynı özellikte olmuyor. Örnek verecek olursam TP-Link markasının 100 liralık modemi de var, 1000 liralık modemi de...

Modem konusunda teknik bilgi sahibi olan bir arkadaştan yardım bekliyorum, konuda belirttiğim beklentilerimi karşılayabilecek bi modem...

Bende uzun zamandır modem araştırıyorum. senin istediğin özelliğin sırrı sanırım modemde ayarlanabilir qos olması. asus modemlerde böyle bir özellik var ama kullanıcılardan bazılarında çekim alanı konusunda zayıf diyenler var. airtieste de aynı özellik olabilir araştırmak lazım aşağıda modem arayüzünün demosu var. 

Please register to see this content.

• Like 1

3 saat önce, PColik yazdı:

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ama siz benim sorunumu tam olarak anlamadınız herhalde :D

Siz hep marka söylüyorsunuz. AirTies al, TP-Link al gibi... Hiç model falan söylemiyorsunuz. Hangi markanın kaliteli ve güvenilir olduğu konusunda benimde bilgim var fakat her markanın her modemi aynı özellikte olmuyor. Örnek verecek olursam TP-Link markasının 100 liralık modemi de var, 1000 liralık modemi de...

Modem konusunda teknik bilgi sahibi olan bir arkadaştan yardım bekliyorum, konuda belirttiğim beklentilerimi karşılayabilecek bi modem...

Bende diyorum ki bunun modele alakası yok upload hızınız düşük olunca böyle oluyor 10 mbps upload olsa misal rahat olursunuz ama 1 mbps olunca bunu bide 4-5 makine paylaştırmaya kalkınca neti kitliyor video yüklerken haliyle yükleme yapınca tamamını sömürüyor çünkü olay burda patlak veriyor modemle çözülecek iş değil

• Like 1

5 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Bende diyorum ki bunun modele alakası yok upload hızınız düşük olunca böyle oluyor 10 mbps upload olsa misal rahat olursunuz ama 1 mbps olunca bunu bide 4-5 makine paylaştırmaya kalkınca neti kitliyor video yüklerken haliyle yükleme yapınca tamamını sömürüyor çünkü olay burda patlak veriyor modemle çözülecek iş değil

Çalıştığım iş yerinde ki internet evdekiyle aynı. İkisi de TurkNet. İş yerinde deneme için YouTube a bi video yüklemeye başladım, video yüklenirken diğer sitelerde de rahatça gezilebiliyordu. Ama iş yerindeki modem çok pahalı bir şey, teknisyen abiye sordum, bin liraya yakın bir fiyata almışlar 2-3 ay önce. Gerçi benim o kadar bütçem yok ama neyse :D

11 saat önce, PColik yazdı:

Çalıştığım iş yerinde ki internet evdekiyle aynı. İkisi de TurkNet. İş yerinde deneme için YouTube a bi video yüklemeye başladım, video yüklenirken diğer sitelerde de rahatça gezilebiliyordu. Ama iş yerindeki modem çok pahalı bir şey, teknisyen abiye sordum, bin liraya yakın bir fiyata almışlar 2-3 ay önce. Gerçi benim o kadar bütçem yok ama neyse :D

Ama işyerindeki internetle evdeki internet aynı olmaz işyerlerinde genelde iş yükünü azaltmak adına internet servis sağlayıcılar daha fazla upload veriyorlar misal ona bakarsan bizim büfeyle bizim evde aynı internet var ben ölçüm yapıyorum upload 1 mbps bile çıkmazken büfede 4 mbps çıkıyor 2mizde aynı parayı ödüyoruz neden böyle bir ayrımcılık yapılıyor onuda anlamış değilim

• Like 1

8 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Ama işyerindeki internetle evdeki internet aynı olmaz işyerlerinde genelde iş yükünü azaltmak adına internet servis sağlayıcılar daha fazla upload veriyorlar misal ona bakarsan bizim büfeyle bizim evde aynı internet var ben ölçüm yapıyorum upload 1 mbps bile çıkmazken büfede 4 mbps çıkıyor 2mizde aynı parayı ödüyoruz neden böyle bir ayrımcılık yapılıyor onuda anlamış değilim

Anladım kardeşim, böyle bir şey yapıldığını bilmiyordum. Sağolasın.

• Like 1