Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

AIO Boot Türkçe (multiboot )

34ero
 Share

Recommended Posts

Ben konuya yeterince hakim değilim ama Türkçeleştirme yaptım bu konuyla ilgilenen arkadaşlar bakabilir (hata varsa diye dil dosyasını da verdim düzeltilebilinir )

USB takınca sıkıştırılmış dosyaları sürücünüze yükleyin Türkçe dili seçin  :) (sürücünün ana dizinine klasör içinde olmadan dosyaları yüklemek gerekli)

AIOBoot-v0.9.4.5-Tr      51.4 mb

sadece dil dosyası (Turkish)

AIO/Tools/Lang/ içine dil dosyasını atın değişikliğe onay verin

Please register to see this content.

Edited by 34ero
  • Like 2

Program çok güzel ve bir çok özelik barındırmakta boot verme uefi desteklemesi bir çok işletim sistemini destekliyor olması ve arayüz içinde zahmet göstermeden desteklediği dosyaları sıkıntısız bir şekilde ekliyor harika çalışıyor. Bunlardan yana sıkıntı yok ve takdire şayan gerçekten. Benim uzun süre uzak kalmamdan dolayımı yoksa sadece kısmi müdahele izni ilemi hazırlanmış tam olarak çözemedim :) zira ben eklemek istediğim ve başka bir arayüze geçmeden çalıştırmak istediklerim var örneğin DLCboot gibi Grub4dos,a eklemeden ilk menü,ye ekleyip çalıştırmak istiyorum ayrıca sıralama değişme ve arayüzde isim değiştirme gibi şimdilik yapamadığım bazı eksiklikler var belkide ben bilmiyorum. Şu ana kadar w10, w8.1 w7, server2008, xp uefi ve legacy olarak sorunsuz çalıştırdım ayrıca DLCBOOT ve PE uygulamarda sorunsuz dediğim gibi benim için tek sıkıntı ilk arayüz,den geçiş yapmak zorunda kalmam. AIO Boot programı için kaynak kodların olduğu bir site varsa sorunlar için çözüm olur. Paylaşım ve bildirme için teşekkür ederim.

Şimdi yeni sürümü indirdim ve usb belleğe kurdum değişgenlere baktım alakası yok ama tekrar inceliyeceğim inşaAllah. 

• Like 3

Slm çıkan dosyaları örneğin usb atın fakat bir klasör içinde olmaması gerekli  O zaman çalışır

(sadece sürücülerin ana dizinin de çalışır aşagıdaki resimdeki gibi olmalı )

Edited by 34ero
  • Like 1

Hata alan arkadaşların hata alması normaldir çünkü program USB BELLEK içinde çalışır, ancak boot edilmesi ve UEFI desteği için format atılması gerekir (Bilenler Müstesna) uygulama bilgisayara indirilip çalıştırıldığında usb bellek bilgisayara takılı olsun ancak boot olmayan ve test amaçlı kullanacağınız bir usb bellek olursa daha iyi olur zira flash bellek silinip otomatik olarak boot verecek ve 

.exe boot ve gerekli bir kısım dosyayı ekleyip hazır hale getirecektir. Burda bilinmesi gereken format atması esnasında belleği iki parça halinde bölmeniz ve UEFI için olan kısmı 150 mb,dan 500 mb gibi bir alana yükseltmeniz sonrası için çok iyi olur. İkinci önemli kısımda UEFI desteği olan işletim sistemlerini belleğe eklerken sonrasında herhanbi bir şekilde düzenleme yapmayın isimleri ona göre belirleyin UEFI desteği varsa o ismi ekleyin kendisi zaten legacy,e ekler. Üste resimde olan kısmı kasdediyorum. (Menü Editörü Wim Menü) Müdahele etmeyin UEFI olanlar hata verecektir sil baştan kurmak zorunda kalabilirsiniz. Kullandıkça kolay hale gelecek ve detayları bilinip paylaşıldıkça herkes kendine göre bir sistem hazırlayabilir. Bende zaman buldukça bakıyorum henüz yeniyim çok beğendim :) hata olmadıkça yedek alıp devam ediyorum zaman kaybı olmasın ;) sizde böyle yapabilirsiniz. Kısmen ana menü,ye müdahele ettim şimdilik işimi görüyor ama henüz başka arkadaşlara vermedim, inşaAllah tek menü halinde olursa veya iki menü paylaşıma açabilirim testler istediğim gibi olursa tabi.

@34ero Sağolsun konuyu açıp paylaşımda bulundu devamı gelmesi temennisi ile.

• Like 4

AIO Boot v0.9.5.1 (16/052017): (34,3mb)  TÜRKÇE dil artık programa dahil oldu...

• Updated to the latest version of Grub4Dos.
  • Improved interface and menus of Grub4Dos.
  • Grub4Dos now supports booting Clover.
  • Added support for 4MLinux and BakAndImgCD
  • Support Zorin OS latest version. This is a problem from Zorin, it does not support the live-media-path parameter. Thanks a user for reporting this issue.
  • Added Turkish language. Thanks to Erhan Kultur. It needs to be improved.
  • Updated Russian and Romanian languages.
  • Some bug fixes.
  • Please register to see this content.
Edited by 34ero
  • Like 2

@34ero AIOBOOT ile hazırladığım ve hala tamamdır demediğim ama oldukça beğendiğim bu programla hazırlanan sistemden kısa bir video. Biraz daha düzenlemem ve menü geçişleri arasında hiç bir sorun kalmadığında yeni bir başlık ve imaj dosyası ile paylaşıma açarım inşaAllah.

https://youtu.be/4McdPBCLS8Y

• Like 1

24 dakika önce, awengers44 yazdı:

@34ero AIOBOOT ile hazırladığım ve hala tamamdır demediğim ama oldukça beğendiğim bu programla hazırlanan sistemden kısa bir video. Biraz daha düzenlemem ve menü geçişleri arasında hiç bir sorun kalmadığında yeni bir başlık ve imaj dosyası ile paylaşıma açarım inşaAllah.

https://youtu.be/4McdPBCLS8Y

Videoyu izledim ancak nasıl yaptın ne kulandın yani biraz anlatıp aydınlatsaydın herkes yararlanırdı en azından bilgi çoğalırdı 

48 dakika önce, ararat1824 yazdı:

Videoyu izledim ancak nasıl yaptın ne kulandın yani biraz anlatıp aydınlatsaydın herkes yararlanırdı en azından bilgi çoğalırdı 

Detaylı anlatım ve içeriği paylaşım yaptığımda anlatırım nasip olursa. 

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

AIO Boot 0.9.5.5 Installer + Fix + Portable

Anasayfa: 

https://cloud.mail.ru/public/CBv6/UqHpaUUFZ

https://github.com/nguyentumine/AIO-Boot/releases

• Like 1

Yapımcının 27 Mayıs 2017 tarihli yeni video'lu anlatımı + AIO Boot uygulamasının ekran görüntüleri

Görünce boş geçmeyeyim dedim ekledim :)

Spoiler

AIOBoot - YouTube Video'su |

SCREENSHOTS

Below is a screenshot of AIO Boot. Includes Grub2 Menu, Grub4Dos, iPXE and AIOCreator tool. Click on image to see full size.

This is the Grub2 MENU of AIO Boot. You can quickly launch into the MENU by its corresponding hotkey.

This is the Grub4Dos MENU of AIO Boot. Only use Grub4Dos if your computer is not compatible with Grub2. AIO Boot supports booting via LAN. This is the iPXE menu of AIO Boot. AIO Boot Extractor helps you format drives, extract to install AIO Boot and install Grub2, Clover and Syslinux. AIO Boot Extractor also offers the option of creating two FAT32 and NTFS partitions for USB. AIOCreator tool is compact and user-friendly. You can easily integrate many Windows, Linux, Antivirus and Android installers into AIO Boot. You can change the language, background, fonts for Grub2 and many other settings in Settings.
Partition Image Mapper helps you to create FreeBSD, TrueOS, macOS, Ubuntu Server, Debian and Kali Linux installers without losing data.

• Like 5

4 saat önce, alisky yazdı:

Arkadaşlar selamlar,

DLC Boot u nasıl entegre edebilirim bu sisteme ?

1-Öncelikle DLCBoot.exe DLC1 ve Boot klasörünü AIOBOOT kurulu usb belleğe kopyalayın. AIO\Tools\Grub4dos\menu.lst Notepad++ ile açıp içeriği düzenleyin sizin için gereksiz olanları silin ve alttaki kodu yapıştırın ve aynı işlemi AIO\Menu\Grub4dos.lst içinde yapınız.

title  DLC BOOT Menu 2017 v.3.3
find --set-root /DLC1/Programs/Dos/Menu/en/USB/menu.lst
configfile /DLC1/Programs/Dos/Menu/en/USB/menu.lst

2-Usb dizini içinde AIOCreator.exe çalıştırın Menü editörüne tıklayın win Menü \UEFI ve Legacy için işlem yapmanız gerekiyor. Önce uefı seçin ardından BCD menümüz açılır add tıklayıp New WIM boot entry seçin. Şuna çok dikkat edin UEFI BCD düzenleme yaparken boot file adresi \Windows\system32\boot\winload.efi >Legacy ise \Windows\system32\boot\winload.exe olacak

Resimdeki yolu takip edin UEFI Legacy ve Xp için.

Edited by awengers44
Spoiler