Jump to content

Kurtarma Bölümündeki Wim Dosyası Kurulumu

enes0552
 Share

Recommended Posts

hp pavilion g6 serisi bi laptopum var 750 gb dahili diski var ve 3 bölüm. c harici diğer bölümler neredeyse dolu bu sebeple recovery bölümünü kullanarak kurulup yapmak istemiyorum.( recovery işletim sistemi win7 x64 homebazic) çünkü tüm diski sıfırlıyo bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürüyo. bunun yerne c yi biçimlendirip recovery bölümü içinde bulunan 11 gb lık base.wim dosyasını c bölümüne kurabilirmiyim. yani bilgisayarın recovery için hazırlanmış bu wim dosyasını diski sıfırlamadan kurabilir miyim

recovery kulanarak kuramazsın illaki sıfırlar bunun yerine usb kullanarak ve recoveriyi bozmadan kurmamanın tek yolu sadece c diski

formatlayarak kura bilirsin disklerden birin boyutunu yada ismini değiştirsen bile hazır sistem lerin recovery leri calışmıyor zamanında

lenovoyla bayağı uğraşmıştım bana kalırsa c artı 11 gbyt lık alanı sil bas gitsin formatı sonrada windowsun recovey sistemini kullan güncel bir sistemin olur

Edited by wendor11
  • Like 2

Bir saat önce, enes0552 yazdı:

hp pavilion g6 serisi bi laptopum var 750 gb dahili diski var ve 3 bölüm. c harici diğer bölümler neredeyse dolu bu sebeple recovery bölümünü kullanarak kurulup yapmak istemiyorum.( recovery işletim sistemi win7 x64 homebazic) çünkü tüm diski sıfırlıyo bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürüyo. bunun yerne c yi biçimlendirip recovery bölümü içinde bulunan 11 gb lık base.wim dosyasını c bölümüne kurabilirmiyim. yani bilgisayarın recovery için hazırlanmış bu wim dosyasını diski sıfırlamadan kurabilir miyim

arkadaşa katılıyorum recovery kısmını ben ben hep uçururum kendim sıfırdan kurarım keyde problem çıkmaz telefonla etkinleştirebilirsiniz recovery bölümüde yanındaki bölüme ekleyebilirsiniz

• Like 1

WinNTsetup ile wim den partitiona kurulum yapabilirsin,liveCD üzerinden çalışır.  Ama arkadaşların söylediğine katılıyorum. Bence de en iyisi format ve acronis. 

Benim formülüm şöyle:

Oem key varsa direk kurulum yap keyi otomatik görür, driverleri vs kur daha sonra acronis bootableCD ile sadece C nin yedeğini al, istediğin zaman yedekten recovery yap. 

Oem key yoksa yine lazesoftun bootableCD si ile orjinal keyini bul bir yere yaz sonra kurulum driver vs ve ardından acronis ile yedek al. 

Bence backup recovery konusunda en iyisi acronis. 

• Like 2