Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tv Kartı Aldım Görüşleriniz Ve Yardımlarınız.

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar şu tv kartımın sitesi: http://www.dvbsky.net/Index.html          support kısmında driverlar falan var. ikinci el olarak aldığım tv kartıda şu: http://www.dvbsky.net/Products_S960.html  burdanda bakabilirsiniz: https://www.amazon.de/DVBSky-S960-USB-DVB-S2-Tuner/dp/B00C0PV4LW  sorularım şunlar:

1- odamda bir televizyon ve rızıvır var switch te var.. bu rizıvır ile tv yi izliyorum tek çanak-lnb ile. şimdi benim aynı anda  televizyonu ve tv kartını kullanabilmem için ikili lnb mi almam lazım? yoksa basit bir yolla tv kartınada bağlantı yapabilirmiyim? gerçi bu pek gerçekçi gelmiyor ama..? sonuçta kanal araması v.s farklı olacaktır..?

2- bu tv kartının arayüzü türkçemi acaba? takıp kullansam hemen kurulur ve çalışırmı?

3-yada support kısmındaki driverlar dan ve playerlerdenmi yüklemekliyim? tv kartıma göre hangi dirver , playerlerı kurmam gerek?

4-sistemim: windows 10 64  enterprise. işlemci üçünnü nesil i7 3.40 ghz. 8 gb ram. nividia gt 630 ekran kartı. evet görüş ve yardımlarınzı bekliyorum.

5-ayrıca eklemek istedikleriniz varsa o konulardaki düşüncelerinizde rica ediyorum.

Hayırlı sabahlar :

1- Receiver da çıkış varsa ordan takabilirsin kabloyu (ki bunun pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum tv kartları receiver lara göre daha hassas cihazlar.. Çift çıkışllı lnb daha garanti olur...)

2- Diver yükledikten sonra tv kartını takın otomatik bulup yükler büyük ihtimal. Dvbdream yazılımını öneririm progdvb biraz uğraştırıyo bana göre daha stabil dvbdream arayüzü türkçe seçeneğide var her iki programında...

3-Donanımın full hd yayına yeter sanıyorum ama 4k izlemek istersen ne olur bilemem kasma yapabilir...

4-Codec paketi lazım driver ve programı kursanızda ben kullandığım dönem kendi kartımla en iyi verimi cyberlink codc lerde almıştım sd hd yayınlarda,

hadu,cccam,vplug vs.. her biri farklı işe yarayan pluginleri araştırısanız işinize yarar biss powervu vs.. şifreleme sistemlerinde yayın yapan yabancı uydulardaki şifreli yayınları izleyebilmek için aklıma bunlar geliyo şuan  baya uğraştım zamanında izlenebilir şifreli yayın skalası daha fazlaydı o zamanlar aklınıza takılan yardımcı olabileceğim bişey olursa yardımcı olurum denk düştüğümüzde....

Selametle....

Edited by neskali
  • Like 1

6 saat önce, neskali yazdı:

Hayırlı sabahlar :

1- Receiver da çıkış varsa ordan takabilirsin kabloyu (ki bunun pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum tv kartları receiver lara göre daha hassas cihazlar.. Çift çıkışllı lnb daha garanti olur...)

2- Diver yükledikten sonra tv kartını takın otomatik bulup yükler büyük ihtimal. Dvbdream yazılımını öneririm progdvb biraz uğraştırıyo bana göre daha stabil dvbdream arayüzü türkçe seçeneğide var her iki programında...

3-Donanımın full hd yayına yeter sanıyorum ama 4k izlemek istersen ne olur bilemem kasma yapabilir...

4-Codec paketi lazım driver ve programı kursanızda ben kullandığım dönem kendi kartımla en iyi verimi cyberlink codc lerde almıştım sd hd yayınlarda,

hadu,cccam,vplug vs.. her biri farklı işe yarayan pluginleri araştırısanız işinize yarar biss powervu vs.. şifreleme sistemlerinde yayın yapan yabancı uydulardaki şifreli yayınları izleyebilmek için aklıma bunlar geliyo şuan  baya uğraştım zamanında izlenebilir şifreli yayın skalası daha fazlaydı o zamanlar aklınıza takılan yardımcı olabileceğim bişey olursa yardımcı olurum denk düştüğümüzde....

Selametle....

1- ikili lnb alacağız o zaman ayarı falan kendim yaparım biraz uğraşırım ama yapabilirim.

2-bu kartı bilgisayara takınca kendi arayüzü yokmu ve driver ı? yani takıp pc çalışırken driver ı kendi yüklenmezmi ve kullanma arayüzü? (bilgisayar çalışmazken tv kartının çalışma özelliği yok değilmi bu arada) böyle değilse yukarıda verdiğim support>windows >windows driver ve windows software kısmından hangilerini yükleyeceğim?

yoksa support kısmından sadece en üstteki güncellemeyimi yükleyeyim ve sonra dvbsky player ında en üstteki güncellemesinimi yükleyeyim yoksa bunun yerine dediğiniz gibi dvbdream ı program indirme sitelerinden katılımsız son sürümlerden bulupmu yükleyeyim? dvbsky player ın altındaki eklentiler v.s. var onlardanda yüklemem gereken varmı?

3-codec paketini  ve diğer altta verdiğiniz eklentileri nerden bulcağım? link-lerini verebilirmisiniz?

Driveri bu olması lazım :

buda driverdan sonra çıkan bazı hataları giderdiğini söyleyen fix i :

Dvbdream ın en son sürümünün crack lisi yada katılımsızı varsa yükeyebilirsin ayarlarıyla ilgili örnek bi video:

Pluginlerin genelinin olduğu ne işe yaradığı örnek bi sayfa:

cyberlink powerdvd yi yüklersen kodekleri otomatik yüklenir yada hd pack olarak istersen aşağıda linkini veriyorum :

Please register to see this content.

Edit:Bilgisayar çalışmazken tv kartı çalışmaz....

Edited by neskali
  • Like 1