Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tv Kartı Oynatıcı Ve Alternatifleri

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

1-DVBSKy S960 DVB-S/S2 USB  tv kartı almıştım yeni. oynatıcı olarak dvbdream önerildi. kurdum baya işlevli.

fakat teletex i kullanamaıyorum eklentilerde yok. teletex eklentisini nasıl bulabilirim.

2-birde uzaktan kumanda çok lazım değil ama yeterince kumanda etmiyor. açma kapama v.b dışında. tam kullanabilmek için ne yapmalıyım?

3-dvbdream a alternatif olarak teletexi çalışacak oynatıcılar varmı teletex li?

4-ve son olarak türksat 4a kanal listei verebilirmisiniz? ve onu nereye atıcam? teşekkürler.  katılımsız full program olursa iyi olur.

5-EDİT: birde dün ikili lnb almak zorunda kaldığım için bu yeni lnb nin çanak ayarlarını yaparken tv rızıvırımı kullandım. sonradan yerine yeniden bağlayınca atv, show, star gibi genelde kullandığımız kanalları göstermez oldu. elle arama yaptım buluyor ama onlarda göstermiyor. diğer kanallarınsa hepsini gösteriyor bunu nasıl halledebilirim?

Edited by abdulhey_

2 saat önce, abdulhey_ yazdı:

1-DVBSKy S960 DVB-S/S2 USB  tv kartı almıştım yeni. oynatıcı olarak dvbdream önerildi. kurdum baya işlevli.

fakat teletex i kullanamaıyorum eklentilerde yok. teletex eklentisini nasıl bulabilirim.

2-birde uzaktan kumanda çok lazım değil ama yeterince kumanda etmiyor. açma kapama v.b dışında. tam kullanabilmek için ne yapmalıyım?

3-dvbdream a alternatif olarak teletexi çalışacak oynatıcılar varmı teletex li?

4-ve son olarak türksat 4a kanal listei verebilirmisiniz? ve onu nereye atıcam? teşekkürler.  katılımsız full program olursa iyi olur.

5-EDİT: birde dün ikili lnb almak zorunda kaldığım için bu yeni lnb nin çanak ayarlarını yaparken tv rızıvırımı kullandım. sonradan yerine yeniden bağlayınca atv, show, star gibi genelde kullandığımız kanalları göstermez oldu. elle arama yaptım buluyor ama onlarda göstermiyor. diğer kanallarınsa hepsini gösteriyor bunu nasıl halledebilirim?

1-Dvb dream teletext ve plugin yükleme videosu: (Progdvb de kullanabilirsiniz alternatif olarak)

Please register to see this content.

2-Kumanda hiç kullanmadım (falza işlevsel olmuyordu diye baya yorum okumuştum o sebeple hiç denemedim.Bilmiyorum)

3-Progdvb en çok kullanılandı o zamanlar...

4-Kablo kaynaklı olabilir düşük bi ihtimalde olsa yerlerini değiştirip deneyiniz receiver ve karta giden kablonun birde f konnektörleri kontrol edin ( başındaki demirler kablonun iki ucundaki)

kanal listesi baktım hep eskiler var kendiniz taratmanız daha sağlıklı olur...

diğer konunuza bişeyler daha yazmıştım okudunuz diye tahmin ediyorum :

Diğer konunuz

Edited by neskali

@neskali kardeşim çok teşekkür ederim. progdvb yi denemedim ama dvb dreamı yükledim. verdiğin teleteks ide kurdum güzel çalışıyor.

TELEVİZYONUMDAKİ bu bahsettiğim genelde izlediğimiz atv star show gibi yayınları demin kuruluma bir ayar yaparak kurdum. LNBgücü karışık ,14v 18v olmak üzere üç seçeneği var 14 v ye aldım ve otomatik tarama yaptım BU KANALLARIN HEPSİ ÇIKTI. DEMİN FULL SİNYALLE HEPSİ GÖSTERİYORDU.  şimdi bilgisayarda tv izledikten sonra tekrar tv yi açtım yine güç kalitde sıfır ve göstermiyor. daha öncekinde de dediğim gibi sinyal iyi idi ama o kanalları şifreli yazıyordu. halbuki şifreli değil. lnb iki alıcıya dağıldığı içinmi lnb den kaynaklı bir sorunmu bilmiyorum.

bu türksat 4a daki şifreli yayınları izleme eklentisi varmı? ve dvbdreamda c bölümünde nereye atıyoruz? hotbird şifre çözücü varmı demeyeceğim çünkü onun için ayrı yönde lnb olması gerekli değiilmi?

bu televizyondaki dediklerinizn hepsini yaptım. tek çalışırken ikisi çalışırken bağlantı sorunu yok yani çalışıyordu. ama neden üstte bahsettiğim gibi oluyor onu anlamıyorum. demin bulduğunda yaptığım ayarla kanalları pc de tv de gösteriyordu. şimdi pc dekini kapattım tv yi açtım dediğim gibi göstermiyor yine. emekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

1 saat önce, abdulhey_ yazdı:

@neskali kardeşim çok teşekkür ederim. progdvb yi denemedim ama dvb dreamı yükledim. verdiğin teleteks ide kurdum güzel çalışıyor.

TELEVİZYONUMDAKİ bu bahsettiğim genelde izlediğimiz atv star show gibi yayınları demin kuruluma bir ayar yaparak kurdum. LNBgücü karışık ,14v 18v olmak üzere üç seçeneği var 14 v ye aldım ve otomatik tarama yaptım BU KANALLARIN HEPSİ ÇIKTI. DEMİN FULL SİNYALLE HEPSİ GÖSTERİYORDU.  şimdi bilgisayarda tv izledikten sonra tekrar tv yi açtım yine güç kalitde sıfır ve göstermiyor. daha öncekinde de dediğim gibi sinyal iyi idi ama o kanalları şifreli yazıyordu. halbuki şifreli değil. lnb iki alıcıya dağıldığı içinmi lnb den kaynaklı bir sorunmu bilmiyorum.

bu türksat 4a daki şifreli yayınları izleme eklentisi varmı? ve dvbdreamda c bölümünde nereye atıyoruz? hotbird şifre çözücü varmı demeyeceğim çünkü onun için ayrı yönde lnb olması gerekli değiilmi?

bu televizyondaki dediklerinizn hepsini yaptım. tek çalışırken ikisi çalışırken bağlantı sorunu yok yani çalışıyordu. ama neden üstte bahsettiğim gibi oluyor onu anlamıyorum. demin bulduğunda yaptığım ayarla kanalları pc de tv de gösteriyordu. şimdi pc dekini kapattım tv yi açtım dediğim gibi göstermiyor yine. emekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Usta driver kaynaklı olabilir yada herhangi bi sinyalde kitlenmesede( yani sinyal gelmezse) şifreli olmasada şifreli diyebilir yönetici olarak çalıştırmayı dene birde uyumluluktan windows 7-8 vs seçerek dene,arada diseq varsa diseq seçme olayı oluyo tv kartlarında direk tak kabloyu evet hotbirs astra thor vs.. uydulardaki yayınlar için o uyduya ayarlı çanağın olması lazım yada motorlu uydun varsa çevirmek lazım şifreli yayın izlemek için asgari cccam serverın olması lazım power vu vs.. şifreleme türlerinde key sıkıntısı oluyo değişiyo sürekli takip etmek lazım Türksat için yasal olmadığı için bişey diyemiyicem.!!!! (Fil platformu açılıyosu bi ara şimdi açılıyomu bilmiyorum eskiden hepsi açılıyodu)...

Edit:Driverdan sonra verdikleri bi fix vardı onu yükledinizmi.? Yüklememişseniz belki çözülür...

Edited by neskali

2 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

benim bahsettiğim pc değil odamdaki televizyon.

ayrıca şu anda türksatın son frekanslarını girdim bir sürü tarayacağı kanal çıkıyor ama mesela 194 kanl var 57 de kalıyor. bunun nedeni nedir. yine buda televizyonla ilgili.

Lnb deki yerleri değiş tvv kartıyla senin uydudaki bağlantının, direk sinyal 0 a düşmesi normal değil ya tv ye gelen kabloda bi sıkıntın var ya başlıkları (konnektörler tam oturmamış)

yada lnb de bağladığın girişte sıkıntı var aklıma başka bişey gelmiyo şuan...

• Like 1

6 dakika önce, neskali yazdı:

Lnb deki yerleri değiş tvv kartıyla senin uydudaki bağlantının, direk sinyal 0 a düşmesi normal değil ya tv ye gelen kabloda bi sıkıntın var ya başlıkları (konnektörler tam oturmamış)

yada lnb de bağladığın girişte sıkıntı var aklıma başka bişey gelmiyo şuan...

hayır onlarıda denedim. mesele sinyalin iyi olmasına rağmen atv star ntv gibi genel kullandığımız kanalları şifreli diyor.

ikinci meselede güncel türksat frekanslarını girip kaydedip güncelleme tarama yaptığımda bir sürü kanal adedi veriyor ama mesela 57. ci transporder da takılıp kalıyor hepsini taraya bilse eminim sorun ortadan kalkacak

1 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

hayır onlarıda denedim. mesele sinyalin iyi olmasına rağmen atv star ntv gibi genel kullandığımız kanalları şifreli diyor.

ikinci meselede güncel türksat frekanslarını girip kaydedip güncelleme tarama yaptığımda bir sürü kanal adedi veriyor ama mesela 57. ci transporder da takılıp kalıyor hepsini taraya bilse eminim sorun ortadan kalkacak

Türksat tarama frekansında ağ açık tarama yaptığınız halde gelmiyorsa bişey diyemiyicem yukarda yazdıklarımı denediyseniz fakat bi kaç komşuma eski receiverlarda bu tip sorun yaşayanlara önce fabrika ayarların geri döndürüp sonra güncel türksat tarama frekansından taratınca eksik kanal bulan uydular normal hepsini bulmuştu 3-4 tane de ben böyle çözmüştüm belki sizinde işinize yarar...

Selametle..

evet eski rızıvır dediğiniz gibi fabrika ayarlarınada döndürüp güncelleme tarama yaptım. bakın şu anda yine yapıyorum. taranacak transponder sayısımı ne o? o 200 de ama 65 de yine takıldı kaldı. bulduğu tv kanalı sayısı ise 39.

birde fabrika ayarlarına dönüp buı sefer yeni frekansları girmeden güncelleme tarama yaptırıcam bakalım ne olacak?

3 dakika önce, abdulhey_ yazdı:

evet eski rızıvır dediğiniz gibi fabrika ayarlarınada döndürüp güncelleme tarama yaptım. bakın şu anda yine yapıyorum. taranacak transponder sayısımı ne o? o 200 de ama 65 de yine takıldı kaldı. bulduğu tv kanalı sayısı ise 39.

birde fabrika ayarlarına dönüp buı sefer yeni frekansları girmeden güncelleme tarama yaptırıcam bakalım ne olacak?

Eğer cihazınız eskiyse içinde kayıtlı olan transporder larda eskidir şu frekansların biri üzerinden Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar ağ tarama veya nıt açık yapmıyorsanız bulmaz hepsini trasporderlar zamanla değiştiği için...

yada : bu tp leri tek tek elle girip üzerinden arama yapmanız lazım...

Spoiler

untitled-4-01.png

Bir saat önce, neskali yazdı:

Eğer cihazınız eskiyse içinde kayıtlı olan transporder larda eskidir şu frekansların biri üzerinden Batı kapsama alanı için 12380 V SR:27500 Türkiye ve Doğu kapsama alanı için 12423 H SR:30000) yeni frekanslar ağ tarama veya nıt açık yapmıyorsanız bulmaz hepsini trasporderlar zamanla değiştiği için...

yada : bu tp leri tek tek elle girip üzerinden arama yapmanız lazım...

Hide contents

untitled-4-01.png

evet bunlarıda aynen girip denedim. benim bir eski rızıvır daha vardı. onu bir köşeye koymuştum. tv tamircisi mi bozulmuş  tamir olmaz demişti. yoksa ben başka yeni bir rizıvır alıncamı onu bir köşeye koymuştum hatırlamıyorum. şimdi onunla tarama yaptım hepsini canavar gibi gösteriyor :) yalnız onda da kronik bir tv 8 ve fox tv göstermeme sorunu var. elle girdim frekanslarını hemde iki değişik listeden yine bulamadım bu kanalları. bu arada değişik odalardaki ve değişik lnb lerde de bu rızıvır tv8 ve fox tv yi hiç bulamadı.

Edited by abdulhey_

transpoder ların yan tarafta içerdiği kanallerı gösteriyor. bütün transponderları geziyorum  tv 8 i ve fox tv yi içeren transponder var ama hiç sinyal yok başka yerlerden yeni frekanslar giriyorum durum yine aynı. otomatik aramada o transponderlar geçiyor ama bu kanalları kaydetmiyor rizıvır. sorun ne anlayamadım. internettede bir kaç yerde bu konudan bahsedilmiş. pc de tv kartında mevcut sd sinide hd sinide buluyor.