Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Winpe Imaj

Share

Recommended Posts

Merhaba, 

Kullanmakta olduğumuz  herşeyi yüklü işletim sistemini WinPe imajı haline getirebilirmiyiz? Veya Winpe olarak çalıştırdığımız sisteme denetim masası program ekle kaldırdan media player kalıcı olarak eklenebilir mi ?

Teşekkürler

Ben sadece media player üzerinde gelen bir winpe hazırlamak. Bunuda portable olarak eklemek değil direk kurulu halde yapmak istiyorum. Portable olarak eklediğinizde activex kütüphanesi gelmiyor. Benimde ona ihtiyacım var :))) Dolayısı ile winpe ye media playerı ya denetim masasından eklemem lazım veya içinde kurulu olması gerekli ama yapamadım. 3 aydır ne yaptıysam çözüm bulamadım..

Teşekürler

WMP scripti yapan yok malesef. Bu konuyla ilgili 2 site var, biri projeyi sonlandırdı (rebootpro.net ti sanırım) diğeri ise hala aktif olan scripterlerin bulunduğu theoven.org ama oraya da baktım WMP için script yazılmamış. Herkes video için VLC kullandığından yazan olmamış. Aklıma gelen tek yöntem projenin içinde dahili olarak gelen bir script hazırlama aracı var onunla bazı programları kendim de çevirdim ama WMP karmaşık bir yapıya sahip, dosyaları Windowsun içinde dağınık halde. Velhasılı bu biraz zor. Projenin içinde activex support diye bişey geçiyor ama nasıl eklenir hiç bilmiyorum. yomi.cwcodes.net adresine girip ctrl+f ile activex yazarsan görürsün. Benim ingilizce mağaranın kapısına kadar gelebildiği için çözemedim orayı :D

• Like 1

• 1 ay sonra...
9 saat önce, Lord_Ares yazdı:

Peki şöyle yapabiliyormuyuz, 

Şuan bilgisayarımda çalışan  windows 7 nin imajını alsam bunu usbden çalıştırabilirmiyim ? Bu konu hakkında fikriniz nedir.

Ram üzerinden çalışan sistemler genelde küçük boyutlu sistemlerdir. Sistemi komple alıp ramdan çalıştıramazsınız, rama sığmaz zaten. Usb üzerinden sistem çalıştırmak istiyorsanız wintousb kullanabilirsiniz. Usb ye normal bir windows kurup usb den boot ediyorsunuz. WintoGo ile aynı mantık yani, ramı kullanmaz, hdd yerine usb den çalışır, tabi usb 3.0 olursa daha hızlı çalışır.programın ücretsiz sürümü mevcut,

Please register to see this content.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...
  • Editor
On 03.04.2017 at 14:26, Lord_Ares yazdı:

Ben sadece media player üzerinde gelen bir winpe hazırlamak. Bunuda portable olarak eklemek değil direk kurulu halde yapmak istiyorum. Portable olarak eklediğinizde activex kütüphanesi gelmiyor. Benimde ona ihtiyacım var :))) Dolayısı ile winpe ye media playerı ya denetim masasından eklemem lazım veya içinde kurulu olması gerekli ama yapamadım. 3 aydır ne yaptıysam çözüm bulamadım..

Teşekürler

linkteki windows7pe 32bit i denermisin mediaplayer ekli gelir

Edited by köylü
  • Like 3

• 1 ay sonra...
On 12.06.2017 at 21:18, köylü yazdı:

linkteki windows7pe 32bit i denermisin mediaplayer ekli gelir

Sayın Köylü çok teşekkürler sayenizde  vermiş olduğunuz winpe ile yapabildim.  Bu winpe yi nasıl oluşturduğunuzu benimle paylaşırmısınız ?  Program ekle kaldıra nasıl program eklediniz.

• Editor
18 dakika önce, Lord_Ares yazdı:

Klite codec nasıl eklenmiş bilen varsa söyleyebilirmi .

klite codec başlangıçta katılımsız kurduruyorum pe açılırken kuruluyor the oven org sitesindeki scriptle yaptım media player elle eklendi fakat şu an media player klasöründen başka hangi dosyaları attım içine bilmiyorum o zaman senin için uğraşmıştım hali hazırda pelerde media player pek kullanılmaz

o zaman aynısından win10 pe içinde yapmıştım hatırladığım kadarı ile win10 bölümünde olması lazım

Edited by köylü
  • Like 2

• Editor
6 dakika önce, Lord_Ares yazdı:

Desene yine çözemeyeceğim :))) Diğer ek programları çıkartııp sadece mediaplayerı bırakarak hafifletmek istedim. Fakat açılışta epey geç geldi. Sebebini çözmüş değilim

neleri sildin? veya neleri silmek istiyorsun

• Editor
2 saat önce, Lord_Ares yazdı:

Media player klitecodec,powershell haricinde tümünü sildim.  Bana tek ses ve media player klite lazım diğerlerine gerek yok

1gpRoA.png

Please register to see this content.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • Editor
25 dakika önce, Lord_Ares yazdı:

Winpe açılışında program nasıl çalıştırırım. Startup klasörü olmadığı için açılışta çalıştırabileceğim programı ekleyemiyorum. 

system32 içinde autorun.cmd var komutu ona yazarsan çalışır

• Like 1