Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Mtp Device Sürücü Sorunu

EASMurat
 Share

Recommended Posts

Herkese Selam, Ne yaptıysam ne Yüklediysem Olmadı Olmadı OLMADI..!

Sürekli Aynı bilgisayarda ( Windows 8.1 Embeded Industry Pro X64 ) Kendi telefonuma, eş, dost, akraba, arkadaşların telefonlarına belki Yüzlerce kez yazılım Attım, bazı yeni güncellemelerdenmidir neden bilemiyorum, bir türlü bilgisayarım usb'den telefonu görmüyor, Telefondan gerekli ayarları yaptım ( Ayarlar > Geliştirme yada " Geliştirici Ayarları " > Usb Hata Ayıklama modunu da açtım )
Hkeylocalmachine > system > current control set > control > class dizini bulduktan sonra " EEC5AD98-8080-425F-922A-DABF3DE3F69A " anahtarına girince yan tarafta UpperFilters dizinini silin ardından Bilgisayarı ve telefonu yeniden başlatını da denedim, belki 50-60 Farklı Driver Yüklemeye çalıştım... Resim hep aşagıdaki gibi, garip olan şey elimde bulunan driverlarla daha önceden Sorunsuz bir şekilde telefonu PC'ye USB'nin herhangi bir girişine takınca, Algılıyor telefonun içerisindeki dosyalara Erişiyordum... O driverlarda şuan işe yaramıyor, netten yeni ve başka indirdiğim driverlarda nedendir bilmiyorum ama birtürlü kurulmadı, hep aşağıdaki resimdeki gibi bir yazıyla karşılaşıyorum, bende sorunu kendimce windows güncellemelerine buluyorum, yani eski bir windows 8.1 sürümü yüklesem mesela Eylül 2016 ayında güncellediğimde kendi yapımım olan windows 8.1'de ilk anda kuruluyor ( evdeki 2. PC ile denedim ) hatta takar takmaz otomatik tanıyor, algılıyor yüklüyor driveri... Ama şuan kullandığım ve güncel olan kendi bilgisayarımda daha önce yine yazılım atmış olmama rağmen birtürlü tanımıyor.

Netteki araştırmalarımda hemen hemen herkesin bu tarz bir sorunu olduğunu gördüm, Sorunu kimi çözmüş kimi çözememiş nette yazılan verilen tüm Programları yüklememe ragmen bir sonuç elde edemediğimden donanım konusunda GERÇEKTEN BİLGİLİ, Şunu denedinmi ? bunuda bir yap ? yerine, gerçekten bilgi verecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum, ziraa nette Buradaki 10 sayfaya kadar olan tüm yazıları okudum yazılan ve yukarıda anlattığım hemen hemen herşeyide yaptım, sonuç olmadığı için sizlerden donanım konusunda bir bilgi bekliyorum, Şimdiden Teşekkürler..!

58e129b0095e8_MTPUSBaygtyklemesibaarsz.thumb.png.bd2d47ffcbcc1f9ebbeffed474efb8b6.png

• Like 1

dün uzakta bir arkadaşta buna benzer bir sorun olup nasıl çözeriz diye aramıştı. daha önce bağladığı bir telefonu tekrar bağlamak istediğinde bağlamayamamış devamlı ! işareti veriyormuş  bir ton şey denedik regedit vs. olmamıştı şahsen bende merak etmiyor değilim.

10 dakika önce, akura yazdı:

dün uzakta bir arkadaşta buna benzer bir sorun olup nasıl çözeriz diye aramıştı. daha önce bağladığı bir telefonu tekrar bağlamak istediğinde bağlamayamamış devamlı ! işareti veriyormuş  bir ton şey denedik regedit vs. olmamıştı şahsen bende merak etmiyor değilim.

Benimde öyle yukarıda yazdığım herşeyi yaptım fakat, Sürekli kullandığım driverları bile kurarken resimdeki gibi ekranla karşılaşmaktan bunaldım sıkıldım, araştırmadığım yerde kalmadı, bekliyorum bakalım bende merakla denemediğim yada okuduklarımın dışında değişik bilgiler, eğer sorun cözülürse herkes için yararlı olacak, birçok kişi çözüm bulamamış cünki.

sistem temizlik programı kullandıysan ve bazı programlar winsxs klasörünü de temizlediği için böyle bir sorunla karşılaşmış olabilirsin. daha önce benimde böyle bir sorunum olmuştu format atarak düzelttim...

aygıt yöneticisi 
MTP sağ tık 
sürücü yazılımını güncelleştir
liste ya da belirli bir konumdan yükle
yüklenecek konumu ben seçeceğim
uyumlu donanımları göster tikini kaldır
MTP USB aygıtını bulup seçin  
ileri 
bu yöntemi bir deneyebilir misiniz

4 saat önce, bozart yazdı:

Bendede ayni sıkıntı oldu..bende windowsu değiştirdim oldu.yoksa olacağı yok bunun 

Format kesin Çözüm, hatta yukarıda yazdım evimdeki ikinci PC'ye takınca, Canavar gibi anında algılıyor, çalışıyor onda hiç bişi yüklü değil güncelleştirmelerde bende sürekli kapalıdır..! Amaç format atmadan sorunu çözmek, zira onca dosya program kim uğraşacak yeniden onunla, hani bi laf var " Attığımız taş, ürküttüğümüz kuşa değmedi " diye yani format atmadan çözebilsem herkese faydalı olurum, hem daha az uğraşırım ve denemediğim yeni birşey yazan görürmüyüm diye konuyu açtım.

3 saat önce, enes0552 yazdı:

aygıt yöneticisi 
MTP sağ tık 
sürücü yazılımını güncelleştir
liste ya da belirli bir konumdan yükle
yüklenecek konumu ben seçeceğim
uyumlu donanımları göster tikini kaldır
MTP USB aygıtını bulup seçin  
ileri 
bu yöntemi bir deneyebilir misiniz

Bu yöntem konun başında verdiğim Linklerin en az 15-20'sinde yazıyor " ziraa nette 

Please register to see this content.
 yazılan ve yukarıda anlattığım hemen hemen herşeyide yaptım, sonuç olmadığı için sizlerden donanım konusunda bir bilgi bekliyorum " gariptirki bazıları bu şekilde sorunu çözmüş, bi okadarda çözemeyen var ama onuda okudum fakat b yöntem bende de malesef olmadı..!

• Like 1

aynı sorun win8.1 güncellemeden sonra arkadaşımda olmuştu yazdığım yöntemle anında düzelmişti 

yani uyumlu donanım  göster  tikini kaldırıp  MTP Kullanıcı Aygıtı veya Birleşik USB aygıtı nı seçip ileri dediğimizde sorun düzelmişti. 

zaten sizde yeterince araştırmışsınız olmamiş..daha da olacagını sanmam ..pc lerin anakartında farklılıklar gösterebilir...yine de olmazsa bence hiç ugraşmayın :)

• Like 1

Bir saat önce, oguzhan43 yazdı:

sürücüleri yüklemeyi imza zorlaması devre dışı iken yüklemeyi denediniz mi hocam

Bunu Denememiştim iyi oldu, Şimdi denedim yine yemedi :( Sanırım Format Şart gibi duruyor, hem mağanayla yani bu sorun bahanesiyle UEFI bir kurulum yaparım... Gitti Tüm Programcıklar dosyacıklar :) görünen bu ben Akşama kadar uğraşırım artık ses Programlarının ayarları çok uzun sürüyor aynı müziği 30-40 defa dinleyip ton ayarı yapmak zorunda kalıyorum bunlar Problem benim için, her neyse artık sanırım yapılacak bişey yok, son durum bu...

• Like 1

Açıkçası mtp device hatası tam bi baş belası. farklı bilgisayarlarda farklı nedenlerden bu hatayı veriyor. Ama uyguladıklarına bakarsak tahmin ediyorum ya kapattığın bağımlı servislerden ya -modifiye sistem ise- kaldırılan bağımlı bileşenden ya da sürücü yükleme hatasından kaynaklı. O hata da şöyle: MTP device sürücüsü paket halindeydi yanlış bilmiyorsam. Yani bu aygıtın sürücüsünü yenilemek istersen ADB driver vs ona bağlı sürücülerin yazılımlarını silerek kaldırıp baştan toplu paket güncellemesi yapman gerekiyor. Beni de çok uğraştırmıştı valla. En son aklıma geldi  pcye restart çekmemiştim :). Çektim çalıştı bu defa ama nasıl çözdüğümü anlamamıştım.. O kadar uğraştıktan sonra da o sinirle merak edip başa dönmedim.. Tavsiyem kapattığın servisleri, kaldırdığın bileşenleri gözden geçir ve mümkünse bağımlı olabilecekleri tekrar başlat-yükle. Düşük ihtimal de olsa telefonu bir başka pcde dene belki de onun ayarlarını değiştirip unutmuşsundur. Kolay gelsin...

Bir saat önce, destroychip yazdı:

Açıkçası mtp device hatası tam bi baş belası. farklı bilgisayarlarda farklı nedenlerden bu hatayı veriyor. Ama uyguladıklarına bakarsak tahmin ediyorum ya kapattığın bağımlı servislerden ya -modifiye sistem ise- kaldırılan bağımlı bileşenden ya da sürücü yükleme hatasından kaynaklı. O hata da şöyle: MTP device sürücüsü paket halindeydi yanlış bilmiyorsam. Yani bu aygıtın sürücüsünü yenilemek istersen ADB driver vs ona bağlı sürücülerin yazılımlarını silerek kaldırıp baştan toplu paket güncellemesi yapman gerekiyor. Beni de çok uğraştırmıştı valla. En son aklıma geldi  pcye restart çekmemiştim :). Çektim çalıştı bu defa ama nasıl çözdüğümü anlamamıştım.. O kadar uğraştıktan sonra da o sinirle merak edip başa dönmedim.. Tavsiyem kapattığın servisleri, kaldırdığın bileşenleri gözden geçir ve mümkünse bağımlı olabilecekleri tekrar başlat-yükle. Düşük ihtimal de olsa telefonu bir başka pcde dene belki de onun ayarlarını değiştirip unutmuşsundur. Kolay gelsin...

Aynı şeyleri Söylemekten haz almıyorum ondan yeniden yukarıdaki yazımdan kopyala yapıştır yapıcam " belki 50-60 Farklı Driver Yüklemeye çalıştım... Resim hep yukarıdaki ilk resim gibi, garip olan şey elimde bulunan driverlarla daha önceden Sorunsuz bir şekilde telefonu PC'ye USB'nin herhangi bir girişine takınca, Algılıyor telefonun içerisindeki dosyalara Erişiyordum... O driverlarda şuan işe yaramıyor, yani Yüklenmiyor netten yeni ve başka indirdiğim driverlarda nedendir bilmiyorum ama birtürlü kurulmadı, hep ilk resimdeki gibi bir yazıyla karşılaşıyorum, kurulum devam etmiyor, bende sorunu kendimce windows güncellemelerine buluyorum, yani eski bir windows 8.1 sürümü yüklesem mesela Eylül 2016 ayında güncellediğimde kendi yapımım olan windows 8.1'de ilk anda kuruluyor ( evdeki 2. PC ile denedim ) hatta takar takmaz otomatik tanıyor, algılıyor yüklüyor driveri... " Buda demek oluyorki, modifiye sistemimde herhangi bir soru yok, eger olsa ikinci PC'de de tanımaması çalışmaması gerekmez mi? Ayrıca ben bileşen Çıkartmam, sadece gereksiz gördüklerimi kapatıyorum, eğer kapattığım bağımlı servislerin birinde sorun varsa, diğer PCde neden anında çalışıyor :) hadi anakart farklı diyelim, Şuan kullandığım yani kendi bilgisayarımda diğer bilgisayardaki işletim sistemi yüklü yani ikiside benim kendi modifiye sistemim daha birkaç ay önce bu bilgisayarda driverlar sorunsuz kurulmuştu telefona format atmıştım, bu arada ne olmuş olabilir onu anlamıyorum, sadece 3-4 ayda bir acarım ben güncellemeleri, Sık sık güncelleme yapan biri değilim sevmiyorum 2-3 gün önce güncelledim PC'yi hepsi bu... Bu arada kurulan Programlardan birinde belki herhangi bir sistemi kapatan ayarı olduysa elimdeki ilk kurduğum driver var, Onunla yada netten indirdiklerimle kurulması gerekmez mi? kurulum yapılmıyorki ilk resimdeki gibi " Windows, aygıtınızın sürücü yazılımını buldu, ancak yüklemeye çalışırken bir hata oluştu " diyor hiç bişey kurulmuyor ne ADB paketi nede diğer MTP veya Preloader Aksine Resime dikkatli bakarsanız ADB driver kurulu olarak görünüyor, onuda sildiğinde o da kurulmuyor :) Şaka gibi yani çok bilinmeyenli denklemin içindeyim...

Edited by EASMurat

6 dakika önce, JohnnyBravo yazdı:

Çözüm Bu.

Media Player 11 yükle sorun kalmaz

Yukarıda da yazıldı o yapılan yorumları okursan, kaldıki 

yazılan ve yukarıda anlattığım hemen hemen herşeyide yaptım, sonuç olmadığı için sizlere soruyorum yani onuda denedim daha önceden, ne yazıkki el mafiş...

Edited by EASMurat

Valla usta istersen Z3X - SPT - Octoplus boxlarının samsung driverlarını rarlayıp upload ediyim bide onların içinde dene. ?

Kullandıgım tüm boxların ilgili driverları burda umarım faydası olur.

Edited by JohnnyBravo
  • Like 1

Üstat aklıma şöyle bir şey geldi Xp'de yapılıyordu format atmak yerine tüm aygıtları (driverları) sıfırlayan (aygıt yöneticisinde gördüğümüz hepsini) bir yöntem vardı (nasıl yapıldığını hatırlamıyorum) onu yapıp tekrar anakart, ses, grafik vs. kurup en son telefonunu bağlayıp denemek isteyebilirsin. Bunu söylememin sebebi sanki çakışan bir durum var yani iki aygıt aynı yolu kullanmak istiyor gibi. Veya biri daha önce A yolunu kullanmış sonra diğer aygıtı A yoluna atayınca orada diğer aygıt olduğundan yüklemiyor olabilir. Elle tek tek kaldır deyip de yeniden bulmasını sağlayabilirsin. Yalnız usb klavye mouse kullanıyorsan Aygıt Yöneticisinden kaldır dersen kullanamayabilirsin. Yeniden bulduğunda düzelir. Bir de arkadaşın dediği mantıklı geldi Win servislerindeki değişiklikler de çözüm olabilir.

*Şimdilik gerekli bir durum değil ama sanal windowsta denenebilir. Öncelikli olan sorunu çözmeye yönelik fikirler.

Arkadaşım bir de şunları dene bakalım usb driverları temizleyip sistemin yeniden algılamasını sağlayabilirsin. Sistemine göre 32 bit veya 64 bit olanı kullan. Usb bağlantılardan daha önce bağlamış olduklarını göreceksin. Sisteminde şu anda bağlı olmayan bütün usb driverlarını kaldır. üzerine sağ tıklayıp uninstal yap.

Spoiler

Edited by ersur
  • Like 2

20 saat önce, JohnnyBravo yazdı:

Valla usta istersen Z3X - SPT - Octoplus boxlarının samsung driverlarını rarlayıp upload ediyim bide onların içinde dene. ?

Kullandıgım tüm boxların ilgili driverları burda umarım faydası olur.

indirip denedim benim elimdeki driverlarda olduğu gibi, aynı şey yazıyor yüklemeye devam etmiyor " Windows, aygıtınızın sürücü yazılımını buldu, ancak yüklemeye çalışırken bir hata oluştu " diyor. Buda olmadı zaten driverdan olmadığına eminim zira bendeki driverla sorunsuz kuruluyordu istediğim gibi yazılım atabiliyordum diye yazmıştım konunun başında... Kısaca sorun driver sorunu değil ama 50-60 diriver denedik 61'inciyide deneyelimdi ne yazıkki buda olmadı, yinede teşekkürler Paylaşım için 

6 saat önce, ersur yazdı:

Arkadaşım bir de şunları dene bakalım usb driverları temizleyip sistemin yeniden algılamasını sağlayabilirsin. Sistemine göre 32 bit veya 64 bit olanı kullan. Usb bağlantılardan daha önce bağlamış olduklarını göreceksin. Sisteminde şu anda bağlı olmayan bütün usb driverlarını kaldır. üzerine sağ tıklayıp uninstal yap.

Reveal hidden contents

Bak hakkaten denemediğim bişeydi bu, bu programı sevdim herkes bunu farklı işler içinde kullanabilir ama yukarıda dediğim gibi driverla ilgili sorunlarda çok işe yarayacak bir programmış, kendi adıma teşekkür ederim fakat, ne yazıkki buda olmadı yüklü driverları yani ADB'yi ve MTP zaten yüklenmiyordu bununla kaldırdım sorunsuz şekilde neyazıkki elimdeki tüm driverları denememe ragmen yine o meşhur yazı " Windows, aygıtınızın sürücü yazılımını buldu, ancak yüklemeye çalışırken bir hata oluştu " ile karşı karşıya kaldım :) yinede çok teşekkürler paylaşım için faydalı bir yazılım.

1 dakika önce, akillialtay1881 yazdı:

kardeş tek çözüm kaldı o da format atmak tüm çözümler işe yaramamış bunu dene kesin işe yarar

Sen önce konunun başında yazdığımı ve yanıtları bi oku kardeşim ;) Format atılınca olacağının bende ALLAHA ŞÜKÜR FARKINDAYIM..! Hatta hazır atılmış evimde ikinci bir PC'de var, amaç Formatsız bu sorunu çözüp vatan millete bu sorunu yaşayan onlarca insana yardımcı olabilecek nitelikte çözüm üretmek, Kısaca yok öyle Armut piş ağzıma düş...

• Like 2

Eğer windows sürümü ile ilgili değilse çözümü var bunun. Çünkü vaktiyle bende sizin gibi ilallah etmiştim çözümü de bana ancak bir kişi söylemişti. kesin çözülürmü dedim kesin dedi. birde senin telefonda mtp device bağlan modu yokmu? benim telefon lenovo k5 plus  bir sürü bağlanma modu çıkıyor.

o çözümü şu anda hatırlamıyorum ama bir yere not almıştım yıllar önce. eminim silmedim ama nerde? eski hardisktemi , depo cd lerdemi usb belleklerdemi aramam lazım. şu anda yapamam bunu ama yarın bakıcam. umarım bulurum ve işine yarar. bazı arkadaşların dediği gibi wmp ilgisi var ama ek bir şeyler daha yapılıyordu sanırım. dediğim gibi yarın bakıcam.