Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Laptop Bataryam Dolmuyor

Proctives
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

Laptopumun bataryasına ne oldu bilmiyorum ama %61 seviyelerinde takılı kaldı ve dolmuyor. Üstelik şarjdan çeker çekmez kapanıyor. Kayıp oranı bir hayli yüksek. 1 hafta önce böyle değildi, ne olabilir de  böyle bir kayıp yaşamıştır acaba? 

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla...

kb9DYr.png

Kullandığın şarj aletinin çıkış değerlerini kontrol et istersen. Ani değişim batarya kaynaklı değil gibi. Sakın bataryanın içini açma ama içerisinde bilgilerin tutulduğu eprom mevcut ve farklı korumalar mevcut. Elektronik bilgin olmadan bataryaya mudahale şansın çok az. Ama şarj aletinde sıkıntı var mı kontrol edebilirsin

3 saat önce, atabey.06 yazdı:

şarj cihazın %61 e kadar şarj ediyorsa sağlamdır büyük ihtimal bataryan bozulmuştur.

%61 e kadar değil de şarja takmadan açılmıyor mesela pc. Takar takmaz da direkt %61 yazıyor ne iniyor ne çıkıyor. Kabloyu çeker çekmez kapanıyor tekrardan. 

Bir saat önce, NotToday yazdı:

Kullandığın şarj aletinin çıkış değerlerini kontrol et istersen. Ani değişim batarya kaynaklı değil gibi. Sakın bataryanın içini açma ama içerisinde bilgilerin tutulduğu eprom mevcut ve farklı korumalar mevcut. Elektronik bilgin olmadan bataryaya mudahale şansın çok az. Ama şarj aletinde sıkıntı var mı kontrol edebilirsin

Teşekkür ederim öneri için. 

Bir saat önce, fuzuli24 yazdı:

bende de benzer bir sorun var şarjım %87'ye kadar doluyor ama fişi çekince kapanma durumu yok, windows 10 rs2 temiz kurulum yapayım dedim ondan sonra oldu bu sorun ama tekrar eski sürümü kursam da düzelmedi bir daha.

Ben de format atacaktım tam, formattan önce moralimi bozdu.

%61 e kadar değil de şarja takmadan açılmıyor mesela pc. Takar takmaz da direkt %61 yazıyor ne iniyor ne çıkıyor. Kabloyu çeker çekmez kapanıyor tekrardan. 

Proctives şefim aynısı benim başımada gelmişti. şarj adaptörünü takınca bilgisayar çalışıyor ancak batarya dolmuyordu. ben bu sorunu şarj cihazını değiştirerek çözmüştüm. sana tavsiyem laptopunu alıp şarj cihazı alacağın yere gitmen ve orada şarj cihazını deneyerek yanlışlıkla şarj cihazı ya da batarya almamış olursun ben bu şekilde yapmıştım.

Spoiler

eğer ankara'da ikamet ediyorsan ulus'ta çıkrıkçılar yokuşu çıkışında tünelsan diye bi yer var her türlü laptop batarya ve şarj cihazı satıyor.

• Like 1