Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Autoit Scite-lite V3.7.4 Türkçe Dil Dosyası

luger
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Autoit'de kullandığımız SciTE editörünün bugün itibariyle resmi olarak Türkçe Dil dosyası yayınlandı. Ve şu anda resmi sunuculardan indirilebilir durumda.

-- Eski SciTE editörü veya yeni SciTE editöründe kullanılabilir.

-- Orjinal SciTe'te veya SciTe-Lite versiyonunda hatasız bir şekilde kullanılabilir.

-- Autoit v3.3.14.2 ile gelen v3.5.4 ile de hatasız bir şekilde kullanılabilinir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

1-->İlk olarak resmi sunucudaki kopyayla aynı olan bu dosyayı indirelim: İndir 

2-->Sonra AutoIT içerisinde bulunan SciTE dizinine aynen şu adla "locale.properties" kaydedelim. Ve herşey hazır.:)sshot-1.png

Not: Dil dosyası Sürümü v3.7.1'dir. Ama en son SciTE  v3.7.4 tam olarak desteklenmektedir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dil Dosyasının Kullanılabileciği Alan: https://www.tnctr.com/forum/97-autoit

Dil Dosyasının Amacı: Herkes ana diliyle daha kolay kod yazabilsin diye.

Türkçe Çeviri: By luger :)

Edited by luger
  • Like 5

Güncelleme

-------------------------------------------------------------------------------------------

-->SciTe-Lite versiyonunda yardım menüsü için yeni dil çevirisi eklendi.

-->Bazı küçük hatalar giderildi.

-------------------------------------------------------------------------------------------

İndir

Edited by luger
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By EASMurat
      Autoit Oto ip Player projesi Selam konunun üstadları, adından da anlaşılacağı üzere Autoit dilinde kodlanmış bir Player yapmak istiyorum fakat bu normal bir MP3 Player değil... Birçok formatı destekleyen bir Player olsun istiyorum, Özellikle Flac yayını Çalabilsin istiyorum. Asıl özellik ise belirli aralıklarla herhangi bir IP ve PORT üzerinden gelen yayını koptuğunda yada herhangi bir sebeple gittiğinde yeniden yayın geldiği zaman Otomatik yayınlamak. Buna birde Plugin eklenebilirse süperkulade olur ama asıl özellik belirli aralıklarla IP'den gelen yayını kontrol etsin Sürekli yayın akışı saglasın...

Örneğin yayını gönderen IP'de ( 192.168.1.10:8080 ) elektrik kesintisi oldu yada herhangi bir sebeple yayın durdu. Bu Ip üzerinden gelen ses sinyali yeniden başlayınca yayını (sesi) otoatik almaya ve Çalmaya devam etsin...  Bu playeri bir nevi internet Playeri gibi düşünülebilir, yayın koptu ve yeniden yayın gelmeye başladı hicbirşeye dokunmadan yayını almaya devam etmeli... Bunun için hazır BASS.dll veya FLAC.dll dosyaları kullanılabilir burada bunları veren bir site var konunun uzmanları daha iyi bilirler ve araştırabilirler.... https://xiph.org/flac/ 

Mesela işletim sistemi başladığında otomatik yayın (yani sesi çalmaya başlayacak ) şekilde bir seçenekde olmalı, tik koyduk bu secenek için... yada elle başlatmak için bu tiki kaldırıcaz şeklinde düşünülebilir. Şu aşağıdaki Player linklerini ve kendi denemelerimi Örnek olarak verebilirim incelemek isteyenlere yardımcı olursanız çok sevinirim, sanırım söylemek istediğimi anlatabilmişimdir. Sistem Yayın alacak şeklinde düşünülmeli herhangi bir dosyayı bir bellek üzerinden çalacak şekilde değil...  

Bunlar yapmak istediğime yakın Projeler fakat otomatik yayın geldiğinde yeniden yayını alamaya devam etmesi birde MP3 dışındaki formatlarıda desteklemesi benim için en büyük özelliği, yani MP3,AAC,AAC+,OGG,FLAC, bunların hepsini destekler ve birde winamptaki gibi Pluginsde eklenebilirse aman değmeyin keyfime, Sistemin kurulacağı klasörün içine istediğimiz ses pluginlerini ekleyerek istediğimiz Pluginsi ayarlayaıp secebileceğimiz bir secenkde olmalı size baktığım birkaç kaynağı vereyim :
      * https://www.autoitscript.com/forum/topic/186202-basshls-example-for-play http-live-streaming-streams/
      * https://www.autoitscript.com/forum/topic/13203-streaming-online-radio/
      * https://www.autoitscript.com/forum/topic/83338-aamp-advanced-autoit-media-player/
      IP_YAYIN_ALICI_kodlari.au3
      YAYIN ALICI TEST.au3
    • By Bumerang01
      Biraz daha açıklayıcı olmalısın. Şu sorduğundan kimse bir şey anlamaz. Herhalde "Boolen" tipinde değişkenlerden bahsediyorsun. Eğer belirtilen koşul doğru ise belirttiğin komutların uygulanmasını, tam tersi durumunda yine belirttiğin komutları çalıştırmak istiyorsun.
      ; $_BoolenVariable adlı değişkene, bir koşula göre değer atayıp, sonra bu değişkeni denetleyip durumuna göre komut yürütebilirsin. $_BoolenVariable = True ; "1" da olabilir. If $_BoolenVariable = False Then ... ... Else ... ... EndIf
    • By EASMurat
      Merhaba herkese bir sorunla boğuşuyorum baya uzun zamandır hatta bunu bittirirsem halledersem son çalışmamda kullanmakta istiyorum olay şu;

Bir Fonksiyon hazırladım ve bu Fonksiyondaki Katılımsız veya manuel seçimli olan ".exe" dosyası (180 MB)  Temp'e çıkarken yani dosyalar kuruluma hazırlanırken bayaaa uzun süre geçiyor... Önce bunu hızlandırabilirmiyim bu birinci sorum... ikincisi ve asıl benim için önemli soruysa, Dosyalar çıkarken yani kuruluma hazırlanırken ekrana " Lütfen bekleyin, Kurulum menüsü Hazırlanıyor " gibi bir ileti ve altında bir ilerleme çubuğuda yazıyla birlikte görünebilir mi? asıl konu yazıyı ekrana yazdırdık ve ilerleme çubuğunuda gösterdik diyelim... Çıkarma işi arka planda gerçekleşirken yazı ve ilerleme çubuğu görünsün çıkarma işi bitip, kuruluma gececeğimiz zaman Yazı ekrandan kalksın gitsin :) birdaha gelmesin ben artık kurulum aşamasına geçeyim istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?  

Diye sormuştum, belki kodu kullanmak isteyen olur diye yeniden düzenlenmiş halini bu Örnek kodda veriyorum:
      #include <GUIConstantsEx.au3> #include <ProgressConstants.au3> #include <StaticConstants.au3> #include <WindowsConstants.au3> #include <File.au3> Global $EXE_NAME = "XP_KURULUM_MENUSU_2014.exe";buraya kurulumun yapılacağı dosya ismini yazın..! Global $mesale0077 = @CRLF & "EASMurat SEC KUR MENUSU" & @CRLF & "Bilgisayarına Yükleniyor..." & @CRLF & "Merak etmeyin işlem sonunda" & @CRLF & "Menü Otomatikman silinecektir" & @CRLF & "Lütfen Bekleyiniz" ;Çıkarılan Exe dosyasının Adını Gostermemek için ;bilgi olarak "EASMurat SEC KUR MENUSU" yazdım burayı istediğinize göre değiştirebilirsiniz... $Form1 = GUICreate("www.EASMurat.com", 351, 141, -1, -1, $WS_POPUP, $WS_EX_TOOLWINDOW + $WS_EX_TOPMOST) GUISetBkColor(0xb2b2b2) ; Kurulum penceresinin Arka rengi (Gri)... $EnterPassLabel = GUICtrlCreateLabel($mesale0077, 8, 0, 360, 110, $SS_CENTER) GUICtrlSetFont(-1, 10, 800, 0, "MS Sans Serif") GUICtrlSetColor(-1, 0xFFFFFF) $Progress1 = GUICtrlCreateProgress(8, 110, 333, 25) GUICtrlSetBkColor(-1, 0xe8e6d9) GUICtrlSetColor(-1, 0xff7f00) ; (Turuncu) ilerleme Çubuğu rengi... DllCall("UxTheme.dll", "int", "SetWindowTheme", "hwnd", GUICtrlGetHandle(-1), "wstr", "", "wstr", "") _GuiRoundCorners(GUICtrlGetHandle($Progress1), 0, 0, 5, 5) GUISetState(@SW_SHOW) Global $EXE_FILE = $EXE_NAME ;@TempDir&"\"&$EXE_NAME FileInstall("XP_KURULUM_MENUSU_2014.exe", $EXE_FILE);Asıl kurulacak Programın ismini buraya yaz..! Global $PR_PID = Run($EXE_FILE) Global $START_TIME[2] = [TimerInit(), 0] Global $SET_PROGRES While ProcessExists($PR_PID) If WinActive("EASMurat SEC KUR MENUSU") Then ; Kurulan Programın başlıktaki adını görünce Yüklenme animasyonu kaybolsun... ProcessClose($PR_PID) ExitLoop EndIf If Round(TimerDiff($START_TIME[0])) > $START_TIME[1] Then $START_TIME[1] = Round(TimerDiff($START_TIME[0]) / 1000) $SET_PROGRES += 1 GUICtrlSetData($Progress1, $SET_PROGRES) If $SET_PROGRES >= 100 Then $SET_PROGRES = 1 EndIf Sleep(15) WEnd GUICtrlSetData($Progress1, 25) Sleep(20) GUICtrlSetData($Progress1, 50) Sleep(20) GUICtrlSetData($Progress1, 75) Sleep(20) GUICtrlSetData($Progress1, 100) Sleep(1500) GUICtrlSetData($EnterPassLabel, "" & @CRLF & @CRLF & "EASMurat SEC KUR MENUSU" & @CRLF & "Simdi Herşey Tamam, Seçmeye Başlayın..!") FileDelete($EXE_FILE) Sleep(500) Func _GuiRoundCorners($h_win, $i_x1, $i_y1, $i_x3, $i_y3) Dim $pos, $ret, $ret2 $pos = WinGetPos($h_win) $ret = DllCall("gdi32.dll", "long", "CreateRoundRectRgn", "long", $i_x1, "long", $i_y1, "long", $pos[2], "long", $pos[3], "long", $i_x3, "long", $i_y3) If $ret[0] Then $ret2 = DllCall("user32.dll", "long", "SetWindowRgn", "hwnd", $h_win, "long", $ret[0], "int", 1) If $ret2[0] Then Return 1 Else Return 0 EndIf Else Return 0 EndIf EndFunc ;==>_GuiRoundCorners Verdiği örnek kod ve Fikir için Mesale0077 'ye Teşekkürler..!
    • By DivaneTR
      _ImageResize fonksiyonunu birçok kişi bilir. Fonksiyonu geliştirerek, belirtilen dosyayı belirtilen boyuta indirgemek için ek bir fonksiyon yazdım. Maximum dosya boyutu koşulu sunan servisler için kullanılması amaçlanarak yazılmıştır. Örneğin Windows logon ekranı için en fazla 245KB boyutunda bir grafik koyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bu fonksiyon işimize yaramaktadır. Fonksiyon belirttiğiniz resim dosyasını en*boy oranını koruyarak adım adım küçültür, ta ki istediğimiz boyuta gelene kadar.

Fonksiyon;
      Func _ResizeToSize($Input, $Output, $ToSize) $Temp = _TempFile(@TempDir & "\", "", ".jpg") FileCopy($Input, $Temp, 9) $Size = FileGetSize($Temp) $Boyutlar = _GetWHI($File) While $Size >= $ToSize _ImageResize($Input, $Temp, Floor($Boyutlar[0] / 1.05), Floor($Boyutlar[1] / 1.05)) $Boyutlar = _GetWHI($Temp) $Size = FileGetSize($Temp) WEnd FileMove($Temp, $Output, 9) EndFunc ;==>_ResizeToSize Parametreler; $Input = İşlenecek dosyanın tam yolu (Örn : C:\deneme.jpg) $Output = İşlem sonrası kaydedilecek dosya (Örn : C:\deneme_resized.jpg) $ToSize = Kilobyte cinsinden belirleyeceğiniz dosya boyutu (Örn : 250) Gerekli Diğer Fonksiyonlar ;
      Func _GetWHI($sImage) Local $HIMAGE, $aRet[3] _GDIPlus_Startup() $HIMAGE = _GDIPlus_ImageLoadFromFile($sImage) $aRet[0] = _GDIPlus_ImageGetWidth($HIMAGE) $aRet[1] = _GDIPlus_ImageGetHeight($HIMAGE) $aRet[2] = _GDIPlus_BitmapCreateHBITMAPFromBitmap($HIMAGE) _GDIPlus_ImageDispose($HIMAGE) _GDIPlus_Shutdown() Return $aRet EndFunc ;==>_GetWHI Func _ImageResize($sInImage, $sOutImage, $iW, $iH) Local $sOP, $sOF, $sInExt, $Ext, $hBitmap, $hImage1, $hImage2, $hGraphic, $CLSID, $i = 0 Local $sType = "BMP|GIF|ICO|JPG|JPEG|PNG|TIF|TIFF" If Not FileExists($sInImage) Then Return SetError(1, 0, 0) $sInExt = StringUpper(StringTrimLeft($sInImage, StringInStr($sInImage, ".", 0, -1))) If Not StringRegExp($sInExt, "\A(" & $sType & ")\z", 0) Then Return SetError(2, 0, 0) $sOP = StringLeft($sOutImage, StringInStr($sOutImage, "\", 0, -1)) If Not FileExists($sOP) Then Return SetError(3, 0, 0) $sOF = StringTrimLeft($sOutImage, StringInStr($sOutImage, "\", 0, -1)) $Ext = StringUpper(StringTrimLeft($sOutImage, StringInStr($sOutImage, ".", 0, -1))) If Not StringRegExp($Ext, "\A(" & $sType & ")\z", 0) Or $Ext = "ICO" Then Return SetError(4, 0, 0) If Not IsInt($iW) And Not IsInt($iH) Then Return SetError(5, 0, 0) $hBitmap = _WinAPI_CreateBitmap($iW, $iH, 1, 32) _GDIPlus_Startup() $hImage1 = _GDIPlus_BitmapCreateFromHBITMAP($hBitmap) $hImage2 = _GDIPlus_ImageLoadFromFile($sInImage) $hGraphic = _GDIPlus_ImageGetGraphicsContext($hImage1) _GDIPlus_GraphicsSetInterpolationMode($hGraphic, 2) _GDIPlus_GraphicsDrawImageRect($hGraphic, $hImage2, 0, 0, $iW, $iH) $CLSID = _GDIPlus_EncodersGetCLSID($Ext) Do $i += 1 Until (Not FileExists($sOP & $i & "_" & $sOF)) $sOutImage = $sOP & $sOF _GDIPlus_GraphicsSetInterpolationMode($hImage1, 2) _GDIPlus_ImageSaveToFileEx($hImage1, $sOutImage, $CLSID) _GDIPlus_ImageDispose($hImage1) _GDIPlus_ImageDispose($hImage2) _GDIPlus_GraphicsDispose($hGraphic) _WinAPI_DeleteObject($hBitmap) _GDIPlus_Shutdown() Return SetError(0, 0, 1) EndFunc ;==>_ImageResize Örnek Kullanım ;
      $File = @DesktopDir & "\test.jpg" ; full path of file to resize $MaxSize = 250 ; as kilobyte If FileExists($File) And IsNumber($MaxSize) Then $tim = TimerInit() _ResizeToSize($File, @DesktopDir & "\resized.jpg", $MaxSize*1024) MsgBox(64, "Geçen süre", Floor(TimerDiff($tim)) / (1000) & " saniye") Else MsgBox(48,"","hata") EndIf :download1:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...