Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

On 12.04.2017 at 13:30, mahmutu91 yazdı:

hikmetim hocam ben idm ile indirdim hiçbir sorun yaşamadım acronis ise son sürüm indirip denedim bir sorun yok yani

2017 build 5534 kullanıyorum farkedermi.hash değerleri tutmuyor çünkü..

Bir saat önce, kamuran731 yazdı:

Multiboot Toolkit v2.1.1 kullanmadan, Multibotta ki hangi dosyaları düzenleyerek, UEFI destekli  Acronis Disk Director 12.ISO yu UEFI menüye ekleyebiliriz?

menuentry "Acronis Disk Director Home 12 ISO ElTorito" {
set quiet=1
set gfxpayload=1024x768x32,1024x768
set mbrcrcs=on
set isofile="/iso/add12.iso"
#isohybrided http://reboot.pro/topic/20004-boot-a-acronis-true-image-2014-iso-image-with-grub2-at-uefi/page-2#entry189345
search --set -f $isofile
loopback loop $isofile
linux (loop,msdos1)/dat5.dat quiet
initrd (loop,msdos1)/dat4.dat
boot

bu şekilde deneyin...Acronics Disk director 12 iso dosyasını ISO klasörüne add12.iso ismiyle atacaksınız

Eğer çalışmazsa birde aşağıdaki kodları deneyin

menuentry "Acronis Disk Director Home 12 ISO ElTorito" {
set quiet=1
set gfxpayload=1024x768x32,1024x768
set mbrcrcs=on
set isofile="/iso/add12.iso"
search --set -f $isofile
loopback loop $isofile
echo mount the El Torito floppy image
loopback ElTorito (loop)220+161792
#ls (ElTorito)/
linux (ElTorito)/dat5.dat quiet
initrd (ElTorito)/dat4.dat
boot
}

Edited by crasadure
  • Like 2

Hocam; verdiğiniz kodu, "BOOT\GRUB\main.cfg" dosyasına ekleyerek denedim, Legacy menüde çalıştı. Teşekkür ederim.

UEFI menüde görünmesi ve UEFI bilgisayarlarda çalışması için ne yapmalıyım?

Edited by kamuran731

kamuran731, 16.04.2017 - 18:34 yazdı:

Hocam; verdiğiniz kodu, "BOOT\GRUB\main.cfg" dosyasına ekleyerek denedim, Legaly menüde çalıştı. Teşekkür ederim.

UEFI menüde görünmesi ve UEFI bilgisayarlarda çalışması için ne yapmalıyım?

menuentry  ile komutlar başladığı için her iki tarafta da görülmesi gerekir....bende hem LEGACY hem de UEFI menude çalışıyor ve görünüyor

Please register to see this content.

Edited by crasadure
  • Like 2

• Editor

Arkadaşlar son bir düzenleme yaptım önemli bir değişiklik yok usb yi 3 e böldüm ilk bölüm legacy bölüm ikinci bölüm uefi görsel menü üçüncü bölüm secure boot ta sıkıntı yaşayanlar için windows kur bölümü menülerdede ufak tefek değişiklikler yaptım yeni bir patch dosyası hazırladım orjinal tib dosyasının yanında exe yi çalıştırıyoruz yeni tib dosyası oluşuyor sıkıntı yaşamayanlar eskiyi kullanmaya devam edebilir denemek isteyenler için link veriyorum ikinci bölümü yeniden düzenledim hata alanlar deneyebilir yeniden

bu postu ilk sayfaya ekledim yeniden değişiklik yapılmayacaktır

Spoiler

2rWrdN.gif

Edited by köylü
  • Like 3

38 dakika önce, köylü yazdı:

Arkadaşlar son bir düzenleme yaptım önemli bir değişiklik yok usb yi 3 e böldüm ilk bölüm legacy bölüm ikinci bölüm uefi görsel menü üçüncü bölüm secure boot ta sıkıntı yaşayanlar için windows kur bölümü menülerdede ufak tefek değişiklikler yaptım yeni bir patch dosyası hazırladım orjinal tib dosyasının yanında exe yi çalıştırıyoruz yeni tib dosyası oluşuyor sıkıntı yaşamayanlar eskiyi kullanmaya devam edebilir denemek isteyenler için link veriyorum ikinci bölümü yeniden düzenledim hata alanlar deneyebilir yeniden

bu postu ilk sayfaya ekledim yeniden değişiklik yapılmayacaktır

Reveal hidden contents

Test ettim başarılı. herhangi bir hataya rastlamadım. Flash'ı boot etmek için yeniden başlattıgımızda şu artarak çoğalan uefi seçeneklerine de çözüm bulunursa sıkıntı tamamen ortadan kalkar usta.

01704160901291.png.bc667729c32a4f67f4265344f3d5943d.png

• Like 1

15 dakika önce, karadurak yazdı:

Test ettim başarılı. herhangi bir hataya rastlamadım. Flash'ı boot etmek için yeniden başlattıgımızda şu artarak çoğalan uefi seçeneklerine de çözüm bulunursa sıkıntı tamamen ortadan kalkar usta.

01704160901291.png.bc667729c32a4f67f4265344f3d5943d.png

bence bu biosla alakalı bir durum enter setup dan girip bios boot menü ye bir bak istersen belki ordan kaldırabilirsin

4 dakika önce, oguzhan43 yazdı:

bence bu biosla alakalı bir durum enter setup dan girip bios boot menü ye bir bak istersen belki ordan kaldırabilirsin

Doğrudur belki ama farklı multibootlar ile denedim bi sorun olmuyor. bu arada bendeki secure boot olayına bakabildin mi

5 saat önce, crasadure yazdı:

menuentry  ile komutlar başladığı için her iki tarafta da görülmesi gerekir....bende hem LEGACY hem de UEFI menude çalışıyor ve görünüyor

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam.

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then   kodunu

if [ "${grub_platform}" == "efi" ]; then olarak değiştirdim UEFI menüde görünüyor artık

Bu ne böyle virüs mü dosyayı kopyaladığımda aynı dosyadan 0 kb boyutunda bşr dosya oluşturuyor.dosyayıda silemiyorum ancak unlocker ile siliyorum.tekrar kopyalama yaptığımda aynı şeyi yapıyor. Başka dosyalarda da aynı şeyi yapıyor. Malware ile tarattım birşeyler buldu sildi ama sorun düzelmedi. Sabah format atayım en iyisi

8 saat önce, hikmetim yazdı:

Bu ne böyle virüs mü dosyayı kopyaladığımda aynı dosyadan 0 kb boyutunda bşr dosya oluşturuyor.dosyayıda silemiyorum ancak unlocker ile siliyorum.tekrar kopyalama yaptığımda aynı şeyi yapıyor. Başka dosyalarda da aynı şeyi yapıyor. Malware ile tarattım birşeyler buldu sildi ama sorun düzelmedi. Sabah format atayım en iyisi

virüs değil exe yi çalıştırdığında cmd açılır yeni iso oluşur oluşana kadar 0kb yazması normal

bu arada son hali çok iyi çalışıyor

Edited by oguzhan43
  • Like 1

Sorun formatlık herhalde laptoptaki ikinci diskime kopyalama yapamıyorum ve de diskimden herhangi bir dosya başka diske kopyalamıyorum.kopyala yapıştır dediğimde aynı isimle 0 kb lık bir dosya oluşturuyor ve değiştirdim dediğimde erişim engellendi diyor

32 dakika önce, hikmetim yazdı:

Sorun formatlık herhalde laptoptaki ikinci diskime kopyalama yapamıyorum ve de diskimden herhangi bir dosya başka diske kopyalamıyorum.kopyala yapıştır dediğimde aynı isimle 0 kb lık bir dosya oluşturuyor ve değiştirdim dediğimde erişim engellendi diyor

sürücüye sağ tıklayıp özellikler deyip güvenlik sekmesine bakın kendi kullanıcınız yoksa ekleyip tam denetim verin

Edited by oguzhan43

9 saat önce, hikmetim yazdı:

@köylü  üstadın yayınladığı ilk tib dosyasını(General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v1.tib ) aynı klasöre atmanız gerekirdi. Resimde orjinal tib dosyası aynı klasörde görünmüyor. 5GB lık dosya ile yeni yayınladığı yama dosyası aynı klasörde olmalı ve o şekilde çalıştırılmalı. Hatanız bu olmuş! Resimde sadece 216Mb lık dosyadan başka bir şey yok

10 saat önce, hikmetim yazdı:

aynı sorun bendede oldu dosyayı silemiyorumda yetiniz yok diyor verdiğin son dosyayı indirdim en sonundada hata veriyor crc error gibi

• Editor

iletilerde görünen resimlerde tib dosyasının ismi farklı görünüyor eğer orjinal tib dosyasının yanında exe yi çalıştırıyorsanız ve yeni dosya oluşmuyorsa ya orjinal tib dosyasının ismi değişmiş yada hash değerleri tutmuyordur orjinal isim General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v1 olmalıdır sha-1 değeride ilk iletide var

Edited by köylü

57 dakika önce, mustafakarasan yazdı:

aynı sorun bendede oldu dosyayı silemiyorumda yetiniz yok diyor verdiğin son dosyayı indirdim en sonundada hata veriyor crc error gibi

diskin güvenlik sekmesi ile alakalı ama ben yapamadım.format attım.

• Editor
3 saat önce, ikaraot yazdı:

sergei iso sunu eklemek için ne yapmamız lazım hocam acaba? 

iso içerisindeki sstr klasörünü usb anadizinine çıkart main cfg ye şu kodu ekle

if [ -e "/SSTR/bootmgr" ]; then
    menuentry "Sergei Strelec SSTR" --class strelec {
        search --file /SSTR/bootmgr --set=root
        insmod ntldr
        ntldr /SSTR/bootmgr
    }
    fi

• Like 1