Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
17 dakika önce, ikaraot yazdı:

set "ducky=h:"& cls& color 0e
cd /d "G:\EFI\Microsoft\Boot\"

1.satır F

2.satır hangi harf acaba?

Please register to see this content.

Resimde görülen UEFI partitionuna gel unhide tıkla harf ataması lazım atamazsa aynı yerden set accssibleye tıkla boot menüyü tr kullanmak istiyorsan batı çalıştırmadan ekteki dosyayı uefi bölümüne at

• Like 1

4 dakika önce, köylü yazdı:

Resimde görülen UEFI partitionuna gel unhide tıkla harf ataması lazım atamazsa aynı yerden set accssibleye tıkla boot menüyü tr kullanmak istiyorsan batı çalıştırmadan ekteki dosyayı uefi bölümüne at

dosyayı uyguladım sıkıntı yok teşekkürler. unhide yapınca harf atamadı set accessible yapınca F harfi değişmiyor.

Edited by ikaraot

• Editor

f harfi değişmez bilgisayarıma git orada uefi bölümü açığa çıkmıştır harfine bak ikinci satıra yaz

sen yanlış partitiona uygulamışsın uefi ye yapacaksın uefi-ntfs yi açığa çıkarmışsın

sen diğer partitionlarada unhide yap multiboot bölümüne setaccessible de

Edited by köylü
  • Like 1

7 dakika önce, köylü yazdı:

f harfi değişmez bilgisayarıma git orada uefi bölümü açığa çıkmıştır harfine bak ikinci satıra yaz

sen yanlış partitiona uygulamışsın uefi ye yapacaksın uefi-ntfs yi açığa çıkarmışsın

oda f harfi.

Edited by ikaraot

• Editor

şimdi sırayla şunu yap uefi bölümüne hide tıkla

multiboota unhide setaccessible

daha sonra tekrar uefi bölümüne unhide tıkla harf ataması lazım atamazsa flası sök yeniden tak veya yeniden başlat

• Like 1

ikaraot, 22.04.2017 - 14:34 yazdı:

1.satır F

VİDEO YU IZLEYIN LUTFEN! İŞLEMI VIDEO YA GORE YAPINIZ

Edited by crasadure
  • Like 2

1 saat önce, ikaraot yazdı:

1.satır F

Acronise, elinizdeki "General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v3.tib" dosyasını recovery işlemini yapacakmış gibi  tekrar gösterirseniz atanan harfleri görebilirsiniz. Bendeki harfler, köylü üstadımızın atadığı H ve G harfleriyle aynı olduğu için bat dosyasında harf değişikliği yapmadan çalıştırdım ve sorun çıkmadı işlemleri uyguladı. Atanan harfleri sanırım bu şekilde görebiliriz. Kolay gelsin.

Spoiler

• Like 2

Bir saat önce, binbey yazdı:

Acronise, elinizdeki "General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v3.tib" dosyasını recovery işlemini yapacakmış gibi  tekrar gösterirseniz atanan harfleri görebilirsiniz. Bendeki harfler, köylü üstadımızın atadığı H ve G harfleriyle aynı olduğu için bat dosyasında harf değişikliği yapmadan çalıştırdım ve sorun çıkmadı işlemleri uyguladı. Atanan harfleri sanırım bu şekilde görebiliriz. Kolay gelsin.

Hide contents

dediğiniz gibi h ve g olarak yapınca çalıştı.

Edited by ikaraot
  • Like 1

9 dakika önce, ikaraot yazdı:

dediğiniz gibi h ve g olarak yapınca çalıştı.

Aslında tam olarak hala bilemiyorum, acronisin dosyayı hiç değiştirmeden aynı sürücü harfleriyle recovery yaptığını varsayarak yazdım. Doğru da olmayabilir yani. :D Ben de bu konuda sıkıntı yaşamıştım o yüzden merak ettiğim bir şeydi. Üstadlar daha doğru bilgilendirme yaparlar sanırım. Sizde de sorun çıkmadan işlem yapması güzel olmuş. Kolay gelsin.

• Like 1

Sayın mustafa bey sergenin yaptığı wimler bu multibootta çalışmıyor iki tane dosyayı bulamıyor hatası veriyor ve programlar görünmüyor halbuki dosya sstr klasöründe mevcut bu klasörü wimlere göstermeye başabilirseniz çalışacak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Editor
20 saat önce, kamuran731 yazdı:

Hocam;

ikinci tib dosyasına v3 patchı uyguladım, General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v3.tib oluştu.

Bilgisayarda yer sıkıntısı var.

ileride yapılabilecek yeni güncelleme patchları, General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v3.tib dosyasına göre hazırlayacaksanız

İlk ve ikinci tib dosyasını silecem.

ileride yapılması muhtemel güncelleme dosyalarını zip olarak verirseniz, flash bellekteki konumuna kopyalarsak daha iyi olmaz mı?

bundan sonra tib güncelelemesi olmaz büyük ihtimalle çıkarsa ufak tefek dosya halinde veriirim

9 saat önce, cankusa yazdı:

Arkadaşlar yanlış inmiyor indirmiş oldugunuz 3 düzeltmeyi aşadaki resimde verdigim gibi düzenleyin  orjınal tip dosyasının yanında çalıştırın

Birde köylü üsdadan ricam vermiş oldugunuz 3 patch (güncelleme) ve daha sonraki güncellemeler için programın başlangıcından son ana kadar olan güncellemeleri yapıp 3 parch güncelleme olarak yayınlarsanız makbule geçer.

3.tib dosyasını şu an upload edemem gerekte yok ama elinde olan arkdaşlardan biri upload edebilir

36 dakika önce, engo yazdı:

Sayın mustafa bey sergenin yaptığı wimler bu multibootta çalışmıyor iki tane dosyayı bulamıyor hatası veriyor ve programlar görünmüyor halbuki dosya sstr klasöründe mevcut bu klasörü wimlere göstermeye başabilirseniz çalışacak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

hepsi denenmişti tarafımca sstr ve dlc1 de hata yoktu nerede hata alıyorsunuz hangi menüde uefi mi görsel uefimi yoksa legacy bölümdemi?

• Like 1

Üsdadım Program başlangıcınd 2 şekilde kurulum karşılıyor

1-ISO üzerinden windows işletim sistemi kur  >  sonuç mükemel

2-WIM üzerinden windows işletim sistemi kur  >  kurulum olmuyor sistem kendi içerisinde wimi bulamıyor

İkinci bölümde 4 çeşit kurulum seçenegi var

-wim 7 32 64 bit işletim sistemi kur  >   bölümünde  kurulum olmuyor

-wim 8.1 32 64     ''          ''         ''    >   bölümünde  kurulum olmuyor

-wim 10 32 64      ''          ''          ''   >   bölümünde  kurulum olmuyor

windows 32 64 kendi ekledigim sistemi kur  >   bölümünde kurulum başarılı

İkinci bölümdeki sorunların çözümü nasıl olacak

10 dakika önce, cankusa yazdı:

Üsdadım Program başlangıcınd 2 şekilde kurulum karşılıyor

1-ISO üzerinden windows işletim sistemi kur  >  sonuç mükemel

2-WIM üzerinden windows işletim sistemi kur  >  kurulum olmuyor sistem kendi içerisinde wimi bulamıyor

İkinci bölümde 4 çeşit kurulum seçenegi var

-wim 7 32 64 bit işletim sistemi kur  >   bölümünde  kurulum olmuyor

-wim 8.1 32 64     ''          ''         ''    >   bölümünde  kurulum olmuyor

-wim 10 32 64      ''          ''          ''   >   bölümünde  kurulum olmuyor

windows 32 64 kendi ekledigim sistemi kur  >   bölümünde kurulum başarılı

İkinci bölümdeki sorunların çözümü nasıl olacak

iso içerisinden install.wim leri çıkarıp

win7 için

sources klasörü içine install78664.wim ismiyle

8 için

sources klasörüne install88664.wim ismiyle

10 için

sources klasörüne install108664.wim ismiyle

son seçenek yani kendi eklediğin bir isonun install.wim dosyasını  

sources klasörüne atarsan sorun kalmaz

iso dan çalışıyorsa wim kurulumuna ihtiyacınız pek yok bence

• Like 2

win7 için

8 için

10 için

Yukarda vermiş oldugunuz yöntemi uyguladım ssorun çözüldü (WİM  ile işletim sistemi kuruluyor)

Not:Win 8.1 Update 3 32X64   ısonun içerisinden sadece 64 bit varmış.Bunu başka bir 32x64 bit ıso bulup degiştirme imkanı varmı yoksa sadece 32 bit ıso yu eklemeliyim.

Nasılını da yazarsan menmun olurum.

Acronis yedek uçmuş ıso işlemi bittikten sonra tekrardan yedek alırım.

Kurulumdan vazgeçip cıkmak istedigimde evet diyorum cihaz mavi ekranda kalıyor cihazı kapatamıyorum en son çare fişini çekmek

bunun bir çözümü varmı

Edited by cankusa

14 dakika önce, cankusa yazdı:

win7 için

8 için

10 için

Yukarda vermiş oldugunuz yöntemi uyguladım ssorun çözüldü (WİM  ile işletim sistemi kuruluyor)

Not:Win 8.1 Update 3 32X64   ısonun içerisinden sadece 64 bit varmış.Bunu başka bir 32x64 bit ıso bulup degiştirme imkanı varmı yoksa sadece 32 bit ıso yu eklemeliyim.

Kurulumdan vazgeçip cıkmak istedigimde evet diyorum cihaz mavi ekranda kalıyor cihazı kapatamıyorum en son çare fişini çekmek

bunun bir çözümü varmı

32 bit kurmayacaksanız gerek yok 32 64 farketmez install.wim olsun yeter

iso dan yüklemeniz yeterli install.wim olayını alternatif gibi düşünün

kurulumdan vazgeç dediğimde bir hata almıyorum donanımınızla alakalı olabilir bişey diyemiyeceğim

mavi ekrandan kastınız nedir ?

şayet altta görev çubuğunda simgeler varsa kırmızı pc yi kapat tuşuna basmanız yeterli :)

Edited by oguzhan43

ISO üzerinden kurulum yapmaya çalıştıgımda  kurulumdan vazgeçip evet deyip normal çıkış yapabiliyorum  WIM kurulumun bir özelligimi yoksa dediginiz gibi benim cihazdan kaynaklı bir sorunmu neyse pekte önemli degil bizde cihazın fişini çekeriz o kadar kusurda kadı kızında bile bulunur.

-Multıbota  ilerki yıllarda yeni güncelleme entegre edilimiş ıso ekleme veya ıso ları degiştirme olabilecekmi

36 dakika önce, cankusa yazdı:

ISO üzerinden kurulum yapmaya çalıştıgımda  kurulumdan vazgeçip evet deyip normal çıkış yapabiliyorum  WIM kurulumun bir özelligimi yoksa dediginiz gibi benim cihazdan kaynaklı bir sorunmu neyse pekte önemli degil bizde cihazın fişini çekeriz o kadar kusurda kadı kızında bile bulunur.

-Multıbota  ilerki yıllarda yeni güncelleme entegre edilimiş ıso ekleme veya ıso ları degiştirme olabilecekmi

isolarda sıkıntı olmaz istediğin sistemi kullanabilirsin güncelleme olursa boot.wim dosyalarına olur sadece

49 dakika önce, oguzhan43 yazdı:

32 bit kurmayacaksanız gerek yok 32 64 farketmez install.wim olsun yeter

iso dan yüklemeniz yeterli install.wim olayını alternatif gibi düşünün

kurulumdan vazgeç dediğimde bir hata almıyorum donanımınızla alakalı olabilir bişey diyemiyeceğim

mavi ekrandan kastınız nedir ?

şayet altta görev çubuğunda simgeler varsa kırmızı pc yi kapat tuşuna basmanız yeterli :)

ISO ve WIM YÖNTEMİ İLE SISTEM KURULUM VIDEOLARINI IZLESENIZ BU KADAR SORUN YASAMAZDINZ!

VIDEO 3: WIM ile İşletim Sistemi Kurulumu

VIDEO3 LINKI = 

Video11: ISO Yöntemi ile UEFI yada LEGACY Sistemlerde Orjinal ve Modifiye ISO lar ile Sistem Kurulumu

Video11:

VE DİGER VIDEOLARIN ANA LINKI

https://www.tnctr.com/topic/348648-km-boot-vol-14-2017-legacy-uefi-secure-boot-stable/?page=28#comment-1666231

1 dakika önce, crasadure yazdı:

ISO ve WIM YÖNTEMİ İLE SISTEM KURULUM VIDEOLARINI IZLESENIZ BU KADAR SORUN YASAMAZDINZ!

VIDEO3 LINKI = 

Video11: ISO Yöntemi ile UEFI yada LEGACY Sistemlerde Orjinal ve Modifiye ISO lar ile Sistem Kurulumu

Video11:

https://www.tnctr.com/topic/348648-km-boot-vol-14-2017-legacy-uefi-secure-boot-stable/?page=28#comment-1666231

haklısın izleme gereği duymadım ama yaşadığım bi problem de yok hocam :)

• Like 1

Bir saat önce, cankusa yazdı:

win7 için

8 için

10 için

bunun bir çözümü varmı

ISO ve WIM YÖNTEMİ İLE SISTEM KURULUM VIDEOLARINI IZLESENIZ BU KADAR SORUN YASAMAZDINIZ!

VIDEO3 LINKI = 

Video11:

• Like 1

mustafa bey wimlerde sıkıntı yok çalışıyor wimler çalıştıktan sonra sergenin Windows geldiğinde sstr nin içinde loaddriver.exe ve ms vs. exe bulunamadı deyip sstr içindeki programları çağıramıyor