Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

3 dakika önce, kamuran731 yazdı:

Bcd dosyasındaki komutlarda bir eksiklik bırakmışsınız sanırım. denedim bende sorunsuz çalışıyor

kendi bcd dosyanızı yedekleyip, vereceğim bcd dosyasını sisteme ekleyip deneyin

LİNK: 

Please register to see this content.

Acronis.wim mevcutsa paylaşabilirmisiniz. uefi de çalıştırmaya çalışıyorum.

Edited by ikaraot

15 saat önce, stan0ne yazdı:

dediğiniz işlem inasıl yapıyrozu?

bootice programı ile add windows entry seçerek komutları 

aşağıdaki resimdeki gibi ayarlayarak BCD menüsüne eklediğiniz xxx.wim dosyasını çalıştırabilirsiniz

çalışmazsa eğer linkten paylaştığım BCD dosyasını deneyebilrisiniz

Spoiler

X0m847.png

Edited by kamuran731
  • Like 1

54 dakika önce, ikaraot yazdı:

4 gün araştırıyorum yerli yabancı bir sürü forumu taradım acronis isosunu nasıl Acronis.wim yaptınız helal olsun valla.

teşekkürler.

zor bişey yok programı kurup kendinizde oluşturabilirsiniz win pe seçeceksiniz oluşan isodan wim dosyasını alacaksınız

• Like 4

11 dakika önce, oguzhan43 yazdı:

zor bişey yok programı kurup kendinizde oluşturabilirsiniz win pe seçeceksiniz oluşan isodan wim dosyasını alacaksınız

Bende grlrdr felan çırpınıyorum kaç gündür teşekkürler deniyorum hemen.

4 saat önce, oguzhan43 yazdı:

sistemi diskten başlat eklemek için bcd dosyasında nasıl bir değişiklik yapmak lazım acaba?

1 saat önce, ikaraot yazdı:

sistemi diskten başlat eklemek için bcd dosyasında nasıl bir değişiklik yapmak lazım acaba?

Acaba acronis içinmi bu seçeneği sordun bilmiyorum. Eğer acronis için ise ultraiso ile acronis iso dosyasını açtığınızda açılış bilgisini kaydet seçeneği var kaydedip dışarı alırsın ama bcd komutu varmı bilmiyorum. BCD içinde sistemi diskten başlat efi ve legacy için hkboot içinden ekledim komutlara bakar düzenlersin.

• Like 1

3 dakika önce, awengers44 yazdı:

Acaba acronis içinmi bu seçeneği sordun bilmiyorum. Eğer acronis için ise ultraiso ile acronis iso dosyasını açtığınızda açılış bilgisini kaydet seçeneği var kaydedip dışarı alırsın ama bcd komutu varmı bilmiyorum. BCD içinde sistemi diskten başlat efi ve legacy için hkboot içinden ekledim komutlara bakar düzenlersin.

teşekkürler bu kısmı sormuştum:)

• Like 2

18 dakika önce, awengers44 yazdı:

\BOOT.VHD bu yol doğrumu acaba? boş çıkıyor vhd(x) olarak eklediğimde.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar son bir düzenleme yaptım önemli bir değişiklik yok usb yi 3 e böldüm ilk bölüm legacy bölüm ikinci bölüm uefi görsel menü üçüncü bölüm secure boot ta sıkıntı yaşayanlar için windows kur bölümü menülerdede ufak tefek değişiklikler yaptım yeni bir patch dosyası hazırladım orjinal tib dosyasının yanında exe yi çalıştırıyoruz yeni tib dosyası oluşuyor sıkıntı yaşamayanlar eskiyi kullanmaya devam edebilir denemek isteyenler için link veriyorum

orjinal tib dosyası ile bu indirdiğimiz patc dosyasını aynı klasöre atıp exe yi çalıştırıyoruz yanlış anlamadıysam.bende öyle yapatım yanlız

orjinal tib dosyasının ismi  : General USB Flash Disk 110..._s1_v1

patc dosyası ismi : General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v1_to_General USB Flash Disk 1100_full_b1_s1_v3

şimdi orjinal dosya v1 patc exe v3  bu exe çalıştırınca orjinal tib dosyası nın versiyonu değişmiyor.değişmesi gerekiyor mu ? yoksa değişmeden v1 kalıp güncellemeler eklenmiş mi oluyor.

saygılar

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

@köylü üstadım neden legacy menüde aşağıdaki hatayı alıyorum ?

UEFI menüde hiçbir sıkıntı yok, bütün menüler sorunsuz çalışıyor, legacy menüde de oluşturduğum menüler düne kadar sorunsuz çalışmakta iken bugün sebepsiz yere Windows kurulum menüsü hariç, Windows PE ve diğer menüler "begin pxe scan" kısmında takılı kalıyor...

Şu multiboot olayında ayarı tutturamadım bir türlü :D

Edited by mephistooo2

• Editor
5 saat önce, mephistooo2 yazdı:

@köylü üstadım neden legacy menüde aşağıdaki hatayı alıyorum ?

UEFI menüde hiçbir sıkıntı yok, bütün menüler sorunsuz çalışıyor, legacy menüde de oluşturduğum menüler düne kadar sorunsuz çalışmakta iken bugün sebepsiz yere Windows kurulum menüsü hariç, Windows PE ve diğer menüler "begin pxe scan" kısmında takılı kalıyor...

Şu multiboot olayında ayarı tutturamadım bir türlü :D

grubdosla alakalı bir durum grldr dosyasından kaynaklı büyük ihtimalle legacy de tüm menüleri grubdoslamı çalıştırıyorsun? grldr dosyası editlemişmiydin

Edited by köylü

• Editor
On 03.05.2017 at 18:44, köylü yazdı:

uefi kısmındaki bcd ler eklenmemiş linkte bcd leri kendisi giriyor ayrıyeten bat dosyası çalıştırmanıza gerek yok

Multiboot tolkit konusundaki scripti benim boş sisteme göre düzenledim denemek isteyenler için link veriyorum

Hide contents

@köylü Üstat tarafından editlenmiş multiboot toolkit üzerinden hazırladım ben USB diski yani aslında menüler senin tarafından oluşturulmuş menüler... Ben sadece ekleme çıkarma yaptım...

Örneğin Grub2 Legacy de de çalışıyor diye Legacy kısmındaki Grubdos menüsünü kaldırdım... yani yaptığıım değişiklikler ufak tefek...

Aslında orijinalinde olduğu gibi [ 08 ] Fixboot for Multiboot Device.bat dosyasını da kendi çalışman için tekrardan düzenlersen belki benim sorunum çözülür :)

• Like 1

10 saat önce, köylü yazdı:

legacy kodlarını paylaşırmısın hatada grubdos gözüküyor

aynı sorunu ben de aldım ama detaylı bakamadım ve uğraşmayı bırkatım vaktim olmadığı için zamanım olursa tekrar deneyip sonucu yazarım

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3   çok değerli dostum mustafa anlaşılan ben baya bu işlerden uzak kalmışım senin bu çalışmanı yeni gördüm hatta bundan önce  bir önceki 2 sürümünü gördüm ve hemen indirmeye başlamıştım tam 4,5 gb lık dosya diyordu uptobox tan bir linkde vardı hemen başlattım 1  saatte iner diyordu çokta şatafatlı bir menüsü vardı zaten ilk yaptıgın multiboot çalışması kalıbıda yaklaşık 2 gb cıvarıydı ve onu bile hala arşivimde saklıyorum. bu arada inerken diğer multibootlara bakarken senin bu üçüncü yani 2017 model çalışmanı gördüm ve çok begendim lakin kafam karıştı ilk gördüğüm linkte 5,5 gb filan diyordu ve sonradan ilave birşeyler yaptığından bahsetmişsin bu arada o inmekte olan 4,5 gb lık 2 versiyon çalışmayı indirmesini durdurdum hemen 300 mb da inmişti bari son sürüm çalışmayı indirem dedim ve sana soruyorum şimdi ben bu 2017 model çalışmanın hangi linkini indireyim şu an istanbuldayım ve sınırsız yani 50 gb adil kotalı fiberoptik internetli çocukların yanındayım ve senin bu son çalışmanı birde en stabil çalışan bir win10 çalışmanı elimin altında bulundurmak istiyorum  bana istediğim linleri mailime atarsan  hemen indirmeye başlıyacam.10 gün önce bir doktor arkadaşa dell marka laptop aldık free dos olarak oda  GPT  UEFİ SİSTEMLİYMİŞ ELİMDEKİ  çalışmalar işe yaramayınca nerdeyse bir günde win8 kurabildim aslında tamda istediğim gibi olmadı onun için bu yeni versiyon pc ler için kendimi güncelleme adına bu işlere kafa yormaya başladım heralde meramımı anlatabildim sanıyorum  selamlar hayırlı ramazanlar tahsin hoca cevabınızı bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum 

köylü

Ustam şimdi son.rar da verdiğin çalışmayı tekrar deneme imkanım oldu ve beg in pxe scan... ekranında kalma sorunu gitti yanlız bootice ile bir işlem yapma gereği duydum ki daha önce bunu yapmadığım için resimde ki ekranda takılı kalıyordu yaptığım işlem sonrası sorun kalktı. Haklı olduğunuz konu grubdos hatası botice ile yeniden yükleyince sorun düzeliyor.

On 14.06.2017 at 01:14, tahsin4345 yazdı:

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3   çok değerli dostum mustafa anlaşılan ben baya bu işlerden uzak kalmışım senin bu çalışmanı yeni gördüm hatta bundan önce  bir önceki 2 sürümünü gördüm ve hemen indirmeye başlamıştım tam 4,5 gb lık dosya diyordu uptobox tan bir linkde vardı hemen başlattım 1  saatte iner diyordu çokta şatafatlı bir menüsü vardı zaten ilk yaptıgın multiboot çalışması kalıbıda yaklaşık 2 gb cıvarıydı ve onu bile hala arşivimde saklıyorum. bu arada inerken diğer multibootlara bakarken senin bu üçüncü yani 2017 model çalışmanı gördüm ve çok begendim lakin kafam karıştı ilk gördüğüm linkte 5,5 gb filan diyordu ve sonradan ilave birşeyler yaptığından bahsetmişsin bu arada o inmekte olan 4,5 gb lık 2 versiyon çalışmayı indirmesini durdurdum hemen 300 mb da inmişti bari son sürüm çalışmayı indirem dedim ve sana soruyorum şimdi ben bu 2017 model çalışmanın hangi linkini indireyim şu an istanbuldayım ve sınırsız yani 50 gb adil kotalı fiberoptik internetli çocukların yanındayım ve senin bu son çalışmanı birde en stabil çalışan bir win10 çalışmanı elimin altında bulundurmak istiyorum  bana istediğim linleri mailime atarsan  hemen indirmeye başlıyacam.10 gün önce bir doktor arkadaşa dell marka laptop aldık free dos olarak oda  GPT  UEFİ SİSTEMLİYMİŞ ELİMDEKİ  çalışmalar işe yaramayınca nerdeyse bir günde win8 kurabildim aslında tamda istediğim gibi olmadı onun için bu yeni versiyon pc ler için kendimi güncelleme adına bu işlere kafa yormaya başladım heralde meramımı anlatabildim sanıyorum  selamlar hayırlı ramazanlar tahsin hoca cevabınızı bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum 

köylü   ustam bu soruma bir cevap alamadım yoksa sizi sorularımla bıktırdımmı diye düşünmeye başladım. yoksa bakmaya zamanınızmı olmadı  merak ettim . eğer ben bir kusur işlediysem yada hata yaptıysam hiç gecikmeden peşinen sizden çok özür diliyorum.olabilir belki ramazan dolayısıyle fazlada bu teknolojiye zaman ayıramamış olabilirsinde. öyle bir durum varsa da benim buradaki sorumu sormamışım varsayın. benim bildiğim  tanıdığım kadarıyla sizinle tanıştıgımızdan tanıdığımdan bu yana. daha hiçbir soruyu cevapsız bıraktığınıza yada ihmal ettiğinize ben daha şahit olmadım.  onun için bilgi amaçlı bir sorayım dedim. hatta size özelden de mesajda atmıştım selam ve dua ile tahsin hoca

• Editor
9 saat önce, tahsin4345 yazdı:

köylü   ustam bu soruma bir cevap alamadım yoksa sizi sorularımla bıktırdımmı diye düşünmeye başladım. yoksa bakmaya zamanınızmı olmadı  merak ettim . eğer ben bir kusur işlediysem yada hata yaptıysam hiç gecikmeden peşinen sizden çok özür diliyorum.olabilir belki ramazan dolayısıyle fazlada bu teknolojiye zaman ayıramamış olabilirsinde. öyle bir durum varsa da benim buradaki sorumu sormamışım varsayın. benim bildiğim  tanıdığım kadarıyla sizinle tanıştıgımızdan tanıdığımdan bu yana. daha hiçbir soruyu cevapsız bıraktığınıza yada ihmal ettiğinize ben daha şahit olmadım.  onun için bilgi amaçlı bir sorayım dedim. hatta size özelden de mesajda atmıştım selam ve dua ile tahsin hoca

hocam ramazanda böyle oluyor pek kafam yerine gelmiyor bide çalışıyoruz gün uzun konu ile alakalı olarak şunu söyleyeyim bu konuyu baştan ber takip etmediysenikopukluklar olur çünkü 4-5 tane düzeltme verdim tib dosyaları verdim hepsi birbiri ile bağlantılı bende çoğunu unuttum şuanda sunu indir diyebileceğim bir link yok indirirsiniz tekrar düzeltmesini indrmek zorunda kalırsınız son linke kadar devam eder bu bayramdan sonra konuyu toparlayıp yeni bir konu ve link vermeye çalışacağım o zamana kadar beklemenizi tavsiye ederim

• Like 2