Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

4 saat önce, köylü yazdı:

hocam ramazanda böyle oluyor pek kafam yerine gelmiyor bide çalışıyoruz gün uzun konu ile alakalı olarak şunu söyleyeyim bu konuyu baştan ber takip etmediysenikopukluklar olur çünkü 4-5 tane düzeltme verdim tib dosyaları verdim hepsi birbiri ile bağlantılı bende çoğunu unuttum şuanda sunu indir diyebileceğim bir link yok indirirsiniz tekrar düzeltmesini indrmek zorunda kalırsınız son linke kadar devam eder bu bayramdan sonra konuyu toparlayıp yeni bir konu ve link vermeye çalışacağım o zamana kadar beklemenizi tavsiye ederim

çok teşekkür ederim bende bekleyeceğim sağolun varolun ben elimdekilerle alıştırmalara devam edeyim.birde 5,3 gb lık karadurakın tip dosyası varmış onu indirdim şimdilik onunla uğraşıyorum işin espirisini kavramak için teşekkürler hayırlı ramazanlar 

Mrb öncelikle proğram çok güzel  masa üstü pc de denedim sorun yok.ama şuan sony waıo PGG-21313M Modelinde bir türlü hdd yi görmüyor win 7,8,1 denedim ama yüklenecek medya yok diyor sorun ne den olabilir acaba.bu arada multiboot flash bellegim 64 gb usb 3.0 kıngston.başka bir flashdaki multiboot ile format atıyorum.

Edited by herz

On 29.04.2017 at 11:20, hikmetim yazdı:

vallahi helal olsun denediğim bütün isolar çalıştı tşk.

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then
if [ -e "/BOOT/GRUB/grub.exe" ]; then
  menuentry "Windows10-iso" --class tool_part {
  set opts='map /ISO/W10PE.ISO (0xfff);
            map --hook;
            chainloader (0xfff);'
  linux /BOOT/GRUB/grub.exe --config-file=${opts}
}

Yazdım. Ama iso çalışmadı. Bende 256MB altında başka bir dosya için denedim.çalıştı. İlgilenirsiniz sevinirim.

On 23.04.2017 at 23:41, crasadure yazdı:

grub4dos ta oldugu gibi tum ıso ları çalıştıracak GRUB2 komutu şu an yok....

videoda görüldüğü gibi minitool partition server v9.1 verdiğim kodlarla çalışıyor...sorununuz nedir bilmiyorum ama bende bu kodlar çalışıyor...bir şeyleri yanlış yaptığınız kesin

Please register to see this content.

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then
if [ -e "/BOOT/GRUB/grub.exe" ]; then
  menuentry "Windows10-iso" --class tool_part {
  set opts='map /ISO/W10PE.ISO (0xfff);
            map --hook;
            chainloader (0xfff);'
  linux /BOOT/GRUB/grub.exe --config-file=${opts}
}

Şeklinde Yazdığımda 256MB'dan  büyük ISO dosyalar Çalışmıyor
iso dosya olarak 256MB altında bir çok iso dpsyası  denedim. Başarılı bir şekilde çalışıyor.
İso boyutu büyüdüğünde problem oluyor. İlgilenirseniz sevinirim.

• 3 hafta sonra ...
On ‎17‎.‎6‎.‎2017 at 12:57, köylü yazdı:

hocam ramazanda böyle oluyor pek kafam yerine gelmiyor bide çalışıyoruz gün uzun konu ile alakalı olarak şunu söyleyeyim bu konuyu baştan ber takip etmediysenikopukluklar olur çünkü 4-5 tane düzeltme verdim tib dosyaları verdim hepsi birbiri ile bağlantılı bende çoğunu unuttum şuanda sunu indir diyebileceğim bir link yok indirirsiniz tekrar düzeltmesini indrmek zorunda kalırsınız son linke kadar devam eder bu bayramdan sonra konuyu toparlayıp yeni bir konu ve link vermeye çalışacağım o zamana kadar beklemenizi tavsiye ederim

On ‎17‎.‎6‎.‎2017 at 20:23, tahsin4345 yazdı:

çok teşekkür ederim bende bekleyeceğim sağolun varolun ben elimdekilerle alıştırmalara devam edeyim.birde 5,3 gb lık karadurakın tip dosyası varmış onu indirdim şimdilik onunla uğraşıyorum işin espirisini kavramak için teşekkürler hayırlı ramazanlar 

Köylü üstadım paylaşımlarınızı özenle takip ediyorum.

Düzenlemeyi beklemeye devammı edelim yoksa

Usb Multiboot Toolkit Secureboot Edition 4 bu konunun ve çalışmanın devamı niteliğinde bir çalışmamı?

• Editor
17 dakika önce, musadilek yazdı:

Köylü üstadım paylaşımlarınızı özenle takip ediyorum.

Düzenlemeyi beklemeye devammı edelim yoksa

Usb Multiboot Toolkit Secureboot Edition 4 bu konunun ve çalışmanın devamı niteliğinde bir çalışmamı?

Evet aynen bu konunun devamıdır sadece boot.wim dosyalarını ekledim çünkü herkes aynı pe çalışmalarını kullanmak istemiyor kullanılabilecek belli başlılarının menülerini hazırladım içeriği kendiniz doldurursanız daha iyi olacak diye düsündüm bu çalışmadaki bi kaç eksiği hatayıda giderdim son çalışmada

Mrb köylü hocam  Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3 indirip acronisle tib dosyasını flash belleğe boot ettim..   (hem usb 2.0 32 gb flasha yaptım hemde usb 3.0 64 gb  flash bellege yaptım).pc ye format atmaya başladım ama her ikisin bellektede  yükleme bölümüne geliyor ve yüklenecek disk bulunamadı diyip benden disk seçmemi istiyor.ve göz at dediğimde kurulu pc deki c: d: olarak görünüyor.ama disk bulunamadı diyor.bu arada disk sağlam.

anakart gıgabyt 945gm-s2 model bir anakart win7 yüklü bende yeniden format atmak istedim ama olmadı.sorun ne olabilir.yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkürler

• Editor
3 saat önce, herz yazdı:

Mrb köylü hocam  Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3 indirip acronisle tib dosyasını flash belleğe boot ettim..   (hem usb 2.0 32 gb flasha yaptım hemde usb 3.0 64 gb  flash bellege yaptım).pc ye format atmaya başladım ama her ikisin bellektede  yükleme bölümüne geliyor ve yüklenecek disk bulunamadı diyip benden disk seçmemi istiyor.ve göz at dediğimde kurulu pc deki c: d: olarak görünüyor.ama disk bulunamadı diyor.bu arada disk sağlam.

anakart gıgabyt 945gm-s2 model bir anakart win7 yüklü bende yeniden format atmak istedim ama olmadı.sorun ne olabilir.yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkürler

hangi yöntem kullandınız iso mu wimmi? kurmak istediğini işletim sistemi ne idi

• Editor
7 dakika önce, herz yazdı:

iso yöntemi ile win 7 ultumate .

iso yönteminde sorun yoktu muhtemelen isoda olabilir iso sources içerisinden caps verebilirmisin sourcesteki dosyalar yoksa hata alırsın veya elinde oynanmamış bir msdn iso varsa onu denermisin sorun sistemdenmi isodanmı kaynaklandığını ancak bu şekilde test edebiliriz

11 dakika önce, köylü yazdı:

iso yönteminde sorun yoktu muhtemelen isoda olabilir iso sources içerisinden caps verebilirmisin sourcesteki dosyalar yoksa hata alırsın veya elinde oynanmamış bir msdn iso varsa onu denermisin sorun sistemdenmi isodanmı kaynaklandığını ancak bu şekilde test edebiliriz

iso yönteminde sorun yok çünkü başka makinaya win 10 kurdum sorun yok.sorun bu bilgisayarda sarımsam win7 denedim win 8.1 denedim 2 sindede aynı hatayı veriyor yüklenecek sürücü yok diyor.birazdan birde win 10 deneyeceğim bakalım ondada aynısımı olacak yoksa kuracakmı

5 saat önce, herz yazdı:
5 saat önce, köylü yazdı:

köylü hocam başka bir win 7 aio iso dosyasını flash belleğe yüklewdim ondada aynı sorun oldu.resim aşağıda.2. reme baktığınızda mevcut pc kurulu c,d felan görüküyor ama neden bu hatayı veriyor anlamadım.win7 win 8.1 denedim olmadı olmadı win 10 denedim oldu.bu durumda win7 ve win 8.1 isolarında sorun var diyemecem ama aynı isolala başka pc lere kurulum yaptım.anlam veremedim

Edited by herz

• Editor
14 saat önce, herz yazdı:

buradaki link içerisindeki bootiso86.wim ve bootiso64.wim i denermisin birde iso dosyaları içerisinden caps istemiştim sources klasörlerinden caps verirmisin

2 saat önce, köylü yazdı:

buradaki link içerisindeki bootiso86.wim ve bootiso64.wim i denermisin birde iso dosyaları içerisinden caps istemiştim sources klasörlerinden caps verirmisin

res 1 iso dosyasının açılmış hali res2 sources klasörünün içi

• Editor
30 dakika önce, herz yazdı:

res 1 iso dosyasının açılmış hali res2 sources klasörünün içi

tahmin ettiğim gibi iso içerisinde sources klasöründe elle kurulum dosyaları silinmiş onun için hata alıyorsun sources klasörünün içindeki dosyaları orjinal bir isodan alıp koyarsan sorunsuz çalışacaktır

58 dakika önce, köylü yazdı:

tahmin ettiğim gibi iso içerisinde sources klasöründe elle kurulum dosyaları silinmiş onun için hata alıyorsun sources klasörünün içindeki dosyaları orjinal bir isodan alıp koyarsan sorunsuz çalışacaktır

köylü hocam bir şey daha sorayım elle kurulum dosyaları illa win 7 orjinal dosyasından mı olacak yoksa elimde win 10 multiple edulacition var ondakilerde olur mu

• Editor
36 dakika önce, bitmez13 yazdı:

mrb.şuan indirme yapsam patch dosyalarını kullanmam gerekecekmi.veya hangisini kullanmalıyım.?

buradakinleri data olarak kullan son verdiğim konu ile usb yi hazırla tib dosyasının içindekileri kullan

11 dakika önce, herz yazdı:

köylü hocam bir şey daha sorayım elle kurulum dosyaları illa win 7 orjinal dosyasından mı olacak yoksa elimde win 10 multiple edulacition var ondakilerde olur mu

olur win10 iso içine win7 install wimini atsanda olur

3 saat önce, köylü yazdı:

buradakinleri data olarak kullan son verdiğim konu ile usb yi hazırla tib dosyasının içindekileri kullan

olur win10 iso içine win7 install wimini atsanda olur

köylü hocam sources klasörü resimdeki gibi ama yine aynı hatayı verdi

• Editor
1 saat önce, herz yazdı:

köylü hocam sources klasörü resimdeki gibi ama yine aynı hatayı verdi

install.wimde esd sıkıştırma olabilir sen windows10 iso içine atarak dene install.wimi

Bir saat önce, köylü yazdı:

install.wimde esd sıkıştırma olabilir sen windows10 iso içine atarak dene install.wimi

win 7 13 in1  iso dosyasının boyutu 6.23 gb  açıklamasındada esd siz diyor. bu isoyu başka bir pc de deneyeceğim bakalım orda çalışacak mı çalışmayacakmı .sonucunu size bildiririm.

On 25.07.2017 at 17:44, köylü yazdı:

başka pc de de denedim yine aynı hata ozaman win 7 aio iso dosyasında bir hata var anlamına geliyor

Köylü hocam sizden bir ricada bulunabilirmiyim.güncel orjinal dvd den hazırlanmış oynanmamış bir win 7 aıo iso yayınlama imkanınız olurmu acaba.multiboot sistemler için.yada böyle sağlam güncel bir link verme imkanınız olurmu teşekkürler.

Üstadım mesajlara, yanıtlara baktım; gözümden kaçtıysa affediniz.

" 6.isodan kurmak için \ISO\WIN klasörü içerisine win86.iso win64.iso isimli iso dosyaları arar " yazmışsınız; sanırım Legacy kurulum için bu. Hem Windows 7, hem 8.1; hem de Windows 10 için legacy kurulumunu nasıl ekleyebilirim; nasıl bir düzenleme yapmam gerekiyor?

Düzenlendi: Sanırım menu.lst dosyasını düzenlemek gerekiyor; doğru mu acaba?

Edited by helehoyni