Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

Mrb köylü  hocam  usb yi tıb dosyasını yükledikten sonra 2 ye bölüyorya uefi kısmını gizleyebiliyormuyuz . çünkü format atarken D: disk E,yada F harfini alıyor. flas belleğin uefi kısmını D: olarak görünüyor.teşekküürler

• Editor
herz, 2 saat önce yazdı:

Mrb köylü  hocam  usb yi tıb dosyasını yükledikten sonra 2 ye bölüyorya uefi kısmını gizleyebiliyormuyuz . çünkü format atarken D: disk E,yada F harfini alıyor. flas belleğin uefi kısmını D: olarak görünüyor.teşekküürler

gizleyebilirsiniz  bootice programı ile sürücü harfini silebilirsiniz remove driver letter veyahutta partition wizard ile hide driver seçeneğini kullanabilirsiniz

• 2 hafta sonra ...

mrb köylü hocam

sizin 2 uefili sistemi kullanıyorum.Ben bunu 1 tb hardiskke ekledim.Tek başına çok güzel çalışıyor.Ntfs kısmını böldügümde aşagıdaki resimdeki hatayı alıyorum.Bunu Nasıl düzeltebilirim.Yardımcı olurmusunuz.

Please register to see this content.

• 3 hafta sonra ...

mrb köylü hocam şöyle bir sorum olacaktı uefi kurulumda flashbelleğin fat 32 ile biçimlenmesi gerekiti yazıyor forum sitelerinde ntfs sistemlerde uefi kurulmazmış.bizim flasbelleğe baktığımda ntfs görünüyor acaba ben mi yanlış anladım.bizim bu flashbellekle uefi kurulumu yapılırmı ,birde uefi ıso dosyalarınıda yine ıso klasörüne mi atacağız.teşekkürler.

mrb uefi win 10 kurulum u yapmak istiyorum ama bir türlü yapamadım.izlediğim yol şöyle

öncelikle win 10 pe ile açıp 500 gb olan diski 100 gb C: için gerikalanıda D: olarak ayırıp GPT disk olarak seçiyorum.ondan sonra usb den başlatıp win 7-8-10 kurulumu olan menüden seçimimi yapıyorum ve usb deb ıso içindeki win 10 uefi isosunu seçip tamam diyorum herhangi bir sürücü bulunamadı diyor. yaptığım işlem bu nerde hata yuapıyorum acaba yardımlarınızı bekliyorum

imajeplus, 21.08.2017 - 21:27 yazdı:

mrb köylü hocam

sizin 2 uefili sistemi kullanıyorum.Ben bunu 1 tb hardiskke ekledim.Tek başına çok güzel çalışıyor.Ntfs kısmını böldügümde aşagıdaki resimdeki hatayı alıyorum.Bunu Nasıl düzeltebilirim.Yardımcı olurmusunuz.

merhaba sorunu düzeltebildiniz mi? düzeltemediyseniz resimdeki işlemleri yapın sorun çözülür diski bölümlediğiniz an bu hata ortaya çıkıyor.

59b51f5650d0d_EkranAlnts.PNG.2ffa3f0036a9c78b4dfff82c7f5039be.PNG

oktay x, ‎10‎.‎09‎.‎2017 - 14:18 yazdı:

merhaba sorunu düzeltebildiniz mi? düzeltemediyseniz resimdeki işlemleri yapın sorun çözülür diski bölümlediğiniz an bu hata ortaya çıkıyor.

59b51f5650d0d_EkranAlnts.PNG.2ffa3f0036a9c78b4dfff82c7f5039be.PNG

oktay x

meüler çinceye döndü.birde aşağıdaki komut satırını düzelmem gerekiyor.

Linux menülerdeki isoları çalıştıramıyorum. diskpart ile harddiskimin partition kısmına baktım Hdd 1 partition 159b989595bb8c_EkranAlnts.JPG.b0c395fbf9eec32247be6f6faa247386.JPG

bu hatayaı nasıl düzeltirim.yardımcı olurmusunuz.

merhabalar köylü hocam bu çalışmanın güncel stabil vede lunux sistemlerinide windows gibi ıso dosyasından kurulacak şekilde son halini yayınlamayı düşünüyormusunuz.böyle bir çalışmanız varsa merekla yeni çalışmanızı bekliyoruz.

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Cümleten herkese hayırlı geceler, konuyu 1 ay sonra hortlatmak istedim çünkü recovery edition 4'ü denedim xp kurulumunda sıkıntı yaratıyor legacy kurulumunda hata veriyor. Belkide ben yanlış yapıyorum. Velhasıl kelam Mustafa abimden ricam bu konuyu en güncel haliyle tekrar bize sunması. Tek bir tib dosyası ile sorunsuz bir kurulum yapılması daha önce elimde bu projenin çalışır hali vardı ancak o usbyi kaybettim. Recovery 4'ede bu konudaki kadar rağbette göremedim. Belki yanlış konuşuyorum ama derdimi anlattığımı düşünüyorum. İyi forumlar..

• 2 hafta sonra ...
Emre028, 12.11.2017 - 21:42 yazdı:

Cümleten herkese hayırlı geceler, konuyu 1 ay sonra hortlatmak istedim çünkü recovery edition 4'ü denedim xp kurulumunda sıkıntı yaratıyor legacy kurulumunda hata veriyor. Belkide ben yanlış yapıyorum. Velhasıl kelam Mustafa abimden ricam bu konuyu en güncel haliyle tekrar bize sunması. Tek bir tib dosyası ile sorunsuz bir kurulum yapılması daha önce elimde bu projenin çalışır hali vardı ancak o usbyi kaybettim. Recovery 4'ede bu konudaki kadar rağbette göremedim. Belki yanlış konuşuyorum ama derdimi anlattığımı düşünüyorum. İyi forumlar..

Başlarda ben de hata ile karşılaştım; esd olarak sıkıştırılmış kalıpların sadece uzantısını wim olarak değiştirip denedim eski sistem multiboot lardaki gibi; yemedi. Hakiki wim dosyasını koyunca herhangi bir sorun kalmadı. XP'de herhangi bir hataya rastlamadım.

mrb köylü hocam bu multibootla format attığım bazı makinalarda D: sürücüsü formattan sonra E: olarak görünüyor .multiboot flash bellegimide D: olarak görüyor sebebi nedir acaba

birde güncel bir versiyon yayınlama imkanınız varmı teşekkürler

Edited by herz

herz, 21 saat önce yazdı:

mrb köylü hocam bu multibootla format attığım bazı makinalarda D: sürücüsü formattan sonra E: olarak görünüyor .multiboot flash bellegimide D: olarak görüyor sebebi nedir acaba

birde güncel bir versiyon yayınlama imkanınız varmı teşekkürler

Disk yönetiminden sonra ayarlayabilirsin. Sebebi ise C diskini silip tekrar kurmandan kaynaklı. 

Emre028, 1 saat önce yazdı:

Disk yönetiminden sonra ayarlayabilirsin. Sebebi ise C diskini silip tekrar kurmandan kaynaklı. 

cevabınız için teşekkür ederim D:bölümü boşsa sorun olmazda dolu olursa bazı uygulamalar için sıkıntı olabilirmi

• Editor

rar içerisineki dosyayı boot grub klasörüne koy iso ismi MaxBlast5.iso olarak düzenle ve usb ana dizininde iso klasörüne koy şu kodları kullan

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then   
    menuentry "MaxBlast5 Iso" --class icon-ati {
        search --file /BOOT/GRUB/max5 --set=root/BOOT/GRUB
        insmod ntldr
        ntldr /BOOT/GRUB/max5
}
fi

• Thanks 1

köylü, 5 saat önce yazdı:

rar içerisineki dosyayı boot grub klasörüne koy iso ismi MaxBlast5.iso olarak düzenle ve usb ana dizininde iso klasörüne koy şu kodları kullan

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then   
    menuentry "MaxBlast5 Iso" --class icon-ati {
        search --file /BOOT/GRUB/max5 --set=root/BOOT/GRUB
        insmod ntldr
        ntldr /BOOT/GRUB/max5
}
fi

Çok teşekkürler üstadım. Beceriksizliğim için kusuruma bakmayın; kodu nereye yazacağım acaba?

Düzenlendi: Tamamdır buldum; tekrar teşekkürler.

Edited by helehoyni

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...