Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

Üstadım WIM'den UEFI kurulumu yapmaya çalıştığımda efi/boot/winisowim.efi not found uyarısı veriyor. İlgili yola baktığımda dosya klasörün içinde mevcut; sorun ne olabilir sizce?

[Düzenleme 1:] Harici hard disk bağlıydı; çıkartınca bu uyarı ortadan kalktı fakat şimdi de "Sürücüde disk yok. Lütfen G: sürücüsüne bir disk takın" uyarısı veriyor :(

[Düzenleme 2]: Legacy kurulumu Firadisk olarak yapmak istemiştim; bir de NT6 boot olarak değiştireyim dedim; ne hikmettir; ne alakası vardır bu sorun da kayboldu. Teşekkür ederim.

Edited by helehoyni

• 4 ay sonra...
karadurak, 12 saat önce yazdı:

ayarlarında herhangi bir sıkıntı yok. uefi de secure boot u kapatman gerekiyor. 

@karadurak hocam bcd profesyonel mod dan bir görüntü verse kullandığı bcd yi değişip denese bazan bcd bozulabilir. 

Edited by serhat100
  • Like 1

bjkrambo80, 25.03.2019 - 19:04 yazdı:

secure boot açıkken bu hatayı alıyorum kapatmadan bir düzeltme yolu var mı köylu hocam 

Evet, secureboot açıkken bu hatayı veriyor maalesef. Özellikle Lenovo laptop'ta da varsa da ben bulamadım; bir türlü secure boot'u kapatmayı beceremedim.

uefi olmayan bilgisayar da siyah ekran modun da  açılıyor görsel olarak bunu nasıl açabilirim ?

efi iso dosyası  çalıştırmak istiyorum da nasıl yapabilirim ? 

Ve menu kodunuda ?

Windows 7 - 8 -10 tek .wim nasıl oluşturabilirim ? 

Editör Notu:

Flood yapmayın...

1 TB diskim için bunu uygulayacağım. MULTIBOOT olan bölümü partition programı ile boyutunu düşürüp kalan bölümü kendime göre biçimlendirip harici olarak kullanmak istiyorum.

Bu şekilde bir sorun yaşar mıyım?

EDİT: 1 Tb lık diskime uyguladım. Multiboot bölümü partition programı ile boyutunu düşürüp kalan kısmı biçimlendirdim. İstediğim gibi oldu.

Edited by By_FaRuK

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
köylü, 10.04.2017 - 10:09 yazdı:

Usb Multiboot 2017  Uefi-Legacy Acronis RecoveryEdition 3

Legacy Ekran görüntüsü
ZZ53yg.png

Uefi ekran görüntüsü
YDQ1BE.png

Tib dosyasından görüntüler
V0QJOr.png
9QYBz3.png
0105X9.png
Konu  multiboot-toolkit-v211-multiboot-system-uefilegacy baz alınarak hazırlanmıştır
konu sahibi crasadure ye buradan teşekkür ediyorum menüleri biraz sadeleştirdim bazı menüleri çıkardım bat dosyası ile
modül ekleme işi yok eklemek istediklernizi manuel ekleyeceksiniz menü lst dosyasıda yok grubdos bootloader sekmesi
menü lst dosyası olmadığı için hata verip dos ekranına düşer kendiniz menü lst oluşturarak eklemek istediğinizi ekleyebilrsiniz
sistemde pe dosyaları 10-8.1ve 7 aynı doyalardır onlar güncellenmedi acronis wim bootiso86 ve 64 wimler son sürüm windows 10 rs2 boot wimle güncellenmiştir
ayrıca kxpe de güncellendi uefi menüde windows boot manager ekranı kalktı direk görsel menü ile başlıyor secure boot olayını bilmiyorum bende açıkken çalışıyor
konuda hata ve eksikler olabilir üzerinde fazla çalışmadım dün tib dosyasını uploada bıraktım kesinti olmamış sabahleyin upload bitti paylaşmak istedim
içerisinde iso dosyası ve wimleryoktur eklenecek olan yollar aşağıda yazılıdır
Sisteme ekleyeceğiniz dosya isimleri ve yolları şu şekilde olacak
    1. secenek windows 8 kur sources\install88664.wim
    2. secenek windows 7 kur sources\install78664.wim
    3. secenek windows 10 kur sources\install108664.wim
    4. secenek windows herhangi bir sistem kur sources\install.wim
    5.iso xp kurmak için \ISO\XP klasörü içerisine boot.gz dosyasını arar
    6.isodan kurmak için \ISO\WIN klasörü içerisine win86.iso win64.iso isimli iso dosyaları arar

boyut:5.36 gb
linkler:

İçeriği Görüntüle

hash değeri sha-1:1ED70C97E37587BED5C95C070F5946782EE5458E

Arkadaşlar son bir düzenleme yaptım önemli bir değişiklik yok usb yi 3 e böldüm ilk bölüm legacy bölüm ikinci bölüm uefi görsel menü üçüncü bölüm secure boot ta sıkıntı yaşayanlar için windows kur bölümü menülerdede ufak tefek değişiklikler yaptım yeni bir patch dosyası hazırladım orjinal tib dosyasının yanında exe yi çalıştırıyoruz yeni tib dosyası oluşuyor sıkıntı yaşamayanlar eskiyi kullanmaya devam edebilir denemek isteyenler için link veriyorum

İçeriği Görüntüle

Bazı hatalardan dolayı tekrar güncellemek zorunda kaldım ilk tib dosyasına ve ikinci tib dosyasına göre patch veriyorum

1. bölüm legacy
V0RAvj.gif
2. bölüm uefi-ntfs
P0zpk8.gif
3. bölüm uefi

orjinal tib dosyasına göre patch linki

ikinci tib dosyasına göre patch linki

uefi bölümündeki menülerin aktif olması için ekteki bat dosyası çalısması lazım yalnız çalıştırmadan önce
not defteri ile bat dosyasını açarak aşağıdaki bölümleri düzenlemeniz lazım ilk satırdaki h: benim usb belleğin ilk bölümü
h: yerine kendi usb belleğinizin harfini yazın ikinci satırdaki g: harfi usb ikinci bölümünün harfi o bölüm açık gelir
gizlemedim siz o bölümün harfini kendinizinki ile değiştireceksiniz daha sonra bat dosyasını kaydedip yönetici olarak çalıştıracaksınız

set "ducky=h:"& cls& color 0e
cd /d "G:\EFI\Microsoft\Boot\"

Please register to see this content.

üstad 2. tibin linki silinmiş konunun güncelleme zamanı gelmiş olmalı şimdiden teşekkürler :D 

• 2 years yıl...
köylü, 10.04.2017 - 10:09 yazdı:

orjinal tib dosyasına göre patch linki

ikinci tib dosyasına göre patch linki

Please register to see this content.

Arkadaşlar merhaba,

Konu içinde geçen bu patch dosyaları arşivinde olan varsa rica etsem paylaşır mısınız?

Teşekkür ederim.

• 3 ay sonra...