Jump to content

Usb Multiboot 2017 Uefi-legacy Acronis Recoveryedition 3

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
On 02.05.2017 at 12:59, firtinasesi yazdı:

Hocam Son Boş tib (yaklaşık 45 Mb olan) Dosyasını uyguladıktan sonra

içerisine wim dosyalarını attım ve bu hataları alıyorum.

Aynı işlemi 3-4 defa denedim sonuç aynı yanılış yaptığım bir şey mi var. 

ek resimler

ekler

uefi kısmındaki bcd ler eklenmemiş linkte bcd leri kendisi giriyor ayrıyeten bat dosyası çalıştırmanıza gerek yok

Multiboot tolkit konusundaki scripti benim boş sisteme göre düzenledim denemek isteyenler için link veriyorum

Spoiler

Please register to see this content.

Edited by köylü
  • Like 1

@köylü üstadım;

@blue_life ın hazırlamış olduğu program ile 1gb sanal disk oluşturdum ve sanal disk üzerine sisteminizi kurdum ve başarılı bir şekilde kuruldu,kurulumdan sonraki durumu video ya çektim...tabiki fiziksel flash bellekte denemedim...ama sonucun farklı olacağını sanmıyorum...eline sağlık üstad !

Edited by crasadure
  • Like 2

• Editor
28 dakika önce, firtinasesi yazdı:

Legacy windows kururlum başlatma esnasında verdiği hata

legacy bölüme bakmıyordum epeydir tekrar kontrol ederim

• Editor
6 dakika önce, red_d yazdı:

Üstadım KXPE yi güncellediysen iso yu upload etmen mümkün mü ? Sitede yok sanırım. 

evet onu güncelledim sitede yok verdiğim bu sistem içinde var sen cd denmi çalıştıracaksın usb denmi? usb den iso olarak çalışmıyor ?

1 dakika önce, köylü yazdı:

usb den iso olarak çalışmıyor ?

Multiboota winsetupfromusb ile ekleyip kullanıyorum, eski sürümde öyle bi sorun yoktu. Boot.wim kullandıysan sorun çıkarmaması lazım ama üstad sensin, olmadı tib i indirip içinden alır denerim. Saol üstadım.

• Editor
1 dakika önce, red_d yazdı:

Multiboota winsetupfromusb ile ekleyip kullanıyorum, eski sürümde öyle bi sorun yoktu. Boot.wim kullandıysan sorun çıkarmaması lazım ama üstad sensin, olmadı tib i indirip içinden alır denerim. Saol üstadım.

lazım değilse tibi indirmene gerek yok upload ederim bunda farklı bir yöntem kullandım programları wim içine alıp wmdk disk içinden çalıştırıyorum  sanalda sorun yok programlar gözüküyor gerçekte programlar wim içinde kalıyor isoyu tamamen rame açıp öyle çalıştırmak lazım ben klasör içine koyup çalıştırıyorum usb içinden ben iso yu upload edeyim yinede

01J6lR.png

• Like 1

3 dakika önce, köylü yazdı:

bunda farklı bir yöntem kullandım programları wim içine alıp wmdk disk içinden çalıştırıyorum

Hmm acep senin eski kxpe isoya gömsek rama açar mı denemek lazım, tabi programlar "run from ram" mantığıyla eklenmemişse dediğin gibi görünmeyebilir de. Neyse kxpe ilk gözağrımdı :D sen güncelledim deyince dikkatimi celbetti, şimdi 8.1 PE yaptım onu kullanıyorum ama horoz ölse de gözü çöplükte kalıyor işte :D 

• Like 1

• Editor
3 dakika önce, red_d yazdı:

Hmm acep senin eski kxpe isoya gömsek rama açar mı denemek lazım, tabi programlar "run from ram" mantığıyla eklenmemişse dediğin gibi görünmeyebilir de. Neyse kxpe ilk gözağrımdı :D sen güncelledim deyince dikkatimi celbetti, şimdi 8.1 PE yaptım onu kullanıyorum ama horoz ölse de gözü çöplükte kalıyor işte :D 

öncekinde sorun yok onun boyutu çok küçük bunun yanında o çalışır direk isodan bundada sorun yok ama vmdk disk olunca içinde ondan sorun yapıyor öncekinden daha başarılı bir çalışma benim için özellikle benim çok işime yarıyor

• Like 2

Neyse ben gena dan bi güncel XPE hazırlayım direk isodan çalışan, vazgeçemiyoz bu XP den, içimize işlemiş :D , sorunsuz olursa paylaşırım. Seninkinin çakması olur anca ama idare ederiz :D Teşekkürler üstad eline koluna sağlık.

• Editor
40 dakika önce, red_d yazdı:

Neyse ben gena dan bi güncel XPE hazırlayım direk isodan çalışan, vazgeçemiyoz bu XP den, içimize işlemiş :D , sorunsuz olursa paylaşırım. Seninkinin çakması olur anca ama idare ederiz :D Teşekkürler üstad eline koluna sağlık.

• Like 1

• Editor
18 saat önce, firtinasesi yazdı:

Hocam UEFI için kurulumu başlatıyor. LEGACY bölümünde yine fle : Boot\bcd  Status : 0xc000000f hatası veriyor

tekrar denermisin düzelmiş olması lazım

Edited by köylü
  • Like 1

Hocam UEFI için kurulumu başlatıyor. LEGACY bölümünde yine fle : Boot\bcd  Status : 0xc000000f hatası veriyor

Alıntı

Hocam Link hata veriyor

Edited by köylü

• Editor
2 saat önce, firtinasesi yazdı:

tekrar dene linki değiştirdim

• Like 1

24 dakika önce, imajeplus yazdı:

köylü hocam 

syslinux menüyü çalıştıramadım.Boot error hatası veriyor.Daha öncede sordum kusura bakmayın ama bir türlü çalıştıramadım.

yardımcı olurmusun.

bu çalışmada syslinux yok diye biliyorum boot klasöründe syslinux klasörü var mı?

• Editor
15 saat önce, imajeplus yazdı:

köylü hocam 

syslinux menüyü çalıştıramadım.Boot error hatası veriyor.Daha öncede sordum kusura bakmayın ama bir türlü çalıştıramadım.

yardımcı olurmusun.

gerekli olan dosyalar yok orada sen ilk tib dosyasınımı kullanıyorsun hala? ilk tibi yükleyip bakayım tekrardan

• Editor
Bir saat önce, canavar123 yazdı:

@köylü Hocam ben bu .bat olayını tam olarak çözemedim. Tekrar bahsedebilir misiniz? v3 kurdum. Kodu nasıl düzenlemem gerekli? USB bölümleri resimdeki gibi.

Capture.PNG.d320c07d529bb61ede371b93f06a8480.PNG

uefi kısmını açığa çıkaracaksın unhide diyeceksin bat dosyası içindeki harfleri kontrol edeceksin eğer uefi kısmına da g harfini atarsa direk batı çalıştır farklı harf atarsa bat tan değiştireceksin

6 saat önce, imajeplus yazdı:

evet bende gayet güzel çalışıyor.

linuxmenüyü çalıştırıyorum fakat ilk başta linux çalışıyor linux menüden grub2 ye geçiyorsun istiyorsan dosyayı yollayayım önceki gibi grub2 başlamak istiyorsan geriye dönüş yok

Edited by köylü