Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Milenicom Doping Internet Nasıl

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Milenicom doping internet kullanan varmı  arkadaşlar? Deneyen kullananların görüşleri nedir? Ben bu gün TTNet in sitesinde görüp gaza geldim abonelik sürecini başlattım. Bir sürü şikayet gördüm sonra internette araştırınca. Hangi altyapıyı kullanıyor, müşteri hizmetleri vaadedilen hız sağlanabiliyormu? Yoğun şikayetleri görünce internette nasıl bir halt ettim diye işkillendim. Vazgeçmek istersem en masrafsız ve kısa yol nedir?

Ya ben özürlüyüm. TTNET in engelli tarifleri ne bakıyordum. Aramada engelli tarifeleri çıktı. 43 TL'ye 24 mb 35gb Akk lı telefonsuz ve başka hiçbir ücret ödenmeyen tarife çıktı. Üstelik m.temsilcisi hemen chat le senle irtibata geçiyor. Tezgah tam yani. Üstelik sol üst köşede TTNet yazmasıda ayrıca cazibeli. 

Sonradan evrkları WhatsAppla kolayca gönderdim. Sonra tekrar arandım. Millenicom doping internet ten arıyorum deyince içimden yemi yuttuk dedim. Üstelik birde airties vdsl modemide ekledik. Hız hipernet benim altyapıda.

Sonra eve gelip baktığımda o sol üst köşede TTNet yazmıyordu. Müşteri kabül merkezi mi ne öyle bir şey yazıyordu. Daha önce de yine TTNet te iken d smart Ttnetten arıyorum sözlesmeniz bitiyor. Daha az fiyat a size teklifimiz var diye aranmıştım. Ama benim tarifem sözleşmesizdi. Yememiştim yani. Yarın bağlarlar büyük ihtimalle. İptal şartlarını okudum modem geri alınmıyor. Kurulum v.s. bedeli alınıyormuş. En fazla bi 150 tl falan boşa gider. Modemide TTNET e abone olurum onda kullanırım. 

Altapı lokasyon önemli. Benim evde 4g 5mb çekiyor afat binası var benim evin 250 m ötesinde orda bir  verici var şurda bir deneyeyim dedim 28 mb hız. Geçen köyde denedim 4g yi yine 28mb çıktı:-)

söyle söyleyeyim oncelikle eskiden olsa 2006 2007 donemlerinde cok basarili ve cok iyi bir hizmet anlayislari vardi ama git gide bozuldu ve bu bozulmasinin sebebi ise 

adamlar ne kadar cok kisiye veriyorlarsa artik bizleri müsteriden saymiyorlar gibime geliyor kac aydir ariza kayit i icin ugrasiyorum dün cok sükür olusturdular 

• Like 1

47 dakika önce, borz_50 yazdı:

dört yıldır kullanıyorum.bir sıkıntyok akk haricisiinde.o da hepsiTL'yende mevcut zaten.akk düştüğünüzde ekstradan 10 tl karşılğında her seferin de 25 gb alabiliyorsunuz hızınız neyse.

Bu haber rahatlatıcı oldu. Akk konusunda salaklık yaptım. Ben en ucuz tarife hangisi deyince 43tl 35gb akk dedii. Halbuki o tarifenin hemen altında 46 tl ye 50gb akk lı varmış. Akıl ttnet tarifelerinde kalınca karıştı tabi.

Edit: hız kaç bu arada. Karşılıyormu?

Edited by abdulhey_

10 dakika önce, firtina_limani yazdı:

söyle söyleyeyim oncelikle eskiden olsa 2006 2007 donemlerinde cok basarili ve cok iyi bir hizmet anlayislari vardi ama git gide bozuldu ve bu bozulmasinin sebebi ise 

adamlar ne kadar cok kisiye veriyorlarsa artik bizleri müsteriden saymiyorlar gibime geliyor kac aydir ariza kayit i icin ugrasiyorum dün cok sükür olusturdular 

Doğrudur. Sizin sağlayıcı hangisi. Ttnet de hemen müdehale ediliyor. Ayrıca arızanız giderildimi diye mesaj geliyor.

22 saat önce, abdulhey_ yazdı:

Bu haber rahatlatıcı oldu. Akk konusunda salaklık yaptım. Ben en ucuz tarife hangisi deyince 43tl 35gb akk dedii. Halbuki o tarifenin hemen altında 46 tl ye 50gb akk lı varmış. Akıl ttnet tarifelerinde kalınca karıştı tabi.

Edit: hız kaç bu arada. Karşılıyormu?

hızım 24 mgbt .75 gb kotalı .fibernet.59tl.digerlerinde varmı bilmiyorum şuan cazip olan istediğinde 10 tl herseferinde 25gb kota alabiliyorsun.tabi bunun sınırı yok.altyapın sağlamsa hiç bir sıkıntı olmaz.merak etme.

Edited by borz_50
yazım hatası

bana en güzeli uydu net 25 mps 150 gbt 60 tl sabit

ama şunu söylim 25 mps kulanıyorum dowlond da 30 mps yi cok rahat görüyor

akk ne doluncada 4 mps filan 1 mayıstan sonra ne olur bilmem 24 mps üstü 8 mps olacak deniyor akk sonrası

3 saat önce, wendor11 yazdı:

bana en güzeli uydu net 25 mps 15 gbt 60 tl sabit

ama şunu söylim 25 mps kulanıyorum dowlond da 30 mps yi cok rahat görüyor

akk ne doluncada 4 mps filan 1 mayıstan sonra ne olur bilmem 24 mps üstü 8 mps olacak deniyor akk sonrası

mayıstan sonra 24 mbps ve üstü 8 mbps oalcak

Fibernet kablosu evine kadar geliyor. Bu durumda vaadedilen hızı görmek doğal. TTNET fiber nerde uygulaması ile daha önce baktığımda benim altyapı ultra net idi. Sonradan evime 100 er m uzaklıkta kabin kondu. Şimdi baktığımda ise hipernet yazıyor. Hipernet denilen şeyde fibernet in telefon kabloları ile lokasyona  dağıtılması ise ben 24mb alabilirmiyim onu merak ediyorum?

Cihazla ölçeceklerdir gerçi. Elemanlar iyidir inşallah. Çünkü snr margin o an için 24 mb karşılayabilir. Ama snr margin değişik koşullarda düşüyor 24mb i  karşılayamazsa kopmalar oluyor. Yani pek iyi bilinmeyen bir sağlayıcı zaten bir de kopmalar la arızalar la uğraşmayalım.

Bu doping arıza olunca elemanlar nerden geliyorlarki? Veya yarın büyük ihtimalle kurulum için gelecekler. Bunlar kim nerden geliyorlar?  Yakın yerlerde şubeleri falan mı var?

Başvurudan 4 gün sonra tt elemanları geldi bu gün hattı evime çekti. Fakat Modemi doping in elemanları getirip kurulum ve aktivasyon aşamalarını yapacaklarmış. Yani daha doğrusu prosedür bu.

Peki yarında gelebileceklerini söylediler. Ama yarın benim işim var. hız ayarı ve diğer şeyler için evdemi olmalılar?modemi komşuya falan bıraksalar sonra ben kendim kurulumu yapamazmıyım

? Yani modem kurulumunu ben yapabilirim. Ben değilde   illa onların evden yapması gereken bir şey ler varmı? Bu arada benim lokasyon da hipernet var. Aldığım tarifede 24mb, 35gb akn sınırsız.

On 24.04.2017 at 20:41, abdulhey_ yazdı:

Ya ben özürlüyüm. TTNET in engelli tarifleri ne bakıyordum. Aramada engelli tarifeleri çıktı. 43 TL'ye 24 mb 35gb Akk lı telefonsuz ve başka hiçbir ücret ödenmeyen tarife çıktı. Üstelik m.temsilcisi hemen chat le senle irtibata geçiyor. Tezgah tam yani. Üstelik sol üst köşede TTNet yazmasıda ayrıca cazibeli. 

Sonradan evrkları WhatsAppla kolayca gönderdim. Sonra tekrar arandım. Millenicom doping internet ten arıyorum deyince içimden yemi yuttuk dedim. Üstelik birde airties vdsl modemide ekledik. Hız hipernet benim altyapıda.

Sonra eve gelip baktığımda o sol üst köşede TTNet yazmıyordu. Müşteri kabül merkezi mi ne öyle bir şey yazıyordu. Daha önce de yine TTNet te iken d smart Ttnetten arıyorum sözlesmeniz bitiyor. Daha az fiyat a size teklifimiz var diye aranmıştım. Ama benim tarifem sözleşmesizdi. Yememiştim yani. Yarın bağlarlar büyük ihtimalle. İptal şartlarını okudum modem geri alınmıyor. Kurulum v.s. bedeli alınıyormuş. En fazla bi 150 tl falan boşa gider. Modemide TTNET e abone olurum onda kullanırım. 

Altapı lokasyon önemli. Benim evde 4g 5mb çekiyor afat binası var benim evin 250 m ötesinde orda bir  verici var şurda bir deneyeyim dedim 28 mb hız. Geçen köyde denedim 4g yi yine 28mb çıktı:-)

vodafone net telofon ücreti yok 32 mb 60 gb 53.90  32 mb 120 gb 58.90 modem dahil taahhütsüz

Edited by EHAYRET

8 saat önce, nevzat33 yazdı:

Dostum Turknetten başka hiç bir sağlayıcı tsiye etmiyorum.tt ka

23 dakika önce, EHAYRET yazdı:

vodafone net telofon ücreti yokl0 gb 53.90  32 mb 120 gb 58.90 modem dahil taahhütsüzvat g

Benim sorduğum, kurulumu gelip evden onların mı illaki yapmalarımı gerekiyor. Ben evde olmaz sam modemi komşuya bıraksalar kenim yapamazmıyım?

Dopingin devlet veri tabanında bile bilgisi yok. E-devletten baktım türknet, vodafone net v.s. hepsi var bir o yok. Yani borcun alacağın kaydın yok. Sahibi Karamehmet değilmi? O adam türkiyenin en zengini diye biliyorum. Ama adının pek bilinmesini istemiyor bu aşikar gibi.

Birkere bir oyuna gelme durumu var. Web sitesinde yukarıda ttnet yazıyor

Tarifelerde cazip hemen chat yoluyla irtibat kuruyorlar. Whatsapptan belgeleri gönder tamam diyorlar. Sonra onayı alınca doping başvurunuz onaylandı diyorlar. Hayda doping de nerden çıktı diyorsun ama belki iyidir deyip kabulleniyorsun. Heryerde bayileri vat r görünüyor ama adres yok. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Arıza olurss tt kadar hızlı olmazlar sanırım sadece. 

Vodafonenet telefon gibi bir bağlantı ilkesi var sanırım. O her yerde nasıl hızı karşılayacak? Vericinin dibinde olursa evin belki..)

.

8 saat önce, nevzat33 yazdı:

Dostum Turknetten başka hiç bir sağlayıcı tsiye etmiyorum.tt ka

23 dakika önce, EHAYRET yazdı:

vodafone net telofon ücreti yokl0 gb 53.90  32 mb 120 gb 58.90 modem dahil taahhütsüzvat g

Benim sorduğum, kurulumu gelip evden onların mı illaki yapmalarımı gerekiyor. Ben evde olmaz sam modemi komşuya bıraksalar kenim yapamazmıyım?

Dopingin devlet veri tabanında bile bilgisi yok. E-devletten baktım türknet, vodafone net v.s. hepsi var bir o yok. Yani borcun alacağın kaydın yok. Sahibi Karamehmet değilmi? O adam türkiyenin en zengini diye biliyorum. Ama adının pek bilinmesini istemiyor bu aşikar gibi.

Birkere bir oyuna gelme durumu var. Web sitesinde yukarıda ttnet yazıyor

Tarifelerde cazip hemen chat yoluyla irtibat kuruyorlar. Whatsapptan belgeleri gönder tamam diyorlar. Sonra onayı alınca doping başvurunuz onaylandı diyorlar. Hayda doping de nerden çıktı diyorsun ama belki iyidir deyip kabulleniyorsun. Heryerde bayileri vat r görünüyor ama adres yok. Sorun çıkacağını sanmıyorum. Arıza olurss tt kadar hızlı olmazlar sanırım sadece. 

Vodafonenet telefon gibi bir bağlantı ilkesi var sanırım. O her yerde nasıl hızı karşılayacak? Vericinin dibinde olursa evin belki..)

.

9 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

snr margin değerleriniz sınıra yaklaşmaya başlamış 30 üstüne çıkarsa hat zayıflamasından hem net kopması hemde hız düşüşü yaşarsınız benden söylemesi ideaili 16.5 25 arasıdır.

benim snr margin 14.5 nasıl hocam?

38 dakika önce, RaZoRWounD yazdı:

snr margin değerleriniz sınıra yaklaşmaya başlamış 30 üstüne çıkarsa hat zayıflamasından hem net kopması hemde hız düşüşü yaşarsınız benden söylemesi ideaili 16.5 25 arasıdır.

Snr Marginin yükseği makbul diye biliyorum. Hat zayıflaması kafami karıştırdı. Ama en iyinin bir altıymış bu benimki. Sıfır olması iyi olan ne idi? Modem arayüzü sade. Fazla ayrıntılı değil gibi..

Bir saat önce, Celest yazdı:

benim snr margin 14.5 nasıl hocam?

düşük hocam kopmalar olabilir 16.5 ve üstü idealdir şayet kopmalar ve ani yavaşlamalar oluyorsa servis sağlayıcınızla görüşmenizi tavsiye ederim durumu belirtin düzelteceklerdir.

2 değer vardır @abdulhey_ hocam biri 16.5'un altıdır. diğeride 30.0 üstüdür 2 değerde hat zayıflamasına girer.

Kötü havalarda snr margin düşüyor.ama orantılı olarak hızda düşüyor ve böylece kopma olmuyot. Hatta çok düşük snr margin değerlerinde kopma olmadığını okudum. Bu bir çok değişkenin dengesinden olabilir. 

Mesela benim yukarıda max. Ulaşılabilir hız 56mb gösteriyor. Hal böyle iken değerlerim daha iyi olması gerekirken tam dediğin gibi @Razorwound kardeş. Yalnız kopma olmaz bence bu degerlerde. Dediğin gibi 30 mb olsa o zaman çok hassas nokta da olabilirdi. 

Dediğim gibi max. Ulaşılabilir hız 56 .mb iken niye değerler orantılı değil bende bunu anlamıyorum. Bir yerde okumuştum ne kadar doğru bilmiyorum, snr margininiz 19 ve üstü olursa kopma olma ihtimali olmaz yazıyordu.

• Like 1

bant genişliği sınırlamasını sıfır yaparsan %20 artarmı hız? artmıyor hiç değişmiyor. tam 23 mb sabitlenmiş. 3-4 kb aşağı yukarı. birde band genişliği sınırlamasını kaldırınca özel bir dns girmek gerekiyordu galiba. biri anlatmıştı bana önceden 14 mb olan hızım gerçekten 18 mb görmüştü . ama tutarlı olmuyor yinede.