Jump to content

Milenicom Doping Internet Nasıl

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

On 07.05.2017 at 17:58, abdulhey_ yazdı:

bant genişliği sınırlamasını sıfır yaparsan %20 artarmı hız? artmıyor hiç değişmiyor. tam 23 mb sabitlenmiş. 3-4 kb aşağı yukarı. birde band genişliği sınırlamasını kaldırınca özel bir dns girmek gerekiyordu galiba. biri anlatmıştı bana önceden 14 mb olan hızım gerçekten 18 mb görmüştü . ama tutarlı olmuyor yinede.

o bant genişliği olayı xp dönemlerinde iş gören saçma sapan bir özellikti şuan açıkta olsa kapalıda olsa hız artması,performans yükselmesi falan olmaz zaten yeni nesil bilgisayar ve modemlerde o oto kapalı(devredışı) geliyor zaten ayar bile yapılmasına gerek yok yani

• Like 1

@RaZoRWounD modemde onunla ilgili ayar varmı yokmu bilmiyorumda winWindows 10 enterprise64bit te var hala. Ama uyguuyguladığın zaman hic bir şey değişmedi. Hatta regeditte de olduğunu okudum ilgili değeri sildim yine değişmedi. Yalnız geçen yıl tnctr den biri etkin yap değeri 0 yap dedi birde özel bir dns verdi. Girdim. 14mb e sabit hızım 18mb i gördü. Fakat daha sonra ki testlerimde aynı olmadı. Biraz yukarıda veya 14mb civarı oldu.

Bir saat önce, abdulhey_ yazdı:

@RaZoRWounD modemde onunla ilgili ayar varmı yokmu bilmiyorumda winWindows 10 enterprise64bit te var hala. Ama uyguuyguladığın zaman hic bir şey değişmedi. Hatta regeditte de olduğunu okudum ilgili değeri sildim yine değişmedi. Yalnız geçen yıl tnctr den biri etkin yap değeri 0 yap dedi birde özel bir dns verdi. Girdim. 14mb e sabit hızım 18mb i gördü. Fakat daha sonra ki testlerimde aynı olmadı. Biraz yukarıda veya 14mb civarı oldu.

O anlık fark servis sağlayıcıların stream(yayın) servislerine koyduğu sınırlamayı kaldırdığı için anlık fark oluyor turk telekom değilde level3-google dns-dnswatch-yandex vs farklı dnsleri kullandığınız zaman 1 kaç saniye gecikme olsada normalden daha hızlı çalışacaktır çünkü isslerin koyduğu o sınırlamayı kaldırıyor böyle videolar ve oyunlar daha hızlı yükleniyor.

• Like 1

türknet çok daha iyiyimişiti. taahhüt yok, akk benimkinden 115gb daha fazla, hız lokasyona göre veya altyapıya göre, telefon bedava sanırım. benimkinden sadece 9 kuruş fazla toplam fiyat.

en önemlisi benim için taahhüt ün olmaması. ttnete göre ucuz olması aldattı beni. birde chat yoluyla hemen iyi kafalıyorlar.

başka zaman elli kere burda falan sorar danışırdım her konuda buna iyi kapıldık. 27 ay taahhüt var. neyse olan oldu.

• Like 1